Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni za tri nedelje ističe UO na EON premium paketu. Baš me zanima šta će mi ponuditi kao starom korisniku. Pretpostavljam cenu po ceni manjeg paketa. 6 meseci po 1 din pa možemo da pričamo. Ako ne, vraćam opremu i gledam MTS optiku ili Orion.
Isto i kod mene. Videćemo.
 
Meni za tri nedelje ističe UO na EON premium paketu. Baš me zanima šta će mi ponuditi kao starom korisniku. Pretpostavljam cenu po ceni manjeg paketa. 6 meseci po 1 din pa možemo da pričamo. Ako ne, vraćam opremu i gledam MTS optiku ili Orion.
Pre mesec dana mi nudili 8 meseci po dinar.. za 15 godina im ni mesec nisam tražio gratis, uvek je bilo po njihovom.. računi se izmirivali automatski po dolasku mejla.. full paket u pitanju.. Obzirom da nisu hteli da pređu preko toga i ponude više, rastasmo se k'o dve reke na kraju.. i nisam pogrešio..
 
Odgovor SBB podrske na zahtev da se ruter prebaci u bridge mode :

"Obaveštavamo Vas da Bridge modifikacija nije dostupna u okviru rezidencijalnih paketa za fizička lica. Ova opcija se može aktivirati u okviru Biznis paketa za pravna lica https://poslovni.sbb.rs/, služna podrške na adresi [email protected]"

Sta predlazete, da trazim izlazak na teren svaki put kad ruter ne moze da rutira saobracaj bez gubitka paketa pa kad vide da ih to kosta novca i vremena mozda promene politiku?
Inace koristimo EON PREMIUM paket (5,249rsd) sa statickom IP (610rsd) adresom i GIGA dodatkom (1000rsd).
Ja sam otišao od SBBa zbog bridga. Moglo je da se insistria na staromo DOCSYS modemu, ali on je ograničen na 350mbps max.

Moj predlog ti je da uradiš sledeće.

Na SBB ruteru dodeliš svom ruteru statičku adresu.
Uključiš DMZ za tu adresu.
Isključiš DHCP.
Ugasiš WiFi.
Na svom ruteru podesiš DHCP (vrv već jesti) i sve ostalo kao da imaš bridge.
 
Sad vidim na sajtu sbb promenili ponudu, bilo 9 meseci za trio/6 mes za duo 1rsd, danas je 6 za trio / 4 za duo.
 
Mene zovu iz SBB-a kao da produzim ugovor, ja reko sta dobijam time osim sto sam vezan 2 godine a isto cu placati?
Oni kao 100 mbs brzi net i sve pink kanale, reko to mi naravno ne treba, ostacu bez ugovora pa cemo videti.

Jadno, barem neki popust nesto da ponude za produzetak ugovora, ovako stvarno nema smisla da potpisujem novi.

Kakva im je politika sto se tice raskida ugovora, pa prijave novog na drugo ime zbog promo akcije x meseci za dinar za nove korisnike ali na istoj adresi?
 
Mene zovu iz SBB-a kao da produzim ugovor, ja reko sta dobijam time osim sto sam vezan 2 godine a isto cu placati?
Oni kao 100 mbs brzi net i sve pink kanale, reko to mi naravno ne treba, ostacu bez ugovora pa cemo videti.

Jadno, barem neki popust nesto da ponude za produzetak ugovora, ovako stvarno nema smisla da potpisujem novi.

Kakva im je politika sto se tice raskida ugovora, pa prijave novog na drugo ime zbog promo akcije x meseci za dinar za nove korisnike ali na istoj adresi?
Receno (od agenta) mi je da pri podnosenju zahteva za raskid (mesec dana je rok), da te pozovu iz korisnickog servisa i ponude nesto bolje.
 
Pozdrav, pošto mi je istekao ugovor kod mts-a, a kod njih sam koristio vdsl, razmišljam o prelasku kod sbb-a.Pošto kod svih operatera nemam uslove za optiku, iako je Giga grad, hteo sam da pitam da kakv je sbb-ov kablovski internet, brzina mi nije toliko bitna da mora da bude kao na ugovoru ,najvaznije je da nema prekida na mreži.Na ovom vdsl-u iako je 50/10 makar nikad skoro nije pucala mreža.Unapred hvala.
 
Mene zovu iz SBB-a kao da produzim ugovor, ja reko sta dobijam time osim sto sam vezan 2 godine a isto cu placati?
Oni kao 100 mbs brzi net i sve pink kanale, reko to mi naravno ne treba, ostacu bez ugovora pa cemo videti.

Jadno, barem neki popust nesto da ponude za produzetak ugovora, ovako stvarno nema smisla da potpisujem novi.

Kakva im je politika sto se tice raskida ugovora, pa prijave novog na drugo ime zbog promo akcije x meseci za dinar za nove korisnike ali na istoj adresi?
Stvarno jadno. Meni su pre par meseci ponudili manje nego što imam trenutno za obnovu ugovora 10 meseci pre roka, po istoj ceni (pisao sam o tome).
 
Ok je SBB kablovski internet, da li ćeš imati prekida ili ne zavisi od lokacije. Npr. kod mene u kući na Zvezdari sve je radilo bez problema, dok u stanu na Novom Beogradu je bio užas i nikada nisu rešili, da sam ih na kraju promenio.
 
Hvala, samo jos da pitam da li si imao prekida npr. po nekoliko sati ili dana
Za ovih 20ak godina, bilo je prekida, ali je to uvek bilo nesto tipa radovi, nestala struja na cvoristu..., nikad individualno, i to na 3 razlicite lokacije (BG, PA), jedno vreme se desavalo da se modem resetuje oko jedan dva nocu, pa je tu bio prekid dok se modem ne podigne.
 
Mene zovu iz SBB-a kao da produzim ugovor, ja reko sta dobijam time osim sto sam vezan 2 godine a isto cu placati?
Oni kao 100 mbs brzi net i sve pink kanale, reko to mi naravno ne treba, ostacu bez ugovora pa cemo videti.

Jadno, barem neki popust nesto da ponude za produzetak ugovora, ovako stvarno nema smisla da potpisujem novi.

Kakva im je politika sto se tice raskida ugovora, pa prijave novog na drugo ime zbog promo akcije x meseci za dinar za nove korisnike ali na istoj adresi?
Sve si sam odgovorio sto se tice poslednjeg pasusa, kako da prevazidjes te kretenske pogodnosti za nove korisnike i elementarno nepostovanje visegodisnjih, postojecih. Samo na drugo ime ...nebitna je adresa na koju je ugovor. Mozes i zadrzati vec postojeci kombo ruter sa sve podesavanjima, ako te to lozi ;)

No ja imam jedno pitanje za iskusnije forumase sa mrezama(ako ovo uopste pripada toj grupi). Naime nekako sam izboksovao da mi SBB, odnosno neko iz "napredne" prebaci cga2121 u bridge mod. Ja imam rutercic sa broadcom-ov cipom i DD-WRT firmware-om koji ce (bi trebao) preuzeti ulogu svega. Mislio sam da ce me neko pozvati da setujem svoj ruter kada oni ovaj prebace u bridge, ali nista se nije desilo, pa sam dan nakon sto sam primetio da neta nema u kuci, pozvao ih i meni teta kaze da je ruter prebacen u BRG i da bi moj trebao pokupiti konfiguraciju automatski, pretpostavljam preko DHCP-a.

No kako zivot nije jednostavan, to se ne desava.

Preduzeti koraci do sada:
1) Poslusao tetu, moj ruter factory reset, ukljucio prvo njega, pa cga(probao i obrnuto), sve svetli, na mom cak i lampica za net, naravno dakazem da sam iz cga LAN porta, kabl ukvitao u moj ruter WAN port ....internet pristup ne.
2) Klonirao mac adresu cga u moj ruter, pod pretpostavkom da je i ta evidencija njima vazna, ostavio sve isto ...no internet access, lampica za net vise ne svetli.
3) Mrsio sa DNS serverim, probao sve i svaki znan, doduse dnsmsq cekiran ...nista, rezultat isti kao u prethodnom koraku.
4) u jednom kratkom momentu sam uhvatio da mi je na WAN strani izbacio 192.168.100.1 adresu medjutim cak i sa tim no internet access ...ne znam sta sam uradio pa se to desilo, ubrzo nakon reboota ... sve po starom na WAN ne vidi nista.

Nisam se bas pretrgao od pokusavanja, opet poziv la SBBu kaze, sve bi trebalo da pokupi automatski, ovog puta neki cika.

Pa sam sad u malo situaciji, kokoska i jaje i vrti mi se u glavi, te trazim dobru dusu da mozda pomogne po ovom pitanju.

Hvala najlepse!
 
@Molex
Priključi PC direktno u lan1, uključi cga pa kad se inicijalizuje uključi PC. Ukoliko je adresa na računaru 192. itd cga nije u bridge modu. Ukoliko dobiješ neku javnu adresu traži problem u tvom ruteru
 
Hvala Deki na pisaniju.
No nazalost status je sledeci, sad cekam nekoga da javi za docsis sta pociniti, jer navodno ovaj HG je podesen kako treba ...pritom na mom ruteru na WAN strani sad dobijem iz privatnog domena IP 192 ... naravno na PC ako ga direktno ustekam, ista stvar. Tako da kapiram da je jos do njih. Mada kako si i sam rekao javnu ne dobijam nigde, te kontam da je nepropusni zid negde kod njih.

Da li je ovo takva nauka da 5 dana se zabavljamo svi sa tim neuspesno, stvarno ne znam.
 

@Molex Ti bi onda bio prva i jedina osoba na ovom forumu, kao fizičko lice, koja je dobila bridge od sbb (nebitno kako, ali svakako "nestandardno"). Čini se da za sada još nisi dobio, čim ti ni jedan uređaj prikačen direktno kablom za njihov "modem" ne prikazuje javnu adresu.​

 
Znači nije bridge. Da li CGA to može, da li oni to mogu, nisam upoznat. Ubee sam video kod lika koji je tantalovim (tehničkim) mukama upeo da izboksuje bridge i radi kako treba, bio ruter ili PC sa druge strane uvek dobija javnu adresu.
 
Castim ice i pice na moj racun. Dobio! 😁
Potrebno je samo biti fin i sva vrata se otvaraju ;)

Koliko smesna usluga, da bi se pravila takva fama oko bridzovanja rutera, al eto prodjoh na kraju dobro. Sa CGA je zavrseno, iako su menjali u rutere(vez potrebe, al eto). Inace hvala svakako i na sugestijama.
 
Da li zna neko potencijalni razlog zašto ne mogu da pristupim podešavanjima rutera(Ubee)? Odem na 192.168.0.1, ostavim user i pass polja prazna ali ne prolazi log in, stranica se samo refreshuje i vrati na log in page. Probao i na laptopu i na telefonu, u Safariju i Chrome-u, ista priča.
 
Uradi factory reset uređaja pa će biti kako piše na sajtu. Tj posle factory reset nudi mogućnost kreiranja naloga i odabir lozinke.
Taj primerak je očigledno već neko drugi koristio i postavio svoje login podatke.
 
Ima li neko informaciju ako je potpisnik ugovora u inostranstvu, a UO prošla, da li može da da ovlašćenje drugoj osobi za raskid ugovora?
 
Ima li neko informaciju ako je potpisnik ugovora u inostranstvu, a UO prošla, da li može da da ovlašćenje drugoj osobi za raskid ugovora?
Mi smo u stanu koji smo iznajmljivali uspeli sve sto je trebalo preko maila, vlasnik stana je bio u Crnoj Gori, i poslao im mail sa slikanom licnom kartom. Posle su samo zvali kad da donesemo opremu.
 
Imao sam velike problema sa internetom pucao je na svakih 10 do 20 min ( prekid traje mozda minut) a najgore od svega sto mi je eon box u tom trenutku zabaguje ( izgubi sliku ) jer nije preko kabla nego preko wifi povezan sa modemom, juce mi je modem zamenjem umesto ubee dobio sam cga2121, ne razumem se u modeme i sta je problem bio, samo mogu da pohvalim da mi se prekid nije desio od zamene nijednom i internet veza je stabilna.Sve pohvale.
 
Jedino sto imaju od sporta F1 (pored GP-a i jos ponesto) i oni ne prenose uzivo trening 1 Amerika na osnovnim kanalima nego na kanalu 6 ???
Pa posle drugi su krivi !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno