Šta je novo?

Hardver Savet za horizontalno (dektop) kućište

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,235
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
U aktuelnoj modi sklapanja kompaktnih računara, klasična horizontalna (desktop) kućišta su upala u nemilost i prodavaca i kupaca. Treba mi preporuka za jedno takvo sa sledećim karakteristikama:

  • Visina kućišta (debljina kod tower kućišta) treba da bude ispod 22cm jer toliko imam prostora u polici ispod TV-a.
  • Treba mu dobra vazdušna cirkulacija, spreda, pozadi i bočno (jer nema cirkulacije gore i dole).
  • Treba da može da prihvati moderne grafičke zbog igranja u 4K.
  • Preferiram ATX/mATX format u odnosu na ITX zbog cene ali ne isključujem ni ove druge.
  • Može i neki tanji tower, oboren na bok, ali treba da ima mesh sa prednje strane.

Fractal Torrent Compact okrenut na bok mi je izgledao pristojno ali mu je visina (debljina) par milimetara veća od maksimuma.
 
Baci pogled na Silverstone GD seriju (GD05/06 za mATX i GD09/10 za ATX). GD09 (ATX) bi trebalo da ima u HU za 100-110e, 17cm visoko/debelo ...
 
Poslednja izmena:
Baci pogled na Silverstone GD seriju (GD05/06 za mATX i GD09/10 za ATX). GD09 (ATX) bi trebalo da ima u HU za 100-110e, 17cm visoko/debelo ...
Već sam gleado Silverstone kućišta, pomenuta GD serija po svemu odgovara osim što spreda nema curkulacije vazduha. Ovakvko kućište zahteva grafičku sa blower style coolerom što značajno ograničava izbor grafičke. Čudi me da se nisu malo modernizovali i ponudili mesh verziju GD kućišta.
 
Pazi, kakvo god kućište da staviš tamo, gušiće se...to ne gine.
Ne znam možeš li naći horizontalno kućište sa prednjim meshom...jedino standardni tower istumban na stranu.

Ah, da...vidi Thermaltake Core G3.
 
Slažem se, horizontlnih kućišta još i ima ali za horizontalna sa prednjim meshom nisam znao. Sa obzirom na manju zapreminu i nemogućnost hlađenja kroz dve najveće površine mislim da je prednji mesh kjučan.
Sa klasičnim towerom položenim na bok moram biti oprezan jer je polica staklena pa metalna strana bez stopa može da je izgrebe.

Taj Thermaltake Core G3 deluje kao da zadovoljava sve, odlično izgleda, ima prednji mesh, predviđeno je da može da leži horizontaln, svi dugmići i konektori sa prednje strane.
Ono što mi se ne sviđa je položaj grafičke (priljubljen uz bočno staklo) i obavezno SFX napajanje.
 
Slažem se, horizontlnih kućišta još i ima ali za horizontalna sa prednjim meshom nisam znao. Sa obzirom na manju zapreminu i nemogućnost hlađenja kroz dve najveće površine mislim da je prednji mesh kjučan.
Sa klasičnim towerom položenim na bok moram biti oprezan jer je polica staklena pa metalna strana bez stopa može da je izgrebe.

Taj Thermaltake Core G3 deluje kao da zadovoljava sve, odlično izgleda, ima prednji mesh, predviđeno je da može da leži horizontaln, svi dugmići i konektori sa prednje strane.
Ono što mi se ne sviđa je položaj grafičke (priljubljen uz bočno staklo) i obavezno SFX napajanje.
Zalepi gumene odbojnike na stranicu i neće grebati policu :)

Da, to su mane G3...šta da se radi, format nije popularan pa zaista nemaš neki izbor.
 
To što ti tražiš/želiš je takva retkost da je to neverovatno. Čak i da uđeš u, na primer, američki Micro Center teško da bi našao ono što ti treba, a ovde kod nas je već misaona imenica.
Možda ti OVA LISTA pomogne, ali to kod nas ćeš teško naći.

Problem je kakva je polica ispod TV-a. Ukoliko je zatvorena sa tri strane možeš imati 6 mesh prednjih stranica ako vreo vazduh nema gde da izađe. A igranje u 4K zahteva grafike koje bi da se postave bez kulera zagrejale kolonije pingvina na Antarktiku. :)

Ne znam, na tvom mestu bih pre upotrebio neki SFF koji može da stane pored, kao što je OVO (prima većinu "4K ready grafike"), nego se maltretirao sa nečim što ćeš JAKO teško naći,
 
  • Može i neki tanji tower, oboren na bok, ali treba da ima mesh sa prednje strane.
Mozda...
ili
 
Hvala na predlozima. Oba predloga zadovoljavaju, izgledaju dobro, Antec baš dobro. Praktično jedina mana im je što su dugme za paljenje, USB, konektori za slušalie itd odozgo što u mom slučaju znači bočno.
 
Nazad
Vrh Dno