Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, zanima me da li moze sada sa sbb-om da se raskine ugovor? Posto sam video da izbacuju neki program(csb reality nece biti deo programske ponude)
Msm nebitno mi je za program, ne gledam tv, nego su im internet usluge katastrofalne.
 
Pozdrav, zanima me da li moze sada sa sbb-om da se raskine ugovor? Posto sam video da izbacuju neki program(csb reality nece biti deo programske ponude)
Msm nebitno mi je za program, ne gledam tv, nego su im internet usluge katastrofalne.
Ne izbacuje sbb tako da je taj izgovor neosnovan, već vlasnik čiji je taj kanal. A što se tiče interneta žali se .
 
Ne izbacuje sbb tako da je taj izgovor neosnovan, već vlasnik čiji je taj kanal. A što se tiče interneta žali se .

Zalio sam se dosta puta, ali naravno bezuspesno. Zato i trazim alternativu, odnosno bilo koji nacin da raskinem ugovor...
Mislio sam da mi je ovo prilika, posto sam cuo da kada izbace neki program, imas pravo na raskid ugovora, kao i za povecanje cene usluge.
 
Loš primer, to ulazi pod "viša sila". Sve i da hoće, kablovski operater nema mogućnost da utiče na planirane radove na mreži, gašenje struje u nekom delu grada pa tako ni na odluku vlasnika da ugasi kanal. Može da nabavi alternativno snabdevanje u prvom slučaju ili ubaci zamenski kanal u drugom, a i ne mora.
 
Поднеси захтев, због пресељења, за пренос своје услуге на нову адресу, пошто утврде да на новој адреси немају техничке могућности за увођење, сами ће понудити раскид.
Da li je realno da si ovo napisao.
SBB da ti oprosti skoro godinu dana UO zato što se seliš!?
Nema ništa od ovoga.
 
Loš primer, to ulazi pod "viša sila". Sve i da hoće, kablovski operater nema mogućnost da utiče na planirane radove na mreži, gašenje struje u nekom delu grada pa tako ni na odluku vlasnika da ugasi kanal. Može da nabavi alternativno snabdevanje u prvom slučaju ili ubaci zamenski kanal u drugom, a i ne mora.
mi znamo samo nase ugovore sa provajderom.
russiatoday nije ugasen, npr. razlozi se menjaju od slucaja do slucaja, ali bih rekao da sbb ima dovoljno novca/moci da ne gasi kanale tek tako. po meni su oni krivi.

@salekojot
oni imaju tehnicke mogucnosti uvek, jer nude totaltv i adsl svuda, bilo je price i o ovom.
 
Nisu ru bili fleksibilni a imam i total i kablovsku. Kad sam ih zamolio za pauzu od 2,3 meseca dok traje kupoprodaja stana , nisu mi hteli izaci u susret. Nije korektno s njihove strane ali moze im se, zato sada nisam ni na totalu a ni na sbb-u pod ugovorom i mogu da odem sutra. Zivkaju oni ali uzalud.
 
@salekojot
oni imaju tehnicke mogucnosti uvek, jer nude totaltv i adsl svuda, bilo je price i o ovom.
Ти пребацујеш уговор на другу адресу. Значи пребацујеш одређену услугу. Кабловску телевизију и кабловски интернет. Тај уговор си потписао.

Какве везе има АДСЛ и сателитска телевизија са услугом коју си потписао?!

Ако се селиш на другу адресу, мораш се пријавити на ту нову адресу. Са том пријавом и личном картом идеш у СББ и тражиш пресељење прикључка.

Ако немају техничких услова да преселе прикључак, онда се раскида уговор.

Ти можеш узети другу услугу, сателитску телевизију или АДСЛ, али ниси у обавези. Ако ипак узмеш другу услугу, склапаш нови уговор...
 
ne znam, pitaj njih najbolje, tako se pricalo po forumu. srecno.
 
Niste se dobro izborili za svoje pravo. U koliko ne postoji tehnicka mogucnost na lokaciji na kojoj se selite, zbog "vise sile" imate pravo na raskid ugovora! Covek Vam je lepo odgovorio!!!
 
Ima li neko da se pod UO kod SBB preselio, da na novoj adresi nije ima SBB uslugu i SBB mu je oprostio UO i raskinuo ugovor bez penala.
Ako ima molim ga da se javi ovde.

Naravno da nema, @team1 da li poznaješ nekoga ko je to dobio ili opet prazna priča.
 
Naravno da poznajem, nije prazna prica, takvim stvarima se ne bavim.

Isto sam uradio kada sam isao u inostranstvo.

Kako da te obavezu kada tamo ne postoji usluga? Eon i total su druge vrste ugovora, ako ti ne odgovara ne prihvatas.

Kontaktiraj efektiva.rs da ti pravno pomognu ako te budu cimali.
 
Ok ako je tako, meni moram priznati to zvuči neverovatno.
8 meseci po 1 dinar koristim uslugu, 9. mesec prebacim adresu na vikendicu gde nema SBB i oni raskinu uslugu bez penala.
Lepo ako je tako.
 
Pa nije tako. Moraćeš im platiti bar tih 9 meseci po punoj ceni, pod uslovom da ti prođe ova priča sa preseljenjem, koja po mom ličnom iskustvu i iskustvu menu bliskih ne prolazi, već se ugovor mora konzumirati do kraja...
 
@Čika_Kure
Neki ovde tvrde suprotno.
U tome je problem.
Po našem zakonu ja mogu da raskinem UO kada želim a prethodne rate moram da isplatim po punoj ceni (ili preostale rate ako mi se više isplati).
Ne treba mi preseljenje za to.
 
У Нишу знам пример пресељења из краја који је имао сбб у крај где неије било сбб већ јотела. Раскинуо је без пенала, иако су прво покушавали да га "натерају" да узме тотал али наравно није пристао те је добио прекид обавезе услед немогућности техничког прикључка на новој адреси. Тражили су доказ о промени пребивалишта.
 
@Čika_Kure
Neki ovde tvrde suprotno.
U tome je problem.
Po našem zakonu ja mogu da raskinem UO kada želim a prethodne rate moram da isplatim po punoj ceni (ili preostale rate ako mi se više isplati).
Ne treba mi preseljenje za to.
Mislim da si u pravu.Da imaš pravo da raskineš platiš predhodne mjesece po punoj cijeni a do ostatak ugovora ne plaćaš ništa.Ja sam pokušavao u A1 da raskinem i tako je bilo!
 
Jedino što SBB hoće i korišćenje opreme da naplati ako pre vremena raskineš ali to je neka druga tema i da li je po zakonu.
 
Kontaktiras efektivu - bolje se učlanis - prosle god je bilo 1000 din a godisnjem nivou , i oni zavrse svu tu zezanciju ako na novoj adresi nema SBB usluge
za ovu god nznm koja je cena članarine
ne mogu te prevariti
 
Nisam znao da možeš da budeš član efektive...

Da li SBB ima neki kanal kao što je rv imao "Landscape", da ide na TV onako, u prazno.
 
mi znamo samo nase ugovore sa provajderom.
russiatoday nije ugasen, npr. razlozi se menjaju od slucaja do slucaja, ali bih rekao da sbb ima dovoljno novca/moci da ne gasi kanale tek tako. po meni su oni krivi.
Odgovorio sam za gašenje kanala koji je najavio vlasnik a ne russia today. Pročitaj taj ugovor što imaš bolje.
Nisu ru bili fleksibilni a imam i total i kablovsku. Kad sam ih zamolio za pauzu od 2,3 meseca dok traje kupoprodaja stana , nisu mi hteli izaci u susret. Nije korektno s njihove strane ali moze im se, zato sada nisam ni na totalu a ni na sbb-u pod ugovorom i mogu da odem sutra. Zivkaju oni ali uzalud.
A zamisli da si tako zamolio vodovod ili eps da ne plaćaš 2,3 meseca dok traje kupoprodaja?
Ima li neko da se pod UO kod SBB preselio, da na novoj adresi nije ima SBB uslugu i SBB mu je oprostio UO i raskinuo ugovor bez penala.
Ako ima molim ga da se javi ovde.

Naravno da nema, @team1 da li poznaješ nekoga ko je to dobio ili opet prazna priča.
Ja poznajem a i jednom sam bio u sličnoj situaciji samo sa drugim operaterom. Odrađen raskid uo usled nepostojanja mogućnosti za preseljenje u oba slučaja bez ikakvih penala ili plaćanja opreme(koju vratiš). Piše u ugovorima o tome a na kraju krajeva nije korisnik kriv što operater nije gradio mrežu svuda podjednako.
 
Na mom nalogu mojsbb pise brzina neta 1000/100, imam optiku ali brzina kad se izmeri nije to sto odjednom pise nego je i dalje 600/50, ovo se danas pojavilo
Selection_038.png
 
Pa oni su stavili “do” znaci i da puste 1mb protok to je “do”. Marketinski trik.
 
Ja samo kazem po ugovoru koji potpisujes. To je max brzina koju mozes da dobijes to ti to znaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno