Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Pa najlaksi nacin je da posaljes mail i pitas

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Upravo sam poslao pa javljam ako uspem...m

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Meni VIP da kod za prastari sasming c140 iz prepaid paketa, koji je tad bio star 6-7 godina... vredi probati.
 
Kamera na telefonu je prestala da radi posle malo jačeg pada na beton ... kad god je uključim prijavi "Warning - Camera failed" , mislio sam da je crkla , ali kada sam rastavio telefon video sam da je samo konektor spao sa veze ... vratio ga i radi ... moj stari SIII opet kao nov ... a ove "staklene" danas bez servisa nema šansi da otvoriš ... [emoji41]
44470fe44dadcfbfcc62f1331dd13fb6.jpg
4e9e12617bec73c0319e8714fbbbe3b8.jpg
a7ae4bca67a064b4439d0a9dc4682f40.jpg
2f78e68c4d2c77a1649cb39f988eda51.jpg
c15e9da7a072c2071689e176ced72fa6.jpg


Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Koji se stock rom najbolje pokazao? Počeo je da brljavi, preko noći isprazni bateriju, koja je glanc nova, original, kako sa starom, tako i sa novom, pa kontam da nije do nje. Ili se sam ugasi, kad se puni, zablokira, pa mora restart... Vraćen na fabrička podešavanja, ali se ništa nije popravilo. Tel je root-ovan, pre sam koristio neat rom, pa ga vratio na stock, gde je radio jedno vreme ok, pa počeo da brljavi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Otkad je SamMobile uveo pretplatu za skidanje rom-a? Jel ima jos negde gde bih mogao skinuti original rom?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Za neki rom ima opcija regular, a za neki piše da moze samo sa premium nalogom.

Tel je iz South Afrike, i ranije sam skidao normalno, sad piše samo sa premium nalogom. Skinuo sam od Telenor-a rom, on je mogao.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
pozdrav ljudi. koji je najstabilniji ROM za S3 a da lici na stock?
 
Pretpostavljam, Neat rom, imas temu na forumu.

Ako koristis facebook messenger onda eventualno eventualno lite verziju instaliraj, jer full osetno usporava telefon
 
Pretpostavljam, Neat rom, imas temu na forumu.

Ako koristis facebook messenger onda eventualno eventualno lite verziju instaliraj, jer full osetno usporava telefon
Samo za osnovno koriscenje, majka ga koristi ali uzasno koci pa reko da ga dovedem u red malo.
 
Već duže vreme imam čudan problem sa telefon a to je da se telefon ugasi kada baterija dođe na 60-70% što znači da jako kratko traje.
Isto tako, kada ga stavim na punjač krene da se puni od 60-70%.

Odradio sam jedan factory reset i nakon toga se telefon punio kako treba i nakon punjenja držao 2-3 dana,
već prilikom prvog sledećeg punjenja se vratio na staro tako da ne mogu da provalim u čemu je problem.

Svaki savet dobrodošao, telefon je rootovan i na njemu imam Android Revolution HD 52.0 rom.
 
Već duže vreme imam čudan problem sa telefon a to je da se telefon ugasi kada baterija dođe na 60-70% što znači da jako kratko traje.
Isto tako, kada ga stavim na punjač krene da se puni od 60-70%.

Odradio sam jedan factory reset i nakon toga se telefon punio kako treba i nakon punjenja držao 2-3 dana,
već prilikom prvog sledećeg punjenja se vratio na staro tako da ne mogu da provalim u čemu je problem.

Svaki savet dobrodošao, telefon je rootovan i na njemu imam Android Revolution HD 52.0 rom.

Mislim da prilično jasno da ti baterija umire.
 
Ali kako je moguće da je posle factory reseta mob radio i punio se sasvim normalno?

Nije mi neki trošak da uzmem novu bateriju negi da nije neki softverski problem pa da mi se desi isto sa novom baterijom?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ali kako je moguće da je posle factory reseta mob radio i punio se sasvim normalno?

Nije mi neki trošak da uzmem novu bateriju negi da nije neki softverski problem pa da mi se desi isto sa novom baterijom?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Posle reset a rasteretis telefon, aplikacije itd. Treba mu manje napona da odradi neke stvari. Kad sve to ponovo pocne gusiti sistem, procesor i grafika traze vise "struje" a baterija to ne može da izgura.

Ovo je moje mišljenje,ne mogu ti to dokazati ali znas da je telefon iz 2012 i ako ti je na njemu jos original baterija, mislim da nema šta drugo da bude.
 
Ma nije original, menjao sam je pre godinu dana.

To mi je rezervni telefon sa kojim retko šta radim, bukvalno sam posle reseta instalirao samo Tapatalk da se nađe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ma nije original, menjao sam je pre godinu dana.

To mi je rezervni telefon sa kojim retko šta radim, bukvalno sam posle reseta instalirao samo Tapatalk da se nađe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Onda ne znam šta da ti kaže. Postoji mogućnost da je zamenska ispustila dušu. Godinu dana za zamenske je,po meni, dobar staz.

Ja imam slican problem na mom telefonu (ne s3), dobar Sot, baterija se lepo puni,lepo prazni ali se gasi na 20-30 posto, kad je pod velikim opterećenjem, telefon se ugasi bez obzira na postotak baterije. Narucio novu i menjacu je.
 
Meni je to da je problem u bateriji poželjan scenario jer znam da onda mogu da kupim drugu i budem miran neko vreme.

Samo mi je misterija to što sam uspeo da je nateram da normalno radi par dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Samo za osnovno koriscenje, majka ga koristi ali uzasno koci pa reko da ga dovedem u red malo.
Ubacio sam Neat, formatirao system, sve kako treba ali i dalje ne radi glatko, ni priblizno. Skoro isto kao ranije.

Mislio sam tako mora, *mjau**mjau**mjau*, star telefon ko Grcka. Ali onda uzmem drugi S3 (ista verzija), stock sve, 4.3, radi ko sat. Koristi ga sestrić za igrice, znaci pun je svacega ali radi puno bolje.

Sta može biti problem?
 
Ubacio sam Neat, formatirao system, sve kako treba ali i dalje ne radi glatko, ni priblizno. Skoro isto kao ranije.

Mislio sam tako mora, *mjau**mjau**mjau*, star telefon ko Grcka. Ali onda uzmem drugi S3 (ista verzija), stock sve, 4.3, radi ko sat. Koristi ga sestrić za igrice, znaci pun je svacega ali radi puno bolje.

Sta može biti problem?

Mozda LMK podesavanja na stock i neat kernelu.
 
Ubacio sam Neat, formatirao system, sve kako treba ali i dalje ne radi glatko, ni priblizno. Skoro isto kao ranije.

Mislio sam tako mora, *mjau**mjau**mjau*, star telefon ko Grcka. Ali onda uzmem drugi S3 (ista verzija), stock sve, 4.3, radi ko sat. Koristi ga sestrić za igrice, znaci pun je svacega ali radi puno bolje.

Sta može biti problem?

Ukratko, taj tel je na izdisaju
 
Meni je to da je problem u bateriji poželjan scenario jer znam da onda mogu da kupim drugu i budem miran neko vreme.

Samo mi je misterija to što sam uspeo da je nateram da normalno radi par dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Odradio još jedan factory wipe i nakon njega baterija super drži. Izgura i preko 4 dana jer se taj telefon minimalno koristi.

I dalje ostaje misterija šta je bio uzrok...
 
Drugari pomagajte, zeznuo sam nešto u pokušaju da instaliram Lineage OS.

- Rootovao telefon preko Odina i instalirao root checker da potvrdim da je OK
- Instalirao CWM preko Odina
- Instalirao Lineage rom i odmah nakon toga dok sam bio u CWM flashovao i GAPPS koje sam skinuo odavde:https: //opengapps.org/ (izabrao sam sledeće: ARM - 7.1 - stock)
- Nakon što sam išao na reboot, CWM mi je izbacio poruku "Root Access missing" i pitao da li hoće to da "sredi" na šta sam ja kliknuo yes
- Sada se dešava sledeća stvar: Telefon se upali, krene Lineage OS boot screen ali odmah na početku crashuju sve žive Google aplikacije (za svaku izbaci error ekran) i telefon ne može da bootuje u OS, ali reaguje recimo na power dugme i izbaci shut down meni,
isto tako kada se puni prikaže Lineage ikonicu za bateriju

Ne znam da li sam možda zeznuo GAPPS verziju i kako uopšte da obrišem GAPPS da probam samo da uđem u OS i i bez toga probe radi.
Probap sam u CWM factory reset i wipe cache partition ali se nije ništa promenilo.

Pretpostavljam da je barem dobro što i dalje mogu da uđem u recovery i nisam brickovao fon. :)
 
Bas proverih i za zadnji Lineage i treba ARM 7.1 Gapps.
Moguce da moras root preko njihovog patcha da uradis za Gapps, nista drugo mi ne pada na pamet da je zeznulo :) Nije to neki novi "high security BS" telefon, vec matora S3 :)

Mada kako bi on radio sa 7.1 - verovatno ni phone dialer ne bi mogao da se otvori ;)
 
A ako hoću da odustanem i probam neki drugi ROM?

Mogu samo da ga nabacim na telefon i idem install from zip u CWM-u?
 
Ubacio microSd karticu u fon, pošto mi je to jedini način da prebacim neki drugi ROM kada ne mogu da uđem u OS, slučajno zaboravim da uđem u recovery i odjednom telefon najnormalnije bootuje i uđe u Lineage...

Ali ovaj put nisam flashovao GAPPS, možda je to napravilo razliku...
 
A flesovao si opet Lineage?
Kada flashujes Gapps mislim da i full wipe/reset nista ne menja, oni ostaju, jer se valjda instaliraju na /system partition, a on se ne resetuje, sem total wipe-om cele particije.
 
Nazad
Vrh Dno