Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Bolje da si pitao ovde za njega pre nego sto si kupio. Nazalost svaki dan ima da punis sat. Iskreno srecno bilo ljudima koji ce da ga koriste na duzi period.
 
Pa da, ali jedino šta sam video kao alternativu je Huawei GT4 i Watch 2 Pro, a Huawei me je nešto odbijao jer ga nisam mogao naći u boji koju sam želeo.
 
Kad si ovoliko cekao mozda je bilo bolje da si sacekao sedmicu koja izlazi za 2,3 meseca, on navodno ima bolju autonomiju.
 
Možda, ali dok on dođe na 40.000 din eto jeseni, a možda i zime...
 
Koju verziju softvera imate na watch 6-ici? Uzeo sam 6 44mm pre par i updateovao se softver, novembar 2023 je sec patch, ali vec jedno dan i po mi na satu u notifikacijama izbacuje "downloading update" koji stoji na 0%, kada odem na "open app" prikazuje isto i time left je --:--:-- ovakav, ispod toga kaze da je security patch za mart od 286mb.
Od sinoć vidim i u galaxy watch6 manager app na telefonu da mi prikazuje notifikaciju za update ali je ista situacija, osim sto nema prikaza o kom update je rec tj sta je update.

Neka ideja kako da ovo zavrsim, nervira dodatno što su te notifikacije od onih "bez mogućnosti" da se uklone..
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-17-10-50-47-248_com.samsung.wearable.watch6plugin.jpg
    Screenshot_2024-05-17-10-50-47-248_com.samsung.wearable.watch6plugin.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_2024-05-17-10-50-44-505_com.samsung.wearable.watch6plugin.jpg
    Screenshot_2024-05-17-10-50-44-505_com.samsung.wearable.watch6plugin.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20240517_105028_wssyncmldm.png
    Screenshot_20240517_105028_wssyncmldm.png
    53 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20240517_105022_wssyncmldm.png
    Screenshot_20240517_105022_wssyncmldm.png
    33.2 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_20240517_105008_sysui.png
    Screenshot_20240517_105008_sysui.png
    28.2 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_20240517_105000_sysui.png
    Screenshot_20240517_105000_sysui.png
    25.8 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Wifi nisam nikad gasio, probao sam sve da restartujem, i sat i tel, nekoliko puta ali ništa. Kad sam ugasio bt na satu i u settings proverio update kaze ne moze da uradi jer je vec zapocet dl preko tel ranije. Brisao cash na app inooet sve povezao i krenuo update konačno. Skinuo ga je i trenutno mi na satu završava.
Hvalq na brzom odgovoru nightshadow
 
Na Samsung nalogu sam uspješno stavio SAD kao lokaciju. Da li ću moći koristiti opciju mjerenja pritiska na Galaxy satu, treba mi sat koji to može, a Galaxy Watch 4/5/6 djeluje kao najbolja opcija?
 
Samo da prijavim da sam uzeo Watch 5 i da su rezultati mjerenja pritiska čista laž. Naime, sat uvijek pokazuje onoliko koliko ste unijeli kada je kalibrisan, +/- 4-5 za gornji i donji pritisak. U to sam se uvjerio kada sam jutros izmjerio na pravom aparatu, sat je pokazao skoro identičan rezultat kao juče nakon kalibracije, dok je aparat pokazao znatno veći rezultat.
A što se ostalog tiče, sat kao sat stvarno jeste super, ali ja sam naivno vjerovao da je mjerač pritiska malo vjerodostojniji, u suštini sam ga zato i kupio.
 
Samo da prijavim da sam uzeo Watch 5 i da su rezultati mjerenja pritiska čista laž. Naime, sat uvijek pokazuje onoliko koliko ste unijeli kada je kalibrisan, +/- 4-5 za gornji i donji pritisak. U to sam se uvjerio kada sam jutros izmjerio na pravom aparatu, sat je pokazao skoro identičan rezultat kao juče nakon kalibracije, dok je aparat pokazao znatno veći rezultat.
A što se ostalog tiče, sat kao sat stvarno jeste super, ali ja sam naivno vjerovao da je mjerač pritiska malo vjerodostojniji, u suštini sam ga zato i kupio.
Kako ste uspeli, molim korak po korak
Hvala
 
Prativši ovo upustvo:

 
Samo da prijavim da sam uzeo Watch 5 i da su rezultati mjerenja pritiska čista laž. Naime, sat uvijek pokazuje onoliko koliko ste unijeli kada je kalibrisan, +/- 4-5 za gornji i donji pritisak. U to sam se uvjerio kada sam jutros izmjerio na pravom aparatu, sat je pokazao skoro identičan rezultat kao juče nakon kalibracije, dok je aparat pokazao znatno veći rezultat.
A što se ostalog tiče, sat kao sat stvarno jeste super, ali ja sam naivno vjerovao da je mjerač pritiska malo vjerodostojniji, u suštini sam ga zato i kupio.
Nešto tu nije kako treba. Meni na watch active 2 modelu pokazuje +-5 u odnosu na aparat. Računam da bi watch5 trebalo da ima unapređen senzor.
 
Pa zato što si ga kalibrisao na osnovu aparata. Oni računaju da ćeš manje-više uvijek imati pritisak kao na kalibraciji, i plus/minus 5 je prihvatljivo odstupanje, ali plus 20 nije, kako je meni bilo jutros. :D Imam inače problema sa donjim pritiskom, ujutru mi bude visok, pa sam baš zato i uporedio i shvatio da je u pitanju prevara.
 
Pa niste kupili mjerač pritiska nego sat.Mjerač pritiska je 80e pa uštedite pare ako ga kupujete zbog toga
Znači,gledate vrijeme,stižu vam notifikacije,uključite štopericu ako vam zatreba a za ostalo uradite prave nalaze...
Ovo je gedžet,nije medicinski instrument što,čini mi se, i proizvođači navode...
 
Super si to sve napisao, samo je fazon u tome da oni to reklamiraju da postoji i opcija mjerenja pritiska, a sat uopšte nema tu mogućnost. Znam da su se ogradili, ali i dalje je u pitanju obmana mušterija.
 
Pa i postoji opcija merenja pritiska samo što nije baš najtačnija a što su oni u startu naveli ili kako ti kažeš ogradili se. Treba napraviti razliku između ne postoji i nije tačna.

Problem je što danas ljudi hoće da kupe sat ili telefon koji će da im daje identične i precizne rezultate kao merač pritiska, fotografije kao neki od profesionalnih aparata ili preciznu lokaciju poput nekog GPS uređaja što baš i neće moći i onda sledi razočarenje zbog prevelikog očekivanja.
 
Fotografije na telefonu mogu da se naprave, i to kakve, da profesionalni fotoaparat ponekad nije ni potreban. GPS navigacija na telefonima radi odličan posao. Sve su to jako korisne stvari koje ljudima rade odličan posao. Za sve to vrijeme, rezultati mjerenja pritiska na ovom satu su stopostotno neupotrebljivi. Nadam se da je sada jasnije.
 
Fotografije na telefonu još dugo vremena će odstupati po kvalitetu od onih napravljenih profesionalnim aparatom sa profesionalnim objektivom u meri koliko i rezultati pritiska sa sata odstupaju od rezultata sa namenskog aparata... Očekivati da sat zameni aparat u situaciji kada je jasno od strane proizvođača rečeno da se ne treba uzdati u rezultate i da su oni informativne prirode - mislim da je sve jasno...
 
Ne. Fotografije postoje, odlične su, a makar malo tačno rezultati mjerenja pritiska ne. U tome je razlika.
 
OK, neka ti bude - odlične su i u rangu su profesionalnih fotoaparata sa isto takvim objektivima od nekoliko hiljada evra ako ne i bolje...

Btw ja da imam problema sa pritiskom nikad, ali nikad se ne bih uzdao u merenja satom naročito jer je i proizvođač rekao da su rezultati samo informativnog karaktera [/bž i da ih ne treba uzimati zdravo za gotovo ali to sam ja - svako neka radi kako misli da treba.
 
Jel vama dolaze notifikacije i na telefon (vibet, whats app) dok je sat na rauci? Ukljucio sam opciju "mute notifications on phone" ali i dalje primam notifikacije...
 
Samo da prijavim da sam uzeo Watch 5 i da su rezultati mjerenja pritiska čista laž. Naime, sat uvijek pokazuje onoliko koliko ste unijeli kada je kalibrisan, +/- 4-5 za gornji i donji pritisak. U to sam se uvjerio kada sam jutros izmjerio na pravom aparatu, sat je pokazao skoro identičan rezultat kao juče nakon kalibracije, dok je aparat pokazao znatno veći rezultat.
A što se ostalog tiče, sat kao sat stvarno jeste super, ali ja sam naivno vjerovao da je mjerač pritiska malo vjerodostojniji, u suštini sam ga zato i kupio.
Ja sam iz istog razloga kupio Samsung smartwatch, ali hajde da im oprostim pritisak, ali meni skoro nikada ne moze da skonta kad vozim bicikl, zapravo mogu samo rucno da ukljucim... STRAVA radi, ali je razlika u odnosu na telefon recimo drasticna, tako da je po meni pametni sat kompletno u fazonu... moze da bude, ali ne mora da znaci tj on kao meri pritisak, kao meri aktivnosti... a on ovako nagadja na veliko. Plus ako ga nekad pozelis prodati, bolje da ga poklonis
 
Pozdrav svima.
Sa Garmina Instict Solara pređoh na Samsung Watch 5 Pro. Čisto iz znatiželje, da vidim kako radi i šta sve može Wear OS.
Imam sada pitanje, na koje ne nalazim odgovor: Koristim rutine, i s obzirom da imam i Samsung telefon, zajedničke su za telefon i sat. Opcija Do not disturb mi se aktivira u 23h na oba uređaja, ali mi se i dalje na satu noću na pokret aktivira ekran. Da li je problem do mene ili do sata? Kako ga rešiti?
 
Ja sam iz istog razloga kupio Samsung smartwatch, ali hajde da im oprostim pritisak, ali meni skoro nikada ne moze da skonta kad vozim bicikl, zapravo mogu samo rucno da ukljucim... STRAVA radi, ali je razlika u odnosu na telefon recimo drasticna, tako da je po meni pametni sat kompletno u fazonu... moze da bude, ali ne mora da znaci tj on kao meri pritisak, kao meri aktivnosti... a on ovako nagadja na veliko. Plus ako ga nekad pozelis prodati, bolje da ga poklonis
Misliš da nije atraktivan za prodaju?
 
Pozdrav svima.
Sa Garmina Instict Solara pređoh na Samsung Watch 5 Pro. Čisto iz znatiželje, da vidim kako radi i šta sve može Wear OS.
Imam sada pitanje, na koje ne nalazim odgovor: Koristim rutine, i s obzirom da imam i Samsung telefon, zajedničke su za telefon i sat. Opcija Do not disturb mi se aktivira u 23h na oba uređaja, ali mi se i dalje na satu noću na pokret aktivira ekran. Da li je problem do mene ili do sata? Kako ga rešiti?
Da li ti telefon predje na crno belu sliku u tom modu?
 
Pozdrav svima.
Sa Garmina Instict Solara pređoh na Samsung Watch 5 Pro. Čisto iz znatiželje, da vidim kako radi i šta sve može Wear OS.
Imam sada pitanje, na koje ne nalazim odgovor: Koristim rutine, i s obzirom da imam i Samsung telefon, zajedničke su za telefon i sat. Opcija Do not disturb mi se aktivira u 23h na oba uređaja, ali mi se i dalje na satu noću na pokret aktivira ekran. Da li je problem do mene ili do sata? Kako ga rešiti?
Koristim Watch 3 tizen je kod mene ali vidim da je isto ponasanje. Ukratko da ti se ne ukljucuje ekran moras da aktiviras goodnight mode. Ja sam kupio app tipa 70 din koja mi u odredjeni vreme pokrene GNM. Nisam siguran kako to funkcioniše na Wear OS
 
Pozdrav svima.
Sa Garmina Instict Solara pređoh na Samsung Watch 5 Pro. Čisto iz znatiželje, da vidim kako radi i šta sve može Wear OS.
Imam sada pitanje, na koje ne nalazim odgovor: Koristim rutine, i s obzirom da imam i Samsung telefon, zajedničke su za telefon i sat. Opcija Do not disturb mi se aktivira u 23h na oba uređaja, ali mi se i dalje na satu noću na pokret aktivira ekran. Da li je problem do mene ili do sata? Kako ga rešiti?
U rutinama dodaj vremenski period i stavi da ti se tada aktivira sleep mod.
 
Nazad
Vrh Dno