Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

:d :d

Mada ne znam kako bi se sve to ponasalo na neravnom terenu, u nekom off road-u..
 
Mislim da moze bas dobro da se stegne da nema nikakvog lufta, a trebalo bi da potresi ne smetaju telefonu :) mozda se otkaci neka zicka ;)
 
meni bi to odlično došlo ako može na nervnom terenu da ga čvrsto drži, svaki dan pičim 30+ km po umereno neravnom terenu i bilo bi mi super da ne moram fon u džepu da držim svo vreme. ovako lepo upalim bada sports i pratim real time šta se dešava, a ne non stop da ga vadim iz, i vraćam u džep(a).
 
Meni ova stvarcica bas treba ali nije ni jeftina tako.. uglavnom cekam da vidim kakav ce biti Wave III i za koliko je realno da cu ga pazariti :-devil-: pa onda pada odluka..
Isao bih na opciju da donese caletov i moj ortak iz Nemacke. :smoke:

Ja vise nemam bada sports :wall::wall:

A nigde nema dz.. bas mi treba.

Nego ljudi, jel vidite vi koliko rama dobismo? :p
 
hteo bi da ubacim firmware za wave s8530,ako neko zna da mi kaze oznaku provereno dobrog ,i da li u sebi vec sadrzi srpski jezik?!
trenutno imam neki vodafon,i na karticu ne mogu da instaliram nijedan program sa kies-om.
 
Jel zna neko koje novine donosi ovaj sad update za 1.2 na Kies, dal ima nekih ispravka? Ja nekoliko puta pokusao i nece, kao trazi mi jos dodatnih 14 MB prostora za instalaciju, a obrisao sam i vise od tih 14, nista ne razumem...
 
hteo bi da ubacim firmware za wave s8530,ako neko zna da mi kaze oznaku provereno dobrog ,i da li u sebi vec sadrzi srpski jezik?!
trenutno imam neki vodafon,i na karticu ne mogu da instaliram nijedan program sa kies-om.

Koliko znam nijedan nema srpski jezik,sto se tice firmwera ja sam bio zadovoljan sa S8530XEKC1_CISKC1. Trenutno imam ubaceni modovani firmwere S8530XXJK2(S8530CISJK3) koji omogucava spoof-ovanje tj insstalaciju krekovanih igrica i programa.
 
Koliko znam nijedan nema srpski jezik,sto se tice firmwera ja sam bio zadovoljan sa S8530XEKC1_CISKC1. Trenutno imam ubaceni modovani firmwere S8530XXJK2(S8530CISJK3) koji omogucava spoof-ovanje tj insstalaciju krekovanih igrica i programa.

moze link za firmware? ako ima za wave 1
 
Bada 2.0 na Wave I.

[YOUTUBE]wS2r0JLvmZg&feature[/YOUTUBE]
 
Uglavnom wave-ovi sa sredjenom badom imaju min 384 Mb rama, pravi full multitasking i krs korisnih inteligentnih opcija, ''kopiranih'' sa iosa i androida, ali i originalnih.

Klip od pre hrista sa osnovnim razlikama.

[YOUTUBE]BJqoCyKRHpc[/YOUTUBE]


A sto se tice WP7 meni je ovo dovoljno :d :d

*
No system-wide file manager
* No Bluetooth file transfers
* No USB mass storage mode
* Limited third-party apps availability
* No Flash or Silverlight support in the browser
* Too dependent on Zune software for file management and syncing
* No video calls
* New ringtones available only through the Marketplace
* Music player lacks equalizer presets
* No multitasking
* No copy/paste
* No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
* No sign of free Bing maps Navigation so far
* No internet tethering support
 
Poslednja izmena od urednika:
Ajde da ne idemo vise u off :) Ovo sam preuzeo sa gsm arene, sto se mene tice taj os mi se ne svidja, koristio par min na nekom ''cudnom'' htc, lik iz hood-a uzeo u mts, ne znam koji je model [mozda mozart] ali mi se os ne svidja, mozda ga srede kroz neke nove verzije :)

Nije poenta da li ja gotivim taj os ili ne nego da je jednoj pojavi malo dosadno i hoce da smara a ima 4-5 strana konkretnih stvari o badi 2.0 koja je [ce biti] odlican os a to se vidi i po temama na forumima ''bada 2,0 on Galaxy s II ?'' ;)
 
Meni se jedino na badi ne sviđa što ova nova verzija izgleda kao šareni frankeštajn, loš pokušaj kopiranja svega mogućeg na tržištu (mislim ceo UI je smehotresan) i pakovanja u jedno, inače OS kao OS je OK za ljude kojima ne treba smartphone i koriste telefon za zvanje, i slikanje.
 
Najnoviji klip, u 1080p, nema jos ni 50 pregleda, sa hd bloga :

[YOUTUBE]Ahh7bayYTEI&feature[/YOUTUBE]
 
Meni se jedino na badi ne sviđa što ova nova verzija izgleda kao šareni frankeštajn, loš pokušaj kopiranja svega mogućeg na tržištu (mislim ceo UI je smehotresan) i pakovanja u jedno, inače OS kao OS je OK za ljude kojima ne treba smartphone i koriste telefon za zvanje, i slikanje.

Slazem se, sredice ovo jer je mnogo negodovanja po forumima, valjda ce biti tako.
Os kao os je sada mnogo ozbiljniji i funkcionalniji, ako je tolikom broju ljudi i do sada bio prihvatljiv sada ce tek biti optimalan i za malo manje zahtevne korisnike.

Naravno, Android ostaje daleko ispred ali nemaju svi iste potrebe i ocekivanja od telefona, meni je sve ovo iz bade 2.0 sasvim dovoljno, ne bih se slozio da je bada 2.0 samo za fotkanje, sms i razgovore- toliko ogranicena nije bila ni bada 1.0. Sto se mene tice trebaju mi neke najosnovnije aplikacije koje ce da mi olaksaju malo office upotrebe [veoma retko], surf, multimediju i outdoor aktivnosti, to mi je najvaznije. Na telefonu se ne igram ni kada putujem jer mi je muzika zanimljivija opcija.
 
Poslednja izmena:
Sta sad ti hoces keve ti ?
Ko je vise od mene kacio ovde sve novosti i sve sto je uopste bitno za badu 2.0 i wave ?

To sve sto si ti okacio mi smi ispratili na drugim forumima, smaras u najmanju ruku kao i lucko, mogli biste da odmorite pratioce ove teme sa nepisanjem u narednih 30 strana i da niko ne oseti da ste ikad bili ovde, aj palite kad vas vec moderatori na zahtev ne ispaljuju.
 
To je tvoje misljenje :d
Ti pratis na drugim forumima ali ima i onih koji ne prate.
Sto se nisi javio sa savetom da ne postujem dok se nije javio spamer ?

Znam ja da odavno imas problem samnom, samo ne znam zasto a i boli me k.
 
jel flešovao neko svoj wave il ste se svi ukakili :D?
Mislim da je to mnogo bitnije od prepucavanja sa WP7 i BadaOS karakteristikama. Ja lično ne vidim nikakav problem sa Badom, OS je toliko dobar u odnosu na to koliko je rasprostranjen. Kod nas može da se nađe na 525, 533, 725 i Wave-u II, bar u prodavnicama i to su sve telefoni od samsunga. Ne vidim svrhu poređenja npr. sa Androidom koji je rasprostranjen na 20 brendova gde svako pokušava da ga prilagodi svojim "bojama". WP7 je slično rasprostranjen ali je svuda isto sr*nje nažalost, to što mu Microsoft radi nije mu baš dobro za probijanje na tržište, mada možda će mango nešto da promeni.
 
To je tvoje misljenje :d
Ti pratis na drugim forumima ali ima i onih koji ne prate.
Sto se nisi javio sa savetom da ne postujem dok se nije javio spamer ?

Znam ja da odavno imas problem samnom, samo ne znam zasto a i boli me k.

Boli i mene zub pa nek svako svoju ranu sisa. Probaj da procitas jednu stranu od " bade " pa vidi dal ima jedna bez tvog " misljenja " i onda razmisli dal treba nesto dapromenis u misljenju
 
Niko ovde nije nista poredio dok jednoj pojavi nije bilo dosadno ovog prepodneva.

Sto se tice ove bade 2.0 [beta naravno], citam na rs forumu da neki imaju probleme ,da ne mogu da flesuju uopste. Zato sam ja odlucio da lepo nista ne diram do ofisl verzije i septembra, necu da testiram bagove.

zookarma, u redu je, smiri se macko.
 
Izvalio sam 2-3 aplikacije koje su ok za ubijanje dosade, odavno se free tako da ne znam koliko ce jos dugo biti :

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000863546&COUNTRY_CODE=GBR&LANGUAGE_CODE=ENG

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000868497

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000863441

Registrujte se na UK apps store npr i skinite, u principu me ne interesuje igranje na telefonu ali ove 3 u jednostavne a mogu da budu zarazne.
 
Poz svima waverima :D

imam problem sa youtubom, samo je prestao da radi
kad kliknem da gledam klip, pise baferovanje...0%
tako stoji neko vreme i kaze povezivanje nije moguce

ima neko neku ideju?
 
Da pogadjam, na telenor si mrezi ? :)
I kod mene je ista situacija, evo da pitamo Cara da li ima lsican problem na mts ? Ili je ovo sam odo telenora, vec pocinje da me smara.
Inace, preko wifi-a radi ok.
 
Da, preko telenora,
nisam probao preko wifi
a skinuo sam jos neki program za gledanje klipova sa drugih sajtova, sve radi normalno samo nece sa youtuba :/
 
Hehe isti problem se javljao i kod mene ja samo kliknem nazad i opet otvorim video iz drugog puta ucita.
 
Nazad
Vrh Dno