Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Jel zna neko kako da odvojim 2.4 i 5ghz mreže na sbb-ovom AirTies mesh-u? I jel treba da gasim wifi na HG-u, jer je prvi mesh povezan lan kablom koji je jedno 4m daleko i na drugom spratu?
 
Ima bas puno načina da se ovo čudo iskoristi :)
 
Izvinite, ne gledah, ne čitah al' ću ipak pitati...

Kako se prijaviti u registar "Ne zovi" ako je fiksni broj u SBB mreži?

Ako je bilo odgovora na ovo pitanje ne ružite me mnogo, samo dajte odgovor, link... :)

Hvala
Mislim da se za brojeve u SBB mreži mora otići do poslovnice, kod MTS i Yettela može onlajn.
 
Pogledah racun i tek sada sam primetio punu cenu, istekla ugovorna obaveza...

Paket je EON Premium.
Zna li se sta bi bilo realno ocekivati da mi se ponudi za produzenje?
 
^^ Ništa. Može samo da ti u aprilu stigne martovski račun još puniji od pune cene, jer su poskupeli svi paketi za one koji nemaju aktivnu ugovornu obavezu.
 
Tek od marta vazi poskupljenje od 300RSD, sto znaci da se to nece videti na racunu do aprila. Ja cu nastaviti tako bez ugovorne obaveze sa tom uvecanom cenom... radije nego da se obavezujem bezveze.
 
Pogledah racun i tek sada sam primetio punu cenu, istekla ugovorna obaveza...

Paket je EON Premium.
Zna li se sta bi bilo realno ocekivati da mi se ponudi za produzenje?
Meni su krajem prošle godine dali eon premijum po ceni eon fučl, to sam i bio imao i tražio opet i dali mi, da li je moglo bolje ne znam, možda
 
Na SBB-u sam. Neki prastari paket. Plaćam trenutno oko 3700din (150 Mbit). Želeo bih da uzmem Eon Light (fiksni+internet 200+tv) koji ima sličnu cenu, ako nešto ne povećaju. Imam jedno pitanje, pošto sam tek sada video sitna slova na sajtu. Nemam Smart TV. Da li to znači da bih plaćao još 300din mesečno za EON box?
 
Na SBB-u sam. Neki prastari paket. Plaćam trenutno oko 3700din (150 Mbit). Želeo bih da uzmem Eon Light (fiksni+internet 200+tv) koji ima sličnu cenu, ako nešto ne povećaju. Imam jedno pitanje, pošto sam tek sada video sitna slova na sajtu. Nemam Smart TV. Da li to znači da bih plaćao još 300din mesečno za EON box?
Najbolje bi bilo pozvati ih i raspitati se u vezi box-a
 
Da li neko ima sbb optiku do rutera kao fizičko lice, ili je za fizička lica samo koaksijalac do rutera?
 
Isto. Optika ide sa vertikale na stepeništu, jedina instalacija je optički kabal do rutera, nema koaksa.
 
Ceo G. Milanovac mislim.
 
Imam ja jedno pitanje, trazio sam odgovor al ga ne nadjoh ovde. Pre mesec dana su dosli iz sbb-a i instalirali mi opremu u stanu. Dobio sad dva smart box-a i jedan d3i box na koriscenje. Dva smart boxa koristim, a ovaj d3i jos ne, mozda cu al ne znam kad. Pored Huawei wi-fi rutera koji su mi prikljucili dobio sam i jos jednu "belu kocku", pa opticki kabal ide prvo u nju pa u wi-fi ruter. Wi-fi ruter nema coax izlaz dok ova bela kocka ima. Pretpostavljam, ne znam, da ta bela kocka sluzi da povezem d3i box na nju posto ovaj Huaweii ruter nema coax izlaz. Pitanje je cemu sluzi ova bela kocka, sta joj je funkcija i da li je obavezna, to jest, da li opticki kabal mora prvo da ide u nju pa u wi-fi ruter s obzirom da ja necu koristiti skoro d3i box pa mi coax izlaz i ne treba. Da li mogu da odstranim tu belu kocu i opticki kabal koji ulazi u stan direktno ubodem u Huawei HG 8145V5 ruter a belu kocku spakujem u kutiju jer mi bespotrebno pravi guzvu na polici, ne treba mi za sad coax izlaz za d3i box. Hvala..
 
Imam ja jedno pitanje, trazio sam odgovor al ga ne nadjoh ovde. Pre mesec dana su dosli iz sbb-a i instalirali mi opremu u stanu. Dobio sad dva smart box-a i jedan d3i box na koriscenje. Dva smart boxa koristim, a ovaj d3i jos ne, mozda cu al ne znam kad. Pored Huawei wi-fi rutera koji su mi prikljucili dobio sam i jos jednu "belu kocku", pa opticki kabal ide prvo u nju pa u wi-fi ruter. Wi-fi ruter nema coax izlaz dok ova bela kocka ima. Pretpostavljam, ne znam, da ta bela kocka sluzi da povezem d3i box na nju posto ovaj Huaweii ruter nema coax izlaz. Pitanje je cemu sluzi ova bela kocka, sta joj je funkcija i da li je obavezna, to jest, da li opticki kabal mora prvo da ide u nju pa u wi-fi ruter s obzirom da ja necu koristiti skoro d3i box pa mi coax izlaz i ne treba. Da li mogu da odstranim tu belu kocu i opticki kabal koji ulazi u stan direktno ubodem u Huawei HG 8145V5 ruter a belu kocku spakujem u kutiju jer mi bespotrebno pravi guzvu na polici, ne treba mi za sad coax izlaz za d3i box. Hvala..
Mislim da se to zove "CATV+PON" opticki risiver, i svrha mu jeste da dostavi DVB-C signal preko opticke mreze (za D3 box i TV). Ako ima prikljucke 1x PON in, 1x PON out, 1x RF (Coax).
 
Evo fotki da se bolje razume. Pitanje je da li mi treba ovaj FTTH Resiver ili mogu i bez njega tako sto cu ubosti opticki kabal direktno u Wi-Fi ruter jer ne koristim coax izlaz, koristim samo Smart boxove kojima ne trebaju coax kablovi.
 

Prilozi

  • IMG20240210122743.jpg
    IMG20240210122743.jpg
    230 KB · Pregleda: 181
  • IMG20240210122840.jpg
    IMG20240210122840.jpg
    176.7 KB · Pregleda: 108
  • IMG20240210122846.jpg
    IMG20240210122846.jpg
    182.4 KB · Pregleda: 179
E to ne znam.Ali svakako ne verujem da će ga i SBB ubaciti.
 
Danas bili da uvedu SBB, kutije koje su bile neobelezene na banderama se ispostavilo da su njihove.
Instalacija je isla brzo, posto sam prilikom renoviranja postavio rebrasto crevo(prolazi kroz plocu i zid) za tu svrhu u njemu je bio EXE net kabli, oni iskoristili taj kabli da sprovedu svoj(na kraju se monteri zahvalise sto sam imao crevo jer nisu morali da se muce)
Uzeo Duo light, dobio dva smart boxa, jedan ide na TV drugi sam povezao na monitor.
Kaze zena kada videla kvalitet slike da se rodila, kaze mnogo bolja slika da ne pricamo da ne moramo da menjamo kanale preko TVa za sada box radi odlicno, brzo.
Imao sam problem da Tendu povezem na ruter koji sam dobio posto je bio kanal stavljen na auto i najverovatnije je izabrao neki kanal koji Tenda nepodrzava,
Signal WIFIa je kao i kod EXEa jedva dolazi do spavace sobe iako je ona udaljena 5m ali debeli zidovi :)

Ako sam dobro razumeo u ponedeljak mi tek aktiviraju nalog i ja treba da pozovem podrsku da bih kreirao nalog, pokazali mi da je broj ugovora user name. Ili sam ja nesto tu pogresno razumeo?
 
Pošto sam dobio bolju ponudu, zanima me nešto. Znam da je otkazni rok kod SBB-a 30 dana. Da li ugovor može da se raskine bez otkaznog roka sa poslednjim danom februara, pošto se uslovi (cena) menjaju od 1.3. Da napomenem da mi je davno istekla ugovorna obaveza.
 
Ako ti je UO istekla, ugovor možeš da raskineš kad god želiš, odeš najaviš, sačekaš 30 dana, vratiš opremu i to je to.
 
Covek je pitao vezano za promenu cene i raskid ugovora u februaru. Tada nemas otkazni rok 30dana jer oni podizu cenu, i ako ti ne odgovara odmah raskidas ugovor. Kad bi hteo da raskine u martu/aprilu mislim da bi tu imao otkazni rok jer se podrazumeva da se slozio sa poskupljenjem cim nije reagovao tokom februara.
 
Danas bili da uvedu SBB, kutije koje su bile neobelezene na banderama se ispostavilo da su njihove.
Instalacija je isla brzo, posto sam prilikom renoviranja postavio rebrasto crevo(prolazi kroz plocu i zid) za tu svrhu u njemu je bio EXE net kabli, oni iskoristili taj kabli da sprovedu svoj(na kraju se monteri zahvalise sto sam imao crevo jer nisu morali da se muce)
Uzeo Duo light, dobio dva smart boxa, jedan ide na TV drugi sam povezao na monitor.
Kaze zena kada videla kvalitet slike da se rodila, kaze mnogo bolja slika da ne pricamo da ne moramo da menjamo kanale preko TVa za sada box radi odlicno, brzo.
Imao sam problem da Tendu povezem na ruter koji sam dobio posto je bio kanal stavljen na auto i najverovatnije je izabrao neki kanal koji Tenda nepodrzava,
Signal WIFIa je kao i kod EXEa jedva dolazi do spavace sobe iako je ona udaljena 5m ali debeli zidovi :)

Ako sam dobro razumeo u ponedeljak mi tek aktiviraju nalog i ja treba da pozovem podrsku da bih kreirao nalog, pokazali mi da je broj ugovora user name. Ili sam ja nesto tu pogresno razumeo?
evo kod mene u zgradi ovo trajalo 3 dana. odlepila im e kanalica, da su makar 1 tipl iskoristili. pisao im prosle nedelje doci ce najbrze,e sad koliko je to najbrze videcemo... Majstor promasio ugao za u sobu i zamalo da ode kood komsija... popunih ja to,ali ako iskidaju opticki kabal i mora sve ispocetka e onda cu...
 

Prilozi

  • 20240208_195610.jpg
    20240208_195610.jpg
    181.3 KB · Pregleda: 117
evo kod mene u zgradi ovo trajalo 3 dana. odlepila im e kanalica, da su makar 1 tipl iskoristili. pisao im prosle nedelje doci ce najbrze,e sad koliko je to najbrze videcemo... Majstor promasio ugao za u sobu i zamalo da ode kood komsija... popunih ja to,ali ako iskidaju opticki kabal i mora sve ispocetka e onda cu...
Profi 👌
 
evo kod mene u zgradi ovo trajalo 3 dana. odlepila im e kanalica, da su makar 1 tipl iskoristili. pisao im prosle nedelje doci ce najbrze,e sad koliko je to najbrze videcemo... Majstor promasio ugao za u sobu i zamalo da ode kood komsija... popunih ja to,ali ako iskidaju opticki kabal i mora sve ispocetka e onda cu...
ovi sto su bili kod mene su neka podizvodjacka firma koliko sam ukapirao.
Kod mene nije bilo nekog posla, da provuku kabl pored kabla od EXEa trebali rupu da prosire, ja je posle napunio pur penom, da provuku kabl kroz crevo i da povezu, normalno da kabl od exea koji su presekli (jer nisu mogla zajedno dva kabla da prodju da otkace sa bandere, to su i uradili.
 
Nazad
Vrh Dno