Šta je novo?

SBB vs MTS

Uskoro mi istice SBB ugovor.

MTS? Prednosti / mane?

Kod SBB-a se povremeno prekida TV signal, pa neke dugmice iscackam i proradi.
Jel kod MTSa bolje?
 
Što se neta tiče moja preporuka za mts optiku. U odnosu na sbb coax je definitivno bolja, stabilnija, brža, neuporedivo bolji upload, manje potencijalnih problema itd.
Što se tv-a tiče tu su bitne lične preferencije. Da li gledaš UM kanale kojih nema na mts-u? Da li gledaš sport koga (osim evrolige i formule) nema na sbb-u?
Ako si navikao na eon korisnički interfejs trebaće ti par dana da se navikneš na iris ali nije ni on loš. Ništa mu suštimski ne fali.
Naravno tu su i ekonomski efekti, obično preko promotera može da se dobije bolja cena-uslovi kad si novi korisnik
 
Uskoro mi istice SBB ugovor.

MTS? Prednosti / mane?

Kod SBB-a se povremeno prekida TV signal, pa neke dugmice iscackam i proradi.
Jel kod MTSa bolje?
Ja bih Vam zdušno preporučio MTS BOX Optiku
Zavisi sta Vam treba , net bez štucanja - evo četvrta godina , tv sport to me zanima i filmovi - to mi je super
Na Vama je da izvagate šta Vam treba
Pozdrav
 
Koristim MTS.
Baš me zanima ko je onda za filmove pod nekako, kada su svi isti sa ponudom. Nije baš da nemam eon pa da ne mogu da uporedim.
Ako hoćeš filmove ili serije jedina realnost je da treba da se negde plati. Pa i kod oba operatera za malo bolju ponudu treba neki skuplji paket.
Sport je već stvar ukusa ali kod SBB je to već skoro da kažemo baš loša ponuda. Za razliku od MTS koji je do pre neku godinu bio isto takva loša ponuda.
Prekine i MTS TV ponekad ali je to postalo baš izuzetno retko.
Ostalo ne gledam, nezdravo za mozak 🙂
 
Video klubove ne koristim. Meni su uvek bili pod doplata a tu već ima boljih rešenja.
Mislio sam da se odnosi na TV programe. Isto na skoro svim kanalima se vrti ukrug pa opet nanovo...
 
… FilmBox i nekako, mislim da nešto i ima na EONu… AXN, SuperStar i EuroCinema… :)
 
eon je mnogo bolji od irisa u svakom pogledu.. i nekako stabilniji je..
 
Vidim razne diskusije i prepiske i moram da pitam jednu stvar - da li stvarno u 21. veku pored svih streaming platformi, onih koje su besplatne (stremio npr) kao i onih koje se plaćaju iko gleda filmove preko video kluba operatera??? U svakom slučaju da odgovorim na temu, devojka ima SBB, ja imam mts - mts optika je miljama daleko po pouzdanosti i kvalitetu signala, tako da tu bod ide na stranu mts interneta, tv platforma po mom mišljenju je mnogo bolja na SBB-u, od samog kvaliteta slike do odabira custom liste kanala, backlight daljinskog, android boxa... Tako da ovde bod ide na stranu SBB-a. E sad ono što se dešava na SBB-u jeste da zbog samo interneta koji je loš ta ista TV platforma zakucava sa vremena na vreme što ume jako da iritira. Sve u svemu ako je nekom bitniji stabilniji internet za koji moram da kažem da ne znam da li je pukao više od 3 puta u poslednjih 5 godina onda bi moj izbor bio mts , ako je ipak nekom bitnija lepo upeglana TV platforma koja ide na android boxu koji može dodatno da se korisiti i instaliraju dodatni programi (YouTube Revenced, Stremio itd...) onda definitivno SBB tj EON pošto je stvarno lepo upeglana i User friendly platforma. Najbolja kombinacija bi bila mts internet + EON nalog :)
 
Poslednja izmena:
Sve je to OK što si napisao i potpuno se slažem. Osim par stvari :)
Meni recimo smeta što je IRIS platforma krenula u pravcu eonlikog interfejsa. Više sam voleo onaj rudimentarni interfejs pre Irisa, ali dobro, ukusi su u pitanju.
Pa bitan je i sadržaj programa na platformi. Mogu samo kroz dokumentarni i sportski sadržaj da gledam situaciju. Eurosport imaš na obe platforme kao i gomilu dokumentarnih programa. Ali kod sporta je eon sada u debelom zaostatku. Ja upalim (imam sestrin nalog) samo zbog mastersa u tenisu. Tu još povremeno moto GP i F1. Evroligu ne gledam. I to je sve. Nešto mi se čini da im je ostalo još nešto od USA sporta. Tu je par kupova liga petice, neke odbojke...
Na mts-u je pokrivenost sporta trenutno izuzetno dobra.

Mts-ov STB Q11 koji je na linuksu je jedna neverovatno fluidna stvar kako radi. Meni krivo što ovaj jedan android ne mogu da unazadim na tu varijantu.
I tu postoji bitna razlika, mts ima odvojeni net/mrežu rezervisanu samo za IPTV.

Lepo je to sa strimingom, ko ume može da izabere net u zavisnosti ko mu je dostupan. Ako ima mts optika onda se tek dodatno otvara još jedan niz opcija kao yettel ili yunet. Onda liste za kanale i eto ti sve na gomili... Ali realno govoreći to se ne odnosi na oko 80-90% populacije u Srbiji.
Stremio je boza i nebu hvala što postoji :) ali za iptv sam probao kod nekih što su komplikovani sa zahtevima a ne umeju ništa, i ne mogu da se snađu. Tako da uzmu lepo eon ili arenu prepaid i gledaju.

