Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Опис му је Cenovnik paketa koji nisu više u komercijalnoj ponudi што значи да више и не могу да се добију. Можда ономе коме још траје пакет неће да мењају али нови или промена пакета ће да имају нове цене.
 
Lično bih voleo da i za stare pakete podignu cene da pređem na ove nove ali za manje para :-devil-:
 
Чини ми се да су скупљи пакети сада јефтинији а они најнижи скупљи уз ипак бољу понуду. У сваком случају је њима циљ да сви што пре промене пакете за веће па и уз попусте јер после тешко да се неко врати и плаћа мање.
За мене прескупо како год гледао, зато сам их и напустио.
 
pita me promoterka na prepad u delti jeste li korisnik sbb usluga..? reko na veliku zalost da..
posalju mi oegovor pismom da zbog mojih reklamacija na isporuku signala ce mi umanjiti racun za 10%... stigne racun, oni umanjili za 3.9%!
oni su onako generalno: nesposobni!
 
pita me promoterka na prepad u delti jeste li korisnik sbb usluga..? reko na veliku zalost da..
posalju mi oegovor pismom da zbog mojih reklamacija na isporuku signala ce mi umanjiti racun za 10%... stigne racun, oni umanjili za 3.9%!
oni su onako generalno: nesposobni!

Garant su ti dali 10% samo na održavanje.
 
Bese ide reklama na TVu prvih 12 meseci upola cene za EON? Za nove korisnike naravno. Ja sam jos uvek kod njih jer me nesposobni partijski poslusnici iz Telekoma ne zovu danima oko optike, mada bi presao i na VDSL samo da pobegnem od SBBa. Ala su se ususkali i jedni drugi, treba neko spolja da udje da im razbije biznis. Ali kako to ocekivati kod nas sa ovako mocnom spravom za oblikovanje medijske slike gde nista sto se prikazuje na TVu u vestima nije realno.

Moram sutra opet da vucem nekog iz MTSa za usi da dodje sa tom njihovom opremom, da mogu SBBu da otkazem na vreme da ne bi uvukli u placanje jos jednog meseca. Za to vreme kanali se u tisini kopaju, opticki kablovi razvlace a niko nista ne zna.
 
Strasno kakvi su lopovi ispali sa ovim novim paketima. Meni nisu dali da prebacim SBB paket sa jedne adrese na drugu, imao sam Duo Extra Gold po ceni Duo Gold-a plus superset aktiviran i na sve to zbog ukidanja nekih kanala dali su mi 10% popusta, tako da mi je racun za sve to izlazio nesto oko 2940dinara. Sad kad sam hteo da prebacim taj paket na novu adresu gde je uvedena optika ponudili su mi mogucnost da uzmem Eon Premium 4.599dinara za cenu Duo Extra Gold paketa koji je oko 4300dinara. Kad sam im rekao da mi to ne odgovara kazu ok mozete da raskinete ugovor samo idite u bilo koju poslovnicu. Otisao malopre do poslovnice kaze mozete da raskinete i da platite penale za raskid ili da uzmete neki paket EON potpisete novi ugovor i kad vam uvedu paket posle dva, tri dana dodjete i potpisete sporazumni raskid za stari ugovor i ne placate nikakve penale.

I sad su im jeftiniji trio paketi od duo paketa, trio EON Full je 12 meseci po 1999dinara i 12 meseci po 3999dinara sto dodje mesecno 3000dinara za 24 meseca.

Jel ima neko neki info sta ce biti sa superset promocijom?
Dal ce mi deaktivirati na telenoru superset paket kad potpisem ugovor o raskidu?
 
Koliko može maksimalno wireless protoka da se dobije iz tog njihovog Ubee rutera? Razmišljam se između 300 i 150mbps, ali kabl do uređaja nije opcija. Uređaji su blizu ruteru i opremljeni AC karticom. Znam da nije samo ni do rutera, ali bih voleo da znam koliko ste maksimalno dobili... ako ima nekoga sa 300mbps paketom.

Tj. ne znam da li je Ubee recimo sad koji daju uz poslednje pakete. Ranije je stajao model na sajtu, sad su to sklonili.
 
Poslednja izmena:
Koliko može maksimalno wireless protoka da se dobije iz tog njihovog Ubee rutera? Razmišljam se između 300 i 150mbps, ali kabl do uređaja nije opcija. Uređaji su blizu ruteru i opremljeni AC karticom. Znam da nije samo ni do rutera, ali bih voleo da znam koliko ste maksimalno dobili... ako ima nekoga sa 300mbps paketom.

Tj. ne znam da li je Ubee recimo sad koji daju uz poslednje pakete. Ranije je stajao model na sajtu, sad su to sklonili.
Ne uzdaj se u Ubee wifi. Ja sam na metar od uređaja dobijao max 80Mb/s za 5GHz band a imam Premium paket 300Mb/s.

Послато са SM-T580 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam onaj stari Cisco i uvek sam preko wifi, max brzina 50/6 a imam 100/6 paket koji mi nicemu ne koristi. Mislim da za 150+ Mbit wifi treba nabaviti bolji ruter od tog Ubee.
 
Ne uzdaj se u Ubee wifi. Ja sam na metar od uređaja dobijao max 80Mb/s za 5GHz band a imam Premium paket 300Mb/s.
Katastrofa. Drugar isto sad probao i kaže mi dobija 100, 120mbps zavisno od uređaja.

Ja imam onaj stari Cisco i uvek sam preko wifi, max brzina 50/6 a imam 100/6 paket koji mi nicemu ne koristi. Mislim da za 150+ Mbit wifi treba nabaviti bolji ruter od tog Ubee.

Cisco je 2.4GHz i tu se dobija 50-60mbps realnih najviše, što je očekivano za 2.4... Za 5GHz ne bi trebalo da je nedostižno 150mbps, ali 300mbps je već pitanje...
 
Ja mislim da sam najviše uspeo da dobijem oko 15 megabajta što ti je 120 megabita. Mada zavisi od uredjaja. Trenutno mi je komp u ofsajdu, pa ću probati kod nekog ko ima Ubee, pa ti kažem kako je sa ovim telefonom.
 
Paket 110/6
Malo pre sam testirao.
Ubee
Testovi su u najdaljem delu stana, jedan zid izmedju. Mozda ima uticaja na manjak interferencija to sto zivim u potkrovlju.
Edit: i test od sada
8526dc442a8fffcb023c15928312fbfd.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
2e7089a384e0cbfed212d7a5ce64d6fa.jpg
 
Poslednja izmena:
Prešao bih na telenor ističe mi ugovor sa mts uskoro, jel mogu da povežem superset imam ovaj eon duo full paket. Na netu ne mogu ništa da nađem vezano za superset i ove nove eon pakete.?

Послато са MI 5s уз помоћ Тапатока
 
Još uvek ne može superset i eon paketi...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja sam presao na eon premium i meni nije ukinuta Superset promocija

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
srdjanprpa na ovo te ne nogu naterati! imas ugovor imas UO, imas aktivne promocije, mogu samo da prihvate da te sele sa svime time.. pisi im, moraju da ti odgovore u roku od 8 dana..
 
Koje su specifikacije ovog Android boxa što daju? Je l ima Gigabitni ili 100mbps lan? Je l probao neko torrente, root i ostale srpske aktivnosti :D?
 
Meni je 300 mbit internet u stanu i meni očitava 275

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Ali ipak ću da proverim kad dođem kući
 
Poslednja izmena:
srdjanprpa na ovo te ne nogu naterati! imas ugovor imas UO, imas aktivne promocije, mogu samo da prihvate da te sele sa svime time.. pisi im, moraju da ti odgovore u roku od 8 dana..

Pisao im i raspravljeo se sa podrskom za raskid ugovora pola sata i nista nisam dobio. Problem je sto sam u starom stanu imao kablovski net a u novom imam optiku i u tom slucaju mora da se menja paket. Raspravljao sam se pola sata sa podrskom za raskid ugovora, oni mi nisu dalni ni 12 meseci za 1999din vec odmah u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da placam paket.
Kad sam otisao u poslovnicu da raskinem ugovor morao bih da pisem pismeno da zelim da raskinem bez placanja penala jer ne zele da mi prebace postojeci paket na optiku.

Tako da sam napravio kombinaciju da potpisem novi ugovor u novom stanu i kad sve to lepo prikljuce da odem do poslovnice i da ukinem stari ugovor.
 
Mogu li da pitam čemu potreba za tolikim brzinama na wifiju? Razumem želju da nema prekida i seckanja, ali zar ovih 30-40 megabita koji uglavnom mogu da se izvuku nije sasvim dovoljno?
 
Ne mogu da kažem da mi život od toga zavisi, ali ako ću već da plaćam 4000 ili 5000, hoću da se raspitam da li se tih 1000 više isplati. Ne može svako da razvlači kabl. Možda nije njegov stan, možda će dete da čeprka kanalice i tako to :). Možda zbog nekog posla moraš da imaš uređaje (relativno) poslednje generacije koji to mogu sve lepo da izguraju i samo želim da vidim da li će Ubee biti usko grlo. Takođe opet zbog svega ovoga gore možda ne bih dokupljivao još jedan AC ruter. Glavni motiv najjačeg paketa je upload, ali ako je download već duplo veći, daj da vidim koliko je to stvarno brže. Inače kad je dobra konekcija/ruter, neće ti ništa seckati ni na 20mbps :).
 
Cisco je 2.4GHz i tu se dobija 50-60mbps realnih najviše, što je očekivano za 2.4... Za 5GHz ne bi trebalo da je nedostižno 150mbps, ali 300mbps je već pitanje...

Evo ti brzine. Imaš prosek i najveća koju sam izvukao.
32c8f4b18afec136d4f7df3648bef521.jpg
 
Pisao im i raspravljeo se sa podrskom za raskid ugovora pola sata i nista nisam dobio. Problem je sto sam u starom stanu imao kablovski net a u novom imam optiku i u tom slucaju mora da se menja paket. Raspravljao sam se pola sata sa podrskom za raskid ugovora, oni mi nisu dalni ni 12 meseci za 1999din vec odmah u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da placam paket.
Kad sam otisao u poslovnicu da raskinem ugovor morao bih da pisem pismeno da zelim da raskinem bez placanja penala jer ne zele da mi prebace postojeci paket na optiku.

Tako da sam napravio kombinaciju da potpisem novi ugovor u novom stanu i kad sve to lepo prikljuce da odem do poslovnice i da ukinem stari ugovor.

Ti si veoma hrabar ne bi im ja tako lako verovo da će to ispoštovati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno