Šta je novo?

Skoro savršeno kućište....

Ljudi zanima me da li kucista poput Antec NX416L i P20c mogu da pariraju 4000d airflow, sto se tice protoka vazduha, kvaliteta izrade.
NX416L mi je najlepse i svidjaju mi se ta dva velika 160mm ventilatora, 4000d i P20c bih uzeo u slucaju da su poprilicno bolja sto se tice protoka vazduha,
i verovatno su laksi za cicsenje jer imaju i dust filtere, mada negde sam procitao da nije tesko skidati prasinu sa mesha.
Gledao sam i LC power 805b holo, sto se tice specifikacija i vise nego korektno za cenu, nazalost nema nigde review-a na yt da se vidi.
 
Kakva su vasa misljenja za fractal design pop air xl kuciste?
 
Ljudi zanima me da li kucista poput Antec NX416L i P20c mogu da pariraju 4000d airflow, sto se tice protoka vazduha, kvaliteta izrade.
Ja, lično, da sad uzimam kućište uzeo bih ovo...
 
Montech ima bas dobra kucista pogotovo za cenu, al kod nas ih nema nigde nazalost, osim na KP-u gde su mnogo skuplja
 
Kakva su vasa misljenja za fractal design pop air xl kuciste?
verovatno spada u kategoriju "skoro savršeno kućište". samo da mi neko objasni 2x5.25" mesta. ne vidim da ima dovoljno mesta u dubini za optički uređaj ako je u tunelu kavez za diskove


@galee @danijel_T ako se u stvari raspitujete koje kućište da kupite, otvorite temu u ovoj sobi
 
verovatno spada u kategoriju "skoro savršeno kućište". samo da mi neko objasni 2x5.25" mesta. ne vidim da ima dovoljno mesta u dubini za optički uređaj ako je u tunelu kavez za diskove.
Koliko sam ja shvatio u pitanju je "ili-ili" varijanta: zauzimaju isti prostor, kavez je primaran, ali postoji i opcija za 5.25"?
 
 
Ukoliko nego zeli bijelu vartijantu kucisa, preporuka za BeQuiet Shadow Base 800 FX

 


 

Sviđa mi se što ovo polako postaje standard. Ali ovi beli kablovi pozadi...:eek::eek::eek:


Ukoliko nego zeli bijelu vartijantu kucisa, preporuka za BeQuiet Shadow Base 800 FX
BeQuiet! je nekad bila kompanija sa inovativnim i kvalitetnim kućištima, ali danas kaskaju za svima. Shadow Base 800 je samo dobro kućište, a košta skoro dva, pa i tri puta više od jednakih, ako ne i boljih kućišta kao što je Montech Air 93 ili Lian Li Lancool 216 ili Antec C5. A problem koji imaju je taj što kao da njihovi inženjeri nisu nikada kablirali na zadnjem delu kućišta. Svaki pokušaj urednog nameštanja kablova u bilo kom BeQuiet kućištu je raj za mazohiste.
 
Poslednja izmena:
Posljednja dva kućišta koja sam "kablirao" su bila Fractal Design i Be Quiet!, i ovo drugo je neuporedivo lakše bilo u svakom pogledu, s boljim rezultatima.
 
Posljednja dva kućišta koja sam "kablirao" su bila Fractal Design i Be Quiet!, i ovo drugo je neuporedivo lakše bilo u svakom pogledu, s boljim rezultatima.
Imao sam Silent Base 802 i ona "soundproof" pena sa zadnje strane me je izluđivala. Kad imaš ekstenzije na 24-pina, kablovima od grafičke i napajanja CPU, 4 ARGB ventrilatora (tri napred, jedan pozadi), pa AIO sa još dva ARGB venta sa ekstenzijama što je preko 16 kablova samo za ventilatore, pa još ARGB držač grafičke karte kao i mali kontrolni panel od 5 inča broj kablova postane nesnosan. Ima dovoljnan broj "proreza" za vezice, ali je većina na pogrešnom mestu, uglavnom tamo gde nisam mogao da stavim vezice. Da ne pominjem da je maksimalna "vidina" zbijenih kablova nije smela da pređe 1 cm, jer sve što je više iudara direktno u onu penu, pa je jedini način bio da sve te kablove raširiš što je moguće više po pozadini ( videti sliku ), Pravi užas.

Ali ne bih dalje, ovo nije tema za priču o kabliranju. Samo kažem da mi je BQ bio noćna mora kabliranja.
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    319.9 KB · Pregleda: 45
Slažem se, nije mjesto, samo moram da primijetim da si ti taj koji je trpao tonu RGB ventova i aksesoara u SILENT kućište. :) Da se uklopim u temu - svako kućište je nekome savršeno, bukvalno u moru kombinacija hardvera postoje kombinacije koje su u jednom kućištu pakao, i one koje ispadnu kao apoteka.
 
Slažem se, nije mjesto, samo moram da primijetim da si ti taj koji je trpao tonu RGB ventova i aksesoara u SILENT kućište. :) Da se uklopim u temu - svako kućište je nekome savršeno, bukvalno u moru kombinacija hardvera postoje kombinacije koje su u jednom kućištu pakao, i one koje ispadnu kao apoteka.
Da me ne shvatiš pogrešno - Silent Base 802 je fantastično kućište, najbolji mehanizam otvaranja stranica, prostor, filteri vrhunski, na pravim mestima, izgleda fantastično, jedino što je ona "zvučnoizolujuća pena!" previše debela, a prostor od zadnjeg unutrašnjeg lima i stranice nije, sa sve penom, veći od 2,5 cm. To je bukvalno JEDINA mana, ali dovoljna da me izludi, jer ako nabiješ par kablova veće širine od santimetra, obavezno se "naduje" stranica i ume da nervira.

Nego da se vratim na temu. Nikad nisam voleo Hyperion kućište, ali sa dobrim komponentama ume da izgleda dobro. I prvi put vidim da postoji "cableless" 4090 sa napajanjem sa matične ploče. A i ovaj koncept sa priključcima pozadi mi se takođe sviđa.
 
Ovaj Asusov BTF projekat (sa powered gpu slotom) je stvarno kapa dolje, sad samo da vidimo u praksi kako će da radi to, hoće li da se dime slotovi... :) Inače kompletna ta "Project Zero" priča (powered by MSI :d) je velika mamipara, već vidim sebe krajem godine kako bez ikakve potrebe ulazim u ovu priču... :)
 
Poslednja izmena:
Da me ne shvatiš pogrešno - Silent Base 802 je fantastično kućište, najbolji mehanizam otvaranja stranica, prostor, filteri vrhunski, na pravim mestima, izgleda fantastično, jedino što je ona "zvučnoizolujuća pena!" previše debela, a prostor od zadnjeg unutrašnjeg lima i stranice nije, sa sve penom, veći od 2,5 cm. To je bukvalno JEDINA mana, ali dovoljna da me izludi, jer ako nabiješ par kablova veće širine od santimetra, obavezno se "naduje" stranica i ume da nervira.

Nego da se vratim na temu. Nikad nisam voleo Hyperion kućište, ali sa dobrim komponentama ume da izgleda dobro. I prvi put vidim da postoji "cableless" 4090 sa napajanjem sa matične ploče. A i ovaj koncept sa priključcima pozadi mi se takođe sviđa.

Šta vredi urednost i besprekorno pozadinsko kabliranje kad mu AIO crevo visi po sred komponenti...
 
Valjda je nepisano pravilo da se AIO crijeva ne smatraju za estetski nepoželjna. 😄
 
Ventilator od Ta peci :)
 
I mnogih drugih uređaja, jako su efikasni jer su turbine, stvaraju veliki pritisak i protok. Čudno da nisu upotrebljavani i pre.
 
Izrada i buka, teško je napraviti ovako nešto a da može da se masovno proizvodi, da zadovoljava standarde i da ne košta previše.
 
Da, ovi su očigledno finije izrade i rade malo drugačije ali je princip isti i zamenjuje nekoliko običnih ventilatora. Ubilo se za mala kućišta.
 
Back in Black 👹
 
Možda i nije baš za temu o kućištima, iako u neku ruku to i jeste, ali ovaj moder BRO me uvek natera na plač kad vidim šta sve može da se radi kad imaš love. Pa, još kad se vidi gde je ovo što je uradi završilo... Kuku, majko!! Prava Nerdvana!
 
Nemam neki kompleks od ovih preskupih mancaves, posebno kad se vidi da nemaju baš ukusa. Ovakav build recimo ne mora da bude preskup, već vidim kako bi se uzeo gotovi wall mount od onog Turčina i onda se samo na to nakači ovaj pleksi s LEDima iza, i par jeftinih ekrana s Aliexpressa.
 
Samo ovih 8 ventilatora su preko 200€... :)
 
Jesu TI ventilatori. :D
 
Vrh Dno