Šta je novo?

Sat-Trakt Internet Provider

Sto bi neki rekli "the future is now"!
Ekstra im je ping po celoj Evropi.
Ako nije tajna koji deo grada?
Ovde oko mene su raskopavali ali nisu prosli ispred moje kuce (bar ne jos)...
 
De si komsija :wave:
Kad budes malo istestirao, ajd napisi utiske kakva je wifi mreza koju baca ovaj ruter.
I mozda da uporedis, ako imas uredjaje, kvalitet wifi preko 2,4 i 5 Ghz (na 5Ghz bi trebao da je skroz cist etar i da nemas nikakvih problema da postignes punu brzinu).
 
Pa uzeli su da rade sve sto nece ostali,.. U okolini Subotice rade Palić, Horgoš.. e sad za ostalo ne znam..

@LostInTime

Na 5Ghz wifi, telefon i tablet ostvaruje full 100/50 bez problema,. Jedino je sam signal na ovom ruteru "manjeg dometa" nego sto je to bilo sa telekoNJ Huawei ruterom.
 
Grrr moram da se selim, ja zivim u crnoj rupi subotice ko zna kad cu dobiti nesto brze od bednog 9/0.8 adsl-a :/
 
2SaiNt4U, reci mi druze da li te google i ostali sajtovi (koji koriste geo ip) vide kao nemca? Posto vidim da IP koji ti je dodeljen pripada DOKOMu. Sto je i ujedno objasnjenje zasto imaju mali ping ka EU serverima.

Ako nije problem postavi nekoliko merenja na nasim serverima BG/NI...
 
Poslednja izmena:
Evo prema Beogradu i Nišu


7hXZB7x.jpg


XpS33SI.jpg


rGvALsF.jpg
 
2sAINT4u u kom si dleu Teslinog? Da li daju neke pogodnosti kod potpisivanja ugovora ?
 
@Ziggy_024
ja sam pored tesline ulice, na 100m od tvoje zgrade, a mislim da su i ispred tvoje zgrade vec provukli kabl...
Idi do njihove kancelarije, preko puta zeleznicke stanice, pa se prijavi (kapiram da ce ti sve resiti u 24h)
Ja sam sad uzeo i TV preko njih, tako da koristim:
fix telefon (dobio neki uredjaj na poklon, jer sam uzeo njihov broj)
net, 100/50
TV sa 170 programa na jednom uredjaju, i 70 na drugom

da napomenem, za net i tv ti uvuku u stan zasebna opticka vlakna (ne ide sve kroz "jednu paricu")
 
I koliko sve to izadje na mesecnom nivou ? tj. koliko para :)
 
Svaka cast, ubedljivo najbolja/najjeftinija ponuda ...uzivaj u pogodnostima sat-trakt a :)
 
@2SaiNt4U
Da li znas mozda da li ti je staticka IP adresa?
 
Pozdrav! Da li je neko primetio u poslednje vreme da je downstream power level generalno dosta visok i prilicno osciluje u odnosu na ranije? Docsis 3.0 u pitanju. Na mom modemu se krece od oko 30.0 dBmV pa navise, a ranije je bio maks do 5.0. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Da li je neko primetio u poslednje vreme da je downstream power level generalno dosta visok i prilicno osciluje u odnosu na ranije? Docsis 3.0 u pitanju. Na mom modemu se krece od oko 30.0 dBmV pa navise, a ranije je bio maks do 5.0. Hvala!

To znači da ima neki problem u liniji, napolju ili unutra..
Verovatno se modem sa ovakvim vrednostima restartuje u besvest. Zovi korisnički centar i prijavi kvar.
 
Sto se tice optike raspitao sam se konkretno za Temerin,optika ima u Temerinu,a tek od decembra ce poceti da prebacuju postojece stare korisnike na optiku i to u ulicama na kojima su razvili optiku. Nisu sve ulice u planu za optiku.

Da nisi doznao u kojim ulicama postoji optika?
 
2520rsd mesečno, 2god ugovorna obaveza

i da, uz fix telefon imas 200min u fix saobracaju

Preneo si stari broj od telekoma ili si dobio novi iz neke njihove numeracije?
Kad tebe neko zove sa npr fiksnog na taj njihov fiksni isto ce da mu naplate kao da zovu broj iz telekom fiksne?
 
Sve sam otkazao telekomu, necu vise nista sa njima da imam. Mogao sam da prenesem broj, ali nisam.. Iskreno, nisam imao ni fiksni uredjaj, a mesecno sam placao 660din pored racuna za net, sto godisnje izadje kao knjige za dete za skolu, ili 60% cene ekskurzije..

Fiksni kod Sat trakta se tretira kao i fisksni kod telekoma sto se tice saobracaja.

I da, besplatne usluge su Caller ID, call on hold i valjda preusmeravanje..
 
Ja nisam zadovoljan fiksnim telefonom u STC. Pre svega zbog cene poziva ka SLO i BIH. Kada sam potpisivao ugovor cena razgovora sa BIH je bila 15 din/min (druga zona) sto je cena kao i kod mts-a a ka SLO je bila besplatna (prva zona), da bi vec sledeci mesec prebacili i BIH i SLO u trecu zonu gde je cena 25 din/min.
I sada ispada da mi je jeftinije da zovem Novi Zeland, SAD, Nemacku, Austriju, itd (prva zona) nego CRO, MNE, BIH, itd.
Madjarska je, normalno, prva zona. Dakle prva zona je sve sto mi ne treba.
Takodje mana je sto kad nemas interneta takodje nema ni fiksnog ni televizije, sto je razumljivo s obzirom da sve ide kroz isti kabel, ali je nezgodno za komunikaciju sa rodjacima i inostranstvu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje:

Danas su mi namestili kod kuce kablovski net, flat light paket, 30/2. Dobio sam onaj Thomson ruter/modem, preko kabla stvarno super funkcionise, apsolutno nema nikakvih problema, ali je zato wifi signal ocajan, nalazim se na 1.5m od samog rutera i imam 2 crtice. Kada odem u sobu koja je na nekih 6m od rutera (od prepreka ima jedan zid), signal pukne skroz. Da li je moguce da im je taj ruter/modem toliko los ili ovde postoji neki problem?

Kad sam uz onaj njihov motorola modem koristio najobicniji tp linkov wifi router, imao sam signala komotno po celoj kuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje:

Danas su mi namestili kod kuce kablovski net, flat light paket, 30/2. Dobio sam onaj Thomson ruter/modem, preko kabla stvarno super funkcionise, apsolutno nema nikakvih problema, ali je zato wifi signal ocajan, nalazim se na 1.5m od samog rutera i imam 2 crtice. Kada odem u sobu koja je na nekih 6m od rutera (od prepreka ima jedan zid), signal pukne skroz. Da li je moguce da im je taj ruter/modem toliko los ili ovde postoji neki problem?

Kad sam uz onaj njihov motorola modem koristio najobicniji tp linkov wifi router, imao sam signala komotno po celoj kuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Output Power je podešen na 100%?

Obe antene su dobro zavrnute?

Ruter tj. antene ne smeju biti jako blizu zida (npr na stolu pa antene skroz dodiruju zid, treba ga odmaći 10-15 cm i antene da stoje podignute)

Bandwidth stoji na 40 MHz? Ako je na 20 MHz onda će brzina ići samo do 72.5 mbit. Da bi dobio punih 300 mbit mora biti podešeno na 40 MHz!

Ako se koristi na 5 Ghz onda je signal malo lošiji nego na 2.4 Ghz i to ne samo na ovom uređaju nego na bilo kojem koji podržava 5 Ghz!
 
Poslednja izmena:
Sve je podeseno tako kako si rekao, zvao sam korisnicki servis, kazu da bi trebalo komotno da imam signala i u dvoristu, danas ce doci da vide sta je u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda je sasvim moguće da ruter nije ispravan pa će ti dati drugi
 
Pozdrav! Koliko znam radili su neki upgrade sistema. Da li neko moze da proveri da li Moj STCable portal normalno radi i moze li da se koristi? Na mom nalogu se nesto cudno desilo pa nemam nista posle logovanja, tj. ne moze nista da se proverava i podesava.
 
Nazad
Vrh Dno