Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Isti slučaj. To se sigurno može dobiti nakon poziva iz "generalštaba" (4001000).
 
Poslednja izmena:
Evo ubrzali malo net, za cene koje im plaćamo ovo bi bilo pošteno da daju, videćemo dokle će trajati/biti besplatno...
Paket je Eon Full optika, kliknuo na promotivnu brzinu u "Moj SBB".

 
Evo ubrzali malo net, za cene koje im plaćamo ovo bi bilo pošteno da daju, videćemo dokle će trajati/biti besplatno...
Paket je Eon Full optika, kliknuo na promotivnu brzinu u "Moj SBB".

Ja kliknuo juče međutim ništa, i dalje 300/30. Resetartovao modem par puta, isto. Isti smo paket, eon full optika.
 
SBB EON Premium GPON u Nišu:
37de3bb7-2bb5-41e3-845e-e7ad1b3850e7.png
 
1721073557944.png
ranije bio 150/15

DIGITALNI EON LIGHT DUO OPTIKA​

 
Da li sbb menja postojecu infrastrukturu po zgradama sa optikom ili samo u nove ulazi optikom? Dosta ljudi znam da ima sbb u Bgu ali niko nema optiku.
 
Da li sbb menja postojecu infrastrukturu po zgradama sa optikom ili samo u nove ulazi optikom? Dosta ljudi znam da ima sbb u Bgu ali niko nema optiku.
Ne. Tamo gde ima koaksijalnu mrežu ne pada im na pamet da stavljaju optiku. Samo tamo gde nemaju, tu idu sa optikom.
Bezobrazluk. U mojoj zgradi imamo njihovu koaksijanu mrežu i zvali smo ih da im kažemo da smo zainteresovani za njihovu optiku (već ima mts optika), a oni onako bezobrazno odgovorili, pa šta će vam kad imate već našu mrežu. Posle je upravnik čak i pismeno tražio, slično su mu odgovorili.
E pa sad, već je pola zgrade prešlo na mts optiku pa nek se češu
 
Da da. I kod mene je pre par godina mts usao sa optikom i a1 je skoro trazio saglasnost. A sbb jos uvek na ikom infrastrukturi od pre 20ak godina. Imam 600/60 i stabilna je konekcija zaista nema problema sa tim, ali ne bi bilo na odmet malo veci upload kao sto ide preko optike.
 
Teško će omogućiti veći upload na coax mreži. Ne znam da li planiraju promenu od sub-split na mid-split ili high-split, ali dok to ne urade, oni po jednom kablu (svi korisnici zajedno na jednom kablu) imaju ukupno ~150Mbps za upload.
 
SBB POVECAO BRZINE KORISNICIMA NOKIA RUTERA
EON Light Duo - sa 150/15 Mbps na 200/100 Mbps
EON Light - sa 200/20 Mbps na 300/150 Mbps
EON Full Duo - 200/20 Mbps na 300/150 Mbps
EON Full - sa 300/30 Mbps na 500/250 Mbps
EON Premium Duo - sa 400/40 Mbps na 600/300 Mbps
EON Premium - sa 600/60 Mbps na 1000/500 Mbps
  1. Dovoljno je da korisnik uključi prekidač pored opcije "Promotivna Brzina - 0 din/mes" i nakon 1-2 minuta će se njihov ONT ruter automatski restartovati i biće aktivna nova brzina, koja će se takođe pojaviti i na Moj SBB portalu. Ukoliko do aktivacije ne dođe posle 15 minuta, potrebno je da u okviru opcije Uređaji > Internet > Nokia G-2425G-A odaberu opciju Restartuj i sačekaju da se ONT restartuje. Gašenje ONT-a iz struje nije isto kao restart preko Moj SBB portala, zato što restart preko Moj SBB portala radi reprovisioning uređaja.
 
Sta ovde odabrati ? 😅

Edit: ne mogu da aktiviram ni jednu od opcija, izbacuje poruku “Doslo je do greske”.
Imam Huawei ruter.

Edit2: Proradilo.
IMG_9034.jpeg
 

Prilozi

  • IMG_9032.jpeg
    IMG_9032.jpeg
    61.1 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
jos samo kad bi ovako mts svoje korisnike nagradio , pre ce nam dici cenu nego dat brzinu
 
I opet selektivno. Mi ka kablu ** ****** *****.
 
Ne. Tamo gde ima koaksijalnu mrežu ne pada im na pamet da stavljaju optiku. Samo tamo gde nemaju, tu idu sa optikom.
Bezobrazluk. U mojoj zgradi imamo njihovu koaksijanu mrežu i zvali smo ih da im kažemo da smo zainteresovani za njihovu optiku (već ima mts optika), a oni onako bezobrazno odgovorili, pa šta će vam kad imate već našu mrežu. Posle je upravnik čak i pismeno tražio, slično su mu odgovorili.
E pa sad, već je pola zgrade prešlo na mts optiku pa nek se češu
U mojoj zgradi U Novom Sadu (stara 40 godina)imamo SBB optiku mislim godinu i po dana i MTS optiku. Ja imam optiku FULL paket brzina negde oko 480/48. Osim što je brži net ne vidim neke benefite u odnosu na koax s kojim nisam imao probleme.
 
^ Hoćeš da kažeš da prednosti optike nad koaksijnom mrežom nisu značajne?
Nije mi jasan komentar
 
Da li sbb menja postojecu infrastrukturu po zgradama sa optikom ili samo u nove ulazi optikom?
za koaksijalne veze uvode, ili su uvodili, optiku do čvorišta a od čvorišta postojeći koaksijalni kablovi. zeznuto im da menjaju po zgradama
 
To nije do optike ili coax-a, već do poslovnih odluka SBB-a.
 
Kod mene ne funkcioniše povećanje. Kaže nije uspela kupovina, pokušajte kasnije ponovo. Kod mojih roditelja par zgrada niže ubrzano. Na oba mesta Huawei optika. Sad oni penzioneri imaju 300/150, ja u najboljim godinama 200/20. :cool: Full duo optika. Ludilo!
 
Kod mene ne funkcioniše povećanje. Kaže nije uspela kupovina, pokušajte kasnije ponovo. Kod mojih roditelja par zgrada niže ubrzano. Na oba mesta Huawei optika. Sad oni penzioneri imaju 300/150, ja u najboljim godinama 200/20. :cool: Full duo optika. Ludilo!
Кад остариш променићеш мишљење, гарант.
 
1 ogromno pitanje za povecanje brzine

imam par ortaka nisu dobili tu ponudu
vazi samo za optiku ili? ako moze neko da kaze koje atkivirao
 
Nazad
Vrh Dno