Šta je novo?

SBB ponovo ubrzava (1. mart 2011 )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao što sam već napisao i kod mene takođe problemi od poslednjeg "ubrzanja" - svako veče QPSK modulacija i sve što uz to ide (gubitak paketa i ogromno usporenje). A do 1. marta apsolutno nikakvih problema nisam imao, tako da za SBB definitivno važi ono: ako radi na određenoj lokaciji - radi za sve pare, a ako ne - spasavaj se ko može. A pošto nešto ne vidim da ima pomaka od SBB-a kad su problemi u mom kraju u pitanju, ozbiljno razmišljam da se vratim na ADSL, pošto mi brzina i nije toliko bitna, koliko stabilnost same veze.
 
Meni je proradilo punom brzinom, ne znam šta su čačkali.
 
duno vetar juce i evo skoro dva dana bez neta i kablovske -_-
 
To se kod mene cesto desava, al ne sa kablovskom nego sa strujom :D, vetar, kisa i puf nestane :d.
 

Nije da sam zakeralo, ali kasno Marko na Kosovo stiže.

Mislim 1024 košta 900 što je u redu, a 384 450 ALI ovo nije. Izgleda im odlazi dosta korisnika kad su ovo uradili, ali mislim da cu se ipak vratiti na ADSL
 
Od juče im neće ni sbb.rs ni mail server, tek po par minuta dnevno radi. Ko da ih neko DDOSuje...

Meni radi sbb.rs njihov mail nisam nikad ni koristio, sad izgleda i to radi, meni je uvek bacao grešku 500.

Niko ih ne DDOS-uje, ja im preusmeravam moje "lepe" čestitke :d tj. kaki su oni prema meni, takve su moje misli prema njima i izgleda da deluje :d
 
Ceo dan danas imam problema da sa netom, nesto hoce da otvara, nesto nece. Trace route pokazuje opstu katastrofu na sve strane:
Tracing route to 212.117.173.* over a maximum of 20 hops

1 224ms 208ms 272ms 10.33.0.1
2 176ms 208ms 288ms 89.216.6.57
3 336ms 336ms 224ms 89.216.6.205
4 64ms 1ms 1ms 89.216.6.245
5 1ms 1ms 1ms 89.216.5.67
6 1ms 16ms 16ms 213.248.73.217
7 16ms 32ms 32ms 80.91.250.68
8 96ms 80ms 128ms 213.155.130.202
9 176ms 192ms 192ms 80.91.246.117
10 208ms 224ms * Request timed out.
11 256ms 256ms 272ms 83.243.12.1
12 272ms 256ms 256ms 212.117.167.250
13 256ms 256ms 272ms 212.117.173.*

Trace complete.

Da li je jos neko primetio neke probleme?
 
Poslednja izmena:
ja od kada sam prešao sa Oriona na SBB uživam:smash:

jedino ne znam kako da vam to pokažem:crash:...jer kada pritisnem copy ne dobijem ovde na forumu sliku nego link

1208636364.png


10x to voodoons za sugestiju
 
Poslednja izmena:
[off] ubacis taj link izmedju IMG tagova
HTML:
[IMG]http://www.speedtest.net/result/1208636364.png[/IMG]
i onda dobijes ovako
1208636364.png

[/off]
 
Nama na business paketu sa upload booster-om trenutno 1792000 bits/sec, bar tako pise.
 
Meni je sve otislo u tri lepe onog trenutka kad su prebacili na 6MBit, isto se desilo i jednoj firmi koja je na 500m od mene (Sarajevska ulica u BGD). Po ceo dan imam te stall-ove od po minut, uz vecernje usporenje do nekoristivosti. Juce cekam da se ucita stranica po minut - minut i po, mada se na kraju ucita. Dakle vece mi je bas kriticno...
 
Prijavi im to, verovatno može da se sredi.
 
Ono sto jeste cinjenica je da na poziv izlaze i to veoma brzo bar u mom slucaju tako da ne smem da gresim dusu, bar ne u tom delu
 
Nislije, jel imate probleme sa internetom u poslednje vreme? 3 puta u poslednjih 10-ak dana sam ostajao bez neta po 7-8 sati, kao i danas? Zvao sam tehnicku podrsku i uvek se javi sekretarica sa uvek slicnom konstatacijom da imaju neke probleme i da rade na njihovom otklanjanju. Btw, ja sam kod gradske bolnice - Medijana.
 
Nislije, jel imate probleme sa internetom u poslednje vreme? 3 puta u poslednjih 10-ak dana sam ostajao bez neta po 7-8 sati, kao i danas? Zvao sam tehnicku podrsku i uvek se javi sekretarica sa uvek slicnom konstatacijom da imaju neke probleme i da rade na njihovom otklanjanju. Btw, ja sam kod gradske bolnice - Medijana.

