Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Apple korisnici ce za 5 godina preuzimati mAh sa cloud-a uz ajfone sa 2.8mm ''debljine'' :)
 
Da a to je inace jako cudno za ''sobne'' uslove bez upotrebe blica :) Da pogadjam, ti si LG korisnik? :D

@ Uros Novakovic

Cestitam na kupovini, posle koliko godina si se vratio na Samsung? :)
 
Urose fine fotke. Neka te sluzi tel!
Nije moj tel, samo na brzinu ispucao.

Da a to je inace jako cudno za ''sobne'' uslove bez upotrebe blica :) Da pogadjam, ti si LG korisnik? :D

@ Uros Novakovic

Cestitam na kupovini, posle koliko godina si se vratio na Samsung? :)

Kao sto rekoh, nije moj :))

Jednom tw nikad vise tw.


Sve drugo sto se tice telefona je fantasticno uradjeno ali ipak nije klasa m9 koji koristim. Po ergonomiji, izgledu, osjecaju u ruci. Ekran kao i svaki Sammy, napucan do bola.

Kamera ima brz fokus ali ima nekad i malo da se pomuci, pogovoto se mucila kod ovih kugli koje su blizu jedna drugoj pa recimo opalim fokus na prvu. Treba mu jedno pola sekunde da "provali" kompoziciju i izostri. Jos malo cu testirati, ali ovo nije nista spektakularno kako je najavljeno....

Mislim da ce po dnevnoj svjetlosti fotke biti odlicne. Ovo sto je slikano sad, normalno da vuce na zuto, opustite se :))

Eto tako, pitajte sta vas zanima.
 
Autonomija baterije?
 
Nijedan puni ciklus jos uvijek. Iz kutije je imao 53%, posle sat vremena igranja (instalacije, nalozi, vr aplikacije itd itd ) na 35% pao. Napunjen na 56% nesto uzasno brzo i sada je na 48%. Sve to od pola 5 popodne otprilike. Nocas na punjac pa cemo da vidimo sjutra.


Edit:

Jedino nikako da pronadjem zasto mi ne vidi 5Ghz ssid....:/

Nema u wifi ono advanced pa da se izabere koji band ce koristiti....
 
Poslednja izmena:
Meni si ove fotke ok ali ništa nije woow i vec ne vidjelo. Videćemo kad izadju uporedni testovi s7, g5,6p, L950. Da li sentu neko izdvaja ili su svi manje vise tu negde
 

Lepo lepo. Šteta što sam se već otarasio 6S da probam kako radi u praksi.
 
Onaj mali dodatak šta služi kao za prebacivanje s drugog smartfona podatke na S7, i šta se dobije u kutiji s njim.. Uglavnom, radi kao OTG najnormalnije, evo upravo sam isprobao
 
Meni to nije radilo sa Blackberry-a uopste....A za OTG vjerovatno radi odlicno.
 
Ajmo ljudi, ceka se sot (mada taj pocetni ne moze da se poredi sa onim za mesec dana sto ce da bude, al opet bar neki info).
 
Nije zakljucan na Mts-u. Inace ja sam dobio primerak sa sony_imax260 senzorom.
 
Mozda najbolji test da se uporedi WB na auto podesavanjima, posto mnogi kazu da vuce na zuto, ja kazem da vuce na realno:



Cak su boje malo toplije na 60D.


I S6 vs. S7 fingerprint scanner speed test:

 
Proday moj SoT je ravno 5h zadnja 2 dana. Mojim načinom korištenja, i ja sam generalno zadovoljan. Iskreno sam očekivao da ću moći navući i do 6, s obzirom da sam to s Edge Plusom mogao, ipak je nešto lošija baterija nego na njemu. Kažem, meni i po mom načinu korištenja.

Sad neki koji više gledaju youtube ili šta ja znam, manje se kreću po gradu, manje razgovaraju (ja imam oko 90 minuta poziva dnevno), oni vjerojatno mogu izvuć i nešto više od mene.
 
Drugari imam 2 pitanjca mislim da ste ovo već probali:

1. Videh na ebayu ima dosta QI wireless chargera po bagatelnoj ceni. Većinu sam našao u UK pa me interesuje što se tiče neke voltaže i slično, jel bi to radilo bez nekih posebnih adaptera.

2. Pošto planiram da uzmem clear view case, ovo bi mogli znati i oni koju su imali s6/edge, da li bi wireless punjenje radilo dok je ovaj case na telefonu. Znam da neki podržavaju , a neki ne, ali nisam siguran.

Unapred hvala.
 
^

1. Da,radilo bi bez posebnih adaptera u zavisnosti od toga koji naručiš jer nisu svi isti (ima ih bez kutije/kabla/wall charger-a ...)

2. Radi probao sam pre par meseci sa svojim tel. i clear view coverom.Kažu: Wireless distance: 5mm

Pozz
 
Pretpostavih. Mada kod svakog piše Remove phone case cover when charging
 
Moguće da se sporije puni ako se odmakne na par mm (nisam siguran kako tačno to radi)
Ovi na ebay-u su većinom charging plate .... što bi značilo bez ičega samo "pašteta" :)
Kod nas su takođe većinom samo plate-ovi
 
Proday moj SoT je ravno 5h zadnja 2 dana. Mojim načinom korištenja, i ja sam generalno zadovoljan. Iskreno sam očekivao da ću moći navući i do 6, s obzirom da sam to s Edge Plusom mogao, ipak je nešto lošija baterija nego na njemu. Kažem, meni i po mom načinu korištenja.

Sad neki koji više gledaju youtube ili šta ja znam, manje se kreću po gradu, manje razgovaraju (ja imam oko 90 minuta poziva dnevno), oni vjerojatno mogu izvuć i nešto više od mene.
Hvala za info druze. Nisam samo skontao da li imas s7 ili s7e i da li ti je sot od 5h u 48h koriscenja odnosno od skidanja sa punjaca ili si punio oba dana i izvlacio po 5h sot?

Ono sto mene jos zanima kad budes radio test, je upotrebljivost loudspeakera za razgovor; znaci ako vozis auto i imas neki car holder za telefon probaj da zoves nekoga i vidi da li ces biti u mogucnosti da nesmetano razgovaras ovim putem. I nastavi sa dobrim poslom, volim da pogledam tvoje testove.
 
Isprobat ćemo to u autu prvom prilikom, a 5h SoT-a je kroz nekih 16 sati korištenja odoka.. Ostane možda 5-10% baterije prije nego ga stavim na punjač.
I da, S7 Edge je u pitanju ;)
 
Nazad
Vrh Dno