Šta je novo?

Saveti i kritike oko izrade mousepot-a

Pa emaniac mi skoro i jesmo rame uz rame.... Rekord u SPi-u 1M za Opty 146 jos uvek drzi SRBIN! E sad sa intelom malo kasnimo iz ekonomskih uslova, a sto se ostaloga tice tu je :)
Ali sam siguran da ce na nasim prostorima biti rezultata za ponos :wave:

Bice ali samo mozda u 6400 i 6700 kategorijama, u ostalim nema sanse, za 6800 nema se para da se preberu primerci (i da imas para nema ih toliko u zemlji :d) i ne znaju se tvikovi, sa 6300 je mozda jos teze ploca mora na 640 fsb, 6600 trenutno wr je preko 5.4 giga, znaci i to otpada :), znaci jedino ostaju 6400 i 6700 al dobro dosta 2 komada :d .
 
Konacno je gotov pot, bilo je jako tesko izraditi ga, jer praviti one zajbancije na 14cm dubini nije bas laganica posao. Strug za prolazom 80+ je potreban za ovo jer je iz manjih iz futera izletao ko iz pracke :d. Sve u svemu finalni rezultat je odlican, centralni deo je na najboljem mogucem mestu iznad cpu jezgara i "vuce" toplotu odakle je i najpotrebnije + povecava disipacionu povrsinu, debljina je 1cm u osnovi i zidovi su 0.8cm debljine u prvih 5cm pot-a, posle 0.6cm :-devil-: :smoke:

p.s. Ako nekoga zanima kostao je oko 120evra, mada mogu da napravim solid 60mm/20cm pot za 60-70evra, ali sa jako prostom unutrasnjom obradom.
Dobar ti metar:d
 
E sad kad je pot gotov ajmo malo na temu izolacije, gde najpovoljnije (ako uopste i ima negde u srbiji :)) naci nesto tipa armaflex i tome sl?
 
Poslednja izmena:
monty poshalji choveku izolaciju!
Ja nemam prestavu gde to ovde moze da se nadje...
 
monty poshalji choveku izolaciju!
Ja nemam prestavu gde to ovde moze da se nadje...

Jel vi mene zezate ?

Pa nije valjda da u Srbiji nema klima - tehnicara
Armaflex se koristi za izolaciju cevi u klima tehnici , ajde bre prosvrljajte malo gradom .....

stvarno je sramota da ja iz svabije moram da vam postavljam sledece podatke :

Serbien
KLIMA-TEHNIKA d.o.o.
11030 Beograd
Serbia
Pozeska br.37
Tel: + 381 11 305 88 25
+ 381 11 305 88 26
Fax: + 381 11 354 25 10
E-mail: [email protected]

malo google i sve se nadje !
 
Poslednja izmena:
a shto bi se ja cimo kad treba samo da te malo isprovociram :D kiss
 
Ljudi mozda se nismo razumeli ja sam hteo savet mozda neko sa foruma radi ovde sa takvim stvarima i ima iskustva gde je jeftinije, veci izbor..... nije problem naci nesto za pocetak, ali zar nije bolje ako je covek odavde.
 
Sad ce Misko da se javi kako je isprovocirao tebe da ti isprovociras...:D :D :D :D
:D dobro doshli u Zonu sumraka tanananatanananatanana.......

Misko je napisao(la):
Ljudi mozda se nismo razumeli ja sam hteo savet mozda neko sa foruma radi ovde sa takvim stvarima i ima iskustva gde je jeftinije, veci izbor..... nije problem naci nesto za pocetak, ali zar nije bolje ako je covek odavde.

Ma malo se shalimo ;)
Ako naidjem na neshto shto bi moglo da ti zavrshi posao javljam ti istog momenta!
 
Jel vi mene zezate ?

Pa nije valjda da u Srbiji nema klima - tehnicara
Armaflex se koristi za izolaciju cevi u klima tehnici , ajde bre prosvrljajte malo gradom .....

stvarno je sramota da ja iz svabije moram da vam postavljam sledece podatke :

Serbien
KLIMA-TEHNIKA d.o.o.
11030 Beograd
Serbia
Pozeska br.37
Tel: + 381 11 305 88 25
+ 381 11 305 88 26
Fax: + 381 11 354 25 10
E-mail: [email protected]

malo google i sve se nadje !

Gle pa ova firmica mi je u komsiluku :)
Ako treba neki info mogu da odem do njih...
 
Gle pa ova firmica mi je u komsiluku :)
Ako treba neki info mogu da odem do njih...

Pitaj ih sto da ne ako su u komsiluku, treba mi izolacija za cev, znaci armaflex cilindricnog oblika za izolaciju cevi precnika 80mm (a sam arma flex sto deblji to bolje :), recimo 2cm debljine), onda armaflex u vidu ploce za backplate i za socket area, da li neko zna gde ima samolepljiva (sa obe strane) izolacija tipa ove:

5%20foam%20socket%20gaskets%20installed%20mark.JPG
 
MISKO javljam ti sutra, kad budem otisao do doticne firmice.
 
Ljudi mozda se nismo razumeli ja sam hteo savet mozda neko sa foruma radi ovde sa takvim stvarima i ima iskustva gde je jeftinije, veci izbor..... nije problem naci nesto za pocetak, ali zar nije bolje ako je covek odavde.

culi ti njega jeftinije ???? :D

pa dao si 120€ za pot odvoji i tih 5€ za pola kvadrata armaflexa :)
 
Poslednja izmena:
Pitaj ih sto da ne ako su u komsiluku, treba mi izolacija za cev, znaci armaflex cilindricnog oblika za izolaciju cevi precnika 80mm (a sam arma flex sto deblji to bolje :), recimo 2cm debljine), onda armaflex u vidu ploce za backplate i za socket area, da li neko zna gde ima samolepljiva (sa obe strane) izolacija tipa ove:

5%20foam%20socket%20gaskets%20installed%20mark.JPG

Umesto ovoga sa slike se moze koristiti PLASTELIN ili ona masa koju su nekada stavljali sa spoljne strane prozora (po osnovnim skolama :) )
 
Spustio sam se do Pozeske 37 i doticna firma na tom broju nije... Probaj da ih kontaktiras na mail :wave:
 
Off topic

jer MOSO prvi u srbiji na opteronu 146 radio DI sesiju
 
Koliko ja znam jeste. I jos uvek ima najbolji SPi 1M na svetu u kategoriji Opty 146 .9
 
Aj da se uključim iako nemam ništa preterano pametno da kažem (osim da pomognem nekome ko planira ovako nešto).
Pre neki dan sam išao po otpadima u SM u potrazi za bakarnim pločicama za WB-ove. I jel znate šta sam video da imaju na jednom otpadu. "Parče" bakarne pune cevi prečnika 8cm i dužine oko pola metra (do kolena mi je došlo) i kad sam pitao za cenu, odševio sam se. 600din/kg je po meni jako primaljivo, samo mi je problem što ja to neznam da napravim (tj nemam ni para ni vremena, ni dobar procesor da iz njega izvlačim maximume) a i da znam, nemam potrebni alat.
Tako da ako nekome treba 'vako nešto, i nezna gde da nađe ovi imaju (stoji im par meseci) ali je sa strana "malo" oksidirao bakar (izgleda kao onaj na slici sa ja mislim 4 strane što je flatline okačio).
 
Poslednja izmena:
Aj da se uključim iako nemam ništa preterano pametno da kažem (osim da pomognem nekome ko planira ovako nešto).
Pre neki dan sam išao po otpadima u SM u potrazi za bakarnim pločicama za WB-ove. I jel znate šta sam video da imaju na jednom otpadu. "Parče" bakarne pune cevi prečnika 8cm i dužine oko pola metra (do kolena mi je došlo) i kad sam pitao za cenu, odševio sam se. 600din/kg je po meni jako primaljivo, samo mi je problem što ja to neznam da napravim (tj nemam ni para ni vremena, ni dobar procesor da iz njega izvlačim maximume) a i da znam, nemam potrebni alat.
Tako da ako nekome treba 'vako nešto, i nezna gde da nađe ovi imaju (stoji im par meseci) ali je sa strana "malo" oksidirao bakar (izgleda kao onaj na slici sa ja mislim 4 strane što je flatline okačio).

To je ok cena ali ni "regularna" cena nije mnogo veca, trebalo bi da je oko ~10e/kg, samo sto komad od fi80mm i visine ~150mm tezi ~7kg.
 
OMG, ja ovaj nisam probao da podignem, samo sam video da ima i samo izmerio prečnik, i pitao ovog jel i to bakar.
Mada koliko sam ja njega skontao, oni to "čudo" hoće da prodaju, tako da predpostavljam da bi se to sa uspešnim pregovaranjem (čitaj cenkanjem) usleplo da svede na bar 450din, ako ne i 400din/kg (ipak je to otpad, a takve stvari retko ko kupuje), a koliko sam video oni vrše otkup bakra za 300din/kg.
 
OMG, ja ovaj nisam probao da podignem, samo sam video da ima i samo izmerio prečnik, i pitao ovog jel i to bakar.
Mada koliko sam ja njega skontao, oni to "čudo" hoće da prodaju, tako da predpostavljam da bi se to sa uspešnim pregovaranjem (čitaj cenkanjem) usleplo da svede na bar 450din, ako ne i 400din/kg (ipak je to otpad, a takve stvari retko ko kupuje), a koliko sam video oni vrše otkup bakra za 300din/kg.

Slazem se, verovatno bi se cena mogla lepo oboriti.

:wave:
 
Ja znam jednog vlasnika otpada. Tom coveku niko nikada nije oborio cenu cenkanjem. Kaze to je toliko i toliko, uzmi ili ostavi. Nije ni cudo kad ima i 3-4 radionice, veliku prodavnicu, stovariste... ma tezak je preko 1.000.000 eura. Njemu tih 10-tak hiljada dinara ne znaci nista, plus je filozof. Pokusaj da se cenkas, ne mora da znaci da je isti kao ovaj, ali nemoj da se razocaras ako ne uspes znacajno da skines cenu. Uvek mozes traziti da ti odsecku reciom 150-200mm vidine, to ti je dovoljno za dno, a gornji deo ces jeftinije resiti ako stavis cev.
 
Uf Misko brate svetski izgleda :wave: stvarno vredi ulozenog truda :smash:
 

Prilozi

  • Mounting.JPG
    Mounting.JPG
    58.8 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno