Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Ja mislim da nemas problem, ali napisi sta ti je ukljuceno tokom koriscenja.
Watch5 Pro, koji ima vecu bateriju, jedva izgura tri dana bez cackanja.
Jednostavno, moras da se prilagodis, na primer iWatch jedva izgura dan.
kod mene jedva 2 dana
 
Pozdrav,

Možete li mi reci ukratko šta dobijam prelaskom na watch 5 pro sa Huawei GT2? Znam da gubim bateriju.. Interesuje me takođe mogu li telefonom uz pomoć reverse wireless charge opcije da sat dopunjava telefonom? S21U je uređaj. Jel radi ECG i merač pritiska kod nas. Ako ne radi, može li se namestiti?

Hvala unapred.
 
Dobijas Wear OS, dakle mini verziju Andorida za satove, sa solidnim izborom aplikacija, osnovnih, podsetnik, plejeri, galerija slika, itd.... reako bih nista posebno, mada moze bit korisno jer mozes biti u situaciji da neke notifikacije pre primetis na satu, nego na telefonu.
Samsung ne spominje Krvni pritisak i ECG na srpskoj verziji sajta, tako da racunaj da nije podrzano u Srbiji - verovatno nisu ni trazili odobrenje za to.
Cak i ako ga dobiju, milion puta ce te upozoriti da je to samo informativno, i da posetis svog lekara.
Na scientific testu na YouTube-u - poredjenje sa profi medicniskim uredjajima Watch pro nije prosao bas sjajno, ali ako je za utehu, po tacnosti pracenja pulsa je u ravni sa Garminom, dok je Huawei mnog blizi iWatch-u koji je tu neprevazidjen.

Ako bi sat podesio na neku zemlju gd ej ECG zvanicno podrzan - recimo UK, mozda bi to i radilo, mada sat ima ruznu naviku da sam sebe proverva, pa se moze desiti da ukapira na osnovu telefona gde se nalazi i na kojoj si mrezi.

Vidi ovako, sve zavisi zasto ti treba sat, onda ti mogu reci dali da prelazis ili ne.
Ako je dominantno za fitnes (profi).... reako bih da je Garmin tu najbolji
Ako ti treba sat kao dopuna uz telefon, i to podvlacim Samsung telefon, gde fitness nije u prvom planu, onda je OK resenje
Watch5 pro, u donosu na ne-pro verziju ima vecu bateriju, i GPS, koji znatno opterecuje bateriju kad je ukljucen.
Ne znam sta bih ti rekao, Watch5 je od sjaja do ocaja, recimo LTE verzije sa ovim iskustvom nebih ni razmatrao, jer si tu u milosti mobilne mreze.
Ako planiras da menjas proizvodjaca telefona uskoro, onda definitvno nemoj uzimati Samsung sat, neke zdravstvene funkcije su osakacene na ne-Samsung telefonima.
Frustrirajuce, Watch5 se moze registrivati samo sa telefonom, i to samo sa jednim telefonom, ako hoces da ga koristis sa drugim telefonom, moras da raskines registraciju, i sat podesis ispocetka.


Za fitnes, je OK za prosecnog korisnika teretane koji nema takmicarkse ambicije, ali trazi paznju, meni je u pocetku totalno promasivao aktivnosti, pa sam presao na rucno pracenje, gde mu kazem kad i koju aktivnost da prati.
S Health je solidna aplikacija, ali trazi Samsung nalog i naravno dozvole da sve sto snimi salje na Samsung servere, ' za sinhronizaciju' izmedju uredjaja.
Meni, jedna od bitnih stavki, zbog koje sam i izabrao ovaj sat, u odnosu na GT3 pro koji sam takodje razmatrao, je podrska za placanje.
Meni je to veliko olaksanje, jer vise ne moram da vadim telefon iz torbe, sa satom je to sve mnogo lakse.
Druga odlicna stvar je AMOLED ekran, trosi bateriju, ali je odlican
ECG i krvni pritisak, po meni, nisu razlozi za forsiranu kupovinu, imaju odredjenu funkcionalnost, ali, iapk je to tek prva verzija.
Obe funkcije moras rucno da pokreces.
BioSenzor je isti kao na Watch4, pa ako mozes da nadjes recimo Watch4 classic, nema razlike u odnosu na Watch5
Mozes da razmislis da sacekas Watch6, ali ce i on sasvim sigurno biti najbolji uz Samsung telefone.

Bolna tacka - baterija
Watch5 pro, sa battery-saver ukljucenim bez wifi i BT, ali sa konstantnim pracenjem pulsa i SPO2 - recimo tri dana, bez mnogo cackanja
Ako mu popalis sve, racunaj dnevno punjenje - uz telefon, onda mozda i Samsung duo ima smisla.
Svetla strana je to sto se relativno brzo puni.
Po Samsungovoj podrsci, "Power Share" radi sa njihovim satovima pocev od S10, dakle S21 bi trebalo da je OK.
Racunaj da je 100% Watch5 pro nekih 15-20% (zbog gubitaka tokom punjenja) S21 Ultra baterije, ne-pro nesto manje.

Da se ne rasplinjujem ja previse, pitaj sta te zanima, ali znaj, Watch5 je vrlo specifican sat, i moras tacno znati zasto ga kupujes, da nebi ostao razocaran.
 
Poslednja izmena:
Hvala druže na detaljnom objašnjenju. Generalno sam zadovoljan sa GT2 i završava mi posao, ali imam ga bas dugo, tj ovo mi je drugi za redom, pa rekoh da promenim malo. Doplata bi bila sigurno oko 200e. Nisam u toku ni sa cenama više, tako da ne znam da li je i to ok.. Meni je BT konekcija obavezna jer sat koristim u kolima umesto telefona. Nisam neki heavy user, ali na GT2 mi je sve popaljeno što postoji. Sem ekrana kada se ne koristi. Samo ta baterija da može da izgura 5 dana tipa od ponedeljka do petka. Mada imam i onaj Samsung wireless charger powerbank.. Šta znam. A reci mi je watch 5 pro svaki LTE ili?
 
Ako tvom GT-u nista ne fali, i nista ti ne nedostaje po pitanju upotrebe, onda, po meni, nemoj jos da razmisljas o promeni.
Promeni kais, dodaj neki case ako ti je dosadio izgled.
Ja bih na tvom mestu pre razmotrio upgrade na GT3 (pro).
Ja sam GT3 pro ozbiljno ramatrao u varijati sa metalnom narukvicom, i dok sam ja razmisljao uletelo mi Watch5 pro izuzetno povoljno, toliko povoljno da mogu da zanemarim sve slabosti, ili da ga lako prodam.
GT3 pro takodje podrzava napredne kardio funkcije.
Druga opcija bi ti mogao biti neki Honor model, oni se dosta oslanjaju na Huawei tehnologiju.
Nije ti hitno, prati oglase, vrebaj dobru priliku.
 
Jel postoji GT3 pro sa silikonskom narukvicom? Metalna mi ne odgovara..
 
Postoji.
Braon kozna, crna silikonska, metalna, titanijumska.
Samo da znas, od ove tri, titanijum je najpogodniji za dodir sa kozom.
Vecina medicinskih implanata se pravi od titanijuma.
 
Meni, jedna od bitnih stavki, zbog koje sam i izabrao ovaj sat, u odnosu na GT3 pro koji sam takodje razmatrao, je podrska za placanje.
Meni je to veliko olaksanje, jer vise ne moram da vadim telefon iz torbe, sa satom je to sve mnogo lakse.
Podrska za placanje u Srbiji ?
 
Ni raiffeisen
 
Na dva mesta probao da platim satom, kartica poštanske štedionice, master i nije htelo, a na telefon ok, gde grešim
 
Probacu, istina na jednom bankomatu dobio poruku "promeni karticu" to mi se desilo par puta kad sam probao telefonom sa karticom PŠ
 
Imam jedno pitanje. Danas sam uzeo Watch 5 pro i vidim da je punjac type C. Posto na racunaru nemam type C, da li mogu da uzmem onaj adapter sa usb A da bih mogao da ga punim? Hvala.
 
Dok se sat apdejtovao, vidim da na KP-u imaju punjaci sa USB-A, tako da cu taj uzeti. Hvala na brzom odgovoru.
 
Valja li?

 
Nazad
Vrh Dno