Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
EPC3208 podržava veće brzine proveri da ti nije mrežna karta na računaru, router iza njega 100MBps pa da je zbog toga ili loš kabl.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Hvala na odgovorima. Povezao sam direktno modem i komp, dobio sam 149/9.5. Cim idem preko rutera bude oko 97/10. Inace ruter je tl-wr842nd.
 
Мени је интересантан део по коме модем има могућност мењања IP адресе. Како?
 
@jorgovan: Neće sigurno koristiti taj OTT only model za korisnike unutar SBB mreže. Tako da hipotetička rasprodaja ima smisla eventualno ako su rešili da umesto tog KAON uređaja pređu na nekog drugog OEM-a (možda ono što se u video prezentaciji spominje uređaj sa HiSilicon SoC od Huawei-a?).

Meni taj potez "da što više korisnika koristi naš box" više liči na to da oni ciljaju na zaradu od reklama i prodaje podataka koje će isti da prikuplja. Eon aplikacija već u sitna creva prati i šalje na server informacije kad si koji kanal pustio, koliko dugo si ga gledao, kad si pauzirao koliko je trajala pauza i da li si nastavio onda isti kanal da gledaš ili si promenio kanal...
 
Meni taj potez "da što više korisnika koristi naš box" više liči na to da oni ciljaju na zaradu od reklama i prodaje podataka koje će isti da prikuplja. Eon aplikacija već u sitna creva prati i šalje na server informacije kad si koji kanal pustio, koliko dugo si ga gledao, kad si pauzirao koliko je trajala pauza i da li si nastavio onda isti kanal da gledaš ili si promenio kanal...

Ovo nisam znao, hmm!!
A jel' to dozvoljeno, da li smeju to da rade??
 
Evo kako to izgleda:

Eon_telemetrija.PNG

Šta je šta:

- subscriber: Koji MojSBB nalog
- device id: koji od uređaja registovanih na taj nalog
- type: da li je gledan LIVE ili CUTV stream
- time i offset time: šta si tačno gledao u kom tačno momentu/datumu.
- action: start, stop..
-channel id: koji je kanal u pitanju.


To je poslao (tj pokušao da pošalje, blokirao sam sa uBlock Origin :-devil-:) u momentu kad sam sa RTS 2 HD (channel id 666) prebacio na SK 1 HD (channel id 66). Zato "payload" ima 2 grupe (0 i 1) podataka i start i stop "akcije".
Te informacije se dalje prosleđuju na https://tvbeat.com/ servis gde se analiziraju ;)
 
Ovo nisam znao, hmm!!
A jel' to dozvoljeno, da li smeju to da rade??
Nije problem. Nek stave full eon paket za 2000din pa nek skupljaju podatke. Ovako svako malo sve skuplje a u pozadini još 100 mogućnosti da zarade. Ccc

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Mogu onu da pišu šta hoće
A ako je enigma2 risiver taj koji spominju onda misle na CS
 
Jaffar, hvala ti, toga sam se i ja bojao. Ali tek mi sad nije jasno, kako Winwin za jedan risiver kaze:
" Podržava sve kablovske operatere (SBB... " .

Misle na to da taj resiver u sebi ima ugrađen DVB-C tuner može da pronađe kanale i npr kod pošte i exenet gde nisu kodirani kanali može da se koristi.Ali to ti danas može i svaki tv pošto pored DVB-T2 tuner svi imaju i DVB-C tuner u sebi.
 
Ovo nisam znao, hmm!!
A jel' to dozvoljeno, da li smeju to da rade??
Pa to praktično svi rade (ako hoće), čim se neki uređaj nakači na net, može da šalje podatke gde god...
Sada sam pogledao logove u poslednjih 10tak minuta; logovao se na sledeće IP adrese:
216.58.214.227 - google
5.22.186.69 - sbb
5.22.186.34 - sbb
54.243.255.209 - amazon

Video sam jednom prilikom i da je TV pokušavao da se konektuje na google dns 8.8.8.8, iako je podešavanjima bio drugi dns i u tom trenutku se samo gledala obična televizija preko kartice...
 
Poslednja izmena:
Jaffar, hvala ti, toga sam se i ja bojao. Ali tek mi sad nije jasno, kako Winwin za jedan risiver kaze:
" Podržava sve kablovske operatere (SBB... " .
Ako risiver ima CI slot onda možeš da ubaciš CAM modul sa karticom i radiće sve što imaš plaćeno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Naravno, ne mozes da kupis svoj CAM već samo da dobiješ od SBB-a.
 
I pored ove rasprodaje box-ova oni stvarno nisu normnalni sa ovim cenama. Ukinuli d3i uslugu, d3i uredjaj se dobijao gratis i bez rente, a sad mora da platiš 6500 da kupiš box ili 3500 priključna taksa + renta box svaki mesec. 1500 dinara osnovni paket mesečno. Nisam gledao cene ranije ali i bolje da nisam ni sad gledao.
 
@Mare: Nije 3.500 taksa + renta svaki mesec, već je 6.500 taksa + renta uz Eon Light paket (koji kosta 1500 din) ili uz Eon Full / Eon Premium je "samo" taksa 3.500 i nema rente.

U svakom slučaju dranje i samo oo sebi a pogotovo kad se uporedi za D3i.

Hoćeš onda uzimati samo SportKlub paket za 800 din kao dopunu na Telekom IPTV? :p
 
Jel ima neko cga2121 a da nije u eon paketu?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
@Mare: Nije 3.500 taksa + renta svaki mesec, već je 6.500 taksa + renta uz Eon Light paket (koji kosta 1500 din) ili uz Eon Full / Eon Premium je "samo" taksa 3.500 i nema rente.

U svakom slučaju dranje i samo oo sebi a pogotovo kad se uporedi za D3i.

Hoćeš onda uzimati samo SportKlub paket za 800 din kao dopunu na Telekom IPTV? :p

Pa onda je još gore nego što sam ja skontao. Tj još je skuplje, nisu normalni.
Hteo sam da zamenim malo televiziju, ali neka hvala. Dok ne daju isto kao i d3i bez mesečne rente i bez 6500 priključne takse.
 
Takse se neće odreći sigurno... eventualno možda je smanje na "samo" 3.500 din za D3i >> Eon Light migraciju. Vidiš da ljudima koji su uzeli Eon Premium nisu hteli da "oproste" taksu od 3.500 din a oni im daju 3.000 din mesečno.

p. s. Sigurno si premetio i da su u odnosu na D3i smanjili broj istovremenih mobilni/tablet/browser stream-ova sa 3 na 1? :d
 
Narode, da li se još nekom dešava da wifi stalno prebacuje na Unifi?
U pitanju je EVW32C. Da li da insistiram da ga zamene za ovaj novi modem-ruter?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Narode, da li se još nekom dešava da wifi stalno prebacuje na Unifi?
U pitanju je EVW32C. Da li da insistiram da ga zamene za ovaj novi modem-ruter?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
Šta tačno to znači, telefon ti se kači na Unifi?
Stavi da ne može automatski da se kači na tu mrežu...
 
Skini WiFi Prioritizer i podesi da ti kućni wifi bude ispred Unifi.
 
Poslednja izmena:
Probaću, mada mi se sve čini da ruter baguje. Da pojasnim, u stanu se sve češće dešava da se mobilni orebaci na Unifi. Proverio sam ranije, mobilni se povezuje na ac, 5GHz. Moguće da jedan od te dvojice trokira. Laptop je na 2.4GHz i tu nema tih problema.
Javljam rezultate.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Wifi Prioritizer je bio bez efekta.
Ušao sam u podešavanja rutera i našao da se mobilni povezuje na 2,4GHz.
Promenio sam frekvenciju na 5GHz mreži sa 20 na 40 MHz, ali bez efekta. Tek kad sam promenio frekvenciju na 80 MHz, je postalo kako treba. Brzina prenosa varira od 230 do 450 Mbit/s. Meni dovoljno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da li neko ima informaciju GIGA paketi da li ce biti dostupni u Beogradu do kraja godine?!
 
Bas htedoh da pitam jel treba neko odjavljivanje sa HBO preko Moj SBB da ne produze i naplate automatski?
 
Kako su rekli ne treba, samo ce se odjaviti prestankom promo perioda ali nije na odmet proveriti ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno