Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

Oficijelni fw za wave 1 i 2 bi trebalo da bude pušten sredinom decembra,btw pojavio se wave 3 kod nas u prodaji,cena prava sitnica 350 evra :d
 
Blah, ista je kao i ona beta od pre 10 dana. Nista novo. Jedino sto je mozda bolje je tastatura (sad mi se cini da sam mnogo brzo otkucao poruku), i nije smooth kao prethodna, posebno se primecuje prilikon spustanja i vracanja taskbara.
 
Da li neko moze da nadje Fruit Ninja na SApps-u? Ili su je skinuli ili nesto nije u redu sa mojim...
 
Ljudi jel ima neka dobra alternativa za ovaj plejer na Badi, a da valja! Nervira me što ne mogu da nameštam ekvilajzere kako meni odgovara, moj SE W995 je za badin plejer mama. ,)
Mislim, prava je greota imati Sennheiser sluške i definisane ekvilajzere.
 
Nema, i meni treba dobar plejer. Mada, da se razumemo- i ovaj je ok i smaraju me samo predefinisani ekvilajzeri jer volim da podesavam za svaki zanr, ma za svaku pesmu :D
Takodje imam Senn, cx150 ali odmah da kazem da rock ekvilajzerima nista ne fali, mozda najbolji kompromis.
 
Nije plejer loš, daleko od toga ali me nervira to ograničenje, takođe imam Senn CX 150 ekstra su, zaista isključuju okolnu buku, pogotovo u gradskom! Jutros sam slušao HIM u rock/clarity rezimu i bio sam zadovoljan reprodukcijom, valjda će nas osloboditi u v2.
 
Mozda je i bolje ovako, taman ce korisnici wave trojke izneti negativne stvari i bagove na badi 2, pa nama na kecu i dvojci izbace ispeglanu verziju.
 
Ma kako da ne :d
Ja sam sam ove jeseni ocekivao zescu ofanzivu sa bada os-om, kapirao sam da cemo apdejt dobiti u septembru a da ce se posle pojaviti stvarno korisne aplikacije.
ja igrice jedva i na kompu igram, nekada me strasno mrzi i nesto sto sam zapoceo da dovrsim.. a nas Apps je prepun igrica, to je nekome super ali ne i meni. Najvise koristim imapmyride i bada sports, time lapse i jos par aplikacija, hocu bre nesto stvarno korisno, neke plejere, programe i za kameru i kamkoder, igre mi ic ne znace, mozda ponekada upalim kada se bas smaram..

A u toku je neka promocija, Apps preko telefona, ali od 15-ak aplikacija bar 10 su sitne igrice.
 
Plejer je stvarno ojadjen za ekvilajzere,doduse moze da se podesi skroz u setings-u,ali direktno u plejeru nema...ne znam koj im je djavo,takodje velika mana je i to sto sada u my files nema vise All files,vec posebno telefonska memorija i memorijska kartica,mislim strasno...pisanje poruka jos teze nego sto je bilo na 1.2..baguje zadnje slovo prilikom spustanja u novi red,uvek ukuca jedno viska pa mora da se brise..ali dobro to se desava meni jer kucam na obicnoj tastaturi kad telefon stoji uspravno,mrzi me da kucam na qwert..
 
Valjda ce neko od onih pametnjakovica na bada-challenge napraviti dobar player. Trebalo bi i neku VoIP app da naprave. Sramota, smartphone bez Skype i neke dobre navigacije. Anyway ova zadnja KK5 mi je nekako losije od one bete od Samfirmware.com, deluje mi sporije iako su stavili CPU na 850Mhz, nekako mi tromo deluje.
Dobra stvar kod 2.0 je GPS. Radi lock posle 10 sekundi. Evo screenshot iz sobe.
 

Prilozi

  • ZZ.jpg
    ZZ.jpg
    187.3 KB · Pregleda: 73
Skidam i ja KK5, ne mogu vise da cekam 2.0 :smash:
 
Valjda ce neko od onih pametnjakovica na bada-challenge napraviti dobar player. Trebalo bi i neku VoIP app da naprave. Sramota, smartphone bez Skype i neke dobre navigacije. Anyway ova zadnja KK5 mi je nekako losije od one bete od Samfirmware.com, deluje mi sporije iako su stavili CPU na 850Mhz, nekako mi tromo deluje.
Dobra stvar kod 2.0 je GPS. Radi lock posle 10 sekundi. Evo screenshot iz sobe.

Evo kako da stavis na 1Ghz (nisam jos probao), mada kazu da radi

Apparently the CPU is @800mhz
on a french forum (hardware.fr) there is a tweak to get back the 1Ghz clock speed.

1) *#197328640#
2) Common choice 8
3)DVFS Configuration
4)choose number 1 STATIC LEVEL 0 (800mhz)
 
Zar ga onda ne prebacujem u stalnih 800MHz, sad je na DYNAMIC sa maksimalnih 853MHz u full loadu.
 
Poslednja izmena:
po defaultu je dinamyc level i to stoji na br 5...inace na br 4 je 1000mhz,ne znam ako to stavim da ne pocne da srce bateriju vise nego sto treba
 
Probao sam napokon KK5, radi relativno korektno.
Nadao sam se da cu iskoristiti bar brzi gps lock, ali meni gps nece da se pokrene uopste.

Kako stvari stoje, vraticu se na 1.2.... :wall:
 
Ni meni nije lepo radio.Moras da ga malo mod-ujes, onda radi savrseno. Napisacu ti kako, malo kasnije.
 
Ma menjao sam i te parametre u onom debug meniju, ali nije do toga. (nasao sam na xda uputstvo)
Sada sam uradio hard reset i izgleda da radi, samo sto sam greskom hard resetovao na korejsku verziju pa mi je tastatura necitljiva :)
 
Nikad nisam uradio taj hard reset. Kako si to izveo sa korejskim slovima?
 
Pa pita te nakon reseta (" *#272*xxmm# " -xx su sati , a mm minuti na koje se resetuje telefon), koju csc verziju hoces, a posto su sve sifrovane sa tri slova, promasio sam onu pravu.
Izgleda da treba XEU, sad sam je promenio.

Kako instalirate NDrive, kada nema besplatne verzije u samsungappsu , a kies ne vidi ovaj firmware?
 
Kako instalirate NDrive, kada nema besplatne verzije u samsungappsu , a kies ne vidi ovaj firmware?

Za NDrive 10 idi na spanski apps i tamo imas Fin Promo. Za NDrive 11 idi na iranski.
Ja sam instalirao v11 kada je izasao ovaj "test" KK5 FW i nikakvih problema nije bilo. Osim sto je update prilikom prvog pokretanja NDrive-a trajao sat vremena. :)

Nema veze sto KIES kaze da je FW nepodrzan. Radi apps bez problema.
 
Uzmi u regeditu promeni na DE region i radice ti apps i sam kies. Ajd napisi ovde sta si menjao i modovao da bi radio bolje? Primetio sam da srce bateriju hkk5. Mogu da je ispraznim bez problema za 4,5 sati.
Pitanje za Ndrive.....ne mogu da nadjem gde je instaliran ndrive te tako ne mogu da hakujem mape i ostalo. Jednostavno se ne vidi nigde. Zna li neko kako?
 
Pitanje za Ndrive.....ne mogu da nadjem gde je instaliran ndrive te tako ne mogu da hakujem mape i ostalo. Jednostavno se ne vidi nigde. Zna li neko kako?

Ako nije folder na kartici, pogledaj preko STune-a, Browser tab - OSP folder. Tu se nalaze programi instalirani na telefonu.
 
Nakon jednodnevnog druzenja sa KK5 i mog prvog "nezvanicnog" upgradeovanja telefona, spreman sam da se vratim na 1.2 :D.
Lepo izgleda, browser radi dosta bolje nego ranije, i samsungova verzija appleove Siri asistentkinje je odlicna, bas sam prijatno iznenadjen kako dobro radi.

Medjutim, ucitavanjem nekih web strana puca browser i resetuje se telefon (mada kasnije ucita ok) i neke aplikacije odbijaju da se startuju jer ima malo memorije ( a prijavljuje da ima 20x vise slobodno memorije od trazene).
Sto se tice baterije, meni je tek sad na 22%, a juce sam krenuo u avanturu updatovanja sa 75% i cackao ga satima posle toga sa ukljucenim wifi, tako da mi deluje sasvim ok.
Gps deluje da radi nakon hard reseta, tj. sada se pali gps ikonica u vrhu ekrana, ali nisam uspeo da dobijem informaciju o poziciji.
A to modovanje za gps sam video ovde http://badamobile.wordpress.com/2011/08/23/bada-2-0-gps-acceleration-guide/ .

Vidim da Kies radi bez problema sa ovim firmwareom, mada ne znam kako skidate aplikacije iz njega, meni ova nova verzija vise nema appstore u sebi nego mora na netu da se na sajtu nadje aplikacija, pa trazi instaliranu javu, koju odbijam da stavim na ovoj masini iz sigurnosnih razloga.
Svejedno, instalirao sam ndrive11 iran direktno sa telefona, ali ne mogu da nadjem metodu za "izmenu" programa. (na netu ima za 9 i 10 verzije, a ja sam samo 9 namestao kod mene ranije i super je radila). Ako ste Vi uspeli, napisite mi kako da je prevarim. Iako se vratim na 1.2 trebace mi opet navigacija, to mi je skoro najbitnija stavka na telefonu.

Pozdrav
 
Vrati na 1.2 kako bi sutra mogao preko kisa da apdejtujes na 2.0. A kad kazem sutra, mislio sam na 1 decembar posto su mi drugari iz telenora rekli da od sutra navodno pocinje apdejt na 2.0. Videcemo.
 
Ovo su ekskluzivne vesti! :banana:
Bilo bi super kada bi zvanicno krenulo, mada se nadam da to nije ova ista verzija koju sad koristimo.
 
Ču ovo, drugari iz Telenora.
Al aj da vidimo.
 
Nazad
Vrh Dno