Ne znam kakva je trenutna situacija. Kada sam davno uzimao, eon nije bio ni van mreže kao opcija a ni na lokaciji. Mts je davao dva meseca probno korišćenje bez ikakvih obaveza.
Ako me neko pita uglavnom kažem uzmi i probaj. Po meni ne vredi drugačije.
 
Meni i mojima kojima je sport najvažnija stvar na tv-u EON uopšte nije opcija mada je sama platforma bolja.
 
Koliko je to subjektivno. Ja imam oba i Iris palim samo za ABA košarku. Sav sport i ne sport koji me interesuje je na SK/ES, odnosno EONu.
O jednostavnosti interfejsa verovatno nema smisla govoriti pošto je to generacijska razlika (otprilike Win95 vs Win11) u korist EONa vs IRIS. Što se tiče HW dela meni IRIS box nije ni uključen pošto me mrzi da se cimam i pravim VLAN za IPTV (nemam odvojen LAN do TVa).
Kod interneta je situacija skroz obrnuta, ko ima mogućnost za FTTH, SBBov coax je 2 generacije u zaostatku za MTSom. Plus, mada većini nije bitno, ne postoji način da se kao rezidencijalni korisnik dobije bridge. Meni je to veliki dealbreaker.

Najvažnija stvar koja se desila je što su ponuđeni TV servisi "van mreže", odnosno uz eventualno nešto veće troškove (mada obično ne) možeš da koristiš sebi najbolju kombinaciju. Za mene je to i dalje MTS BOX2 (Net) i SBB EON van mreže.
 
… slažem se - bilo koji optički net, EON za TV i mobilni paket kod bilo kog… često i jeftinije, plus nisi rob jednog provajdera…
 
Ok je da neko gleda egzotične sportove ali ipak morate priznati da su najgledanija sportska takmičenja na mts-u. Četiri najjače evropske fudbalske lige, Liga šampiona, ostali evrokupovi, aba liga i NBA.
Sbb, sa druge strane, od gledanih sportskih događaja ima samo nemačku ligu, evroligu i formulu. Tenis ne računam jer to imate na eurosportu koji imaju oba operatera.
Mislim da većinu ljudi ipak ne interesuje egzotika koje ima kod oba operatera tipa NFL, domaće i regionalne lige, rukomet, moto gp...
Ja lično imam obe televizije ali da moram da biram, zbog sporta bih odabrao mts
 
… ja da mogu da utičem, nikad ne bi rasipao državni novac na besmisleno skupa prava za prenos bilo kojih liga i takmičenja…
 
To je već druga tema.
Samo znam da su mi se, svojevremeno pre mnogo godina, žalili promoteri mts-a da skoro nikome ne mogu da prodaju uslugu jer ih svi pitaju da li ćemo moći da gledamo Engleze. Kako je SK izgubio prava na najgledanije sportske događaje krenula je i ekspanzija mts-a.
 
Ok je da neko gleda egzotične sportove ali ipak morate priznati da su najgledanija sportska takmičenja na mts-u. Četiri najjače evropske fudbalske lige, Liga šampiona, ostali evrokupovi, aba liga i NBA.
Sbb, sa druge strane, od gledanih sportskih događaja ima samo nemačku ligu, evroligu i formulu. Tenis ne računam jer to imate na eurosportu koji imaju oba operatera.
Mislim da većinu ljudi ipak ne interesuje egzotika koje ima kod oba operatera tipa NFL, domaće i regionalne lige, rukomet, moto gp...
Ja lično imam obe televizije ali da moram da biram, zbog sporta bih odabrao mts
Čisto istine radi, ES ima samo tri GS turnira i ništa više od tenisa
 
Još pre toga su kukali da ne mogu da prodaju uslugu jer nemaju prava na špansku ligu. Ono zlatno vreme Mesi Ronaldo. A sbb naravno postojao ukupno u jedva jednom celom naselju u gradu. Engleze tada niko nije gledao toliko, nemce i neke lige je eurosport prenosio. Mislim da je MTS imao oduvek samo italijane. Odavno oni prepuštaju sve i svašta.
Tenis je sa mastersima, svim mastersima 1000 na SK. Ne znam za one manje, tipa 500, ne pratim baš toliko.
Vimbldon je i dalje u potpunosti na SK ali nemaju ekskluzivu, RTS prenosi naše kada igraju.
Evropsko u fudbalu 2020 je bio momenat, ako dobro pamtim, kada sam prvi put mogao da platim nešto što je SBB pustio van mreže. Sve pre toga je bilo snađi se.
Od tada je priča postala prihvatljiva za korisnike, uzmeš dobar net i/ili TV paket koji ti je povoljan. Ostalo prema ukusu. Mislim da više nema smisla favorizovati nekoga u slučaju da postoji mogućnost dobrog interneta. Tu je još i gomila aplikacija za one kao što su npr. ljudi koji gledaju samo evroligu ili NBA. Uzmeš aplikaciju i uživaš.
 
Sto se tice sporta, dobra kombinacija je SBB tv i net, a zbog Arena kanala uzeti Orion aplikaciju koja je bas povoljna i dobro radi na EON box-u i dobijaju se tri slota.
 
Ako je dostupna MTS optika, tu SBB nema sta da trazi. Sport, opet je MTS u prednosti. Ostali TV kanali... pa, pogledati ponudu i jednih i drugih, i rezultat je... i tu je MTS u prednosti. :)
 
Vrh Dno