Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

uploadfromtaptalk1457542851473.jpg
 
To je i meni bilo čudno kada je hsv, napisao... Nigde do sada nisam čuo da ne dolazi sa marshmallow... :)
 
To je i meni bilo čudno kada je hsv, napisao... Nigde do sada nisam čuo da ne dolazi sa marshmallow... :)

Kad sam napisao da S7 ne stize sa MM? :) Napisah da cekam moguca poboljsanja i manje bloat-a na N verziji, mislio sam na prvi sledeci (veci) apdejt..
 
Hsv je pominjao Android N verziju, naravno da dolazi sa Marshmallow :) Ja počinjem da se predomišljam da li mi treba uopšte S7 Edge, čekam da ga dobijem za test pa ćemo da vidimo da li će da me privuče. Možda sačekam par meseci da u ponudu upadne srebrna varijanta, najlepša je stvarno.
 
Onda ok, mislio sam da je 6.0.0, pa mi nije bilo jasno zasto u startu nisu izbacili sa tim minimalnim updateom na 6.0.1
 
Hsv je pominjao Android N verziju, naravno da dolazi sa Marshmallow :) Ja počinjem da se predomišljam da li mi treba uopšte S7 Edge, čekam da ga dobijem za test pa ćemo da vidimo da li će da me privuče. Možda sačekam par meseci da u ponudu upadne srebrna varijanta, najlepša je stvarno.

Bas tako, uzmes fon, istestiras sve zivo i onda ces znati da li da narucis uz novi ugovor ili ne :) Mada nema tu sta da iznenadi u negativnom smislu, mozda neke sitnice ali tako je kod svih telefona.

Sivi je ok ali crni edge je brutalan, jos da ima neku ''matiraniju'' teksturu na zadnjem panelu kucista..

Ako te ne mrzi kad budes testirao mogao si da napravis krace poredjenje u low light uslovima, npr vs Nexus 5 (hdr+).
Ovako odokativno bih rekao da je WB na sedmici podesen tako da u tim uslovima (''amber'' ulicno osvetljenje) snima fotke sa malo vise zutog (aka piss) tinta od prosecnog flagshipa ali mislim da to moze da se sredi jednostavnom rucnom promenom WB u fabrickoj kamera aplikaciji.

A i da objasnis ljudima da je takav tint manje-vise normalna pojava na velikoj vecini kamera (cak i dslr) u tim uslovima.

I da, ovo me najvise zanima - imaju li te zakrivljene ivice bilo kakvu upotrebnu vrednost ili su tu samo za nekakav wow efekat :) I da li je citljivost displeja pogorsana po tim ivicama na dnevnom svetlu (oblacno/suncano vreme).
 
Poslednja izmena:
Šta znam, mene je nekako srebrni(sivi) najviše oduševio :) Hoću, uporediću sa svim telefonima koji mi budu tu trenutno, trenutno imam Lumiu 950 i Mate 8, valjda će biti i dalje kod mene dok S7/S7 Edge stignu na test. Obavezno će biti i primeri poređenja sa 5D Mark III, da se vidi kako se nose u odnosu sa DSLR-om. Biće sve detaljno i za ekran i za ivice :)
 
Odlicno, posebno sto ces moci da uporedis WB sa dslr-om. Ubedjen sam da se preteruje sa hejtom S7 kamere.

A do tada evo prve ozbiljnije flickr galerije - https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/sets/72157665571952446

Ako nekoga interesuje kvalitet prednje kamere - https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/albums/72157665443052842

Meni je ovo odlicno ali uz jednu manu - previse ostrenja i halo efekti. Kao da je neko uzeo semplove sa 5X/6P nexusa i odradio dodatno ostrenje (mozda i blazi hdr) u nekom programu, bukvalno mi tako deluju ove fotke u svakom smislu.

Ali i pored toga mislim da ce ovo biti odlicna kamera + tradicionalno vrhunski samsung 1080p/4k k kamkorder, samo jos da je stabilizacija upotrebljiva i to je to, sve sto je potrebno prosecnom coveku za snimanje ''iz dzepa'' a i vise od toga :)
 
Poslednja izmena:
Crnja objasnio!...posebno za tw i ostale nonsens stvari :)
 
Snimio sam jedan kratki video prvih dojmova za S7 Edge. Onaj mali adapteric bi trebao radit kao OTG, provjerim ujutro pa vam javim ;)
Evo i video ako nekog zanima..
(Isprika ako je dupli post, ne vidim prethodni da je prosao...)
[YOUTUBE]N9rBj0PpDGc[/YOUTUBE]
 
[YOUTUBE]O67hlsmFvog[/YOUTUBE]
 
Poslednjih 15s... Nije bas u fokusu :)
 
Exynos S7

DAxOOY7.jpg


Vrh :) Ovo je u rangu OPO, Z3 ili za nijansu losije.

Samo ipak cekamo Gizmov test jer na ovom sajtu u testu koji i Gizmo vrti (surf @ 250cd/m2) S6 i ajfoni 6 imaju prakticno za 3h bolje skorove od onih iz bench testa (sto je nemoguce) dok se sve to za ostale telefone poklapa otprilike ili je razlika mala. Tako da je sve to sumnjivo, bar kada su S6/IP6 u pitanju a za S7 cemo uskoro dobiti potvrdu.

Ali u svakom slucaju mislim da ce Exynos S7/E pokidati sto se autonomije tice pa makar to ''pokidati'' znacilo da ce imati ''tu negde'' autonomiju sa najboljim telefonima iz 2014. Nema veze, bitno je da se ne razmislja o bateriji.

Na kraju ce ispasti dobro sto je Exy. verzija za Evropu, jedino ti xda romovi al'..
 
Poslednja izmena:
Meni je najtužnije što je iphone tu negde sa maltene duplo manjom baterijom. Zamislite da ubaci 2600-2800 u ip7, odrao bi sve...
 
Ali V10 sa istom baterijom... tuga.
Kako je ovo moguce?

L950 tek uzas.
 
I za Note 5 kazu da je baterija mnogo dobra, a ovamo ljudi ne mogu dan da sastave. Samsung je to ;)
 
Meni je najtužnije što je iphone tu negde sa maltene duplo manjom baterijom. Zamislite da ubaci 2600-2800 u ip7, odrao bi sve..

^ znas kako kazu - https://www.youtube.com/watch?v=YplniUReADU

:d

Ma ljudi S810 je djubre kada je autonomija u pitanju ali kao sto rekoh ipak sacekajmo Gizmov/bench test jer tu nema namestanja, na sajtu iznad ip6 i s6 izvlace oko 3h vise od proverenog testa tako da je veoma moguce da je neko uzeo kes za to ;)

Na kraju kapiram da ce Exy. verzije sigurno imati duze trajanje baterije od SD820 a sad koliko.. to ce se tek videti.
 
Poslednja izmena:
Exynos obecava.. Ko bi rekao ?
Jos nam ostaje direktno objektivno poredjenje
 
Taj Samsung baš ne voli Amere :D
Prvo im šalje Note 5 pa sada i lošiji snapdragon s820 ccc
 
ma oću da kažem da sajt uopšte nije merodavan. jedino ako surfuju crnim sajtovima mada i 6p ima amoled pa je dosta niže. a eto i ta lumija. prevara bre :)
 
ma oću da kažem da sajt uopšte nije merodavan. jedino ako surfuju crnim sajtovima mada i 6p ima amoled pa je dosta niže. a eto i ta lumija. prevara bre :)

Ovo za video me i ne cudi. Samsung svaki put ima dobre rezultate kod ovih testova kad se radi reprodukcija video fajlova.
Ali ovo za surfovanje deluje nerealno po malo.
 
Poslednja izmena:
^ znas kako kazu - https://www.youtube.com/watch?v=YplniUReADU

:d

Ma ljudi S810 je djubre kada je autonomija u pitanju ali kao sto rekoh ipak sacekajmo Gizmov/bench test jer tu nema namestanja, na sajtu iznad ip6 i s6 izvlace oko 3h vise od proverenog testa tako da je veoma moguce da je neko uzeo kes za to ;)

Na kraju kapiram da ce Exy. verzije sigurno imati duze trajanje baterije od SD820 a sad koliko.. to ce se tek videti.
Ma, sve to stoji, ali i na testovima i u realnom radu ip6 i 6s zaostaju ne više od 20% po pitanju SOTa, a baterija im je 40% i više slabija...Pa, uzmi ip6s i S6, isti SOT, a baterija 30% manja (ne uzimam rezoluciju i dijagonalu ekrana u poredjenje). Ne volim Iphone, ne odgovara mi iOS, ali se pitam šta bi bilo da stave u oba po 40% jaču bateriju, koliko bi im skočila prodaja...
 
Ne znam koliko su ti rezultati sa pomenutog sajta realni ali cinjenica je da su SD posle S800/S801 djubre sto se tice autonomije. Dobro, mozda ne bas djubre ali sigurno su ispod svakog ocekivanja :)

Sto je najgore sad su male sanse da ce se pojaviti neki SD820 flagship sa autonomijom koja moze da parira 2 godine starim S801 androidima, smesno.

Ma, sve to stoji, ali i na testovima i u realnom radu ip6 i 6s zaostaju ne više od 20% po pitanju SOTa, a baterija im je 40% i više slabija...Pa, uzmi ip6s i S6, isti SOT, a baterija 30% manja (ne uzimam rezoluciju i dijagonalu ekrana u poredjenje). Ne volim Iphone, ne odgovara mi iOS, ali se pitam šta bi bilo da stave u oba po 40% jaču bateriju, koliko bi im skočila prodaja...

Dobro, to stoji da ajfoni imaju ubedljivo najbolji soc i da bi pokidali sa vecim baterijama (6s plus i ovako kida) ali pazi, jedan ortak je presao sa S6 na IP6s, rece da je uzasna autonomija na oba :) Naravno IP6s da ima 2550 mAh odrao bi S6 ali tu opet moram da citiram cika Putina :D
 
Poslednja izmena:
iPhone ide na ono: "Jedan dan koricenja" a to se odnosi na nekih 12-14 sati koriscenja. E sad problem je sto kod mnogih korisnika 6s ne moze ni toliko. 6s Plus sigurno da.

Mislim da ce da idu na jos tanje baterije sa sledecim modelima, a izbacuju i 3.5mm izgleda.
 
Nazad
Vrh Dno