Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Postojeći pretplatnici,
kao i članovi njhovog porodičnog domaćinstva
(deca, roditelji, bračni drug, partner, braća i sestre)
nemaju pravo korišćenja aktuelnih akcija za nove
korisnike. Takođe, isto pravo ne stiču ni u slučaju
raskida postojećeg pretplatničkog ugovora i
podnošenja zahteva za zaključenje novog ugovora
pod akcijskim uslovima."

Kakva pobeda SBBa alal im vera.. Jeste da sam njihov korisnik ali ovo je nevidjena glupost. Sta mi postojeci treba da cekamo da se smiluju da nam daju te nove EON risivere? Tacno cu kad mi istekne ugovor da se odjavim i prijavim drugara da se na njega vodi. Jel moze tako, da kazem izdao sam gajbu evo stanar hoce da uvede net i tv??
 
Ja sam potpisao novi ugovor na ime rođaka , kada istekne tih 2god valjda ću onda moći ponovo na svoje ime da bi dobio tekuću akciju ?

Ne postoji ništa gore od SBB , ali sam primoran da ih koristim

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ово правило важи одувек али су у последње време почели да га прескачу, прогледају кроз прсте па понекад и може да се одради овако нешто. Плус су додали да после ваљда 6 месеци свако постаје нов корисник.
 
Ljudi nikako da shvate par stvari. SBB zaposleni citaju forume, narocito ovaj i SBB zvanicni forum. A korisnici masovno pisu
varijante kako zahebati SBB. :wall:

Dok nije postalo masovna pojava SBB je tolerisao odjavu i prijavljivanje nekog od clana porodice - u vecini slucajeva. Sada
je druga situacija, cak retko kome to prodje.


Da ne pricam o ucestaloj pojavi da se prodaje D3GO / sada Eon TV aplikacija! Na zvanicnom SBB sajtu covek prodaje a par
dana kasnije drugi 'ladno pita da li ima neko da mu proda!

Ljudska glupost nema granica.


Pozdrav!
 
Ne kontate vi mene.
Krenuo je eon. Uz njega dobijas d3 mini cak 2kom. Znaci pokrivaju 3 televizora u kuci dig. signalom.
Onog trenutka kad svi predju na eon i budu imali dig. Resivere gasice se analogni signal. Tek tada ce moci da ti puste samo internet. Sad ne mogu jer kroz taj isti kabl prolazi i analogna tv pa moraju da ti naplate i nju. Tada nece morati.
Provereno. Drugar mi radi tamo od 1 dana.

Zivi bili pa videli, gotovo sam siguran da odrzavanje nece nikad ukinuti ;)
 
За d3go је важило да се даје само некоме од поверења јер се користи главна лозинка па неко може да ти свашта промени. Да ли и за еон важи исто?
Иначе ипак мислим да су мало ублажили јер је некада важило једном корисник, увек корисник а данас ваљда после пола године паузе постајеш нов. Пре се знало, корисник не може да буде нов и ако се пресели а на тој адреси не може родбина да се пријави као нов корисник него као стари. Данас је мало опуштеније мада би морали једном да схвате да више нису у великој предности и да се појавила и конкуренција. А када мтс крене са малопродајом оптике, даваће свакоме промоцију да задрже кориснике.
 
I u Beogradu su poceli da gase analognu
Kod mene na Zvezdari je stiglo pismeno obavestenje svima i ugasen je signal pre par dana :)

Kod mene (isto na Zvezdari, Vojislava Ilića) jošuvek radi stari CRT sa koaksijalnim kablom pa možda nisu ugasili na celoj teritoriji opštine.

Ako je tačna informacija da imaju u planu samo internet pakete bez održavanja (ili bar nešto povoljnije od kombinovanih paketa sa TV/Tel) možda čekaju potpunu digitalizaciju Beograda pa tek onda da ih puste. Nema nekog smisla to uraditi samo za Novi Sad pre digitalizacije Beograda ili svih većih gradova...




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Шта их спречава да и даље у ценовнику стоји одржавање са гледањем дигиталног старт пакета? Постају гадљиви на паре? Почињу да више мисле на кориснике него на себе?
Оног тренутка када број корисника почне да опада или бар да не расте колико очекују, можда ће и да размисле о свему. Под условом да и остали то ураде. Биће једном.
 
Шта их спречава да и даље у ценовнику стоји одржавање са гледањем дигиталног старт пакета? Постају гадљиви на паре? Почињу да више мисле на кориснике него на себе?
Оног тренутка када број корисника почне да опада или бар да не расте колико очекују, можда ће и да размисле о свему. Под условом да и остали то ураде. Биће једном.

Ne bih rekao da će SBB da se odrekne održavanja kad sve prebace na digitalni signal kao što ni telekom neće pretplate za fiksni.

Kao što si napisao “Биће једном”, možda...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Телеком још и може да се одрекне фиксног, ко зна каква је уопште будућност па ће једном да буде споредан.
 
За d3go је важило да се даје само некоме од поверења јер се користи главна лозинка па неко може да ти свашта промени. Да ли и за еон важи исто?
Иначе ипак мислим да су мало ублажили јер је некада важило једном корисник, увек корисник а данас ваљда после пола године паузе постајеш нов. Пре се знало, корисник не може да буде нов и ако се пресели а на тој адреси не може родбина да се пријави као нов корисник него као стари. Данас је мало опуштеније мада би морали једном да схвате да више нису у великој предности и да се појавила и конкуренција. А када мтс крене са малопродајом оптике, даваће свакоме промоцију да задрже кориснике.

I za EON je isto glavna lozinka za prijavu. Sad su spustili zvanično da si posle 3 meseca opet nov korisnik.
 
Obzirom da sada dele novi HG nije zgorega znati da:

Technicolor CGA2121 ima mogućnost rada u bridge modu.


Pozdrav!
 
У истој поруци су написали Homegateway uređaji ne mogu raditi u bridge modu што само може да значи да они нису мењали ни на старим јер не знају али и да нису пазили када су набављали ове па да купе неке који не могу. Претпостављам да ће да траже да им се то промени а ако не успеју, врло очекујем да промене модел.

На први поглед делује солидно, дуал бенд АС бежични део, гигабитни рутер а то што може у бриџ мод ће вероватно да буде бескорисно јер сада 2-3 лан порта морају да буду употребљена за нове функције.
 
sada mi signal dolazi iz antenskog kabla (ikom)... priprelasku na stagod kod sbb, da li moze i dalje tako signal da dolazi? do svakog tv? kroz vec razvucene antenske?

vidim polako da cu morati da prelazim jer alternative nema.........
 
Док не дигитализују, остаће тако. Када укину аналогни, добијеш још два СТБ па ћеш укупно на три телевизора да имаш сигнал.
 
sada mi signal dolazi iz antenskog kabla (ikom)... priprelasku na stagod kod sbb, da li moze i dalje tako signal da dolazi? do svakog tv? kroz vec razvucene antenske?

vidim polako da cu morati da prelazim jer alternative nema.........
Naravno, pa kako bi inace signal dolazio, pismom? :)

Kad dodju ako ponude da izmene postojece mrezu u stanu / kuci moj savet je da se prihvati jer imaju mnogo bolje
kablove, konektore, splitere… nego sto su IKOM ikada imali (imao sam IKOM, mnogo ljudi u kraju isto - ne pricam
napamet).

Treba samo paziti da ne zaracunavaju to jer je to besplatno! Znaju da hvale kako je njihovo sve bolje (sto je tacno)
ali onda obracunaju / naplate svaki metar, konektor… pa gde prodje prodje… narocito ako traze da im se plati na ruke.


Pozdrav!
 
pismom bi mi najvise odgovaralo...

em sto mi se ne svidja sbb, em sto sam ocajna sto nema vise ikoma..

ugasicu komplet sve televizore ako bude moralo bilo sta da se menja, bilo kakav kabl da se bilo gde provlaci.. necu celu gajbu da stemam zbog njih, a kanalice su mi nedopustive.. previse je to metara nekih kao maskiranih kablova, busenja vrata, ploce itd.. msm prvi tv mi je preko 20m od mesta ulaska kabla.. sve je lepo razvedeno gde mi odgovara, ali je svuda samo antenski..

dakle, ostaju i za digitalnu je moguce da ostanu stari kablovi razvodi, klasicni antenski i na to da se zakaci stb ili stagod? ne mora da se dovodi nista novo i razvlaci?
 
Mogu samo coax kablovi. Na krajevima je tada D3-mini ili televizor sa Cam karticom. Za odloženo gledanje nova tehnologija traži dodatni lan kabl.
 
dakle, ostaju i za digitalnu je moguce da ostanu stari kablovi razvodi, klasicni antenski i na to da se zakaci stb ili stagod? ne mora da se dovodi nista novo i razvlaci?
Ne mora nista da se menja sto se tice kablova. Eventualno da se doda neki spliter ako treba za neki uredjaj (STB, Eon, modem ili HG... zavisi od paketa).

Ali, kazem, mnogo su losi i kablovi i konektori i spliteri… koje je IKOM ugradjivao, odnosno losije od SBB-ovih. Ako menjaju, samo zamene postojece.


Pozdrav!
 
Ne mora nista da se menja sto se tice kablova. Eventualno da se doda neki spliter ako treba za neki uredjaj (STB, Eon, modem ili HG... zavisi od paketa).

Ali, kazem, mnogo su losi i kablovi i konektori i spliteri… koje je IKOM ugradjivao, odnosno losije od SBB-ovih. Ako menjaju, samo zamene postojece.


Pozdrav!

Pravo zboriš ko ima stare instalacije treba da iskoristi digitalizaciju da mu izmenjaju kompletnu instalaciju besplatno.
 
U poslednnih cca 2 nedelje, svaki drugi dan, u trajanju od po sat - 2, (nasumično. Nepredvidivo.) upload ode ne 0.01Mbps - max 0.25 Mbps, čime, naravno, štošta postane nedostupno... jer štošta zahteva upload pri učitavanju.

Download ostane netaknut!

Je l se to dešavalo nekom?

Nisam prijavio, ko sto ne prijavljujem ni "sneg" na TVu (potpuni blackout svega - i TV signala i neta, ali i DL i UL na 0u/disconnect.) jer se reši samo od sebe u roku od sat - dva. Kapiram da imaju valjda nekakav sistem obaveštenja kad se signal izgubi skroz, i bez da korisnici zivkaju...

Ali da iritita, upload od 0.01, iritira. ;-) -

0ff69bde688fef375be1242773ca3f60.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce prostupiti necijem ruteru, ako taj neko nije u mojoj blizini, odnosno ja nisam prikljucen na njegovu mrezu ? Nekako mi se cini neizvodljivo. Poznanica ima problema sa sinom, koji odbija da uci, i koji do kasno u noc igra igre. Htela bi da ja iz moje kuce "onesposobim" internet u nekom trenutku, po dogovoru.
Oboje smo na SBB-u.
 
А ко ће да врати интернет кад/ако син почне да учи. Ипак, ако син плаћа СББ и ако је син купио свој комп, није баш у реду да му се ограничава приступ. А може да игра и офлајн игре.
 
Sin ne placa nista, nit je kupio ista :) Sin je tek krenuo u srednju. Moram da priznam da nisam razmisljao kako da mu se posle vrati internet :d
Onda, da li postoji neka mogucnost da mu se smanji upload / downoad, ili da se poveca ping :type:
 
Онда је други проблем, нека лепо мајка искључи интернет када одлучи и нека укључи кад дође време. Или не сме? Може и да одреди када син сме да се игра према томе колико је учио, мада је могуће да овај буде добар ђак и без много учења.
 
Malo je komplikovano (kao i svuda, naravno) kod njih. Otac stalno na sl. putovanjima po inostranstvu, i stalno popusta. Majka mu radila full domaci dok je bio u osnovnoj, prosao kao vukovac, pa u srednjoj poceo da dobija lose ocene. Bole ga cosak za ucenje i ceo dan sedi za kompom. Suvise je veliki za batine, u takvim je godinama kada je "najpametniji" i svasta mu pada na pamet :)
Jedino mi se mrzva po glavi neki kao torrent program, koji nece biti bas vidljiv, a koji ce da ore po netu i povecava ping.
Znam da je sve ovo maskiranje problema, al sta da radim. Ja sam dobio zadatak da nekako onesposobim net, a da to izgleda da nije namerno zbog njega, nego eto, desilo se.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno