Šta je novo?

Samsung Galaxy S8 / S8+

Pa to sam i hteo da kazem, nisam se lepo izrazio. Mozes swipe, mozes da kliknes na dugme jednom, dva puta.. Jako korisna stvar.

Sent from my Havaji P9
Imas i na S8 par funkcija na fp senzoru, mozes swipe, spusti se padajuci meni, mozes skrol, ima par stvari po defaultu :)
 
Vec vidim sebe levorukog kako svajpujem po FPu na S8, a on se odsvajpuje na beton :D

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
U Vip-u totalno prihvatljivo uz nova 6
To je neki ekvivalent smart 3000 koji sad imam ali taj ne postoji više a u maju kad istekne verovatno ću da pazarim 8+
S7 EDGE
 
Poslednja izmena:
Imas i na S8 par funkcija na fp senzoru, mozes swipe, spusti se padajuci meni, mozes skrol, ima par stvari po defaultu :)

Misli da je Huawei odavno to ubacio, a Samsung tek sada iskopirao. Huawei je na novijim modelima i to srednje klase npr. Honor 8 ubacio i osim prevlačenja po senzoru i dodatnu "klik" foru i tako povećao funkcionalnost senzora i opcija.
 
Pa dobro, super, mora i Huawei nesto da izmisli valjda ili barem prvi implementira. Ja samo kazem da i S8 ima dodatne funkcije na fp senzoru :)
 
Dodatne funkcije na onako pozicioniranom FP su nonsens. Poenta tih dodatnih funkcija i samog FP je ušteda vremena i praktičnost. Ovako dok se prstom "ode" do gore i odradi posao, pre ću ukucati JMBG i otključati telefon.
 
U Vip-u totalno prihvatljivo uz nova 6
To je neki ekvivalent smart 3000 koji sad imam ali taj ne postoji više a u maju kad istekne verovatno ću da pazarim 8+
S7 EDGE
54000/66000 za S8/S8+ uz paket od 3700? Pa i nije bas normalno :) (mislim, nije normalna CENA uopste za fonove danas)
 
54000/66000 za S8/S8+ uz paket od 3700? Pa i nije bas normalno :) (mislim, nije normalna CENA uopste za fonove danas)
Smart 3000 plaćam toliko već 2 godine a 66000 je nekih 540e tako da može i na rate ili prodam ovaj i dodam neki dinar i to je to

S7 EDGE
 
uploadfromtaptalk1491120176946.png

Krenuli su kao Kinezi , po defoltu ubijen s835.. biće zanimljivo kako će se raditi testovi na netu za bateriju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je poređenje zvaničnih specifikacija sa prošlogodišnjim modelima:
Screenshot_2017-04-02_19.54.59.png

Da li je tako nešto realno ostaje da se vidi...

Očigledno imaju dve strane slagalice:
Jedna je ultraveliki ekran u kompaktnom telu sa baterijom prosečnog kapaciteta
Druga su optimizacije kroz 10nm proizvodni proces, nižu default rezoluciju i downclockovani CPU na default podešavanjima.
Čekamo ozbiljnije testove baterije...
 
Ljudi otisao sam da cackam telefone malo.
Misljenje mi se promenilo apsolutno.
Kao i vecini nisam odusevljen bio dizajnom pogotovu s8+
Ali telefon je svemirski brod.
U usa ima silver crna i grey boja. Sve 3 su fenomrnalne. Nisam bio odusevljen time sto je napred crn a nazad silver/grey al moram priznati odlicno su sklopili.
Trenutno imam S7e i obicni S8 mi deluje nekako malo u odnosu na S7e, bez obzira sto je veci ekran.
Nisam ni pomisljao da uzimam S8+ ali posle prvog utiska sam neodlucan trenutno. Icicu sledeci vikend jos jednon da pogledam i da donesem odluku. Telefon uopste ne deluje ko daljinski i izduzeno kao hejteri sa foruma sto pricaju ovde.
Ponavljam svake godine isto pljuvanje sve dok ga ne uzmu u ruku i posle im je wow.
Fenomenalan telefon, trebace vremena privici se na ovoliki ekran sa malim bazelima

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
 
Erika smarač :)

[youtube]rhoyPn2_O0M[/youtube]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi otisao sam da cackam telefone malo.
Misljenje mi se promenilo apsolutno.
Kao i vecini nisam odusevljen bio dizajnom pogotovu s8+
Ali telefon je svemirski brod.
U usa ima silver crna i grey boja. Sve 3 su fenomrnalne. Nisam bio odusevljen time sto je napred crn a nazad silver/grey al moram priznati odlicno su sklopili.
Trenutno imam S7e i obicni S8 mi deluje nekako malo u odnosu na S7e, bez obzira sto je veci ekran.
Nisam ni pomisljao da uzimam S8+ ali posle prvog utiska sam neodlucan trenutno. Icicu sledeci vikend jos jednon da pogledam i da donesem odluku. Telefon uopste ne deluje ko daljinski i izduzeno kao hejteri sa foruma sto pricaju ovde.
Ponavljam svake godine isto pljuvanje sve dok ga ne uzmu u ruku i posle im je wow.
Fenomenalan telefon, trebace vremena privici se na ovoliki ekran sa malim bazelima

Sent from my SM-G935V using Tapatalk
ovde su ti adolescenti filozofi..Ako citas njih onda si ludji od njih...Moj savet ti je ipak s8plus..Bolja je baterija a nije mnogo veci
04e306c50774aa6b8f60be1832bcb03b.jpg


Sent from my SM-P900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je poređenje zvaničnih specifikacija sa prošlogodišnjim modelima:
Screenshot_2017-04-02_19.54.59.png

Da li je tako nešto realno ostaje da se vidi...

Očigledno imaju dve strane slagalice:
Jedna je ultraveliki ekran u kompaktnom telu sa baterijom prosečnog kapaciteta
Druga su optimizacije kroz 10nm proizvodni proces, nižu default rezoluciju i downclockovani CPU na default podešavanjima.
Čekamo ozbiljnije testove baterije...

S7E 3600mAh, S8 sa malo većim displejom 3000mAh. S7 je imao 3000mAh na 5.1", a S8 isti kapacitet na 5.8". Ide leto gde automatika odvrne osvetljenje, ne pomaže tu nikakav štedljiv procesor, ne pomaže ni apple u tim uslovima korišćenja koji ima bolji procesor, osvetljenje sija napolju na max i idu procenti ko formula. Po mom skormnom mišljenju baterija je problem na novim S8 modelima, ma kakve god neko testove da izbaci i nahvali u labaratorijskim uslovima, leti sa automatikom napolju teško da me neko ubedi da ima dobru autonomiju, ili bar istu kao S7/S7E.

Odlično izgleda crni ovako, za novo home neću ništa da komentarišem dok ne probam. Kamera, tu sam očekivao napredak, a ovo isto kao na S7?
Apple je primoran na kovčeg izgled zbog odnosa ekrana i telefona sa njihovim home tasterom, ako nešto ne promene izgledaće kao spomenik koji niste menjali par godina, greota staviti iphone pored S8.
 
Nisu iste kamere ,pogledaj klip od erike koji sam zakačio. Def izbacuje najbolje klipove na youtube

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Lete procenti i na s7e napolju, posebno danas kad je sunce bilo baš jako plus se koristila kamera. Po automatici mi je osvjetljenje bilo non stop na max, e sad čisto sumnjam kao što kaže kolega @Ivan I. da tu nešto može pomoći osim sirove snage baterije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@ Ivan I.

Slazem se 100%.

A kamera je verovatno malo bolja, izgleda da je mogucnost 4k 60fps snimanja najveca razlika u odnosu na S7/E.

Odlicne su osmice ali steta sto nemaju vece baterije, npr. 3600 mAh (S8) i 4000 mAh (S8+).
 
Za veću bateriju čekajte s9 :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisu iste kamere ,pogledaj klip od erike koji sam zakačio. Def izbacuje najbolje klipove na youtube

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Na ovom klipu što si postavio "Erika smarač" vidim kako pravi majmunicu od sebe prednjom kamerom, a uporedni test i fotografije u identičnim uslovima ne. Niti sam tek ubeđen da je bolja od Piksle sa hdr+.

Za sada od novina novi S8 donosi ultra sey izgled, ali sve ostalo mi je meh. Uboli su ono što treba i to bolje od apple sa "s" modelom kada prepakuju na kašičicu isti telefon koji ponovo prodaju. Ovi su prešli igricu i za apple, keve mi, razbiće se od prodaje zbog dizajina telefona, čak je skin lepši od starog.
 
Mislio sam da pitaš da li je isti senzor zadnje kamere krastavac , prednja selfi sam mislio da je bitna samo za devojčice

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posle note 7 koji mi se bas svideo, sad mi privukao pažnju i S8 plus :)
Pitanje je samo kakva je baterija u odnosu na Mate 9... Vizuelno ono što sam malo video ovde po slikama mi je skroz ok... A dijagonala, savršena 6,2 " :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
 
Moje licno misljenje je da se nece bas razvaliti sa prodajom osmice, ja licno sam svake godine cekao novi model i cim se pojavio pazario medjutim da dajem duplo vise novca za prakticno identicnu stvar mi je van pameti, cekam nokiu da vidim i xiaomi 6 plus pa da vidimo sta ce oni reci, u svakom slucaju ne vidim razlog prelaska sa s7e na s8 ili s8+

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Realno nista toliko wow osim drugacijeg dizajna i veceg ekrana. Ostalo nije nista vredno da se predje sa s7e na s8. A i da su bar ubacili i model sa ravnim ekranima
 
First look at the Samsung Galaxy S8 / S8 +

Tu je i poredjenje kamera sa S7.

Izgleda da 4k snima sa 30 fps a 1080p sa 30fps/60fps, verovatno takvo unapredjenje, uz dual kamere i ultra slo-mo, cuvaju za Note 8.

Sad vidim sta je postavio Sumadinac, dakle sve to moze da se ocekuje od Note 8 :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno