Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Sve je super na pie, samo me nervira što nisu ostavili mogućnost navbara da se sakrije kao na oreo. Da imam i dalje klasičan navbar ali sakriven. Sada može samo swype ili konstantno uključen navbar.
Konačno ubacili lift to wake i tap to show za aod.
Meni je toliko legao ovaj konstantno sakriven da im odajem priznanje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Meni je toliko legao ovaj konstantno sakriven da im odajem priznanje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

I meni, perfektno je sada sve. Zaista dobar update. Generalno iskopirali su iPhone sa gestures ali jos je bolje jer nema bara dole, skriveno je sve. Jedino sam primetio da kada se iskljuci navbar tj koriste nevidiljivi gestures, samsung keyboard ne ide na dno ekrana vec ima praznog prostora bzv. To ce resiti vrv skorije. Ja svakako koristim gboard koji ide super do ivice dole i sve je perfekt. Da je u ovom telefonu snapdragon 845 mogao bih da ga ne menjam jos 2 godine. Kad budem prelazio na S10 moram da jurim USA model jer ce biti mnogo jaci od evropskog...
 
Ma ovo je stvar navike. Koristio sam tako na s8 i sada na s9+. Mogli su samo da ostave opciju. Navići ću se valjda. [emoji16] Definitivno jedan od najboljih update na samsung telefonima koje sam imao do sada.

Nisam ni factory restart odradio. Mrzi me da se zezam sa banca intesa app. I opet sve odlično radi. Manje laga ima i lepše su animacije. Lag sam najviše primećivao u tt, kada skrolujem. Sada više toga nema.
 
Poslednja izmena:
I meni, perfektno je sada sve. Zaista dobar update. Generalno iskopirali su iPhone sa gestures ali jos je bolje jer nema bara dole, skriveno je sve. Jedino sam primetio da kada se iskljuci navbar tj koriste nevidiljivi gestures, samsung keyboard ne ide na dno ekrana vec ima praznog prostora bzv. To ce resiti vrv skorije. Ja svakako koristim gboard koji ide super do ivice dole i sve je perfekt. Da je u ovom telefonu snapdragon 845 mogao bih da ga ne menjam jos 2 godine. Kad budem prelazio na S10 moram da jurim USA model jer ce biti mnogo jaci od evropskog...
E za tastaturu ne znam,godinama uvek koristim jednu drugu,nikad samsungovu nisam koristio, ova je savrsena (ova m9ja ) na pie. Jedino sto jos nema tema dobrih za pie, i sto nemamo good i bad lock za pie...

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
E za tastaturu ne znam,godinama uvek koristim jednu drugu,nikad samsungovu nisam koristio, ova je savrsena (ova m9ja ) na pie. Jedino sto jos nema tema dobrih za pie, i sto nemamo good i bad lock za pie...

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Meni ova dark tema vise nego dobra :) A na Oreo sam koristio dark temu sa XDA koja je bila losa kopija ove teme :)
 
Zanimljivo mi je kako se Pie hejtovao do pre nekoliko dana kada je pušten u Srbiji.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Možda u Novom Sadu ne pravi,
U Beogradu i te kako pravi razliku kada mene na Banovom brdu gde pljušti locira da sam u Zemunu gde je Sunny.
To je problem na toj relaciji vec godinama, to sam izvalio jos na s7 pre par godina, budem u Obalskih radnika na Cukarici pokazuje Zemun a ostalo je bilo OK. Od s8 su nesto zeznuli zestoko pa omasuje kilometrima, mislio sam da ce srediti sa Pie ali nazalost nisu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma ovo je stvar navike. Koristio sam tako na s8 i sada na s9+. Mogli su samo da ostave opciju. Navići ću se valjda. [emoji16] Definitivno jedan od najboljih update na samsung telefonima koje sam imao do sada.

Nisam ni factory restart odradio. Mrzi me da se zezam sa banca intesa app. I opet sve odlično radi. Manje laga ima i lepše su animacije. Lag sam najviše primećivao u tt, kada skrolujem. Sada više toga nema.
Sve možeš preko kompa da odradis ili telefona za aplikaciju kod inteze, ne mora odavno da se ide u poslovnicu.
 
Moram. Zato što su mi deaktivirali posle par meseci pristup app i preko web-a zbog nekorišćenja. Kada sam otišao nazad u poslovnicu da mi aktiviraju, nisam znao da moram posebne zahteve za mob app a poseban za web da mi odblokiraju. Ja tražio samo za mob. Užasna poslovna politika. No nije ni bitno za ovu temu. [emoji16]
 
Bilo bi dobro da neko ili nekoliko vas napise prednosti i mane prelaska na "pitu", kroz nekoliko dana...
Prvo da se malo uhodate, da dobro uocite prednosti i uocite mane.
 
Ja vec skoro mjesec dana uradio updejt . Ja neke mane nisam nasao...samo sam se razocarao baterijom. Mislio sam da ce bolja biti...

Fludiniji je i ljepsi od Orea

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa koliko je onda bolja baterija i zasto mislis da je lose to koliko se dobilo prelaskom na Pie?
 
Baterija je bolja drastično, bar meni.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
A je l vam stigao apdejt za prednju kameru?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li pre updejta da deinstaliram Package Disabler ili da ostavim?
Nema potrebe; sam dev navodi da je jedino poželjno uraditi save, enable all pa posle nadogradnje samo učitaš fajl da onemogući sve kako je bilo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Prva slika Oreo 8.0 a druga Pie 9.0

Osetna razlika u bateriji. Samsung s9
5825960ce57f5c108b657a27b63aa8f5.jpg
139789ea6f38ef4f7504758fe4401894.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Meni je baterija bez osetne promene, niti bolje niti gore.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
I meni... Ja cekam ovaj januarski patch. Na sammobile pise da je tu, ali nisam dobio jos.

Neko je rekao da su u njemu bateriju sredili.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kako samsung radi nadogradnju?U talasima?Kod mene nema nista,probao malopre na svakih 15min[emoji23] al nece.Ajd da je od operatera pa da razumem,kontam ovi sto kupljeni slobodno trebalo bi da dobiju odjednom ili gresim?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam dobio u decembru. Germany dbt. Sada izasao patch , ja nemam

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li se preko Smart Switcha prebacuju i fajlovi iz "bezbednog foldera"?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Lepo sam ja rekao da neće moći da se radi ota kad se flesuje nemac preko odina.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ni ja još ništa...do 20. se nadam da će biti, do tada sam dobijao i prethodne patch-eve. Mada, hebem li ga...
 
Kako rade gestures nav bar posle nekog vremena, jel ima laga?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Da bi se preko Smart Switcha snimilo sto se snimiti i sacuvati moze, sta treba sve uraditi, sta otkaciti, gde pohraniti i odakle povuci kad se vraca na telefon posle nadogradnje os telefona?
Odnosno moze jedno krace uputstvo ili link ka dobrom uputstvu za upotrebu Smart Switcha...
Sta se njegovim koristenjem u stvari sacuva, sta se posle njega mora podesavati jos u telefonu i da li on hoce da zbrlja nesto?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Poremetili su mi prečicu za bateriju. Ranije samo zadržim u status baru na power mode (saver) i odem u podešavanja, sada više ne može.
 
Nazad
Vrh Dno