Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obriši unifi.

IOS nema napredna podešavanja i jednostavno se automatski kači na jači signal.

Ja sam rešio problem tako što sam ga prodao. Baš sam imao sedmicu.

Možda tada dok si ga imao, sada postoji opcija da se isključi automatsko kačenje na unifi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno sam na gold duo fiber sa supersetom i imam 110mbps za 3300 rsd. Prelaskom na eon light duo koji je 3100rsd ne dobijam nista, vec samo gubim 60mbps!? Prelaskom na full eon duo koji je 3500rsd dobijam eon smart.... Jesam li propustio nesto ili se ovo uopste ne isplati.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
SBB je počeo uveče da gasi net a tokom dana dobijam prekida u trajanju od par minuta na svakih sat vremena.
Imate li ideju šta činiti?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
SBB je počeo uveče da gasi net a tokom dana dobijam prekida u trajanju od par minuta na svakih sat vremena.
Imate li ideju šta činiti?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Kojom aplikacijom pratis net. TJ kako registrujes te prekide. Koristis neku app ili ovako...sam kad primetis da ga nema...?
 
S obizrom da mi istice ugovor sa SBB-om za nekih 10 dana, pre 10-ak dana sam se malo dopisivao sa njima :)
Napisem im u stilu da me samo net zanima, programi onako (ako i nema, nije ni bitno, nista EON, 7 dana unapred/unazad, i slicne gluposti), a telefon mi ne treba, a s obzirom na to da me u zgradi zajahao Orion da predjem na njihov opticki net za 2000 din, da vidim sta mi SBB nudi da ostanem kod njih.
Kada sam uvodio net, dobio sam 6 meseci po dinar, a mesecna pretplata je bila 3200 din, sto u proseku iznosi oko 2500 din. To sam im napisao, i rekao da im se definitivno isplati da mesecni racun za net i tv bude 2500 din (cim su davali :D) tako da bih ostao kod njih ako mi za te pare daju neki paket sa netom brzine 100 mbps.

Posle par dana se javlja devojcica iz call centra, dobar dan, dobar dan, takva i takva stvar, s ozbirom da hocete brzi net, mozemo da vam ponudimo paket EON duo, brzina je 100 mbps, prvih 3 meseca placate sadasnju cenu (3200 din), posle toga redovnu (3600 din). Ja ih pitam da li su uopste citali ono sto sam im pisao, ona cuti. Rekoh da ne zelim mesecno da placam preko 2500 din, da li imaju nesto da se uklopim u to. Ona kaze nema. Ok, prijatno, cao zdravo.

Danas odem u SBB poslovnicu da raskinem ugovor, devojka me pita koji je razlog. Ja kazem Orion. Kaze ona "Sto Orion"? Ja kazem da mi daju 3 meseca gratis, brzina 100/10 optika, plus mesecno placanje 2080 din sa sve nekim TV kanalima. Ona kaze "Ali mi mozemo da vam ponudimo 6 meseci po 1 dinar". Rekoh "Ne treba, hvala". Ona kaze "Ok, raskid ugovora mora mesec dana ranije da se najavi, placacete jos mesec i 20 dana".
Nikakav problem. Toliko o njima.

Edit: Jos par ljudi je stajalo pored mene, jedan lik je isto raskidao ugovor, kaze: "Zao mi je sto nisam snimao razgovor, vi ste mene sikanirali..." plus mu valjda davali neke netacne informacije, mora da placa jos nekoliko pretplata, tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Zašto još mesec i 20 dana? Najavi im pismeno raskid i odnesi opremu za mesec dana.
 
Zato sto mi ugovor istice 5. decembra, a raskid se najavljuje mesec dana unapred, tako da se sve uklapa - za mesec dana je 25. decembar, i to je to. Nisam bas gledao ugovor, ali nema veze, taman cu tada da uvedem orion.
Edit: pogresno sam napisao u gornjem postu, moram da platim za novmbar, i za 25 dana decembra.
 
Poslednja izmena:
S obizrom da mi istice ugovor sa SBB-om za nekih 10 dana, pre 10-ak dana sam se malo dopisivao sa njima :)
Napisem im u stilu da me samo net zanima, programi onako (ako i nema, nije ni bitno, nista EON, 7 dana unapred/unazad, i slicne gluposti), a telefon mi ne treba, a s obzirom na to da me u zgradi zajahao Orion da predjem na njihov opticki net za 2000 din, da vidim sta mi SBB nudi da ostanem kod njih.
Kada sam uvodio net, dobio sam 6 meseci po dinar, a mesecna pretplata je bila 3200 din, sto u proseku iznosi oko 2500 din. To sam im napisao, i rekao da im se definitivno isplati da mesecni racun za net i tv bude 2500 din (cim su davali :D) tako da bih ostao kod njih ako mi za te pare daju neki paket sa netom brzine 100 mbps.

Posle par dana se javlja devojcica iz call centra, dobar dan, dobar dan, takva i takva stvar, s ozbirom da hocete brzi net, mozemo da vam ponudimo paket EON duo, brzina je 100 mbps, prvih 3 meseca placate sadasnju cenu (3200 din), posle toga redovnu (3600 din). Ja ih pitam da li su uopste citali ono sto sam im pisao, ona cuti. Rekoh da ne zelim mesecno da placam preko 2500 din, da li imaju nesto da se uklopim u to. Ona kaze nema. Ok, prijatno, cao zdravo.

Danas odem u SBB poslovnicu da raskinem ugovor, devojka me pita koji je razlog. Ja kazem Orion. Kaze ona "Sto Orion"? Ja kazem da mi daju 3 meseca gratis, brzina 100/10 optika, plus mesecno placanje 2080 din sa sve nekim TV kanalima. Ona kaze "Ali mi mozemo da vam ponudimo 6 meseci po 1 dinar". Rekoh "Ne treba, hvala". Ona kaze "Ok, raskid ugovora mora mesec dana ranije da se najavi, placacete jos mesec i 20 dana".
Nikakav problem. Toliko o njima.

Edit: Jos par ljudi je stajalo pored mene, jedan lik je isto raskidao ugovor, kaze: "Zao mi je sto nisam snimao razgovor, vi ste mene sikanirali..." plus mu valjda davali neke netacne informacije, mora da placa jos nekoliko pretplata, tako nesto...

A šta si očekivao da će samo za tebe da naprave poseban paket?
 
Moze da se dobije individualni popust, ali ne puno niži pd zvaničnih ponuda...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Samo net ce imati u ponudi tek kad svi predju na eon ili kad isteknu sve ugovorne obaveze koje su jos aktivne, znaci jos 22-23 meseca. Tad ce ukinuti analognu tv i imace samo net u ponudi...do tada nista od toga.
 
Мислиш само нет без одржавања? Тешко, зато се то и не зове аналогна телевизија него одржавање. Само нет пакети постоје одувек плус одржавање, мада су често скупљи од дуо пакета а и старт теве пакет је фрај.
Само нет неће да буде вероватно никада.
 
S obizrom da mi istice ugovor sa SBB-om za nekih 10 dana, pre 10-ak dana sam se malo dopisivao sa njima :)
Napisem im u stilu da me samo net zanima, programi onako (ako i nema, nije ni bitno, nista EON, 7 dana unapred/unazad, i slicne gluposti), a telefon mi ne treba, a s obzirom na to da me u zgradi zajahao Orion da predjem na njihov opticki net za 2000 din, da vidim sta mi SBB nudi da ostanem kod njih.
Kada sam uvodio net, dobio sam 6 meseci po dinar, a mesecna pretplata je bila 3200 din, sto u proseku iznosi oko 2500 din. To sam im napisao, i rekao da im se definitivno isplati da mesecni racun za net i tv bude 2500 din (cim su davali :D) tako da bih ostao kod njih ako mi za te pare daju neki paket sa netom brzine 100 mbps.

Posle par dana se javlja devojcica iz call centra, dobar dan, dobar dan, takva i takva stvar, s ozbirom da hocete brzi net, mozemo da vam ponudimo paket EON duo, brzina je 100 mbps, prvih 3 meseca placate sadasnju cenu (3200 din), posle toga redovnu (3600 din). Ja ih pitam da li su uopste citali ono sto sam im pisao, ona cuti. Rekoh da ne zelim mesecno da placam preko 2500 din, da li imaju nesto da se uklopim u to. Ona kaze nema. Ok, prijatno, cao zdravo.

Danas odem u SBB poslovnicu da raskinem ugovor, devojka me pita koji je razlog. Ja kazem Orion. Kaze ona "Sto Orion"? Ja kazem da mi daju 3 meseca gratis, brzina 100/10 optika, plus mesecno placanje 2080 din sa sve nekim TV kanalima. Ona kaze "Ali mi mozemo da vam ponudimo 6 meseci po 1 dinar". Rekoh "Ne treba, hvala". Ona kaze "Ok, raskid ugovora mora mesec dana ranije da se najavi, placacete jos mesec i 20 dana".
Nikakav problem. Toliko o njima.

Edit: Jos par ljudi je stajalo pored mene, jedan lik je isto raskidao ugovor, kaze: "Zao mi je sto nisam snimao razgovor, vi ste mene sikanirali..." plus mu valjda davali neke netacne informacije, mora da placa jos nekoliko pretplata, tako nesto...


Да си посетио њихов сајт www.sbb.rs и прочитао шта све имају у понуди уштедео би време потрошено за писање и телефонирање и сазнао оно што те интересује за 15 секунди. Не постоји пакет јефтинији од оног за око 3500 динара. Да немају интернет без кабловске ТВ у понуди то је општепознато више од 15 година и по томе се не разликују од осталих оператера. Изузетак је једино МТС који не инсистира на ТВ али је зато фиксни телефон обавезан. Такво је стање у Србији. Интернет углавном нуде или оператери фиксне телефоније или оператери кабловске телевизије користећи инфраструктуру коју су развијали првенствено за ове услуге. Изузетак у Београду су покојни Тарго, КБЦ нет и Орион.
 
Poslednja izmena:
Ја не видим у оној поруци да је тражен нет без кабловске, само је поменуто да је нет најважнији а кабловска остаје реда ради, тако мора. Обавезна (аналогна) кабловска је била док је таква била и понуда, не може неко да каже ... нећу да гледам телевизију, мајке ми, па је морало да се плаћа. Данас се појављују разни оптичари који то не наплаћују, када досадашњи кабловски укину аналогију имаће оправдања тражење само једне од услуга па ако хоће да тако раде, онда останеш код њих. Ако неће, има ко оће. Мада верујем да је и даље проценат одлазећих од њих ситан у односу на прилив и не верујем да ће да журе да се одрекну 1.395 месечно по кориснику.
 
Мислиш само нет без одржавања? Тешко, зато се то и не зове аналогна телевизија него одржавање. Само нет пакети постоје одувек плус одржавање, мада су често скупљи од дуо пакета а и старт теве пакет је фрај.
Само нет неће да буде вероватно никада.

Da upravo o tome govorim. Ugasice analogni signal i nece biti odrzavanja. Imaces net tv i telefon pa knmbinuj sta ti treba. 100% videces. Sad ih zeza ta analogna jer ne mogu da ti je ugase samo tebi.
 
Теоретски би могло тако али СББ има змије у џеповима и не даје тек тако паре. Можда је лепо описана услуга на ценовнику за дигитализована подручја где нема аналогне телевизије.
Mesečno održavanje kablovsko distributivnog sistema i praćenje digitalne kablovske televizije (Start paket) 1.395
Зашто у том ценовнику није укинуто?
 
Da upravo o tome govorim. Ugasice analogni signal i nece biti odrzavanja. Imaces net tv i telefon pa knmbinuj sta ti treba. 100% videces. Sad ih zeza ta analogna jer ne mogu da ti je ugase samo tebi.

Not gonna happen brah.

Izgašen analogni u Novom Sadu još pre ihaha, tu je održavanje.
Izgašen analogni u Kopernikusu (nevezano za SBB) i održavanje je još tu.

Neće oni kolača da se odreknu tek tako, kao što ni Telekom stalno forsira fiksni u optičke pakete jer eto, j.bga tako mora.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Kad bude komplet ugaseno bice tako.
1395 ce ti biti ako hoces samo tv.
2000 (npr) ce biti samo internet.
300(npr) ce biti samo telefon ako hoces.
Lupam cene ali gomila koja odlazi iz sbb odlazi upravo zbog toga sto ne mogu sada da ti odvoje usluge upravo zbog signala analognog koji mora da ide kroz kabl (na 90% teritorije). Ovo je prvi korak ka digitalizaciji. Provereno.
 
Комплет? Па да рачунамо да ће за десетак година да заврше? Идуће раде Београд, после редом и кад све буде готово онда иде овако.

Претпостављаш, желиш или си добио проверену информацију? Зашто не крену са тим ценама на дигитализованом подручју? И опет питање, неће више да одржавају систем? Мада се цене лако измешају па се не зна шта је шта, ако мој провајдер даје само интернет за 1.490 онда би СББ свој спорији интернет морао да понуди за мању цену. А иначе је и сада дигитална телевизија 1.395, ту неће да буде промене једино што ће да "изгубе" дељене комшије којима је аналогна била ОК.
 
Jer u ostatku sveta je tako bilo, nije sada jedina opcija ave tri usluge zajedno :)
 
Kad bude komplet ugaseno bice tako.
1395 ce ti biti ako hoces samo tv.
2000 (npr) ce biti samo internet.
300(npr) ce biti samo telefon ako hoces.
Lupam cene ali gomila koja odlazi iz sbb odlazi upravo zbog toga sto ne mogu sada da ti odvoje usluge upravo zbog signala analognog koji mora da ide kroz kabl (na 90% teritorije). Ovo je prvi korak ka digitalizaciji. Provereno.
Ta gomila koja odlazi je 0.01%, kad dodju do 5% možda se zabrinu.
 
Ne kontate vi mene.
Krenuo je eon. Uz njega dobijas d3 mini cak 2kom. Znaci pokrivaju 3 televizora u kuci dig. signalom.
Onog trenutka kad svi predju na eon i budu imali dig. Resivere gasice se analogni signal. Tek tada ce moci da ti puste samo internet. Sad ne mogu jer kroz taj isti kabl prolazi i analogna tv pa moraju da ti naplate i nju. Tada nece morati.
Provereno. Drugar mi radi tamo od 1 dana.
 
U Novom Sadu nema analogne više. Zašto ne puste onda?
 
Да си посетио њихов сајт www.sbb.rs и прочитао шта све имају у понуди уштедео би време потрошено за писање и телефонирање и сазнао оно што те интересује за 15 секунди. Не постоји пакет јефтинији од оног за око 3500 динара. Да немају интернет без кабловске ТВ у понуди то је општепознато више од 15 година и по томе се не разликују од осталих оператера. Изузетак је једино МТС који не инсистира на ТВ али је зато фиксни телефон обавезан. Такво је стање у Србији. Интернет углавном нуде или оператери фиксне телефоније или оператери кабловске телевизије користећи инфраструктуру коју су развијали првенствено за ове услуге. Изузетак у Београду су покојни Тарго, КБЦ нет и Орион.

Nije meni tesko da im pisem, 10ak minuta posla jednom u 2 godine :) Tako sam svojevremeno pisao i Telenoru, i vec ko zna koliko godina imam 50% popusta na pretplatu, dok je zvanicno najvise 20%. Isto je bilo i na ikomu, imao sam neki popust.
Kao sto se vidi, na kraju mi je i SBB dao 6 meseci po dinar, sto je 25% popusta, i da su mi odmah to dali, ne bih prelazio na Orion. Za 2 godine cu opet da pisem SBB-u, kao novi korisnik, i trazicu opet 6 meseci po dinar da predjem kod njih (bezmalo je slicna usluga).

Narodski receno, volim da dr#am korporacije :D Ako cutis, sve ide po starom. Ako se bunis, dobijes 6 meseci po dinar, sto je skoro 20.000 din, za pola sata posla, mislim da se isplati.
 
Poslednja izmena:
Koliko se realno ceka na ekipu za zamenu uredjaja, podneo sam zahtev danas za promenu paketa na eon... Kazu sedam dana.

Huawei P10
 
Istrkao mi je ugovor ima jedno mesec dana. Postoji li mogucnost da uzme neko od mojih, a da ja odjavim posto starim korisnicima ne daju skoro nikakve pogodnosti?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Istrkao mi je ugovor ima jedno mesec dana. Postoji li mogucnost da uzme neko od mojih, a da ja odjavim posto starim korisnicima ne daju skoro nikakve pogodnosti?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

"Postojeći pretplatnici,
kao i članovi njhovog porodičnog domaćinstva
(deca, roditelji, bračni drug, partner, braća i sestre)
nemaju pravo korišćenja aktuelnih akcija za nove
korisnike. Takođe, isto pravo ne stiču ni u slučaju
raskida postojećeg pretplatničkog ugovora i
podnošenja zahteva za zaključenje novog ugovora
pod akcijskim uslovima."
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno