Šta je novo?

Samsung Galaxy Z Fold 5/Flip 5

HDMI

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2016
Poruke
2,168
Poena
175
Prvi objavljeni materijali,sa predstavljanja:






 
Poslednja izmena:
Taman nece da pada cena za fold 4, i lepo je imati telefon skoro godinu dana a da naredni model bude isti. Ja prezadovoljan sa fold 4 iako ga skoro nikad ne otvaram, samo uvece :D
 
Sreća njihova pa praktično nemaju konkurenciju inače bi ih ovo moglo koštati. Odnos strana na prednjem ekranu na foldu je i dalje neprihvatljiv, konkurencija je tu otišla mnogo dalje.
S24U verovatno će biti isti kao S23U, samo se nadam da neće vratiti Exynous.
 
Novi fold jedino što ima novu šarku pa se lepo zaklapa, a flip po uzoru na razr 40 ultru ima veći spoljni ekran
 
I jaci chipset, bolje ce baterija da se ponasa. Promocija opet x2 za memorijski prostor.
 
Sreća njihova pa praktično nemaju konkurenciju inače bi ih ovo moglo koštati. Odnos strana na prednjem ekranu na foldu je i dalje neprihvatljiv, konkurencija je tu otišla mnogo dalje.
S24U verovatno će biti isti kao S23U, samo se nadam da neće vratiti Exynous.
Kao sto je vec par puta pominjano, ono sto je tebi neprihvatljivo drugima je gotovo savrseno...meni se ta konkurencija npr uopste ne dopada! Vreme bi bilo razdvojiti flip i fold temu, obzirom da su telefoni potpune razlicitosti. Respect sto su uspeli za gotovo 10 grama da smanje ukupnu teziniu telefona.
 
Galaxy Z Flip5: od 147,999 RSD
Galaxy Z Fold5: od 234,999 RSD
 
Bilo je nekih blagih naznaka da će možda biti jeftinije, ali slaba vajda.
 
Može im se. Kao što je @Proday rekao, Samsung ima ono što drugi nemaju, i na tome dobija ovo polje. Savršen software koji prati potrebe ovakvog uređaja pre svega.
 
Može im se. Kao što je @Proday rekao, Samsung ima ono što drugi nemaju, i na tome dobija ovo polje. Savršen software koji prati potrebe ovakvog uređaja pre svega.
To je (nažalost) tačno. Prvo, što su Xiomi, Oneplus i ostali "jaki" kineski igrači digli cene i sada su jako blizu Samsung modelima.
Imaju hardware, ali im software ne prati celu priču. Samsung je tu veoma odmakao i UI je ono što ih odvaja.
 
Kao sto je vec par puta pominjano, ono sto je tebi neprihvatljivo drugima je gotovo savrseno...


Ono što je meni neprihvatljivo, određenom broju ljudi je savršeno. Zna se šta se smatra pod najboljim odnosnom strana po pitanju UX, ne moram to ja da govorim. Ranije je to bilo 16:9, pa je zbog većih dimenzije otišlo i do 20:9 jer se zbog gabarita telefon lakše koristi jednom rukom jer je uži.
Setimo se da je Fold3 imao neverovatnih 25:9 da bi Fold4 imao 23.1:9. Ako je 25:9 bio dobar, zašto su ga menjali i predstavili kao feature?
Ista će priča biti i za 23.1:9, Fold6 ili Fold7 smanjiće na 21.5:9 i to će tada biti potpuno drugi osećaj.
 
Šteta što kinezi ne porade malo na softveru (Global, ne Kineskom), Samsung bi pojeli za doručak. Ovo recikliranje je gore nego što Apple radi. 😂
 
Iste kao i prošle godine.
Cene vrv jesu iste ali zar nisu bili neki veci popusti prosle godine?

Zena me smara odavno za Flip, ja joj pokazujem slike koje su ovde okacene sa odlepljenim folijama ali ne vredi, sad ako cuje da su menjali mehanizam - gotovo je :D .
 
Taj novi mehanizam možda dovede do toga da folija bude dugotrajnija. Cena 136k za 512GB Flip model u pretprodaji i nije toliko loša.
Bilo je pisanja da će Flip5 podržati DeX, ali ništa od toga.

Za Flip4 nude do 60k za otkup. Poređenja radi, u Nemačkoj je 400EUR. U Americi 900USD, tako da se novi Flip5 dobije uz doplatu od 100USD.
 
Malopre mi je dosao mail da za kupovine do 10.avgusta pored ovih popusta daju i bezicni punjac gratis. (za oba modela)
 
Kao sto je vec par puta pominjano, ono sto je tebi neprihvatljivo drugima je gotovo savrseno...meni se ta konkurencija npr uopste ne dopada! Vreme bi bilo razdvojiti flip i fold temu, obzirom da su telefoni potpune razlicitosti. Respect sto su uspeli za gotovo 10 grama da smanje ukupnu teziniu telefona.
Bas tako, ja sam bukvalno kupio fold zato sto je uzak i ima taj odnos strana. Da je onako kabast i sirok kao one ostale gluposti, ne bih ga ni trenutak razmatrao. Ovako jednom rukom lepo uhvatis i ne moze slucajno da ti izleti iz ruke, "grip" je odlican. Kad mi treba konzumiranje sadrzaja na velikom ekranu, tad otvorim. Van toga sve savrseno zavrsim na uskom i visokom, i manje moram da skrolam. Meni savrsen uredjaj takav kakav je. Samo mi fali 10x pa jedino zasto bih mozda malo zamenio za ultru opet.
 
Funf Fact!

Svi recezenti sa predstavljanja,uključujući i naše,prvo se se uhvatili za Flip da ga predstave,eto,koliko im je Fold bio interesantan :D
 
Poslednja izmena:
Fold update, Flip upgrade.
 
Veći prednji ekran + SD gen 2 + 512GB za trade-in flip 4 + 500 kenjađana je previše za tako mali upgrade. Ponadah se bar boljoj bateriji i kamerama, a za veći prednji ekrančić na 60Hz me zabole baš. Da je bar kao u Americi sa satom i samsung care 100-200$ doplate pa i da uzmem, ali ovako ništa.
 
Ух, свиђа ми се овај флип, јесте срамота али такав вид телефона ми баш делује практично. Једино што ме одбија потанка батерија и телефото камере које каскају за S серијом...
 
Danas sam malo čačkao Flip5 u radnji. Izbočina na sredini ekrana jeste malo manja u odnosu na prethodni model, a polusavijeni ekran ima malo veći radijus. Otvaranje telefona mi nekako lakše na Flip4, moguće i jer sam se tako navikao; na Flip 5 imao sam osećaj kao da ide nekako manje glatko. Sklopljen telefon je osetno tanji kod šarke. Folija je i dalje usečena oko kamere.
Spoljni ekran je odličan i sada ima daleko veću upotrebnu vrednost.
Sve u svemu, još nisam siguran hoću li uzeti novi model...
 
Ostaje da se vidi,da li ce noviji cip set Folda,povecati trajanje baterije,i da li ce folija ekrana,biti izdržljivija.
 
Nazad
Vrh Dno