Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Pravo da vam kazem nisam ni ponistavao brojac na s2 :) sluzio je fino svo ovo vreme :)
sa stock romom nema gubljenja garancije? Cimanje mi je sada da ga nosim u samsung servis i da onda cekam da stave neki drugi rom... a verujem da je kao i na s2 problem u stock romu...
 
Posljednji SuperMan radi kao Doxa.
Zanimljiv je i BatMan jer češće dobija update, a valjda ima i nekih portovanih s8 aplikacija.
Kada probam javim.
 
Čekaj bre, kakve veze ima rom sa tim što neće da ti hvata satelite!? Ili neispravan telefon ili nisu dodeljene dozvole u aplikaciji

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ima i kernel (tj. modem deo softvera) uticaj na rad GPS, WiFi i mreze.

@komsa, koji ti build i ROM koristis za onaj dobar SoT?:)
 
За 16 месеци, колико користим телефон, батерија је изгубила 18% капацитета. Јел то много?
 
Pravo da vam kazem nisam ni ponistavao brojac na s2 :) sluzio je fino svo ovo vreme :)
sa stock romom nema gubljenja garancije? Cimanje mi je sada da ga nosim u samsung servis i da onda cekam da stave neki drugi rom... a verujem da je kao i na s2 problem u stock romu...
S2 je bio zverka. :)
Ma kakav servis zbog roma. Idi na Sammobile, imas linkove i uputstvo (moras da se registrujes) i nema greske. Nakon toga Adhell verzija 1.7.3 (novije ne blokiraju reklame) i u okviru njega imas package disabler (zamrzavanje nepotrebnih aplikacija) i ima da leti sve. :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Predjoh i ja na s7, sa s6... E sad imam par pitanja, generalno sem bolje kamere i boljeg, brzeg rada, bolje baterije da li ima nekih razlika u sofware-u... Nesto nikakvu razliku primetio nisam.

Inace uspeo sam za 70eur doplate uzeti 3 meseca star, garanvije nema, kutija, punjac, tj 280eur...po meni skroz dobra cena za ovakav telefon.
Jedino sto je sivi, a vise preferiram crne telefone, belo i zlatno ni u ludilu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ima i kernel (tj. modem deo softvera) uticaj na rad GPS, WiFi i mreze.

@komsa, koji ti build i ROM koristis za onaj dobar SoT?:)
Slažem se, ali sumnjam da su izbacili isti, a da neće da radi oni što treba da radi. Kako god, evo čekam da vidim hoće biti bolje posle novog fw.
За 16 месеци, колико користим телефон, батерија је изгубила 18% капацитета. Јел то много?
Nije. I ja sam bio bukvalno 1-2% manje, al sam koristio tipa 15 meseci
Predjoh i ja na s7, sa s6... E sad imam par pitanja, generalno sem bolje kamere i boljeg, brzeg rada, bolje baterije da li ima nekih razlika u sofware-u... Nesto nikakvu razliku primetio nisam.

Inace uspeo sam za 70eur doplate uzeti 3 meseca star, garanvije nema, kutija, punjac, tj 280eur...po meni skroz dobra cena za ovakav telefon.
Jedino sto je sivi, a vise preferiram crne telefone, belo i zlatno ni u ludilu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Imaćeš duži update i noviju verziju softvera dugoročno, šta bi više ;) Sa tim da će prelaskom na Oreo već početi negde da se razlikuju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@Proday,evo ga
175fd25e6bb0500c61b77d08f62446c6.jpg


from komsa's edge
 
@komsa ne razumem druže?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
greška, mislio sam da si ti pitao za build, @alfaunits je...

from komsa's edge
 
Nije. I ja sam bio bukvalno 1-2% manje, al sam koristio tipa 15 meseci

Не знам има ли сврхе мењати ромове, стављати неке друге, јер ја у тренутној ситуацији не могу извући више од 4h SOT, а то почиње да ми иде на живце.
И то чак ни не видим разлику између WiFi и 3/4G.

Сећам се да је било дана, кад сам га уз умерену употребу користио по два дана с једним пуњењем. Сад се деси да не може да добаци до 7 увече.
Ај, можда због лета, и врућине, па је чешће него раније био врућ, ал опет.
 
stavi neki WLD wakelock detector, mora da ti nešto radi u pozadini.... deluje kao da ti ne ide u "deep sleep"

from komsa's edge
 
Poslednja izmena:
Probao sam ja sa novim romom, par dana bilo bolje kao i onda opet dođe na isto a samo vreme izgubiš. Sunce i doplota dosta utiču na autonomiju...stavio sam u s8 temi sshot kad koristim tel u stanu i na wifi all day sot ide i do 7h, napolju sad po suncu i na mobile data pola od toga.

Odgovorno tvrdim da su autonomiju na s7 upropastili sa firmwerima...pa još što baterija oslabi vremenom :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Odgovorno tvrdim da su autonomiju na s7 upropastili sa firmwerima...pa još što baterija oslabi vremenom :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Samsung je to uža specijalnost da vremenom useru svaki telefon tako što ga obogalje koje kakvim sranjima usled čega baKterija hlapi sve brže i brže [emoji34]


Preko Tetrapaka sa S7 poslato
 
Кад се само сетим колико сам зимус извлачио. Ја сад нема шансе у стану 7h на WiFi, па све да ставим авиончић мод и да га пустим да држи црну слику на најмањем осветљењу [emoji30]
Додуше, тад сам још имао неки 6.х ром, па је могао да се користи xposed са свим својим додацима.
 
Domet. Ja vidim kada na poslu koristim net sa druge kartice da mi sprži bateriju mnogo brže nego sa prve. Različiti provajderi naravno, domet na prvoj loš al na drugoj još gori.
 
Imam ja jedno pitanje oko update-a. Moguce da je neko nekada i pomenuo ovde ali nisam nasao bas ono sto meni treba. :type:
Telefon sam kupio polovan i covek je rekao da je skidao onaj Knox ili tako nesto i da cu verovatno morati rucno da radim update. Jos uvek imam 6.0.1, i uvek kada udjem u software update, nikada nece da mi nadje novi update. Pise ono klasika ( The latest updates have already been instaled ). Da li neko moze da mi objasni sta i kako, da ubacim Nougat. Hvala unapred :p Screenshot_20170901-174628.jpg Screenshot_20170901-174619.png
 
Telefon rutovan, ništa od nadogradnje tek tako. Skineš firmware sa interneta i upucaš odinom...pominjano i na zadnjih par strana teme par puta i imaš gomilu uputstava po internetu/youtubu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav,
nov sam korisnik S7 modela, dosad sam bio Iphonac, ali mi iskrsnu kupovina ovog modela, i nisam se pokajao. E sad, problem je da nisam baš familijaran sa androidom. Kad sam ga ukljucio da se puni imao je 35% baterije, što me začudilo, jer sam i-phone nakon kupovine morao da punim 10 minuta da bi uopste dao znak da je živ.
Odmah mi je ponudio brdo nekih upd-ejta, izmedju ostalih i Android7. Imam averziju prema tome, jer je Iphone5 upravo i poslalo u penziju update na IOS9, inače fizički je posle 4 godine u perfektno stanju, pratično bez ogrebotine. Baterija skoro kao prvog dana.
Dok sam ga updejtovao, a posebno kad sam ga sinhronizovao sa Iphonom (što je exta jednostavna stvar sa SmartSwich-om i USB konektorom) telefon se grijao kao lud (mada je i sobna temperatura bila makar 35).
E sad sta bih trebalo da znam o telefonu? Šta je obavezno da instaliram? ovaj samsungov brower mi se čini potpuno OK. Nebih ga optereciovao nekim glupostima kao čuvari baterije , nepotrebni cash-clineri i slično, već nešto što baš treba. Recimo neki wirelees bridge ili slično.
Problemi;
-konekcija (cini mi se neki problem sa mobilnom interent mrezom, mada jos moram testirati), dal ima neko podesavanje ili slicno?
-povremena nedostupnost, rešava se restartom home-power dugme,??
Pitanja za senzore:
-pominje se IC senzor na nekim sajtovima?
-barometar ima? Fm radio?
-dal fabrickom aplikacijom mogu pokrenuti barometar, kompas i mjerenje temperature, ili ih moram skinuti iz prodavnice? Kako provjeravam temperaturu baterije?
Za sada toliko, znam da neke odgovore već mogu naći po raznim forumima, al su oprečni odgovori često :(
Hvala.
 
Za pocetak, nakon svih tih update-ova udari jedno vracanje na fabricka.
Grejanje prilikom prvog podesavanja i skidanja app je normalno i svima se usija (posebno sto je visoka ambijentalna temperatur.
Samsungov browser je odlican, slobodno ga koristi. Kao sto si i sam rekao, antiviruse, klinere i ostale gluposti zaobidji.
- kakav problem imas sa internet mrezom?
- koja si mreza? Da li je secena kartica? Jesi li na 4g?
Senzori :
Infrared blaster nema na ovom modelu
Fm radio takodje nema, barometar valjda ima (nisam gledao), vidi u okviru S Health app.
Za temperaturu baterije mozes da koristis Gsam battery monitor.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru Sljammy.
sad sam ga prebacio sa 4G i ostali na 3Gi ostali, mobilni internet je proradio. Čudno.
Ako uradim fabricki restart dal ce mi to pobrisati slike i kontakte? Ako hoce, moram li ga raditi? Kako u tom slu;aju najlakse da uradim cuvanje svojih podataka, kontakts i slično.
Gsam battery monitor moram skinuti ili ima fabrički?
 
A što bi proveravao bateriju temperature? Mislim, pitaš da li telefon ima barometar i FM radio...nemoj sada ko mlada mama biti pa brinuti i o temperaturi :)

Briše sve, ali ako si ubacio Google nalog na telefon, to će ti sačuvati kontakte i vratiti ih kada opet dodaš taj nalog. Slike svakako bekapuj, nebitno da li ih fabrički briše ili ne. Ako ti crne telefon ili ga ukradu, ostaješ bez slika, zato uvek bekap.

Gsam nije fabrička app, naći ćeš je na Play Storeu.
 
Mogu li dobiti savjet kako da uradim bekap, i kako google nalog povači kontakte, malo sam ko Marica neobaviješten... ;)
 
Google povlači naloge čim upišeš acc prilikom prvog paljenja

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Uzeo sam danas S7 i ludim već dva sata. Ubacio sam telenor karticu i ne mogu da se nakačim na mrežu. Jednostavno nađe postojeće mreže i probam telenor, a on vrti 3 minuta i ne uspe. Probao sam i 2g only, vadio sam karticu i vraćao...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Убаци другу картицу. Пробај ту картицу у другом телефону. Јел телефон нов?
 
Nov telefon. Kartica u drugom radi, druga kartica u mom radi. Znači wtf?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Menjaj karticu. Imao sam slicno iskustvo sa iP6 i nije htelo nikako da proradi. Uzeta druga i sve ok.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Na kratko se pojavio mobile data ali sam i dalje bio nedostupan. Ma kartica odlepila. Ne znam kako je do danas radila savršeno u G4.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno