Šta je novo?

Servisi za dostavu: Donesi, Wolt, Glovo

Kad god sam se zatekao ispred nekog Fast food I Vidim da pakuju paket za delivery servise, uvek I'm daju račun.

S druge strane, lokalna picerija, naručujem kod njih bar 15 godina, ove nove računa sa QR kod nikada nisam video. A nije da imaju moj broj memorisan ili bazu. Devojka koja primi porudžbinu uglavnom nema pojma da sam stalni kupac. Oni imaju i regularan lokal sa stolovima.

Pre 20ak godina je u kraju radila jedna picerija, samo isporuke, imali su caller ID na fiksnom I bazu korisnika... kada pozoveš, već imaju adresu, samo potvrdiš da ide tamo, čuješ kako kucaju porudžbinu po mehaničkoj tastaturi :)
I onda na svakih ne znam koliko, jedna pića džabe, oni vode evidenciju.
Zatvorili su posle nekoliko godina. Bili su suviše IT orjentisani, ispred svog vremena.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
E da, trebalo bi pomenuti da je wolt uveo ekvivalent glovo prajmu - fiksni fee mesečno i onda se ne plaća dostava.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Pozdrav svima,

Znam da postoje ovakve teme ali vremenom se te zarade i nacini zarade menjaju, pa rekoh da pitam da li neko zna kako je sad, da li se placa po kilometru, vremenu, porudzbini i sl. Mislim pre svega glovo i wolt.

Unapred hvala
 
Danas bih želeo da podelim svoje nedavno iskustvo s Glovo-om, što me zaista iznenadilo. Obično nisam osoba koja često koristi dostavu hrane, ali nedavno sam se našao u situaciji gde sam bio povređen, a supruga je imala malu bebu kod kuće. Odlučio sam da poručim hranu iz obližnjeg restorana kako bismo sebi olakšali, a dostava od 150 dinara se činila sasvim razumnom.

Međutim, nakon što sam izabrao hranu, platio karticom i dobio porudžbinu, primetio sam da su mi naplatili dodatne troškove za koje nisam bio unapred obavešten. Konkretno, naplaćena mi je "naknada za loše vreme" u iznosu od 80 dinara, kao i neka procena u visini od 14-15 dinara. S obzirom na to da je vreme tog dana bilo izuzetno povoljno, sa temperaturom od 20 stepeni i bez kiše, nisam mogao da shvatim razlog za ovu dodatnu naplatu.

Odlučio sam da se obratim korisničkoj podršci putem četa kako bih saznao zašto su mi naplatili ove dodatne naknade. Njihov odgovor bio je da se te naknade automatski primenjuju na osnovu vremenske prognoze, i da ne mogu da ih uklone. Iskreno, to mi se činilo kao prilično čudno objašnjenje, ali čini se da su vrlo ozbiljni u vezi s tim.

Sada se pitam da li je još neko imao slična iskustva s Glovo-om i ovakvim dodatnim naplatama? :)
 
Da, to im je uobičajena fora. Ja sam zbog takvih gluposti prešao na MrD, gde toga nema, a dostava je jeftinija kada poredim iste restorane. Čak je i hrana u nekima jeftinija.
 
Hajmo još malo da prodiskutujemo sada objektivno.Kakva je klijentela koja naručuje preko wolt aplikacije u Nišu?Šta se zapravo naručuje u woltu?Kakvi su drugi dostavljači?Uglavnom su to mlađe generacije između 12 i 25god. recimo da je to 90%. U ostalih 10% bih svrstao ljude u srednjim godinama i eventualno penzionere koji povremeno naruče neko gotovo jelo ili nešto drugo iz neke kafane.Ovih 90% koji naručuju pokazuju koliko smo mi zapravo lenjo i degradirano društvo...Naručuju se JAJA NA OČI! KAJGANA! Kafe ! Šejkovi ! Smutiji ! Od nedavno wolt ima saradnju sa Dis marketom i maxijem tako da ljudi naručuju pun ranac sa životnim namirnicama od toalet papira do viskija da im se donese na adresu neretko preko puta tog istog marketa! Pice,paste,sendviči,tostovi,burgeri,wrapovi,girosi...To je već svakodnevnica...Nosio sam hranu za pse iz pet shopa i miš za kompjuter iz gigatrona...Dosta njih ostavljaju bakšiš. 10Din 50Din 200Din 300Din a neko čak i više.Zahvale se ljubazno...Dok vam neki u toku leta izlaze polu goli u gaćama i TETOVIRANIM NOŽICAMA,daju vam krupan novac bez ikakvog poštovanja pa se još i žale kako recimo nisu adevkatno spakovane namirnice ili im smeta sitno kašnjenje...Nafrakane devojke neretko sa tetovažicama i kilo šminke (instagram domaćice :D ) ili deca koja ne znaju šta je to osnovna kultura da kažeš čika dostavljaču "dobar dan" je nažalost svakodnevnica...Vaspitanje umesto od roditelja potiče od tik toka i IDJ videos...Ko je pametan shvatiće...Dosta porudzbina se naručuje iz Mc donaldsa i to su deca čije mame i tate ih tako (Ne) vaspitavaju.Porudzbine iz MC donaldsa koje sam dostavljao su uglavnom između 2000 i 3000Din.Kakvu to poruku šaljemo deci time...Dostavljači u Nišu rade od 16 do 60god. i ima ih raznih...Od pravih entuzijasta za sport,biciklizam i isporuku porudzbina sa osmehom na licu...Do onih koji bi da tračare,puše cigarke,ogovaraju i eventualno drukaju (to zadnje slabije funkcioniše u woltu) u parkiću preko puta glavne opštine u Nikole Pašića kada nema posla...Ima i onih kojima je ovo drugi sekundarni posao i rade zato što im treba dodatni prihod za porodicu...Uvek imate hvalisavce tipa... Uvatio sam (osvojio) bonus još u petak... ili zaradio sam 4000 za tri sata...Ili ovo mi je 209. dostava ili prošli presek sam izašo 140.000Din bla bla bla...To je uglavnom novopečena balavurdija koja ništa nije radila pre dostave hrane pa su sad poleteli u nebo.Wolt podrška koja vam služi u online chatu da vam pomogne ako želite da vam skinu neku dostavu koju ste već mahinalno prihvatili ili sl. takođe na njih ne računajte da su previše inteligentni...Balavurdija...Neke stvari mora da im se crtaju...Sve u svemu najbolje da budete neupadljivi,gledate svoja posla i budete svoj gazda dok woltujete!
Koje su još pojave u društvu koje se primećuju?Pošto radno vreme wolt dostavljač provodi uglavnom napolje na ulici može dosta da se vidi kakvo je stanje društva,mentalitet ljudi i kultura...Prvo šta se primeti da je napolje PREVIŠE pušača.I to bezobzirnih.Koliko puta mi se desilo da sednem na neku praznu klupicu a da neko samo sedne pored mene i zapali cigaricu...Nema veze gde ide dim...Ni osnovna kultura dobar dan,jel slobodno ma kakvi...Samo sedne i zapali pored tebe...Ispred brzih hrana kada nemaju posao odmah cigarica! Ta bezobzirnost i SEBIČNOST prema drugim ljudima...Kao da samo ti postojiš!!! U saobraćaju se primećuje koliko su ljudi OPASNI za volanom zbog svoje sebičnosti i bezobzirnosti.Ne daju se migavci ili ljudi samo stanu iz čista mira na sred ulice zato što im je tako zgodno.Mnogo žena vozača MNOGO. Balavurdija za volanom a i babe koje se TRTE DA VOZE PO SVAKU CENU!!! MORA DA VOZI!!! iskompleksirana nafrakana balavurdija sa dzipovima i drugim skupim vozilima...Redovno sam viđao kako udaraju druga vozila dok se parkiraju ili blagi sudari otpozadi pred kružni tok ili raskrsnicu.I to sve dobra kola lupaju.Naravno kuckaju se poruke u toku vožnje,čačka se inst. (instagram) ili tik tok...Skoro uvek je žensko u pitanju. (Ne prihvatam primedbe na moj komentar od strane feminističkih organizacija koje se finansiraju od stranih NGO i zalažu za raspad porodice) Blago reći iskompleksirane osobe koje predstavljaju OPASNOST u saobraćaju za sve nas.Automobili koji su najpopularniji kod degradirane uobražene nafrakane balavurdije su Ford kuga,Smart,Mini,Bmw X6,X7,Audi A6,Audi Q7,Mercedes G,VW tiguan,aerton,Hyndai Tucson,Mazda Cx 5...Osećaju se možda slabo iznutra pa pokušavaju to da nadomeste VELIKIM i JAKIM automobilima...Njima je auto trofej,statusni simbol...A ne prevozno sredstvo (za koje nemaju sposobnosti da upravljaju) Taksisti su takođe problematični mada su oni priča za sebe.Rade kao konjine po 12h i greše više od umora pa povremeno se okreću preko punih linija ili vas iseku manje više nesvesno.Tu su i selci iz okoline Niša koji OBOŽAVAJU Delta planet kao da su došli u NJUJORK ILI TOKIO vauuuu gde sam ja to došao...Uglavnom su to table PK (magarevo) ili AL,Le,Vr,ili LB (leba nema) Ima i albanaca sa Kosovskim tablicama nažalost sve više...Selci osim što se oduševljavaju ovim nakaradnim tržnim centrom koji proslavlja black friday i noć veštica takođe su opasni za volanom zbog svog selskog ZATUCANOG mentaliteta.Vozila koje koriste su najčešće Golf 4 Golf 5 i Golf 6,VW Touran (omiljeni najčešće PK.magarevo table), Passat Karavan B5.5 ili B6,fiat stilo karavan ili Fiat punto...Kada je leto primećuje se tragična slika o mladima...Tetovažice...I to dobar deo omladine...Drže telefone,pogled na dole,šetaju ulicom sa slušalicama u ušima kao da su u nekom svom svetu i tetovaže svuda! Nožice tanke istetovirane! BOLEST! tetoviraju se i muški i ženski,neretko i svuda na telu ponosno ih pokazuju kada vam otvore vrata da preuzmu dostavu polugoli.Bio sam svedok devojke koja je imala karte tetovirane na grudima i dečka koji nosi violinski ključ na vratu istetoviran.O čemu mi ovde pričamo?!?!? Ranije su te generacije su spašavale našu braću na K i M i ginuli za otadzbinu na Košarama...A sada mama vodi sina za rukicu sa tetoviranim nožicama da ručka u Mc donalds (Lično sam video takav primer nedavno) Dokle je ovo sve došlo??? Žao mi je što sam ovako bio malo kritičan prema društvu,ima tu i nekih dobrih strana koje možda nisam napisao...Uostalom ovo je sve moje subjektivno mišljenje mada verujem da bi se mnogi složili samnom.
 
Wolt poklanja 150 RSD za sve korisnike Wolt aplikacije! kod SVENAWOLTUC3GBZPR
Mister D poklanja 200 RSD za sve korisnike kod hymxqyb
Mister D poklanja 400 RSD za prvu narudžbinu kod j8ulv54
 
600 RSD za prve dve porudžbine na Woltu YETTEL6002SQ57R2Y
500 RSD kredita za nove korisnike Wolt Marketa WM500C5QENNG
Wolt poklanja 150 RSD svim korisncima SVENAWOLTUVB6EYFU
Mister D poklanja 400 RSD za prvu narudžbinu ywi3ilp
Mister D poklanja 200 RSD za sve korisnike opx7s27

Imate 3 dana da iskoristite kodove.
 
Poklanjamo ti promo kod u vrednosti od 300 RSD za plaćanja karticom, koji možeš da iskoristiš u narednih sedam dana!

xbktgae

*promo kod važi isključivo za plaćanja platnom karticom
 
Zove se wolt+, trebalo bi da vidiš baner čim otvoriš aplikaciju, ako nema idi na svoj profil tamo ima opcija za Wolt+.
Ako ni tu nema, onda je moguće da za NS nema te opcije.
Nema nigde, dole skroz kad idem na wolt+ nije ni srbija izlistana
 
Meni je wolt+ ponuda iskocila tokom porucivanja pre nedelju dana, nakon aktiviranja imam 30dana probni period. Nije losa stvar ako neko cesto narucuje, ali je glupo sto vazi samo za preko 699din, a ako je hrana 680 naplatice i punu cenu dostave 200+ din, umesto da doda razliku do 699 i onda bude free dostava.
 
Mada realno, kakve su im cene, tesko da mozes da uspes da narucis nesto ispod tih 700 din...
 
Ne podržavaju svi restorani Wolt+, tako da treba naći računicu (npr. McD nije u Wolt+, KFC jeste).
 
Hajmo još malo da prodiskutujemo sada objektivno.Kakva je klijentela koja naručuje preko wolt aplikacije u Nišu?Šta se zapravo naručuje u woltu?Kakvi su drugi dostavljači?Uglavnom su to mlađe generacije između 12 i 25god. recimo da je to 90%. U ostalih 10% bih svrstao ljude u srednjim godinama i eventualno penzionere koji povremeno naruče neko gotovo jelo ili nešto drugo iz neke kafane.Ovih 90% koji naručuju pokazuju koliko smo mi zapravo lenjo i degradirano društvo...Naručuju se JAJA NA OČI! KAJGANA! Kafe ! Šejkovi ! Smutiji ! Od nedavno wolt ima saradnju sa Dis marketom i maxijem tako da ljudi naručuju pun ranac sa životnim namirnicama od toalet papira do viskija da im se donese na adresu neretko preko puta tog istog marketa! Pice,paste,sendviči,tostovi,burgeri,wrapovi,girosi...To je već svakodnevnica...Nosio sam hranu za pse iz pet shopa i miš za kompjuter iz gigatrona...Dosta njih ostavljaju bakšiš. 10Din 50Din 200Din 300Din a neko čak i više.Zahvale se ljubazno...Dok vam neki u toku leta izlaze polu goli u gaćama i TETOVIRANIM NOŽICAMA,daju vam krupan novac bez ikakvog poštovanja pa se još i žale kako recimo nisu adevkatno spakovane namirnice ili im smeta sitno kašnjenje...Nafrakane devojke neretko sa tetovažicama i kilo šminke (instagram domaćice :D ) ili deca koja ne znaju šta je to osnovna kultura da kažeš čika dostavljaču "dobar dan" je nažalost svakodnevnica...Vaspitanje umesto od roditelja potiče od tik toka i IDJ videos...Ko je pametan shvatiće...Dosta porudzbina se naručuje iz Mc donaldsa i to su deca čije mame i tate ih tako (Ne) vaspitavaju.Porudzbine iz MC donaldsa koje sam dostavljao su uglavnom između 2000 i 3000Din.Kakvu to poruku šaljemo deci time...Dostavljači u Nišu rade od 16 do 60god. i ima ih raznih...Od pravih entuzijasta za sport,biciklizam i isporuku porudzbina sa osmehom na licu...Do onih koji bi da tračare,puše cigarke,ogovaraju i eventualno drukaju (to zadnje slabije funkcioniše u woltu) u parkiću preko puta glavne opštine u Nikole Pašića kada nema posla...Ima i onih kojima je ovo drugi sekundarni posao i rade zato što im treba dodatni prihod za porodicu...Uvek imate hvalisavce tipa... Uvatio sam (osvojio) bonus još u petak... ili zaradio sam 4000 za tri sata...Ili ovo mi je 209. dostava ili prošli presek sam izašo 140.000Din bla bla bla...To je uglavnom novopečena balavurdija koja ništa nije radila pre dostave hrane pa su sad poleteli u nebo.Wolt podrška koja vam služi u online chatu da vam pomogne ako želite da vam skinu neku dostavu koju ste već mahinalno prihvatili ili sl. takođe na njih ne računajte da su previše inteligentni...Balavurdija...Neke stvari mora da im se crtaju...Sve u svemu najbolje da budete neupadljivi,gledate svoja posla i budete svoj gazda dok woltujete!
Koje su još pojave u društvu koje se primećuju?Pošto radno vreme wolt dostavljač provodi uglavnom napolje na ulici može dosta da se vidi kakvo je stanje društva,mentalitet ljudi i kultura...Prvo šta se primeti da je napolje PREVIŠE pušača.I to bezobzirnih.Koliko puta mi se desilo da sednem na neku praznu klupicu a da neko samo sedne pored mene i zapali cigaricu...Nema veze gde ide dim...Ni osnovna kultura dobar dan,jel slobodno ma kakvi...Samo sedne i zapali pored tebe...Ispred brzih hrana kada nemaju posao odmah cigarica! Ta bezobzirnost i SEBIČNOST prema drugim ljudima...Kao da samo ti postojiš!!! U saobraćaju se primećuje koliko su ljudi OPASNI za volanom zbog svoje sebičnosti i bezobzirnosti.Ne daju se migavci ili ljudi samo stanu iz čista mira na sred ulice zato što im je tako zgodno.Mnogo žena vozača MNOGO. Balavurdija za volanom a i babe koje se TRTE DA VOZE PO SVAKU CENU!!! MORA DA VOZI!!! iskompleksirana nafrakana balavurdija sa dzipovima i drugim skupim vozilima...Redovno sam viđao kako udaraju druga vozila dok se parkiraju ili blagi sudari otpozadi pred kružni tok ili raskrsnicu.I to sve dobra kola lupaju.Naravno kuckaju se poruke u toku vožnje,čačka se inst. (instagram) ili tik tok...Skoro uvek je žensko u pitanju. (Ne prihvatam primedbe na moj komentar od strane feminističkih organizacija koje se finansiraju od stranih NGO i zalažu za raspad porodice) Blago reći iskompleksirane osobe koje predstavljaju OPASNOST u saobraćaju za sve nas.Automobili koji su najpopularniji kod degradirane uobražene nafrakane balavurdije su Ford kuga,Smart,Mini,Bmw X6,X7,Audi A6,Audi Q7,Mercedes G,VW tiguan,aerton,Hyndai Tucson,Mazda Cx 5...Osećaju se možda slabo iznutra pa pokušavaju to da nadomeste VELIKIM i JAKIM automobilima...Njima je auto trofej,statusni simbol...A ne prevozno sredstvo (za koje nemaju sposobnosti da upravljaju) Taksisti su takođe problematični mada su oni priča za sebe.Rade kao konjine po 12h i greše više od umora pa povremeno se okreću preko punih linija ili vas iseku manje više nesvesno.Tu su i selci iz okoline Niša koji OBOŽAVAJU Delta planet kao da su došli u NJUJORK ILI TOKIO vauuuu gde sam ja to došao...Uglavnom su to table PK (magarevo) ili AL,Le,Vr,ili LB (leba nema) Ima i albanaca sa Kosovskim tablicama nažalost sve više...Selci osim što se oduševljavaju ovim nakaradnim tržnim centrom koji proslavlja black friday i noć veštica takođe su opasni za volanom zbog svog selskog ZATUCANOG mentaliteta.Vozila koje koriste su najčešće Golf 4 Golf 5 i Golf 6,VW Touran (omiljeni najčešće PK.magarevo table), Passat Karavan B5.5 ili B6,fiat stilo karavan ili Fiat punto...Kada je leto primećuje se tragična slika o mladima...Tetovažice...I to dobar deo omladine...Drže telefone,pogled na dole,šetaju ulicom sa slušalicama u ušima kao da su u nekom svom svetu i tetovaže svuda! Nožice tanke istetovirane! BOLEST! tetoviraju se i muški i ženski,neretko i svuda na telu ponosno ih pokazuju kada vam otvore vrata da preuzmu dostavu polugoli.Bio sam svedok devojke koja je imala karte tetovirane na grudima i dečka koji nosi violinski ključ na vratu istetoviran.O čemu mi ovde pričamo?!?!? Ranije su te generacije su spašavale našu braću na K i M i ginuli za otadzbinu na Košarama...A sada mama vodi sina za rukicu sa tetoviranim nožicama da ručka u Mc donalds (Lično sam video takav primer nedavno) Dokle je ovo sve došlo??? Žao mi je što sam ovako bio malo kritičan prema društvu,ima tu i nekih dobrih strana koje možda nisam napisao...Uostalom ovo je sve moje subjektivno mišljenje mada verujem da bi se mnogi složili samnom.
Lepo si napisao, sve se slazem pogotovo oko balafurdije koja divlja automobilima, ali nisi napisao kako se ponasaju dostavljaci u toku voznje, voze po trotoaru, menjaju pravac bez da pokazu rukom, idu sa desne strane auta u desnoj traci, kada mi to radi motor bar ga cujem, vi se samo spustite sa trotoara.
Ranije su donori organa bili vozaci motora sada i dostavljaci spadaju u tu kategoriju.
O prelasku biciklom na pesackom to je pa tek za zatvor, ne samo vas dostavljaca nego svih biciklista. svaki 20ti vozac bicikla sidje i pregura biciklu preko pesackog.
 
O neee, deca koja jedu Big Mac i zene koje voze kola! 😱 Propade nam srbska civilizacija.
 
Dostave iz supermarketa su totalno rasulo... juče mi dostavi Wolt porudžbinu iz DISa, naručio samo dvije boce ulja, kad stiže lik s dvije velike kese svega i svačega i velikim pakovanjem toalet papira...
 
Reče mi prijatelj 80 dinara po kilometru.
Iskreno mislim da je to nerelno. Juce sam poceo da radim i uglavnom je oko 200 din zarada po porudzbini. Oni doduse ne napisu tu sta je od toga zarada od porudzbine a sta od predjenog puta. Doduse ja sam tek poceo i dostave su uglavnom bile nekih 3km od restorana do klijenta. Sve u svemu nije lose za pocetak, vozim auto na gas, jedino mi nekako deluje da se brzo gorivo trosi.
 
Zna li ko ove kamere da li beleze samo brzinu ili i jos neke prekrsaje ? Na nbg dostavljam pa nznm sta da ocekujem
 
j**es kamere, cuvaj glavu svoju, a najbitnije i tudju! Ne jurcaj!
 
Ma ne brini, ne jurcam jer prvo treba se mall i snaci po gradu, nije da znam svaki cosak. A i ne zelim da trosim previse gorivo. Samo me interesovalo zato sto mi se nekad desi da zakucam na nekom skretanju ili mozda predjem u drugu traku pred sam semafor (bez da ugrozim ikog) ali opet ne treba to raditi. Brzina mi je najmanji problem, kao i crveno svetlo, mozda jedino oko zute trake zbog nepoznavanja nekih ulica se desi.
 
I evo stiglo je i robovlasničko društvo u Srbiji kao što znamo sve cene dostava su spuštene na neki minimum od 150 do 170 RSD i radi se samo za bonus u suštini to je i za rad na svim platformama, a najgori među postojećima je Mr.D,najveće seljačine i najveći američki tupelisci, cena dostave ostala ista kao i pre 10 godina a bonusi su nula zato imaju sve tupsone i seljačine neke za dostavljače. Ljudi kada ih vide,lude, dostavljaju hranu GSP-om...
Generalno ja sam za to da se vrati na stanje koje je bilo pre godinu dana kada su finci držali Wolt i tako dalje ovi Amerikanci će danas razbiju od malovažavanja.
 
Nazad
Vrh Dno