Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li su IP kamere? Verovtno se dešava kada istekne lease time. Podeli kamerama fiksne IP adrese ili bar na ruteru u DHCP podešavanju, za MAC svake kamere veži IP adresu. Na oba načina će i ruter i kamere za svaku kameru imati samo jednu opciju tj samo jednu adresu koju neće dati nijednom drugom uređaju.
 
Imao sam ugovor gde sam celo trajanje ugovora placao srednji EON paket a imao najveci paket.
ugovor istekao, niko nije dolazio niti zvao, racun sad stize za iznos najveceg paketa.

Imaju li neke ponude za produzetak, sta daju inace korisnicima?
Ocekivao sam da ce zvati pred istek za produzenje uz neku pogodnost...

Zovi ih i trazi popust na pretplatu. Ja imam -20% na eon premium.
 
fiksne su ip na kamerama izmedju tehnicolora i kamera je mikrotik kada prestane da radi dovoljno je samo da se restartuje TC i sve proradi , niko nema pojima zbog cega se to desava. malytetirao sam ih malkice i popravili su danas ponovo mogu daljinski da restartujem . greska je globalna i resavaju problem kada neko prijavi smetnju na globalnom nivou ne popravljaju .
hvala vam na pomoci .
 
Resili su izgleda danas i na globalnom nivou. Pre podne nisam mogao da daljinski resetujem a sada mogu.
 
Ovi sto se zale da ne dobijaju nista a godinama su oorisnici ima i za to leka verujte mi samo ako nadjete agenta pravog koji zeli moze da izvuce bolju akciju.
 
Ćale uveo SBB, još par meseci ima mts ali da ne čeka :). Full paket, trio, rekli mu da će dobiti sad neki broj a da će moći za 2 meseca da prebaci broj iz telekoma. Slikao mi je GW i box koji je dobio, ne ume bolje, ne ume da pročita šta je dobio. Zna li se koji je GW i box sa slika?

Da li bih mogao da iskoristim rpi 3 da podignem vpn server da se povežem sa mog mikrotika da mi eon saobraćaj ide kroz vpn? Jasno mi je kad radim vpn na ruter, dobijem adresu koju taj ruter dodeli, ali da li će isto biti ako je vpn server na rpi-ju?

EDIT: 18 meseci po dinar, 18 meseci plaća, nisam ga još obradovao da će moći da raskine ugovor kad bude poželeo, a i verovatno će mu biti bezveze, ali eto da imate informaciju da i dalje postoje ti ugovori na 36 meseci.
 

Prilozi

  • viber_image_2023-10-25_15-54-19-345.jpg
    viber_image_2023-10-25_15-54-19-345.jpg
    113.2 KB · Pregleda: 93
  • viber_image_2023-10-25_15-54-19-130.jpg
    viber_image_2023-10-25_15-54-19-130.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 92
Trenutno plaćam 4376,25 din EON premium. Uskoro mi ističe ugovor. Koliko mogu da dobijem za ponovni ugovor za EON premium?
 
Ljudi, jel moze unifi da se iskljuci kao mreza sa modema, imam tehnicolor

Može, uloguješ se na svoj nalog na mojsbb.rs i u delu za internet uđeš u unifi i isključiš ga.
Napomena da kad gasiš unifi na modemu takođe gubiš i mesečnu kvotu za unifi korišćenje na drugim lokacijama.
 
Može, uloguješ se na svoj nalog na mojsbb.rs i u delu za internet uđeš u unifi i isključiš ga.
Napomena da kad gasiš unifi na modemu takođe gubiš i mesečnu kvotu za unifi korišćenje na drugim lokacijama.
Pokusao sam i stalno mi izbacuje doslo je do greske pokusajte kasnije, hvala vam mnogo na odgovoru ako mozete ili znate drugi nacin pustite mi i pp, hvala vam u svakom slucaju
 
Pokusao sam i stalno mi izbacuje doslo je do greske pokusajte kasnije, hvala vam mnogo na odgovoru ako mozete ili znate drugi nacin pustite mi i pp, hvala vam u svakom slucaju

onda najbolje pozovi 011-400-1000 - opcija 2 pa opcija 1 i odmah traži agentu da te prosledi do napredne tehničke podrške za internet.
Ovi prvi što se jave obično samo daju generičke odgovore kad ne znaju nešto da reše, pa da ne gubiš vreme s njima.
 
ak
Pokusao sam i stalno mi izbacuje doslo je do greske pokusajte kasnije, hvala vam mnogo na odgovoru ako mozete ili znate drugi nacin pustite mi i pp, hvala vam u svakom slucaju
ako to pokusavas na mobilnoj aplikaciji, probaj na webu jer meni se juce desilo da mi je na mobu iskakala neka jednostavna poruka bez objasnjenja, dok sam na webu dobio i deo poruke sa konkretnim razlogom zasto nesto ne moze.
 
onda najbolje pozovi 011-400-1000 - opcija 2 pa opcija 1 i odmah traži agentu da te prosledi do napredne tehničke podrške za internet.
Ovi prvi što se jave obično samo daju generičke odgovore kad ne znaju nešto da reše, pa da ne gubiš vreme s njima.
Hvala Vam puno na odgovoru prema vasim instrukcijama sam postupio i dobio ih i obecali su mi da za jedno dva sata bice iskljuceno.Hvala puno
 
Juče odigrah neki bezvezni kviz na njihovoj stranici. Naravno na kraju kviza traže podatke radi izvlačenja, odmah sam upisao neki sporedni broj koji retko koristim. Danas odmah zovu na taj broj i nude pakete. :D
 
Ima li šanse da se sbb ruter cga2121 nakači preko wps-a na neki wifi extender? Znači veza bez lan kabla da raširim wifi u neke mrtve tačke po kući?
Pitam jer ne uspevam, probao sam nekoliko
 
Sto preko WPS-a? Preko aplikacije ili sajta mozes da se povezes i da ih konfigurises.
 
Neće da može, zvao sam i call centar pa smo paralelno pokušali da se nakačim - ne ide preko 192.168.0.1. Onda je operater posle dužih konsultacija objasnio da ne mogu da se nakačim na svaki model jer njihov cga ima limitacije. Na pitanje a na koji model može, nije imao odgovor.
Btw, preko sajta sam pokušao i wps i šifru extender-a ali vrti, vrti i stane bez uspeha - izgleda da je operater bio u pravu.
Probaću neki TP Link, da vidim kako ide pre nego što kupitm
 
Sbb koristi AirTies mesh uredjaje. Da se mozda pogledaju oni, po oglasima ili eventualno ako ih ima u radnjama?
 
Trenutno plaćam 4376,25 din EON premium. Uskoro mi ističe ugovor. Koliko mogu da dobijem za ponovni ugovor za EON premium?
Mene su zvali i sami ponudili da i dalje nastavim po toj istoj ceni.
 
Ima li šanse da se sbb ruter cga2121 nakači preko wps-a na neki wifi extender? Znači veza bez lan kabla da raširim wifi u neke mrtve tačke po kući?
Pitam jer ne uspevam, probao sam nekoliko
Зар је то баш толики проблем? Хиљаду екстендера код кинеза, и пре су били јефтини, сад су скоро па џабе.
 
Nismo se razumeli, neće da radi bilo koji... To me baš iznenadilo. Do sada nisam nabasao na neki koji radi.
Znam da do 5k din. može svašta da se uzme ali treba i da radi.
Probaću TP Link pošto ne vide da AirTies ima igde da se uzme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno