Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo pročitao sam na twitteru, presečen je bio optički kabal, polako se vraćaju usluge. Čekam neko zvaničnosaopštenje, jer je ovo bio prekid koji je trajao skoro 24h i to za veći deo korisnika.
 
Vidim dosta se pisalo o tom povećanju brzina od 01.06. u prethodnih par strana. Kontam da je to neki proces koji će da traje tj. neće svi dobiti povećanje brzine u isto vreme?
 
Vidim dosta se pisalo o tom povećanju brzina od 01.06. u prethodnih par strana. Kontam da je to neki proces koji će da traje tj. neće svi dobiti povećanje brzine u isto vreme?
Povecanje brzine ne dobijaju korisnici koji nisu u giga gradovima i ne dobijaju svi odjednom koji su u giga gradovima
 
Meni 15 dana bilo 600/60, pa onda vratili opet na 300/15 do daljnjeg… Vrbas
 
Nadam se da pitam u pravoj temi pošto bih hteo da pređem na SBB internet provajdera.
Nedavno sam se uselio u kuću i ono što sam zapazio je to da u svakoj sobi i na svakom spratu imam priključak na zidu u utičnici za TV, ali daljom inspekcijom cele kuće nisam nigde uspeo naći gde je početak instalacije to jest hteo bih da izbegnem bušenje pošto kod mene postoji očigledno instalacija ali mi treba početak, pretpostavljam da bi se na njega priključili monteri koji dođu da postave sve. Da li neko ima ideju gde bih trebao da gledam i potražim početak kablovske instalacije?
 
Samo ih pozoves, i oni kad izadju na teren, sve ti nadju i objasne. Kod mene je npr odmah ispod crepa provucen i zakacrn na gredu njihov crni glavni kabal za razdelnikom.
 
Pozdrav kako je najbolje povezati sbb TECHNICOLOR CGA2121 na tp-link ruter archer ax73 da on bude glavni ruter ? Da li neko moze da mi objasni postupak povezivanja?!!
 
Ukoliko mozes da iskamcis da ti CGA prebace u bridge mod onda je tvoj ruter glavni, u svim ostalim kombinacijama CGA je glavni.
 
Ljudi, da li je normalno da net na SBB-u, EON FULL paket, bude toliko los?

Brzina bi trebala da bude 300/30, ali ja jedva izvlacim 100 download, dok je upload oko 25.
 
Ako si na wifi i na 2,4gHz, da😁.
 
Wifi 5g je u pitanju
 
Зависи и од канала. Ја сам наместио на 48 канал да ми буде 5GHz, ту ми ТВ хвата 219/14 (нет је 600/60), а лап топ 387/58.
 
Nisam se nesto opterecivao sa tim, nego cisto onako testirao net, pa mi nesto malo tj. sporo.

Nek radi tako, nemam neke preterane potrebe za brzinom neta.
 
Pozdrav. Pre dve godine mi je istekao ugovor od sbb-a. Bilo je potrebno da se stavi bandera na nas plac, sto je i uradjeno. Medjutim bandera je trebala da se skloni, tako je barem bilo receno posle isteka ugovora. Ona je i dalje tu, a postavljaju se novi prikljuci. Sta mi je ciniti da se ukloni? Inace ugovor je na mene bio, plac na mamu, a cale je potpisivao kada su dolazili da montiraju.:ROFLMAO:
 
@FoxHound,
Stavljena bandera na tvoj plac zadjabe da bi ti imao SBB i sad kad vise nisi kod SBB ti bi da sklonis banderu. Meni deluje nesto naopaka tvoja logika, dok mi trebaju nek postave i soliter da bi mogao da imas SBB, e sad kad si raskinuo ugovor e sad srusite sve. Da li si se zapitao koliko je kostalo postavljanje te bandere a ti to sigurno nisi platio a plus imao si sigurno popusr 12 meseci za dinar.
 
Mislim da je u tim papirima potpisano za banderu ali samodozvola da se postavi, to nikada ne ide u ugovor o pruzanju usluga.
A kako su dozvolu imali moze lepih problema da se ima ako je srusis.
 
Treba videti sta pise u tom papiru kojim ste dali saglasnost za banderu. Tamo sigurno sve lepo pise. Kakvi su uslovi, kolko ranije mora da se zahteva uklanjanje, kakvi penali su u slucaju da se zahteva uklanjanje, na koji vremenski period je predvidjeno da stoji ta bandera... Sve lepo procitas sta je potpisano, ako ti licno nije jasno, konsultujes pravnika...
 
@FoxHound,
Stavljena bandera na tvoj plac zadjabe da bi ti imao SBB i sad kad vise nisi kod SBB ti bi da sklonis banderu. Meni deluje nesto naopaka tvoja logika, dok mi trebaju nek postave i soliter da bi mogao da imas SBB, e sad kad si raskinuo ugovor e sad srusite sve. Da li si se zapitao koliko je kostalo postavljanje te bandere a ti to sigurno nisi platio a plus imao si sigurno popusr 12 meseci za dinar.
Odavno su oni dobili svotu za tu drvenu banderu. Poenta je da je za priljucak za komsiju prekoputa bila potrebna nasa saglasnost. Nama je istekao, njemu je istekao. Medjutim sada su poceli bez dozvole da kace non stop prikljucke i to preko placa sve ide. I bilo je receno po zavrsetku ugovora da ce bandera biti sklonjena. Da sam znao da je nece sklanjati ne bih ni uzimao. Ja sam u filijali potpisao samo ugovor. Nikakva bandera i drugi bakraci. Na mene je bio ugovor da bih roditeljima obezbedio internet. Na mamu je plac, a tata je potpisao, jer ja nisam bio dostupan u to vreme. Sta je potpisao, ne znam. Nikakva kopija mu nije ostavljena. U godinama je i nista se ne razume u tehnologiju. Ja sam vec jednom isao za tu opremu i gospodja mi je samo odgovorila ostace to tu, ako se predomislite??? Ja se vodim nekakvom logikom da taj njihov papir ne vredi nista bez mog potpisa (na mene je ugovor), a ni bez maminog, jer je na nju imovina.

Uglavnom, hvala svima na savetima.
 
postoji tema za ovakva pitanja, koju sam i naveo. zamolio bih da više ne idemo u off-topic sa banderom. hvala na razumevanju
 
sta bi sa pitanjem 'kradje' struje za aktivnu opremu? ako je u zgradi opticki cvor sbb-a, da li treba da ugrade brojilo ili kako se to resava?
 
Kao i za banderu mora da postoji neka kompenzacija. Kod mene u zgradi je bilo da stanari placaju struju (stavka zajednicka potrosnja na racuni za struju) a sbb uplacuje skupstini stanara mesecni iznos koliko potrose + nesto malo vise od toga. U matematici 200 dinara postanu x 9 stanova, ~6200 na racun stambene zajednice.
 
Hvala, pitacu onda upravnika i sbb ako treba nesto da se popunjava. 6200 nije malo za struju a inace ide i nestasica, mora da kod vas imaju bas dosta opreme. Nama su majstori rekli da trosi 'kao sijalica' valjda nisu mislili na reflektor :)
 
Zavisi od opreme a naravno zavisi i od upravnika. Ovaj je do poslednje 3 godine dobijao na privatni racun...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno