Šta je novo?

Sansa mp3 plejeri

Nikakva posebna promena, uglavnom bugfixevi, jedino ne mozes da otvaras FLAC. Ako ti to bas nedostaje, slobodno (mada... ima li smisla). Ne pada mi neki poseban upgrade od tada... Slobodno vozi sa tim firmwareom, nista ne propustas.
 
Koristim Sandisk Sansa Clip+ vec par meseci i stvarno sam bio prezadovoljan sa njim.
Medjutim odjednom je poceo da baguje, tj samo se zamrzne u toku slusanja i treba mu vremena da proradi ponovo. To mu se sve cesce i cesce desava. A u zadnje vreme ne mogu ni da ga upalim nikako, tj krene da se pali i samo se zakuca a nekad ni nece ni da krene da se pali. Kad ga prikopcam na kompjuter nekad ga prepozna a nekad trazi da ga formatiram.

Jel zna neko mozda neko resenje i kako mogu da otklonim ovaj kvar?
 
Poslednja izmena:
Proveri da nije izasao novi firmware za Clip+
 
Proverio sam, jeste izasao je. Skinuo sam ga ja ali dzaba kad ne moze da se upali zakuca samo. Sad kad sam ga opet prikopcao na komp izbacio mi je 'Not enough space for music DB. Please free 90mb" i tako mi vec stoji pola sata, opet se zakucao samo. A u njemu u opste nemam muziku.
 
procitao sam samo zadnji post (izvini nisam mogao ceo thread da procitam) i bilo mi je jasno u cemu je problem. Kod mene se isto to desavalo dva puta (sansa e270), prvo sto trebas da uradis je da sa Sandisk-ovog sajta skines fw (u zip formatu za svoj player), onda da udjes u recovery mod na svom player-u (kod mene se to radi tako sto zakljucam uredjaj(prekidac za zakljucavanje) dok je uredjaj ugasen i drzim rec dugme dok prikljucujem player na usb (drzim sve dok se ne pojavi poruka da je usao u recovery mod i dok se u win-u ne pojavi nova particija). Na toj particiji koja se pojavila raspakuj FW koji si skinuo sa sajta i prilikom restarta uredjaja doci ce do zamene FW-a i osvezavanja baze pesama
 
Evo sad kad sam ga prikopcao na komp da to uradim i kad hocu da iskopiram na njega fw ovaj sto sam skinuo kaze ne mogu da iskopiram nemam dovoljno mesta kao u njemu... A on je skroz prazan imaju samo oni njegovi standardni folderi i nista vise u njima.
 
Poslednja izmena:
Evo sad kad sam ga prikopcao na komp da to uradim i kad hocu da iskopiram na njega fw ovaj sto sam skinuo kaze ne mogu da iskopiram nemam dovoljno mesta kao u njemu... A on je skroz prazan imaju samo oni njegovi standardni folderi i nista vise u njima.

Uredjaj mora biti u recovery mod-u (ne znam da li si to uradio), tada se otvara bukvalno prazna particija (tj nema nista na njemu osim mozda fajla version), na njoj iskopirsa raspakovan FW i kada se resetuje on snimi taj fw, a sadrzaj sa te particije obrise (bar kod mene tako radi)... elem ta particija je kod mene velika 16MB
edit: koji model sanse je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Inace za moj model sam sad nasao na netu kako da udjem u recovery mod, mislim da je to. Treba da drzim volume up, desno dugme i power button i kad to uradim opet mi izbaci na displey-u "Not enough space for music DB. Please free 90mb". Sta to znaci i zbog cega mi se to desava?

U pitanju je model Sansa Clip Plus.
 

Prilozi

  • !Bup5RR!CGk~$(KGrHqMOKj8Ev(u4g6ITBMBQUh0(8Q~~_35.JPG
    !Bup5RR!CGk~$(KGrHqMOKj8Ev(u4g6ITBMBQUh0(8Q~~_35.JPG
    7.5 KB · Pregleda: 58
Poslednja izmena:
Nije to recovery (bice ti ispisano da ulazi u recovery mod), ajde pokusaj ovo
Try to change power (left) button switch to HOLD position. Now while holding center button, using a USB cable, connect Sansa Clip to PC and the unit will be shown as a drive in My Computer
znaci drzis i dok stavljas usb kabl (player je ugasen kada prikljucujes usb kabl, automatski bi trebao da se upali kad prikljucis kabl)... kada ubodes kabl i ukljuci se na ekranu ce najverovatnije ispisati "... recovery mode..." i u Windows-u ce ti se prikazati nova particija na koju smestis raspakovanu zip arhivu FW-a i posle resetujes uredjaj...
 
Prikacio sam ga tako i pojavila mi se nova particija u my computer "removable disk (G)" ali nju ne mogu nikako da koristim, sistem mi trazi da je prvo formatiram a kad hocu to da uradim samo mi izbaci "windows was unable to complete the format". :wall: I ne mogu nista da kopiram na nju, opet mi trazi da se prvo formatira. :wall: Poludeo sam vise. :mad:
 
Javi sta si uradio sa onim postupkom koji sam ti poslao na pm ;) Inace ovo je cest problem kod sanse (izgleda da je problem u algoritmu koji skalira bazu pesama) i pomaze samo zamena FW-a (posto tada dolazi do azuriranja informacija o bazi)
 
Ja imam Sandisk Sansa Fuze 4GB MP3 Plejer i jako sam zadovoljan. Baterija dugo traje. Neko me pitao ali ja nisam potpuno siguran- u ovom MP3/MP4 plejeru video klipovi mogu da se gledaju samo ako se prethodno konvertuju u neki njihov format, jel tako? Da li je neko to radio?
 
Imam Sansu Clip 2 GB već tri godine. Jutros mi je ispala i od tada nije radila. Nije htela da se upali, povezao sam je na komp i pisalo je samo connected i da se puni baterija.

Odlučio sam da formatiram uređaj, i sad ga kompjuter uopšte ne prepoznaje:mad:... Ne znam šta da radim, vredi li ga popravljati? I ko je uvoznik za Sandisk Sanse za Srbiju? Ja sam moju kupio kod Dunav stanice, zaboravih kako se zove radnja...
 
Odlučio sam da formatiram uređaj, i sad ga kompjuter uopšte ne prepoznaje:mad:... Ne znam šta da radim, vredi li ga popravljati? I ko je uvoznik za Sandisk Sanse za Srbiju? Ja sam moju kupio kod Dunav stanice, zaboravih kako se zove radnja...

Mp3 plejeri se teško popravljaju, najčešće se radi komplet zamena ili zamena ploče (a u suštini sve je i onako na njoj ostalo je plastično kućište) tako da ako i nađeš uvoznika mogu jedino za ti ga zamene a pošto više nije u garantnom roku zameniće ti ga o tvom trošku... Mada, možda neko i zna neki fix...
 
Mp3 plejeri se teško popravljaju, najčešće se radi komplet zamena ili zamena ploče (a u suštini sve je i onako na njoj ostalo je plastično kućište) tako da ako i nađeš uvoznika mogu jedino za ti ga zamene a pošto više nije u garantnom roku zameniće ti ga o tvom trošku... Mada, možda neko i zna neki fix...

Evo upravo sam ga rastavio i kad malo pritisnem bateriju upali se. Izgleda da negde gubi kontakt... Piše samo 'Refresh database' i ne reaguje ni na šta. Naravno skala se ne puni...
 
znam ja resenje.
meni je ispala jednom dok sam bauljao pijan i nije htela da se upali a kada je prikacim na komp mogu da prebacujem fajlove i puni se plejer. fora je da se odlemila zica koja ukljucuje clip i resenje ti je da nadjes nekog spretnog sa lemilicom da ti otvori plejer i zalemi to sto se od udarca odlemilo.
medjutim, tako zalemljena se ne zna koliko ce ti trajati. meni je trajala par meseci pa se ponovo odlemila. onda sam ponovo zamolio drugara da mi je zalemi i zavalio sam je juce :d i porucio clip+ 8GB iz Amerike upola cene nego sto je ovde :smoke:
 
znam ja resenje.
meni je ispala jednom dok sam bauljao pijan i nije htela da se upali a kada je prikacim na komp mogu da prebacujem fajlove i puni se plejer. fora je da se odlemila zica koja ukljucuje clip i resenje ti je da nadjes nekog spretnog sa lemilicom da ti otvori plejer i zalemi to sto se od udarca odlemilo.
medjutim, tako zalemljena se ne zna koliko ce ti trajati. meni je trajala par meseci pa se ponovo odlemila. onda sam ponovo zamolio drugara da mi je zalemi i zavalio sam je juce :d i porucio clip+ 8GB iz Amerike upola cene nego sto je ovde :smoke:

Tako je. Bio si u pravu, odlemila se crvena žica... Pokušavam da zalemim, ali ne ide.:mad:
Treba mi lupa jbt, jedva se vidi. Naravno i dalje mi stoji glupi 'writing' ekran kad ga upalim. Win ga prepoznaje samo kao MTP? Znači, ne mogu ništa da uradim, koju god opciju da izaberem, njega nema u My Computer (pod Removable Devices).:S:
 
kazem ti, nadji nekog spretnog lika sa lemilicom i kada je zalemis i upalis moci ces da promenis u MSC USB mod.
 
Zalemljeno od strane eksperta.:D
Ništa. Sad se upali i dođe do Refresh database i tu zabode. Rešio da batalim to sve i da kupim Zen Stone 2GB...:)
 
Neki predlog za sluske (u pitanju je Sansa Clip)?
 
Ja ću verovatno prodavati moj View od 16Gb, dosadio mi bre, baš je smor...
Sluške: ja sam uzeo Philips SHE3680 i extra sam zadovoljan :)
P.S. jo moderator, može info na pp gde si naručio plejer, oću i ja nešto novo... thx
 
Poslednja izmena:
zanima me gde mogu da kupim usb za sansa mp3 plejer... Nzm koji je model,nasxla sam ga 1. prilikom i stv je dobar,al sam otisxla u servis i covek mi reko da 1. put cuje za marku "Sansa"...x(( inc mi treba prodavnica u Bg-u.. Zahvalna sam unapred.. =)))
 
Ako misliš na kabl, imaš na buvljaku za ~150 dinara, a video sam i danas u comtrade-u u delta shity-ju za 230din. Inače treba ti mini usb na usb, tako možeš da tražiš bilo gde.
 
Kako mislisx usb na usb? :D nzm ti ja to... :D sve u svemu ima? e divno... :banana: Hvala punooooooooooooooooooooooooooooo ;)))))))) :,,:
 
tebi treba ovo?

jedan kraj ide u komp a drugi u mp3 player.
 
Neki predlog za sluske (u pitanju je Sansa Clip)?

Ja imam Sansa Clip vec par godina i odmah sam kupio Sennheiser px100. Kostaju oko 50e, ali vrede! Odlicne za te novce i za tu klasu malih slusalica za poneti.

- Jos jedan plus je sto su (polu)otvorene tj. propustaju spoljne zvukove, tako da se cuje saobracaj napolju. Dok, recimo, one male cx300, kad nabijes u usi, cujes samo svoje srce. Garantovano zavrsavas pod tockovima kad-tad:)

link: http://www.whathifi.com/Review/Sennheiser-PX100-II/

xnPN5bA4V1TRQ1wEufferPSA-1_Q0mbNtGZ_0MlfkCskXtxyLUK6DiF6fqTfwt0vbE8-gPMQ4DVse3VeOUCvkg3pzvEtXeJ1wteExm8Omdh_JV1N6ks4E7rDE1CL
 
Šta će ti više odgovarati zavisi i od tipa muzike koju slušaš, recimo in-ear tj. cx300-like bubice su mnogo bolje za techno, drum&base isl jer su basevi mnoooooogo bolji nego kod poluotvorenih sluški. Drugo mene recimo počnu uši da bole kada nosim slušalice kao te sa slike, ne mogu da odgledam film od 2 sata a da ne izmasiram uši, sad da li je moj model loš tj. previše stiska ili šta li je nznm...
 
Nazad
Vrh Dno