Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Слика са двб-ц на еон има мањи битрате, лошија је.

To fizički nije moguće, ne postoje dva različita DVB-C signala u kablu za isti kanal.

Ako je slika lošija, to je do nekvaliteta hardvera Eon boxa u odnosu na V2 risiver, a ne do različitih signala.
 
Poslednja izmena:
Јуче упоређивао еон стб са 4682. Слика са двб-ц на еон има мањи битрате, лошија је. СК 4К делује као прави 1080р а нпр ХБО ХД канали као 720р. Не знам за стандраде слике других корисника али мени је ово разочаравајуће.

Tesko mi je da poverujem da je tako kako pricas i kad ide utakmica tj. prenos uzivo. Slika mozda izgleda tako kad vrte one promo materijale (mozda je obican upscale) a feed koji dobijaju je valjda Ultra HD. A ne razumem ni kako je "manji bitrate" na dvb-c preko EON-a, bitrate je jedan isti da li gledao preko Cisco risivera, Cam-a, EON box-a. Mozda malo drugacije svaki od njih obradi sliku.
 
Слика делује као да има мањи битрате. Већ је дискутовано да је проток СК 4К 16мбит а требало би макар 25 да буде. Рекао сам свој утисак, нисам мерио протоке. Навикао сам на слику плазме али ухд тв би требало да се носи с тиме.
 
Moze da bude malo vise kompresovano kao i ostali SBB HD kanali ali da izgleda kao 1080p ne moze nikako ako je rezolucija Ultra HD.
 
16 je sasvim solidno za HEVC
 
Tesko mi je da poverujem da je tako kako pricas i kad ide utakmica tj. prenos uzivo. Slika mozda izgleda tako kad vrte one promo materijale (mozda je obican upscale) a feed koji dobijaju je valjda Ultra HD. A ne razumem ni kako je "manji bitrate" na dvb-c preko EON-a, bitrate je jedan isti da li gledao preko Cisco risivera, Cam-a, EON box-a. Mozda malo drugacije svaki od njih obradi sliku.
Potpisujem da je bar 10-15% losija slika na hd kanalima.. 4682 Cisco..

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Koji klošari, probao sa tri naloga, ne može logovanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi jel ima ikakvih naznaka da će eon pustiti sve kanale preko mts podataka? Imam onih 100gb ali ne mogu npr gledati sk ili top (drzavni posao i umo) :(

Poslato sa mog(a) RM-320 koristeći komšijin vajrles
 
Nešto oru i kopaju... Ili im je sistem ozbiljno zabagov'o...

Послато са A0001 уз помоћ Тапатока
 
Rešili verovatno da promene ovo što se žale da im na moj sbb stoje duo i trio paketi i ako su prešli na eon pakete.Možda će sad da reše i aktivaciju superseta na eon paketima.
 
Proradio je mojsbb (na sajtu) ali nema nikakvih vidljivih unapređenja ..
 
Ne radi ni račun ni uplate još uvek
 
Nadam se da će posle radova omogućiti plaćanje računa online karticom. Tu opciju omogućavaju novim EON korisnicima, ako se preko sajta prijave samo za EON uslugu bez SBB infrastrukture.
 
Da li neko zna zasto mi se na telefonu (iPhone 7) 5g mreza cesto gubi? Odjednom vidim da se presalta na Unifi ili 4G, pocne da secka, probao sam vise puta da restartujem ruter. Ponekad izbaci da je pogresna sifra, a sa telefonom mi je sve ok. Koristim Trio gold (100/6), Ubee ruter. Da li mozda treba nesto podesiti na ruteru kako bih izbegao ove stvari? Inace imam aktivnu i 5G mrezu i 2,4 ali na telefonu nisam sacuvao sifru za 2,4.
 
Imam problem sa usb stick-om. Nece da kopira fajlove na njega kad ga ubacim u box. Jel uspeo neko "write permission to sd card" da odradi na ovom uredjaju?
 
Da li neko zna zasto mi se na telefonu (iPhone 7) 5g mreza cesto gubi? Odjednom vidim da se presalta na Unifi ili 4G, pocne da secka, probao sam vise puta da restartujem ruter. Ponekad izbaci da je pogresna sifra, a sa telefonom mi je sve ok. Koristim Trio gold (100/6), Ubee ruter. Da li mozda treba nesto podesiti na ruteru kako bih izbegao ove stvari? Inace imam aktivnu i 5G mrezu i 2,4 ali na telefonu nisam sacuvao sifru za 2,4.

Cuj 5g mreza u Srbiji..,)
Vec proradila..?:d
Teniser nemoj da se ljutis malo se salim..:)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Obriši unifi.

IOS nema napredna podešavanja i jednostavno se automatski kači na jači signal.

Ja sam rešio problem tako što sam ga prodao. Baš sam imao sedmicu.
 
Vidim na sajtu Ušća da će sutra sbb nuditi EON pakete po dinar tokom 6 meseci. Verovatno je samo za nove korisnike al ako neko proveri nek javi.

I ako je samo za nove, dal se dobija 6 meseci po 1din + 6 meseci po 1999? Ako je regularna cena posle 6 meseci onda ovo uopste nije promocija :D
 
I ako je samo za nove, dal se dobija 6 meseci po 1din + 6 meseci po 1999? Ako je regularna cena posle 6 meseci onda ovo uopste nije promocija :D
Ma jok. Posle 6 meseci po dinar oni tebi svakog meseca po 1.999din naredne tri godine i par meseci.


Pozdrav!
 
Ma jok. Posle 6 meseci po dinar oni tebi svakog meseca po 1.999din naredne tri godine i par meseci.


Pozdrav!

Ja sam samo napisao da se to onda ne razlikuje od regularne ponude (12 meseci po 50% popusta = 6 meseci po 100% popusta) a tvoj sarkazam nije nimalo zanimljiv.

Pozdrav
 
I jesi proverio je li samo za nove ili važi i za stare.
 
6 meseci po 1din posle puna cena za nove korisnike....sad sam ih pitao u uscu...znaci skoro nikakav popust...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Tek od eon light pa naniže eon duo i eon tv paketi ispadne tako jeftinije dok eon premium ispadne skuplje nego redovna ponuda prosek cene ispadne 3749,50 dok u redovnoj ponudi ispadne 3499 eon full ispadne prosek 50 para sjuplji od redovne ponude.
 
Mislim da i to 1 dinar nije 1 dinar ukupno, vec ne placas cenu paketa nego samo odrzavanje mreze...tj onih 1300 i kusur dinara.
Ja sam kao stari korisnik dobio 4 meseca da placam samo odrzavanje i 12 meseci HBO besplatno.
 
Mislim da i to 1 dinar nije 1 dinar ukupno, vec ne placas cenu paketa nego samo odrzavanje mreze...tj onih 1300 i kusur dinara.
Ja sam kao stari korisnik dobio 4 meseca da placam samo odrzavanje i 12 meseci HBO besplatno.
Za nove korisnike trio paketa je 6 meseci po din
 
Kakvo odrzavanje? 6 meseci po 1 dinar posle toga placas punu cenu. Nema nikakvih skrivenih troskova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno