Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ImGtzWm.png


Samo mi nije jasno kako su dosli do ovih istrazivanja , mozda od pre 10-15 godina pa u redu


Elem kod mene i dalje nema ubrzanja
 
Od sada još brži internet za SBB korisnike

od SBB korisnički servis 1 » Danas, , 14:13

Još jednom smo povećali brzine kablovskog interneta. Od 1. septembra nove brzine iznose od 30 Mb/s pa sve do 150 Mb/s, u zavisnosti od izabranog paketa.

Nova početna brzina SBB kablovskog interneta sada je četiri puta veća od prosečne brzine interneta u Srbiji, koja je u prvom kvartalu 2015. godine iznosila 7 Mb/s, na osnovu istraživanja sajta www.stateoftheinternet.com.

Brzina našeg početnog internet paketa je dva puta veća od prosečne brzine interneta u Švajcarskoj (14.9 Mb/s), tri puta veća od prosečne brzine interneta u Nemačkoj (10,2 Mb/s) i čak pet puta veća nego u Italiji (6.1 Mb/s).

Nove brzine, koje će im u narednih nekoliko dana biti sukcesivno ubrzavane, postojeći korisnici SBB digitalnih Trio i Duo paketa moći će da koriste po nepromenjenim cenama. Novi korisnici, do kraja septembra, imaju priliku da Trio i Duo pakete tokom prva četiri meseca koriste za samo jedan dinar. Postojeći SBB korisnici koji izaberu neki od Trio ili Duo paketa plaćaće 4 meseca po ceni svoje dosadašnje pretplate. 

Na osnovu istraživanja brzine kablovskog interneta u Srbiji sajta www.stateoftheinternet.com, u prvom kvartalu 2015. godine.

SBB forum :)
http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?t=23433
 
Ma daj, a upload nista... Jel ima neki upload booster da se kupi na ovom najmanjem trio silver paketu i da li se to isplati (treba mi jaci upload)?

EDIT: Sam sebi da odgovorim :) .. ne isplati se zbog uploada

Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Upload i dalje jadan, 70/4 je neprihvatljivo.
 
Kakva je situacija prilikom isticanja ugovora,tj.sta se desava kad istekne?Evo meni istice za koji dan ugovor.pa me interesuje ako im nista ne javljam,jel se nastavlja dalje sve isto,samo bez ugovorne obaveze,ili oni automatski produzuju obavezu na odredjeni period?Pitam jer bih zeleo da i dalje isto placam,ali da nemam ugovornu obavezu vise..
 


...mada je meni uključen ruTorrent - nisam sve pogasio.
 
Kakva je situacija prilikom isticanja ugovora,tj.sta se desava kad istekne?Evo meni istice za koji dan ugovor.pa me interesuje ako im nista ne javljam,jel se nastavlja dalje sve isto,samo bez ugovorne obaveze,ili oni automatski produzuju obavezu na odredjeni period?Pitam jer bih zeleo da i dalje isto placam,ali da nemam ugovornu obavezu vise..
Sve isto kao kod mobilnih operatera koliko ja znam nastavlja se s tim da možeš raskinuti ili potpisati novi kad budeš hteo.
 
Kod mene stiglo. Stari grad BGD
 
Vama kojima je stiglo ubrzanje, kakva je situacija sa pingom? Vidim prosek je 5ms, sto je odlicno, da li je to poboljsanje ili vam je i ranije bio tako nizak? Jos par dana sam turista, pa me kopka.
 
Meni varira. Čas 7 čas 12 ali to je manje nego sto je bio. Mada je meni povećan samo upload. Imao sam 100/3.5 a sad 100/5
 
Vama kojima je stiglo ubrzanje, kakva je situacija sa pingom? Vidim prosek je 5ms, sto je odlicno, da li je to poboljsanje ili vam je i ranije bio tako nizak? Jos par dana sam turista, pa me kopka.

Prosek je oko 7ms, a ide u rasponu od 6-10ms. Najbolje proveriti direktno iz Windows-a Run ukucati CMD i ping -t sbb.rs

Na speedtest-u dosta varira i nikad niste sigurni kakva je prava situacija, ovo je cisto PING, bez Flash zavrzlame koji zna da baguje... Što se tiče Power Level u modemu (valjda grom odradio posao :D ) tu je dobra varijacija zavisno od doba dana pa ide iz minus-a u plus... i tako u krug :D
 
Poslednja izmena:
Jedino logično rešenje za ovu situaciju tj. za smanjenje PING-a može najverovatnije biti optičko povezivanje sa mrežom "Interoute Bulgaria", a da je taj link sad pušten sa ovim povećanjem jer je ugovor potpisan 04.03.2015. Za distribuciju tj. rutiranje saobraćaja je zadužena firma "Interxion Vienna".

Telekom Srbija je kod "Interoute" od 2008 godine i uvek su svi imali pohvale za adsl da je odličan za igrice tj. manji ping.
 
Poslednja izmena:
Uz povećanje pušten i novi firmware. Lan portovi na HG su 1 i 2 za PC a 3 i 4 za slave D3 risivere. Ne treba više lan veza sa master D3 risiverom.
 
Kako na modemu 3208 da vidim brzinu konekcije, nikako?
 
Potpisao sam danas duo gold. Pitao sam za povoljnosti, ladno mi je rekla, za stare korisnike nema nista [emoji1] . Ja sam imao onaj studentski paket, placao sam 2700, a imao sam 25/2. Sada za 3000 dibijam digitalnu tv, duplo vecu brzinu, sto je sam po sebi upgrade, e da rekla mi je imamo za stare korisnike nekoliko meseci po ceni starog paketa uz dvogodisnji ugovor. Nasmejao sam se i rekao joj, neka hvala, ja cu jednogodisnji.

E sledece godine cu da odjavim paket i raskinem ugovor, pa cu da posaljem brata da potpise n svoje ime[emoji1] [emoji1] .
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno