Šta je novo?

SBB ponovo ubrzava (1. mart 2011 )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Al' su se pretrgli. Mi koji koristimo najveći paket smo dobili samo 256k uploada povećanja, stvarno jadno.
 
Od 1. maja u D3 HD paketu 5 novih kanala po istoj ceni.

DISCOVERY HD SHOWCASE,
NATIONAL GEOGRAPHIC HD,
EUROSPORT HD,
EUROSPORT 2 HD,
HISTORY HD,
FASHION TV HD,
PREMIER LEAGUE HD,
ANIMAL PLANET HD,
ESPN HD,
MTV HD,
TRAVEL HD,
FOOD NETWORK HD
 
Heh... pa od coveka koji ne vidi razliku izmedju divx i mkv 720p nisam ni ocekivao da ces potrcati :p
Salu na strani, za isti novac vec ima kvalitetnih kanala ko zeli HD sliku.
 
Kad ce 1080p da ubace u ponudu ?
 
:-devil-:
 
Heh... pa od coveka koji ne vidi razliku izmedju divx i mkv 720p nisam ni ocekivao da ces potrcati :p
Salu na strani, za isti novac vec ima kvalitetnih kanala ko zeli HD sliku.

Salu na stranu, za te pare koje oni traze (20e+200din+2000 za instalaciju) napravicu rostilj umesto sto cu da gledam cevape u HD. Ajde tih 200din. bih progutao nekako mada tesko ali 2k im ne dam iz principa, pogotovo sto sam bio primoran da platim 4k kad su mi uvodili* kablovsku. Koja je logika da placam 2000 risiver ako sam potpisao ugovor na 2 godine? Neka ga uzmu ako ne produzim ugovor, ne vidim gde je problem.

*kompletnu instalaciju sam provukao kroz zidove, do kutije. Njihovo je bilo samo da ustekaju kabl u kutiju i to sam platio 4000. Jos su me iskrajcovali za onaj galvanski izolator, pa mi je posle internet momak to dao, bez njega mi je zujalo pojacalo kad vezem LCD na racunar.

EDIT: sad vidim, tih 200din. je samo mesecna renta za risiver, na sve to ide jos 350 mesecno za HD paket. Ne znam kojeg smajlija da stavim, ej, mesecna renta za risiver :wall:
 
Poslednja izmena:
Pazi, nisam srecan zbog tog novca ali bolje nema. Najradije ne bih placao ali konkurencija nudi za 400din 4 Arene koje me ne interesuju, NGC, Discovery i Food. Ovamo ce biti 12 kanala od kojih nekoliko odlicnih.
 
Dobro je da neko uspeva da prati televizijski program.
 
Dok raja radi gaja i vlaja se zaxxxebavaju, uvek bilo :)
 
Ne znam jel na moj racun ali ako jeste da odgovorim. Nije mi jasna opaska o zaje.banciji. Radim i za to sto zaradim placam KTV + internet koja me izadje skoro kao i struja mesecno. Ako placam itekako me zanima sta placam, koliko i sta ima kod konkurencije. Od TV programa pratim samo sport, dakle fudbal, kosarku, NBA, tenis.
 
Ne znam jel na moj racun ali ako jeste da odgovorim. Nije mi jasna opaska o zaje.banciji. Radim i za to sto zaradim placam KTV + internet koja me izadje skoro kao i struja mesecno. Ako placam itekako me zanima sta placam, koliko i sta ima kod konkurencije. Od TV programa pratim samo sport, dakle fudbal, kosarku, NBA, tenis.

Nije bila na tvoj racun nego na vladin ?? :) Opusti se
 
Treba mi pomoc,jel postoji ona skripta za Jdownloader,uredjaj je Scientific Atlanta? Trebam drugaru da namestim a nemam pojma koja je procedura za sbb kabal....
 
Jel to znaci da vi koji ste na sbb kablu ne koristite Jdownloader nego skidate samo preko torrenta?
 
koristim i Jdownloader za neke stvari, ali ne ocekujem da skida neprekidno...
 
Ako nadjes bilo kakvu skriptu za promeni ip adrese jd ce moci da je pokrene automatski. Ako ne mozes da nadjes skriptu, a bas bi hteo da koristis file hostere i jdownloader onda trazi megaupload linkove. U suprotnom torrenti naravno.
 
Postoji skripta za promenu MAC adrese mrezne karte, naravno ako ti je SBB modem prikacen UTP vezom.
Cim se promeni MAC adresa, SBB-ov server dodeljuje novu IP adresu. Ranije je radilo odlicno ali vise ne. Sad se ceka se i po 15 minuta na IP adresu.
Verovatno su namerno izmenili podesavanja servera da ovo sprece.
 
Jel to znaci da vi koji ste na sbb kablu ne koristite Jdownloader nego skidate SAMO preko torrenta?

Naravno da koristim jdownloader. Zasto ne bih? Ne razumem tvoje rezonovanje.

Sto da ne koristim, sto ne mogu da resetujem ip kad mi padne na pamet? Pa moram da cekam da se nesto skine? Pa ako je bas frka za nesto, a to moze ad se nadje na vise mirror hostera. Mislim, nisi mali.

A da, moze da se resetuje ip i na kablu, i moze preko jdownloadera, kao sto rece neko. Jedino je malo sporije dobijanje novog ip-a.
 
Naravno da koristim jdownloader. Zasto ne bih? Ne razumem tvoje rezonovanje.

Sto da ne koristim, sto ne mogu da resetujem ip kad mi padne na pamet? Pa moram da cekam da se nesto skine? Pa ako je bas frka za nesto, a to moze ad se nadje na vise mirror hostera. Mislim, nisi mali.

A da, moze da se resetuje ip i na kablu, i moze preko jdownloadera, kao sto rece neko. Jedino je malo sporije dobijanje novog ip-a.

A sto nebi probo torrente? Imas toliko torrent sajtova gde mozes sve to sto sada skidas preko fajlova i cimas se sa resetovanjem modema i ubadanjem nove ip adrese a ovako stavis torrent i skidas ko covek, ne razmisljas dali treba da cekas sledeci fajl dali drndas ruter sa resetovanjem i onda pitanje oces da dobijes novu ip adresu ili idemo ispocetka cimanje, ovde stavis vise fajlova dali serije ili filmova i odes u grad ili gledas nesto na tv-u, kompu ili nesto igras i dok ti to zavrsis i veci deo fajlova ti je gotov ili je sve vec gotovo.

Nerazumem sto ljudi toliko forisraju te sajtove za skidanje putem fajlova kada sve to se dobija sa torentima dzaba. Sace da se verovatno javi neki pametnjakovic i kaze pa platis premium nalog i skidas isto kao sa torrenata i necekas. A sto bih placao jos nesto dodatno kada sve to moze i ovako da se dobije zabadava.
 
+1000
Ima toliko (pogotovo) klinaca, koji su jedino culi za RapidShare (Serbia), a nisu culi jos za torrente.
SVE, ali bukvalno sve se moze naci preko torrenta.
 
Samo kada bi ti torrenti isli max brzinom. :) Ne pricam o private torrentima, koji su druga prica (ne mozes ratio da sredis jer za sve sto skines, nigde leechera, pa tako seeding stoji u prazno nekoliko dana dok ne odustanes). A da ne govorim o tome koliko se tesko nalazi pozivnica za neki bolji torrent tracker na kome imas leechere. :)
 
Piratebay i ostala bratija, ne da ide punom brzinom, nego gori modem ;).
Uvek tamo ima dosta seedera.

Imam ja pozivnice za EUC, domaci tracker.
Al samo ozbiljni clanovi mogu pristupiti, a ne hit&run likovi.
 
Samo kada bi ti torrenti isli max brzinom. :) Ne pricam o private torrentima, koji su druga prica (ne mozes ratio da sredis jer za sve sto skines, nigde leechera, pa tako seeding stoji u prazno nekoliko dana dok ne odustanes). A da ne govorim o tome koliko se tesko nalazi pozivnica za neki bolji torrent tracker na kome imas leechere. :)

Pazi kada bilo da su javni ili privatni brizna je uvek u full-u, e sada sve zavisi sta skidas... ako skidas novije stvari brzina ce ti leti ali ako skidas neki dosta stariji torrent onda ne ocekuj neku ludu brzinu nego ce se vuci ali tako ti je isto i na privatnim trakerima.

Sto se tice samog ratija to neka te ne brine jer imas privatnih trakera koji negledaju ratio ali si duzan da seedujes 24 casa ili duze.

A sto se tice pozivnica nemas potrebe da se opterecujes oko toga previse jer su ti dovoljni torrent sajtovi tipa bitsoup, last torrents, partis - to su torrent sajtovi gde se vrlo lako odrazava ratio i uvek mozes na njih da se registrujes dok zamund, demonoid, rutracker - ne gledaju toliko na ratio mada ne traze ni da se seeduje 24 casa i mislim da isto moze lako da se registrujes na iste. Ako ti bude trebala pozivnica za demonoid reci i poslacu ti.

A naravno imas i onih javnih torrent sajtova na koje ne moras ni da se regujes nego samo skidas sta ti je zelja, piratebay, btjunkie.org ima i drugih ali ovi su ok sto se tice brzina.

Eto toliko, nadam se da kada budes jednom probao trakere da ces promenuti misljenje u vezi torrenata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno