Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

O kom se telefonu radi?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Cool s1 changer. Zanimljiv telefon, kvalitet izrade je stvarno dobar, baterija brutalna, imas i ove harman kardon zvucnike. Za moje potrebe perfektan. Doduse imao sam srece sa carinom, zato 170, inace je tesko proci ispod 200.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
I sa kojim Samsungom ga ti porediš? Spominješ S7, S8, S9...
Tvom telefonu spuštaš cenu, a Samsungu dižeš...čak i tako ne možeš da napraviš razliku koju spominješ od 600% i 700%.
Pritom stvarno mislim da smo ovu temu prežvakali više puta, svaki put kada se pojavi novi flagship, i da sada stvarno više nema prevelike potrebe, jer startna cena S9 nije osetno veća od startne cene za S8, a pritom su se i Kineski premijum proizvodjači koje spominješ približili cenovno, tako da nema govora da sada za OnePlus 5t na primer, i MI6 traže male pare...naprotiv...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I sa kojim Samsungom ga ti porediš? Spominješ S7, S8, S9...
Tvom telefonu spuštaš cenu, a Samsungu dižeš...čak i tako ne možeš da napraviš razliku koju spominješ od 600% i 700%.
Pritom stvarno mislim da smo ovu temu prežvakali više puta, svaki put kada se pojavi novi flagship, i da sada stvarno više nema prevelike potrebe, jer startna cena S9 nije osetno veća od startne cene za S8, a pritom su se i Kineski premijum proizvodjači koje spominješ približili cenovno, tako da nema govora da sada za OnePlus 5t na primer, i MI6 traže male pare...naprotiv...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Hahah, ma druze uopste mi nije cilj da se raspravljam oko brendova, zapoceo sam pricu sa voyagerom. Ne smanjujem cenu, rekao sam koliko sam platio, a za samsung sam uzeo da ce kod nas za kes da kosta oko 900€, mislim da je to realno. Slusaj ja bih samsung s9 uzeo bez razmisljanja kada bih imao potrebu za velikim ugovorom. Npr trosim zbog posla 5-6000 za telefon mwaecno, uzeo bih samsung verovatno, ili mate 10 recimo.

Mi6 ne kosta malo, ali doduse i dalje je odnos ulozeno dobijeno dobar. Mi mix moze da se smatra flahship modelom i jestw malo skuplji, doduse ne znam koliko je zaista dobar fon, nisam imao orilikw da ga testiram.

Jeste tema je prezvakana, da ne spamujemo bzv..

Sent from my Cool S1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
According to DisplayMate, S9 has the best display ever on a mobile device.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne znam da li je iko primetio, ali kad sam juče (u Telenoru) malo pročačkao S9, primetio sam da po boku spoj stakla i metalnog okvira nije odrađen onako lepo-glatko kao kod S8, već se pod prstom oseti prelaz, tj ivica. Upoređivao sam sa S8 jer sam mislio da se tripujem, ali ne, stvarno je lošije odrađen spoj.
E sad, da li se može po jednom jedinom primerku doneti zaključak, ne znam, ali nešto baš ne verujem da bi Samsung dozvolio sebi da pošalje neki faličan primerak kao demo. Ko bude imao prilike neka proveri ovo.
Znači kao kod Note 8 telefona...jedna od stvari koja me baš nervirala :( ...doduše ne oseti se ko koristi masku (ima i takvih jel) ali krajnje je iritantno posle dužeg korišćenja s8.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da, stim da je u trenutku izlaska mi5 kostao oko 330-350€ , a samsung po 800-900 za kes, kod operatera jos vise. Telefon star dve godinw da kosta 400 je za mene nonsens, iz prostog razloga sto je njegov cipset u odredjenoj meri zastareo, ja sam telefon slicnih specifikacija kao taj s7 platio 170€, doduse ne pise samsung na njemu hahaaha.
Xaiomi ima u zvanicnoj prodaji kod nas, a iz Madjarske ih masovno svercuju i to sa garancijama tako da je to najpovoljniji vid kupovine trenutno sto se tice xaiomi-ja.Mislim da se isplati ako te bas svrbe pare ili ako uzimas od operatera a istice ti ugovor. Po meni dsleko je bolja kupovina da malo sacekas i uzmes S8 jer mu pasti cena, a telefoni su jako slicni, mnogo ces jeftinije proci.

Sent from my C105-8 using Tapatalk

Uf pa ako idem na upgrade opciju verovatno cu cekati s9 da mu padne cena i da uzmem tel a da znam sta ima bolje. S8 jedino ako ispadne kao dobra ponuda, inace ne vidim zasto bi prodao s7 za 300e i dodao jos 200e da kupim s8, koji i nije neki upgrade sa s7.
 
200e je super doplata, ja sam 260 dao letos za istu tranziciju...no sad da me pitaš, ne bih to uradio; s7 je bombona!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Klasika pogotovo ono marketinško ****** od dxomark sajta :)
Tu se pročitaju prvo komentari pa onda eventualno njihov tekst ...

cf9058b84a272164ebd87e143de736d8.gif


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako isti, vidis da covek kaze da su spakovali noviji hardver u monstouznih 2mm krace kuciste(tacnije 1,2mm) uz to i redizajnirana ledja.Sta ces vise, dovoljno za doplatu 300e.

Ali nažalost malo deblji, sa 8 mm na 8.5 mm.

Pitanje, da li se ekrani na S8 i S9 razlikuju u bilo čemu? Ja sam kapirao da su identični 100%, a sada gledam ovaj tekst sa linka iznad gde navode neke novine kod ekrana na S9...
 
Poslednja izmena:
Sad sam cackao s9 u telenoru, vizuelno izgleda isto kao s8.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala na informaciji :d Usmeravaju ljude da se odluce za S9+, iako mozda nece toliki telefon, malo bezveze, ali sta je tu je.
 
Plus verzija se već dosta vizuelno razlikuje i ako bih menjao s8, sigurno bih išao na veći model. Daleko mi je lepsi od s8 plus.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U cemu se dosta vizualno razlikuje, a obicna devetka ne?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa rekao bih da je kraći nego s8 plus, pa vizuelno ekran deluje jos veće. I novi položaj otiska za prst je sada na prihvatljivijem mestu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jedno pitanje, jel neko imao neke probleme sa S8+? Citao sam nesto o Wifiju... Ovih dana hocu da Preordujem S9+ 256GB ali hocu da budem siguran da nema nekih vecih problema.
 
A na običnoj devetci nije promijenjen otisak prsta? Oba telefona su identična prethodnicima osim tih sitnica na pozadini.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljivo kako veliki dio nas sa S8 bez ičega na ekranu nema ni packe nakon maltene godinu dana korištenja. Ja ne znam šta rade tim demo telefonima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ovo je bio moj S8+ star 10tak dana, krastavac ostao kod zene u torbi nekih pola sata, ovo je verovatno od gvozdenog dinara, potpuno neverovatno.
Uradih rezervaciju S9+ pa cemo videti
cf7424ed751f9dd6ea2c0636141a6a79.jpg


U11 via TT
 
A na običnoj devetci nije promijenjen otisak prsta? Oba telefona su identična prethodnicima osim tih sitnica na pozadini.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jeste, ali na s8 je bilo izvodljivo koristiti senzor otiska prsta, dok je bar meni na s8 plus to bilo nemoguće iako imam povecu saku. Zbog nove lokacije senzora sada je na plusu druga priča skroz.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zdravo ljudi.. Razmisljam o kupovini novog telefona.. Trenutno koristim neki bez veze telefon.. Dvoumim se izmedju S8 Plus, Note 8 i S9 Plus.. Ovako, zanima me, da li je kamera toliko bolja na S9 da se isplati dati jos 250-300 evra vise u odnosu na S8 Plus i uzeti njega.. I da li se zna tacno, kada ce i koliiko pasti cene na sve gore navedene telefone.. Zanimaju me cene kod ovih sto uzimaju na crno tj. bez pdv-a.. Jer ne planiram da placam u Gigatronu, WinWin-u itd.. 200-300 evra vise za isti telefon.. Hvala unapred. Pozdrav!
 
od ta tri telefona ja bih izabrao note.. pre ovog s8 sam imao note 3 i sada mi nedostaje olovka :)

Sent from Galaxy S8
 
9+ ...nema ni smisla spominjati druge, nite8 jedino i isključivo ako baš imaš koristi od olovke ovako u svemu ostalom 9+ bolji ...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ma jasno je meni da je S9+ najbolja opcija ali prosto necu da dajem 1000 evra za telefon, koji je realno S8+ V2 , ustvari vise je to, nego sto je u korenu nov telefon.. Ne vredi 1000 evra, ruku na srce... E sad, zato pitam, da li se zna kada ce padati cene i koliko za S8 i S9 seriju, da li vredi sacekati malo ?
 
Ma jasno je meni da je S9+ najbolja opcija ali prosto necu da dajem 1000 evra za telefon, koji je realno S8+ V2 , ustvari vise je to, nego sto je u korenu nov telefon.. Ne vredi 1000 evra, ruku na srce... E sad, zato pitam, da li se zna kada ce padati cene i koliko za S8 i S9 seriju, da li vredi sacekati malo ?
Ako ne možeš nabosti neki lep ugovor koj nije dranje, u keshu sa oglasa nov će ti biti u avgustu oko 700-750€, septembar 700-650€ neko moje lično iskustvo. Naravno polovan i korišćen se tada može verovatno naći za oko 600€. A iskakcu i oni 1 u 50 da bude jeftiniji od proseka koji odu brže nego što su postavljeni na oglas.

Sa druge strane treba uzeti u obzir ako bude 128gb standardna verzija kod nas možda bude skuplji 50€ nego što sam napisao.
8+ se može uzeti za pristojnu cenu, osim drastične promene u zvuku tu i tamo u kameri sto se tice standardnog slikanja neće tu biti neke ogromne razlike. Verovatno se stekaju za s10 ili X kako god ga nazovu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odakle ovo da će 128gb da bude standardna verzija kod nas?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ma jasno je meni da je S9+ najbolja opcija ali prosto necu da dajem 1000 evra za telefon, koji je realno S8+ V2 , ustvari vise je to, nego sto je u korenu nov telefon.. Ne vredi 1000 evra, ruku na srce... E sad, zato pitam, da li se zna kada ce padati cene i koliko za S8 i S9 seriju, da li vredi sacekati malo ?

Ako je telefon S9+ u Samsung shopu ili Gigatronu 117000 i umanjena cena u preorderu za 11800, to je 105200rsd sto je oko 885e, znaci nije 1000e.
Druga stvar je sto ces mozda potrositi jos 50e ili jos i vise da ga zastitis...
Ako telefon uzmes kod operatera, kao sto ja planiram, uz neki visi paket moze doci tek 50% gore navedene cene. ;)

E da, u svim specifikacijama S9 i S9+ koje se kod nasih operatera i prodavaca mogu naci, pise da su S9 i S9+ sa 64GB interne memorije. U Gigatronu pise da su dual sim a kod mts-a pise da su single sim...
 
Poslednja izmena:
^ Neka me neko ispravi ali mislim da je cena od 117k za S9+ cena sa preorderom. Kada prodje preorder cena ce ici za 11800 na gore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno