Šta je novo?

Samsung S8500 Wave [BadaOS]

[YOUTUBE]X5P3jFpUR3g[/YOUTUBE]
 
Bolje bi im bilo da srede onaj KIES za pochetak. Ovo je sramota koliko ne valja...
 
E ovako:
Prvi utisci,ja sam prezadovoljan,telefon je odlican.
Samo da poprave fles podrsku (recimo obican youtube da nije mobilna verzija uopste nece da otvori klip) i malo da dodju aplikacije i igrice i bice vrh..

E sad ako neko zna i moze da mi pomogne,naime ne mogu da instaliram kies....
Pokrenem instalaciju i kad dodje do dole gde skine netframework 4.0 i krene da instalira,pise netframework 4.0 install fail i zatvori se setup...Da li se nekom to desavalo?
 
Evo ukratko kako da instalirate i koristite WEtravel navigaciju.
1. Uzmete i otpakujete .rar fajl na sledeci nacin.



2. Ceo folder(otpakovan) prebacite na root kartice.



3.Skinete tel sa usb-a i na telefonu dodjete do wetravel foldera i u njemu kliknete .jar

On ce vas pitati da li da instalira i samo klikcete da da. Na kraju vas pita da li da pokrene aplikaciju na sta cete odgovoriti da.
4. Usli ste u navigaciju. Na svako naredno pitanje o dopustanju aplikacije da koristi sertifikate i to ostalo, pritisnite "pitaj samo jednom".

Usli ste u navigaciju i koja izgleda ovako


Podesavanja:
1. Udjete settings i tu redom podesavate :
-SCREEN....rotate on- da vam se okrece ekran prilikom navigacije u smeru u kome idete
2d/3d - prikaz mape
windowed- kao neki zum
backlight - da vam se ne gasi osvetljenje
sound - birate glasove (imate i Homera)
- GPS Tu izaberite internal gps da bi vam uopste radila navigacija. Naravno pre toga je potrebno da upalite navigaciju u samom podesavanju telefona

-ADVANCED idite na screen details i izaberite menu "carbon" da bi vam bilo preglednije. Tu dalje kliknite YES za touchscreen i na screen rotation idite na "sensor"

To su vam neka pocetna podesavanja a ovo ostalo probajte sami.
 
E sad ako neko zna i moze da mi pomogne,naime ne mogu da instaliram kies....
Pokrenem instalaciju i kad dodje do dole gde skine netframework 4.0 i krene da instalira,pise netframework 4.0 install fail i zatvori se setup...Da li se nekom to desavalo?
Ako koristis xp resenje je u sp3 i obavezno wmp11. Jedino tako.
Ako koristis sedmicu, nemas nikakvih problema. Samo sacekaj lepo da zavrsi instalaciju i nemoj u pozadini nista da koristis.

Potrebna je svakako i java. Netframework cem sam skinuti tokom instalacije.
 
Ovde bih zeleo da vam predstavim neke moje zakljucke i sve sto sam primetio vezano za razliku izmedju BADA 1.0 i 1.2

Izvestaj dostave-nema vise da zvoni dva puta vec samo pokaze izvestaj u porukama. (nazalost ja sam ovo nekako iskljucio te mi sada uvek zvoni i prijavljuje kao novu poruku i ako neko zna kako da ponovo ukljucim nek mi kaze)
Jacina wifi signala - pokazuje koliko je jak signal. Primetio sam da wave nema tako dobar prijemnik.
Ram memorija - nema vise zagusivanja sa ram memorijom
GPS - nalazenje satelita je puno puta brze.........ranije je to trajalo i trajalo
Back - ubaceno "nazad" dugme u internet pretrazivacu
Update - direktno iz telefona

programi- neki ne rade koji su radili na prvoj badi
WGT- neki wgt nece da rade odnosno neke precice ne rade. Npr na "phone bar " imam 4 precice,tri rade a 4a za pisanje nove poruke ne radi. Kaze "invalid argument error"
Baterija- cini mi se da bateriju vise trosi (nisam siguran)
E za EDGE- non stop stoji plavo E pored signala koje se ranije pojavljivalo pri koriscenju gprs-a i prelazilo u crveno E kad se skida nesto. Ne znam da li mi u pozadini nesto skida i da zato bateriju jede.
Mozaik pregled- mozaik pregled je mnog sporiji onako izgleda kao da secka
Renderovanje - kada se zumira do maksimuma ili slicno npr na internetu, pri skrolovanju dolazi do seckanja i cekanja da se ucita taj deo. Ranije je to bilo glatko. Ovo mi stvarno nije jasno

Napominjem da su ovo moja zapazanja i da nisam koristio 1.1 badu pa poredim dve krajnje verzije.

Ima tu jos po nesto al sam zaboravio.
Hteo bih da cujem vasa zapazanja.
 
Poslednja izmena:

Prilozi

  • IdlePreview.jpg
    IdlePreview.jpg
    22.9 KB · Pregleda: 55
  • ListPreview.jpg
    ListPreview.jpg
    14.4 KB · Pregleda: 50
  • MainMenuPreview.jpg
    MainMenuPreview.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 60
  • Submenu-Quickpanel.png
    Submenu-Quickpanel.png
    49.3 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
2 markovski:

The.Firm.BDRip.XviD-ALLiANCE ;)
Nadji ovo, skidaj... pa da raspalimo test u nedelju :smoke:
 
Aj pa ko vise izdrzi :) Mada sad kad sam stavio 1.2 badu kao da mi je losija baterija.

Uslovi sledeci......ovaj film sto si naveo, osvetljenje na 5, muzika na MIN, FLIGHT MODE. I to je to?
 
Bravo ronin brzo kapiras :) Taman sto vise da uporedimo pa ko ne valja ide do Trise Keclerovica...
 
Ako koristis xp resenje je u sp3 i obavezno wmp11. Jedino tako.
Ako koristis sedmicu, nemas nikakvih problema. Samo sacekaj lepo da zavrsi instalaciju i nemoj u pozadini nista da koristis.

Potrebna je svakako i java. Netframework cem sam skinuti tokom instalacije.

Sve to imam i nece...On skine netframework i na 49% instalacije izbaci da ne moze da instalira... Ne znate kolko sam se smorio...
 
Sve to imam i nece...On skine netframework i na 49% instalacije izbaci da ne moze da instalira... Ne znate kolko sam se smorio...

skini Netframework...pa instaliraj.,..a zatim pokreni kies,,,koji ce onda da preskoci update Netframework...i da cepa svoje...

sa druge strane,,,kies ti i nije potreban...mozes da koristih klasican sistem povezivanja Androida sa kompom...
Mene nervira kod kies-a sto se telefon prijavljuje na sistema kao npr. webcam...a ne kao dva odvojena flash modula...te se i ne vide u sistemu

da dodam...Instalirao sam KIES bez problema na obe mashine kuci, naravno, redovno su update-ovane, SP3 bla bla bla...stavicu i na Win7 chisto da probam da li ce praviti kakav problem!
 
Poslednja izmena:
1. Izuzetno me nervira chinjenica da ne mogu da se postavljaju shortcut-ovi aplikacija na desktop telefona, kao kod Androida...vec samo glupi widget-i :(
2. Zbog toga mora konstantno da se ulazi u meni i ceprka po aplikacijama, a onda kad zelite da se vratite iz menija nema na ekranu Back dugmeta, vec mora na crvenu slushalicu, :mad:
3. I na kraju, ne postoji prechica za ulazak u menu/apps kao kod Samsung android telefona :(

jesu sitnice, ali meni fale...i nadam se da ce nesto od ovoga biti uneto u sledeci official-ni Firmaware!!!
 
Jedva sam nekako uspeo da instaliram kies ali verziju 1.5.1
Ova nova verzija nece da se apdejtuje jer pise internet connection problem posle nekog vremena..
Zadovoljan sam telefonom,jedino sto me je iznenadilo je sto ne moze da reprodukuje full hd film, ja sam iz ne znam kog razloga mislio da moze ali nije tako.Mada mislim da i ovi "jaci" telefoni ne pustaju..
 
1. Izuzetno me nervira chinjenica da ne mogu da se postavljaju shortcut-ovi aplikacija na desktop telefona, kao kod Androida...vec samo glupi widget-i :(
2. Zbog toga mora konstantno da se ulazi u meni i ceprka po aplikacijama, a onda kad zelite da se vratite iz menija nema na ekranu Back dugmeta, vec mora na crvenu slushalicu, :mad:
3. I na kraju, ne postoji prechica za ulazak u menu/apps kao kod Samsung android telefona :(

jesu sitnice, ali meni fale...i nadam se da ce nesto od ovoga biti uneto u sledeci official-ni Firmaware!!!

1. Da,to jes' bedak.

2. Pa ako hoces da se vratis na pocetak menija stisnes srednji taster a ne slusalicu ;)

krastavac,nije ni android bio zlatan na pocetku. Ako se ovi iz Samsunga malo potrude,a izgleda da imaju nameru,bice ovo gotivan OS.
:)
 
Kad li ce ova fakin 1.2 verzija da izace zvanicno?
 
Aj pa ko vise izdrzi :) Mada sad kad sam stavio 1.2 badu kao da mi je losija baterija.

Uslovi sledeci......ovaj film sto si naveo, osvetljenje na 5, muzika na MIN, FLIGHT MODE. I to je to?
Pa dobro, majku mu, jel' tebe stvarno mrzi da kliknes na onaj link ka GSM Areni i proveris sve ovo sto me pitas? :D:D

Da, sve je tako kao sto si i napisao... napuni fino do 100%, skidaj sa punjaca i pustaj odma'. Brightness na 50% (tj. 5), Flight mode, repeat na "on" (naravno :d)... a sto se zvuka (filma) tice, ne znam kako je bilo u testu GSM Arene, to nije navedeno - ali sam ja licno smanjio u plejeru na minimum, tj. 1, cisto da mi ne smeta dok se film vrti (u nedogled :D), dok mi stoji na stolu na 15 santima od glave. Znaci, minimum, cisto da ne smeta... ali opet da ga ima ;)
Onaj film, narafski ;)
BTW, koliko se secam - nije bilo prevoda za film u ovoj jednacini, tj. nije mi bio ukljucen dok sam vrteo ovaj test. Ne znam da li i koliko utice, ali eto, cisto da napomenem.

I da - meri se *vreme* koliko dugo se film "vrti", tj. na repeat-u je... dakle, sve dok se film, tj. player automatski ne ugasi kada stigne na 10% baterije. Dakle, ne koliko loop-ova filma moze da izvrti, vec bas vreme. Ovo navodim jer sam pre neki dan bacio pogled na forum mobilnogsveta, i tamo se pominje ovaj "moj" test (si ti clan tamo... si ti onaj stefgi? :)), ali tamo je navedeno da treba da se gleda koliko puta je telefon uspeo da izvrti film. Ne - gledamo vreme.
Kod mene je to vreme, kao sto rekoh, iznosilo 8 sati i 21 minut... neprekidne reprodukcije. Od 20:48, kada sam pustio film - sve do 5:09, kada je zapistao fon, baterija stigla do 10%, a player/film se automatski ugasio. A ja najzad docekao da zaspim :d



P.S. I da - R_O_N_I_N ne moze da ucestvuje u ovom testu, ovo je samo za tebe :p
 
1. Izuzetno me nervira chinjenica da ne mogu da se postavljaju shortcut-ovi aplikacija na desktop telefona, kao kod Androida...vec samo glupi widget-i :(
A zar ne postoji neki vidžet koji sadrži prečice? :trust: Ja bih se zakleo da sam video na raznim forumuma gomilu ap-lančera...
 
Samo da se javim i pridruzim skupu :) Prvobitno sam gadjao htc ali predjoh na Wave uprkos upozorenju da bada nema buducnost :)
Moje pare moj rizik :) po meni je najveca mana nedostatak igo ili garmin instalacije ali nije mi za sada bitno posto imam pda navigaciju.

Par dana dok se naviknem pa se ukljucujem u rasprave :) Kies sam instalirao ali necu da radim " firmware upgrade " zbog mogucih problema pa cu ostaviti kad budem upucen u sve detaljno.
 
Sa kojim firmware-om ti je stigao telefon?
 
Ja mislim da je taj zadnji zvanicni...
 
A zar ne postoji neki vidžet koji sadrži prečice? :trust: Ja bih se zakleo da sam video na raznim forumuma gomilu ap-lančera...

Ma ti widget-i su njesra...svi su vec unapred definisani sa odredjenim aplikacijam koje su meni bezveze...npr. na jednom od njih kliknes na kameru, startuje se ali ne mozes da predjes u kamkorder mod...nema tasks, notepad, i sl. aplikacije koje ja cesto koristim...

cak i samsung widget-i...npr. onaj Friends Now, na slikama po sajtovima je prikazano da kad ti stigne poruka pored slike prijatelja ti stoji pop-up deo te poruke ili cela poruka u zavisnosti od duzine,,,dok je prava situacija da se pojavi samo zvezdica sa brojem poruka u njoj...

Dakle home screen je samo za yebene widget-e, ne mogu verovati da nisu omogucili postavljanje shortcut=ova... :mad:
 
Nazad
Vrh Dno