Imao sam i ja danas problema. Ni digitalna ni net, ali su relativno bzo popravili, za 1h - stanujem kod vojne bolnice. Rekose da je siri deo grada bez signala.
(pomislice neko ove nislije samo kod bolnica stanuju..:D)
 
Poslednja izmena:
Možda mali off.

Sklopljen je ugovor sa SBB-om. U pitanju je mix paket koji podrazumeva 3 meseca promotivog perioda i obavezan ugovor na 24 meseca. Već posle 7 dana stigao je račun od 2x910 dinara za Mart (koji jedva da je korišćen) i April mesec. Da li može neko da posavetuje da li može SBB tako lako da menja stavke iz ugovora jer "stigla je naredba iz Beograda" i koja prava ima korisnik u tim slučajevima? Hvala unapred na pomoći.
 
Možda mali off.

Sklopljen je ugovor sa SBB-om. U pitanju je mix paket koji podrazumeva 3 meseca promotivog perioda i obavezan ugovor na 24 meseca. Već posle 7 dana stigao je račun od 2x910 dinara za Mart (koji jedva da je korišćen) i April mesec. Da li može neko da posavetuje da li može SBB tako lako da menja stavke iz ugovora jer "stigla je naredba iz Beograda" i koja prava ima korisnik u tim slučajevima? Hvala unapred na pomoći.

Ako si potpisao ugovor za ovo...

http://www.sbb.rs/Vesti/2633/PRIKLJUCITE+SE+NA+SBB.shtml

"MIX paket gratis (zajedničko korišćenje SBB kablovskog Interneta i D3 digitalne televizije) 3 obračunska perioda, ukoliko budete naš korisnik MIX paketa najmanje 27 obračunskih perioda (3 obračunska perioda gratis + 24 meseca po standardnom cenovniku MIX-a)."

... onda su prva tri meseca gratis i ne bi smeli ništa da ti naplate - žali se lično u njihovoj poslovnici ili na forumu SBB-a!
 
Da, upravo tako. Već smo bili u lokalnoj poslovnici ali bez uspeha. O epilogu ću staviti komentar.
 
Da, upravo tako. Već smo bili u lokalnoj poslovnici ali bez uspeha. O epilogu ću staviti komentar.

Idi na forum SBB-a, pokreni temu sa ovim što ti se dogodilo, obično se oglasi neko iz SBB-a, zatraži podatke i kontaktira te privatno. Neki put je potrebno da Beograd pritisne ove u lokalu da bi se neke stvari rešile... nadam se da će tako biti i sa tobom :)
 
"MIX paket gratis (zajedničko korišćenje SBB kablovskog Interneta i D3 digitalne televizije) 3 obračunska perioda, ukoliko budete naš korisnik MIX paketa najmanje 27 obračunskih perioda (3 obračunska perioda gratis + 24 meseca po standardnom cenovniku MIX-a)."

Primećuje se da za MIX paket nije navedeno da je u promotivnom periodu korisnik oslobođen i tzv. mesečnog održavanja, i koliko vidim to su naveli samo za nove korisnike klasične analogne televizije koji se obavežu na ugovor od 3+12 meseci!

Pomenuću i "podvalu" u vidu obaveze korisnika da pre isteka promotivnog perioda mora sam, do 25. u mesecu, da otkaže D3 pakete koje ne želi da gleda i plaća, ranije je bilo da u promotivnom periodu (~30 dana) korisnik ima sve pakete aktivirane i da do 25. eventualno potvrdi aktivaciju i dalje korišćenje onih paketa koje želi. Vrlo nepošteno sa njihove strane, na taj način mogu za mesec dana oštetiti veliki broj korisnika ali tako ne bi trebalo da radi "ozbiljna kompanija" sa najvećim brojem KTV pretplatnika.
 
^Meni su to izricito naglasili kad sam potpisivao mix, tako da su ispali fer sa te strane. Mada jeste bezveze.
 
To sa dodatnim paketima je bilo i pre godinu dana.
 
Kako vam radi net? Meni 9mb ocajno radi... ping googla mi daje oko 14% loss-a... :/
 
I, nigde još uvek nema informacije za povećanje brzine pravnim licima?
 
^Meni su to izricito naglasili kad sam potpisivao mix, tako da su ispali fer sa te strane. Mada jeste bezveze.

Takodje. Covek koji mi je montirao risiver mi je bar 3 puta naglasio da otkazem pakete koje ne zelim pre 25. u mesecu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno