Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Parica nije potrebna ali je potrebno da platiš pretplatu sa uslugu fixne telefonije i kad te zanima samo da imaš optički internet :D
A za SBB, pa valjda po isteku ugovorne obaveze treba prvo da odjaviš uslugu fixne telefonije (= da tražiš prelaz sa Trio na Duo paket) da bi se broj vratio Telekomu?
Znam za taj prvi deo. :)
Za ovo drugo, nije istek ugovorne obaveze, podneo sam zahtev za raskid ugovora, znači prestajem kompletno da koristim SBB usluge na jednoj lokaciji. Po tvom komentaru shvatam da se broj vraća u Telekom bez ikakve intervencije sa moje strane..?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema veze Telekom s tvojim brojem, ostaješ bez njega jer si kod SBB ugasio isti.
 
Pusteni kanali, Zvezdara.

Je su li vam pustili i HBO Premium i ostatak video kluba ili samo kanale iz plus paketa,pošto su kod mene samo ovi iz plus paketa pušteni.HBO GO bar kod mene na mojsbb stoji i dalje samo opcija za kupovinu a ne da je poklon.
 
I na mom nalogu su pustili kompletan sadrzaj
 
Je su li vam pustili i HBO Premium i ostatak video kluba ili samo kanale iz plus paketa,pošto su kod mene samo ovi iz plus paketa pušteni.HBO GO bar kod mene na mojsbb stoji i dalje samo opcija za kupovinu a ne da je poklon.
I kod mene je tako, sačekaću do 16-og pa da vidim
 
I kod mene je tako, sačekaću do 16-og pa da vidim
Ne znam da li HBO OD mora ponovo da se pokreće preko moj sbb sa onim kodom ili automataki ide s obzirom na onu letnju akciju kad smo bili.povezani na to?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Meni je do sada uvek automatski bilo otključano, ovo je prvi put ovako
 
Ontopic: ako mi u jednom stanu ističe SBB ugovor, šta se dešava sa fiksnim brojem koji sam pre 3god prebacio iz Telekoma u SBB, jel zna neko?
Nešto se kroz maglu sećam da se vraća u Telekom, ali zanima me da li ja imam neke obaveze/ograničenja ako me taj fiksni više ne zanima, ili se ta linija jednostavno ukida kada istekne SBB otkazni rok?

Kada sam raskidao ugovor sa SBB prosle godine, receno mi je da od dana prestanka usluge kod SBB, fiksni broj koji kod njih imas se automatski vraca Telekonju i ako zelis da ga zadrzis (npr. keva je emotivno vezana za broj) imas 7 dana da podneses kod Telekonja zahtev za to. Ako ne, broj se vraca u opticaj.
 
Ne znam da li HBO OD mora ponovo da se pokreće preko moj sbb sa onim kodom ili automataki ide s obzirom na onu letnju akciju kad smo bili.povezani na to?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
HBO u sistemu čuva naloge godinu dana. Tako je barem za ove koji se plaćaju karticom.

Koliko čuvaju ove HBO GO naloge koji obezbeđuju provajderi to ne znam. Trebalo bi da automatski proradi. Da li si se ulogovao u taj HBO GO nalog koji si pravio letos?
 
@mladj: hvala, to me je zanimalo! secam se da sam bas nesto u tom stilu procitao ranije..
elem, dopuna na ovo od malopre, zvao sam ih: broj je moguce prebaciti na drugi aktivan ugovor u SBBu, sve dok je SBB ugovor na koji se vodi taj broj aktivan, jelte..
 
HBO u sistemu čuva naloge godinu dana. Tako je barem za ove koji se plaćaju karticom.

Koliko čuvaju ove HBO GO naloge koji obezbeđuju provajderi to ne znam. Trebalo bi da automatski proradi. Da li si se ulogovao u taj HBO GO nalog koji si pravio letos?
Evo ulogovao se preko aplikacije HBO GO i prihvatilo, valjda neće naplatiti [emoji23]

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Evo ulogovao se preko aplikacije HBO GO i prihvatilo, valjda neće naplatiti [emoji23]

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
Neće sigurno, HBO GO koji je obezbeđen od strane provajdera ne može ništa naplatiti.

Najlogičnije je reći da si ti već platio ili "platio" za onaj aktivacioni kod koji je ili aktivan ili neaktivan u zavisnosti da li plaćaš EON Premium.

Npr. i to je zanimljivo testirati, koliko dugo HBO GO ostaje aktiviran nakon otkazivanja EON Premium PREPAID pretplate. Možda se automatski šalje zahtev HBO-u da deaktivira taj nalog do sledećeg plaćanja ili otključavanja kanala za dž. :D
 
Je l se moze raskinuti sbb zbog ovog povecanja cene, kada sam potpisao ugovor bilo je god dana po 2000 a potom 3700,sada vidim da su cene 3829? Je l realno da je dozvoljena takva samovolja?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Je l se moze raskinuti sbb zbog ovog povecanja cene, kada sam potpisao ugovor bilo je god dana po 2000 a potom 3700,sada vidim da su cene 3829? Je l realno da je dozvoljena takva samovolja?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

To je poskupljenje staro godinu dana, mogao je da se raskine ugovor u decembru prosle godine, sada teze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mwni su racuni dolazili na 2 soma pritom ni jedan mail racun poziv... Bilo kakvo obavestenje od njih dobio nisam o poskupljenju, a dokon da stalno pratim njihov sajt zaista nenam kad ... Nerealno mi je da im ovo prodje, javljam sta sam uradio [emoji3526]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mwni su racuni dolazili na 2 soma pritom ni jedan mail racun poziv... Bilo kakvo obavestenje od njih dobio nisam o poskupljenju, a dokon da stalno pratim njihov sajt zaista nenam kad ... Nerealno mi je da im ovo prodje, javljam sta sam uradio [emoji3526]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

To ti je obaveštenje bilo još u decembru 2018 eno ga i sad ima koko koji stari paket će da poskupi
https://sbb.rs/Binary/20677/Promena...rcijalnoj-ponudi-objavljen-01.12.2018-SBB.pdf
 
Ništa od poskupljenja jer Supernova uslovljava ili novi ugovor ili veća cena starog paketa pa igraju na tu kartu :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Otkljucani i meni kanali ali cinemax piše da je zaključan tj. Da nisam pretplacen

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
To ti je obaveštenje bilo još u decembru 2018 eno ga i sad ima koliko koji stari paket će da poskupi
https://sbb.rs/Binary/20677/Promena...rcijalnoj-ponudi-objavljen-01.12.2018-SBB.pdf

Moj drugar je korisnik starog Duo Net Gold paketa sa ugovornom obavezom do 05.04.2020.god. i plaća mesečne obaveze po ceni nižeg paketa Duo Net Silver tj. 3.049,00 din. . Da li po isteku ugovorne obaveze tj. posle 05.04.2020.god. može da :
1. ostane na istom Duo Net Gold paketu uz plaćanje mesečnih obaveza po ceni od 3.429,00 din. mesec za mesec bez obaveze sklapanja nove ugovorne obaveze na 2 god.
2. ili je pametnija trenutna ponuda koju je danas dobio od korisničkog servisa SBB da odmah može da pređe na EON Full Duo (novi ugovor na 2 godine) ali bez obaveze plaćanja priključne takse i mesečne rente za EON Smart Box / mesečna obaveza bi bila 3.599,00 din.

Molim za mišljenja i predloge tj. loše i dobre strane za obe opcije .
 
Moj drugar je korisnik starog Duo Net Gold paketa sa ugovornom obavezom do 05.04.2020.god. i plaća mesečne obaveze po ceni nižeg paketa Duo Net Silver tj. 3.049,00 din. . Da li po isteku ugovorne obaveze tj. posle 05.04.2020.god. može da :
1. ostane na istom Duo Net Gold paketu uz plaćanje mesečnih obaveza po ceni od 3.429,00 din. mesec za mesec bez obaveze sklapanja nove ugovorne obaveze na 2 god.
2. ili je pametnija trenutna ponuda koju je danas dobio od korisničkog servisa SBB da odmah može da pređe na EON Full Duo (novi ugovor na 2 godine) ali bez obaveze plaćanja priključne takse i mesečne rente za EON Smart Box / mesečna obaveza bi bila 3.599,00 din.

Molim za mišljenja i predloge tj. loše i dobre strane za obe opcije .

Da odgovorim posto sam u slicnoj situaciji. Koristim D3 Duo Gold i ugovor mi istice za manje od 2 meseca.
Hteo sam da predjem na EON Full Duo, koji je neki pandan ovom paketu ali mi traze da platim prikljucnu taksu za EON Box, koja je ~3500 DIN.
Natezao sam se sa mailovima, pozivima, da bi na kraju dobio ponudu za EON Full na 24 meseca po ceni starog paketa. Fiksni mi stvarno ne treba, tako da ga necu ni prikljucivati ali eto nisam mogao da ga izbegnem. :)
 
Ma samo gledaju sto vise para da uzmu. Ja koristim duo silver, na kome je odavno prosla UO. Ali posto cu menjati tv ako hocu novi STB uredjaj moram da platim prikljucnu taxu od oko 3xxx din, ali ako potpisem novi ugovor na 2 god za eon, to dobijam dzabe...
 
Onaj ko je već imao hbo po drugom osnovu, kažu njima daju 10 filmova. Kako videti koji su to?
 
A ako doplacujete hbo (premium) obavezno otkazite. Naplatice. Kazu, "tako je u sistemu ...".
 
Otkljucani i meni kanali ali cinemax piše da je zaključan tj. Da nisam pretplacen

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Verovatno mora da se aktivira HBO kod njih na portalu ali ne znam kako ide otkazivanje kad prestane akcija, da li ce sami oni ili moras sam.
 
Hbo meni radi odavno zbog akcije kada sam prešao na eon. Ja maloore pritiskao nesto na sajtu ali nije mi se aktivirao cinemax

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Jel zna neko da li postoji onaj zakon (uredba ministarstva trgovine kako god), koji omogućava raskid ugovora od strane korisnika pre isteka ugovorne obaveze, bez plaćanja ugovorne kazne?! Rečeno je da je to usvojeno, međutim u SBB traže da u tom slučaju platim svaki mesec do kraja ugovorne obaveze.. Nakon isteka prethodnog ugovora zaključio sam novi, nisu hteli da mi daju nikakve mesece po dinar ili 990 din, jedino sam platio 3500 din za EON BOX umesto 7.000. Ali to ne može biti razlog jer taj uređaj moram da vratim na kraju, nije kao telefon koji dobijem za dinar i ide meni u vlasništvo. Govorilo se da ne treba da se plati ono što nije korišćeno (meseci do kraja UO), a da korisnik treba da plati ako je dobio neki benefit npr ako je dobio 3 meseca po din onda to treba da im plati i može raskinuti ugovor. Ili ako je dobio mobilni za din da isplati vrednost telefona.. Mislim da bi ovo trebalo da se razjasni da znamo šta nam je činiti. Ja sam dobio ponudu Supernove za 12m po 1 din pa bih tu uštedeo 43.000. Inače svima koji prelaze kod njih daju 6m po din, kao i SBB u obrnutom slučaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno