Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedan smart box i jedna Eon tv aplikacija.

Dakle dva.

Pored toga imaš još pravo instalirati Eon apk na još pet uređaja, pa ako imaš android box povezan na TV eto radosti.
 
Имаш право на три тв + тв апликација. Обично је један еон бокс + 2х д3 рисивер или картица. Неки кажу да имају 3х д3 и 2х тв апп.
 
aplikaciju neću da računam u to
znači mogao bih da dobijem još jedan d3 resiver u cenu paketa
 
Добио сам еон бокс и два 4682 уз потписивање уговора.
 
hvala, pošto to ne piše na sajtu da ulazi u paket već piše da se doplaćuje za te dodatne uređaje priključna taksa i još nešto mesečno
jel ima nekih problema sa netom pošto čujem da neki imaju česte prekide, bar jednom, dva puta mesečno

ja konkretno sam na nbg
 
Pozdrav svima, imam pitanje ako je neko imao iskustva sa SBB-om i novogradnjom. Konkretno, na ulazu u stan iznad vrata je ormarić iz koga ide 8 mrežnih kablova ka raznim utičnicama i 3 coax kabla ka tri sobe. Kako SBB tehničari pristupaju ovoj situaciji, a da se na svim utičnicama dobije internet? Naravno i rešenje za televiziju me zanima, ali prvenstveno ovo. Do zgrade je stigla i optika, ali ne znam da li je to relevantno za situaciju...

Pretpostavljam da je prva opcija ruter iznad vrata pa onda puštanje signala dalje. A druga opcija puštanje signala kroz jedan kabl do glavnog rutera recimo kod TV-a pa onda iz njega u zid nazad do vrata pa odatle dalje novim ruterom... Ali možda propuštam nešto. Zarđao sam, u trenutnom stanu coax na dva mesta i to je to, nije bilo mozganja...
Samo da javim da sam probao i da pitam (preko FB, navodno je to najbolje za komunikaciju sa SBB-om) i dobio sam odgovor da ne mogu da mi kazu sta ce tacno da urade, vec ce tehnicka sluzba na licu mesta da proceni sta je izvodljivo. Sto ce reci, ja moram da se odlucim za operatera pre nego sto znam da li oni zele da izvedu to sto mene zanima. Malo nezgodno, ali sta da radim... Pitacu i u Telekomu...
 
Izvini, tek sada vidim ovo pitanje - ja imam sličnu situaciju.

Ja sam u taj ormarić gore stavio njihov GW (Technicolor), i iz njegovih portova spojio utičnice po sobama (imam 4).
Takođe coax su povezali na neki razdelnik i onda ja dalje iz utičnica iz soba mogu dalje da povezuje šta hoću (trenutno se koristi tv samo u dnevnoj sobi).

Tako da, usudiću se da kažem da je sigurno moguće, ali da jednostavno agenti nisu znali šta pametnije da ti kažu (ako su uopšte razumeli o čemu pričaš).
Mogu i sliku da ti pošaljem (mada je mnogo neuredno :D)
 
hvala, pošto to ne piše na sajtu da ulazi u paket već piše da se doplaćuje za te dodatne uređaje priključna taksa i još nešto mesečno
jel ima nekih problema sa netom pošto čujem da neki imaju česte prekide, bar jednom, dva puta mesečno

ja konkretno sam na nbg
Zavisi od paketa, u najmanjem ide d3/eon + 2 mini/kartica, ono sto pise na sajtu doplacuje se da bi upgradovao ove minije. Ako si premium (u mom slucaju a mislim da je i gvlada) mozes da dobijes eon + 2x v4682 bez mesecne rente. U proncipu kako se "dogovoris" u zavisnosti koji paket imas/uzimas.
 
izgleda da AXN (još uvek) nije ukinut. trebalo je krajem marta pa krajem aprila. početak maja i uredno radi

edit: odloženo do kraja maja. sad čekamo da se odloži do kraja juna :D
1651669451002.png
 
Izvini, tek sada vidim ovo pitanje - ja imam sličnu situaciju.

Ja sam u taj ormarić gore stavio njihov GW (Technicolor), i iz njegovih portova spojio utičnice po sobama (imam 4).
Takođe coax su povezali na neki razdelnik i onda ja dalje iz utičnica iz soba mogu dalje da povezuje šta hoću (trenutno se koristi tv samo u dnevnoj sobi).

Tako da, usudiću se da kažem da je sigurno moguće, ali da jednostavno agenti nisu znali šta pametnije da ti kažu (ako su uopšte razumeli o čemu pričaš).
Mogu i sliku da ti pošaljem (mada je mnogo neuredno :D)
Kul, hvala! Pretpostavljam da imas struju negde kod ormarica, nije "Power over Ethernet"? To me isto nervira, steker mi je u blizini ormarica, ali dole, sto ce reci ici ce jedan kabl od stekera do ormarica kako god okrenem...

Da, slazem se da je sigurno moguce, pitanje je samo sta od svih tih stvari oni rade, a sta meni ostaje za kasnije. :)
 
Evo jedno mozda glupo pitanje... Ako je na jedan tv prikacen d3 uredjaj, moze li na drugom da se gleda preko koaksijalnog kabla? Mislim da je u tom stanu trio gold extra paket jos uvek.
 
Kul, hvala! Pretpostavljam da imas struju negde kod ormarica, nije "Power over Ethernet"? To me isto nervira, steker mi je u blizini ormarica, ali dole, sto ce reci ici ce jedan kabl od stekera do ormarica kako god okrenem...

Da, slazem se da je sigurno moguce, pitanje je samo sta od svih tih stvari oni rade, a sta meni ostaje za kasnije. :)
Ja sam šteker sredio (kretenski), ali radi. Sve ostalo su oni.
 
Ako je na jedan tv prikacen d3 uredjaj, moze li na drugom da se gleda preko koaksijalnog kabla?
može uz D3cam koji tražiš od SBB-a. TV treba da ima CI slot (za spomenuti D3cam)
već je bilo reči o tome
 
Moze li jos neko ko ima SBB, da ode na mupov sajt i da mi kaze da li mu radi? http://mup.gov.rs/
Desava mi se da od kuce uopste ne mogu da pristupim, nebitno da li sam na kablu ili wifi, nebitno da li je desktop, laptop, mobilni, windows, macos, android....
 
Šuška se po domaćim forumima i Twitteru da Yettel preuzima SBB za 2.8 milijardi $.
 
То значи контролу сбб од стране мтс, да не кажем нешто друго...
 
Spajanje SBBa i Yettela ima ekonomske logike, a za ostalo...
 
Pa celo ponašanje UM poslednjih godinu dve pokazuje da su se spremali za ovo i da im profit nije toliko veliki koliko bio pre budjenje Telekoma. Što implicira da prodaju biznis na ovim prostorima. Ne pada im na pamet da udju u tržišnu utakmicu nego je napuštaju. N1 Nova S je dekor u tom biznisu koji će biti ugašen vrlo verovatno.
 
Pa celo ponašanje UM poslednjih godinu dve pokazuje da su se spremali za ovo i da im profit nije toliko veliki koliko bio pre budjenje Telekoma. Što implicira da prodaju biznis na ovim prostorima. Ne pada im na pamet da udju u tržišnu utakmicu nego je napuštaju. N1 Nova S je dekor u tom biznisu koji će biti ugašen vrlo verovatno.
Sto se tice N1 i nove s ne verujem da ce biti ugasene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno