Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Vlasnik sam sansa clip + 4gb i zanima me da li i vi imate problema sa fm prijemom? Ja sam iz Novog Sada i toliko mi lose hvata stanice da je to strasno, AS fm radi ok, signal tu i tamo, ali npr radio S nikako . Ja kontao da mozda ometaju ove silne antene po gradu za mobilne. I nije do mp3 playera kao los primerak, posto sam na starom (istom takvom) koji sam oprao u ves masini imao indetican problem, ali ovi iz comtrade su mi zamenuli i dali mi novi mp3 player.
 
Kabl od slusalice mu sluzi kao antena. Sa jeftinim slusalicama ce imati dobar prijem jer su tu kablovi neoklopljeni (engl. Shielded), dok sa nekim skupljim slusalicama ni meni nista ne hvata jer imaju oklopljene kablove. Tako da ni smetnje, ali ni radio signal ne dopire...
 
sad kad razmislim tacno je to, i to je ****** :) imam one njegove orginalne slusalice al kanda cu morati da kupim neki shit za fm :D
 
Ko hoce da sacuva sluh, px100 su najbolje resenje, i na svakih 1h slusanja muzike 5min pauza.
 
jbt opet mi vrisno mp3, slusao ga i odjednom se ugasio i nece da se upali. Kada ga spojim na racunar pise da je unknown device. Vise me sramota nositi na reklamaciju majke mi.
 
jbt opet mi vrisno mp3, slusao ga i odjednom se ugasio i nece da se upali. Kada ga spojim na racunar pise da je unknown device. Vise me sramota nositi na reklamaciju majke mi.
Kakva crna sramota, njih treba da je sramota ;) Je l' su ti prodali uređaj, jesu, je l' daju garanciju, daju. Kvar tj. nedovoljno kvalitetna proizvodnja je njihova krivica (mislim ne servisa/uvoznika bukvalno :d ), a ne tvoja.
 
Jel opet palo detaljno pranje u masini za ves ?:) I meni je zapao falican primerak u startu,poslao na reklamaciju i dobio drugi posle par dana,pohvala Comtrade za to.Drugi primerak za sad,da kucnem u drvo radi bez problema vec godinu i po:)
 
Evo sada probao da ga upalim i upali se, a sinoc skroz mrtav. Jel moguce da se toliko baterija ispraznila da nije mogao ni racunar da ga prepozna?
 
Evo sada probao da ga upalim i upali se, a sinoc skroz mrtav. Jel moguce da se toliko baterija ispraznila da nije mogao ni racunar da ga prepozna?

Jeste, ali ako si je skroz na skroz ispraznio, ako si pokusao 10 puta da ga ukljucis nakon sto se sam ugasio.
 
Jesam jedno 8 puta pokusavao, i jos sam pokusavao onaj reset da uradim kada drzim sve dugmice :)
 
Kupio Sansa Clip+ i utisci su sledeći:

Pros:
- Sport friendly dizajn, štipaljka fino stoji i hvata
- Softver dobro organizuje library. Možete nabacati pesme bez ikakvog reda, složiće ih uredno po izvodjačima i albumima. Naravno, tagovi moraju biti sredjeni.
- Podrška za FLAC
- Brz je, navigacija je logična
- Dobro balansiran zvuk, ja ga koristim samo za trening i nemam neke posebne zamerke, radi posao

Cons:
- Slušalice koje se dobijaju su treš neopevani
- Ima limit za glasnoću, neophodno je izabrati "rest of the world" da bi bio glasan kako treba
- Neupotrebljivi EQ modovi, al ajd sad, ko da to neko u životu koristi
- Bezobrazna cena kod nas, 200% skuplje od cene u USA, pritom je i posle Clip+ izašao novi model Sanse

Svidja mi se i to što obuzdava Sennheiser CX150, koje su po prirodi vrlo bassy, a na ovom plejeru zvuče taman kako bi trebalo.
 
Moj View neće da crkne već jednom :D nisu loši ovi Sandiskovi plejeri ali ja ih više neću kupovati. Overall utisak mi nije baš neki, štaviše uzeo sam nedavno Philips Spark od 2 giga isto za trening i vožnu (bajs) i mogu reći da je mališa extra...
 
S_Kid, neka te lepo služi :)
Moja e260 neće da otkaže ma šta joj radio, istripovao sam se da je neuništiva :d
 
Poslednja izmena:
Fala! Evo da dodam još par stvari...

- Kad se vrti u mestu, džek za slušalice kvrcka i šušti. Nije problem, al pokazuje nivo kvaliteta.
- Iole zahtevnije pesme za reprodukciju postaju prevelik zalogaj. Može to da prodje, ali samo za rekreativno slušanje, srednji se muljaju, niski se gube.
- Radio ne prikazuje ime radio stanice

Sve u svemu, meni je ova Sansa OK kao plejer za zapušavanje ušiju ujutru u onom srknavom mini-busu gde je večito odvaljen neki *****ski radio.
Idealna je za sportske aktivnosti, glasna je i dobra taman toliko da digne adrenalin, ima štipaljku koja fino drži, pesme se lako prebacuju "na slepo".

Ipak, za 6000 dinara nije value for money. Idealna cena je ona koja stoji na sajtu proizvodjača, oko 45$ za poslednji model i sa više memorije.
Posebno što slušalice koje se dobiju nisu ni za šta.
 
U zadnje vreme (1-2 godine) broj novih kvalitetnih MP3/MP4 plejera se drastično smanjio, sve teže i teže je naći kvalitetnu stvar i to uglavnom budu neki stari/ji modeli. Izgleda da ih telefoni ubijaju...
 
Kad smo kod kvaliteta zvuka, ima li neko iskustva sa iriver h10 plejerom. to je onaj sa hdd-om. Da li je kvalitetniji od sanse.
 
Evo detaljnog testa za H10. Iskustva ćeš malo teže naći jer se ne sećam da se kod nas prodavao.
Svojevremeno su iriver plejeri bili u samom vrhu što se audio reprodukcije tiče, ali ne treba to uzimati zdravo za gotovo, konkurencija je velika pa treba proveriti svaki od plejera pre kupovine. Ja kad bih menjao plejer, gledao bih neki Cowon verovatno, ali to bi uključivalo naručivanje iz inostranstva...
 
Moje iskustvo sa iRiver-om je extra, oni su se svojevremeno prodavali u piramidi na sajmu (BG) ja i drugar smo uzeli mp3 diskmene njihove, zvuk extra (naravno kao i svi i oni zakinu na bubicama koje idu u pakovanju)extra kvalitet izrade, i dan danas izgledaju i rade kao novi samo što ih je vreme pregazilo odavno...
Ja sam odavno hteo da isprobam Cowon-a i Sony-ja ali nisam hteo da rizikujem sa naručivanjem, danas ih je mnogo lakše nabaviti iz inostranstva ali mi se sad više ne deju tolike pare na mp3...
P.S. Ovde ima svežih vesti u svetu mp3/4 plejera
 
Poslednja izmena:
Svima bih preporucio: http://www.rockbox.org/ potpuni drugi player sa njim, inace imam Clip V2. Vrlo funckionalno parche software koje zamenjuju fabricki, nema ogranicenja jacine, mnostvo podesavanja, mogucnost pustanja po direktorijumima, ma mali milion stvari. Vredi probati :)
 
Ja furam rockbox još odavnoooo :) Na e200 može i dual boot sa oficijelnim fw (pretpostavljam da je isto i sa ostalim podržanim plejerima), inače samo njega i koristim jer nudi dosta više funkcionalnosti od zvaničnog softvera, a i duže trajanje baterije u mom slučaju.
 
Kupio sam sansu clip davno.Savrseno je radio, dok mi nisu crkle slusalice pa sam ga ostavio u fioci gde je stajao nekih 10ak meseci.Sad izvadih i utaknuh na punjac i ne reaguje. Verovatno je baterija. Da li postoji neko resenje,neki servis ili nacin da sam zamenim bateriju (pod uslovom da ima da se kupi)? Zao mi je da propadne plejer,kostao je svega 2,5k, dok danas prodaju samo ove od 2gb i to za bezobraznu cenu
 
e i meni se to desavalo ako ga ne koristim par meseci. Baterija se totalno isprazni, ubacim u punjac nista. Probao 2-3 puta i smorio se.
Ali onda sam ostavio jedno 10min prikljucenog i odjednom se upalio i poceo da se puni.
Ne znam, verovatno ovo nije resenje ali nista te ne kosta da probas :)
 
Tako je i moj stari Canyon, morao si dugo da ga držiš na "struji" da bi se probudio.
 
i kada ste ga probudili kako se ponasao i kakav je kapacitet baterije kasnije bio, da li drzi krace.
 
Probao,drzao ga neka 4h i i dalje mrtav
 
Sansa ima dobar zvuk i lep izgled (bar meni) ali mi je isti riknuo za manje od mesec dana, toliko je i bio star ukupno.
Jednom sam ga ugasio i vise nikada nisam mogao da ga upalim...
 
Koji model je u pitanju.
Kako god , ako si ga kupio kod nas trebalo bi da imaš garanciju!
 
Moj clip+ je bio ugasen mesecima i skoro sam ga probao kad ono, radi :D

Jedina zamerka koju imam je stipaljka, tj. slab kvalitet iste, uspeo sam da je polomim a da je uopste nisam ni koristio.
 
Nazad
Vrh Dno