Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Sem da POKUŠAŠ da underclockuješ procesor, rutuješ fon i pobiješ gluposti nema rešenja a ja sam sve to uradio, koristim Grenify za auto hibernaciju pozadinskih procesa... Nisam oduševljen rezultatom, doduše po ceo dan sam na WiFi (ne traži ga fon stalno) i izgura preko 24h, meni lično je to nedovoljno...poražavajuće je što sam sve to uradio da bih imao 24+h autonomije krastavac
 
Poslednja izmena:
To za M pricas ili i za L

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam ga sa M ne znam za L
Nadam se da ce knda nekim narednim apdejtom srediti to kao i na L sto.su

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
I ja se nadam samo sa rutovanim telefonom ne mogu da pratim ažuriranja, moram da ga vraćam pa opet, dakle načela ću se jer ne mogu to svaki čas da radim, možda bude bolje ali i novi Android izlazi uskoro...
 
A seti se L na pocetku kao sito i reseto ,curila je baterija i kroz pore u staklu [emoji1]
Sredice se to samo treba docekati

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Moralo bi, ovo ne valja, devojka ima S5 Neo na 5.01, ne gasi ništa u pozadini, sve stock, samo brblja, što Viberom što ovako i ne zarezuje ga 2%, ni cashe ne čisti, 300 čuda drži u pozadini, samo 300mA jača baterija a po dva dana joj traje, non-stop na WiFi... Poražavajuće, a ja se ubih setujući koješta da isčupam 24h...sem ovoga što sam već uradio ostao je samo custom ROM što mi na pamet ne pada, ne zanima me.
Ispade da sam prerano dozvolio update na Marshmallow
 
Poslednja izmena:
Klasika ,nema drugoga do cekati ili neki custom rom.Gledam z5p kod drugara 6.01 erzija 5 30-6h sot kada ne koristi mobilni net preterano
Samsung podbacio u totalu i uvek ista prica ne znam sta reci

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Hajde da se i ja uključim u temu, do sada sam samo čitao vaše postove. Naime, od pre par dana sam vlasnik ovog telefona koji sam uzeo posle Huawei Mate 7 (koji sam, inače, koristio najduže od svih do sada, čitavih 10 meseci, i bio sam vrlo zadovoljan).
Prvi utisci - ekran je stvarno odličan, telefon ozbiljno brz, kamera mi deluje sasvim dobro uz napomenu da za fotkanje uglavnom koristim dslr, tel. mi je samo za neko usputno škljocanje. Dizajnom telefona nisam preterano oduševljen mada fino leži u ruci, tanak je i odaje utisak kvaliteta. Ispupčena kamera na zadnjoj strani mi se ne sviđa, stalno imam utisak da ću oštetiti staklo kad ga spuštam na sto. Malo mi treba vremena da se naviknem na dimenzije jer je Mate 7 značajno veći uređaj. I na kraju svima poznat problem - baterija. Kako na prethodnom telefonu nisam uspevao da završim dan sa manje od 30% baterije, i to u retkim slučajevima, ovaj kapacitet i brzina pražnjenja su nešto što je baš teško prihvatiti. Na LL je, sa vrlo umerenim korišćenjem, trošio između 8 i 10% na sat, pa je bilo skoro nemoguće dobiti 3 sata SOT. Sinoć sam ga podigao na MM i danas imam već bolje rezultate, mada će se realno stanje videti za neki dan.
I za kraj - šta preporučujete od zaštite za telefon (a da ima da se nabavi u BG), uskoro idem na more i ne bih da ga upropastim pre nego što sam valjano i počeo da ga koristim? Da li je neko koristio onaj Clear View flip case koji mi deluje kao dobra zaštita, mada na netu ima primedbi da oštećuje staklo ekrana. Na njemu imam samo tempered glass zaštitu koja mi se ne sviđa, ali nek stoji za sada.
 
Ja sam stavio glass foliju i silikonske gaće kao i obično, nikad problem.
Što se baterije tiče ja izvlačim preko 24h (i to mi je jadno) tako što sam:
Rutovao fon i pobio đubre
Stavio crnu temu i ekran držim prilično tamnim na auto
Instalirao Greenify u root režimu da skoro sve stavlja u hibernaciju
Underclockovao procesor NoFrills-om
Izgasio sve nepotrebne notifikacije
Eto malo li je to posla a opet samo 29h max čini mi se.... Bedak
 
Poslednja izmena:
29h baterija? Pa šta hoćeš ti? [emoji15] [emoji23]

M2 Note
 
Tebi je to ok? Evo sad gledam dijagram, prognozira 31h...Meni nije dosta navikao na Lumiji 1520 na 3600mA da danima traje... Ako ti misliš da nije loše super
 
Pa ne možeš uporedjivati 3600mah sa 2550... Uzmeš onda S7 ili S7 Edge.

Jedno je ti što si navikao, ali nisi onda trebao ići na S6 koji je poznat po slaboj bateriji.

M2 Note
 
Baci mi bbs u temi, mozda ima nesto sto ti jede bateriju, pa da vidimo sta moze da se uradi, ako i moze.

2.1 verziju.
 
Ne razumem izvini, neki ss ili iz aplikacije...?
 
Poslednja izmena:
Klikni na moj potpis BBS, napravio sam temu na forumu, pročitaj, sve ti piše tamo. Onda skineš poslednju stable verziju (imaš u temi kačio sam Urosu ili nekome link, pa skini nju) 2.1

M2 Note
 
Evo instalirao sam, samo da provalim kako da okačim ss ovde jer me zeza Tapatalk, ne znam kako da šerujem, ništa ne uspeva, daj mi neki mail da probam log ili tako nešto da ti šaljem ako nije problem
 
Poslednja izmena:
Klikneš na share dugme u gornjem desnom uglu i pojavi ti se ovo:

uploadfromtaptalk1467506036150.jpg klikneš na save i okacis na dropbox taj txt fajl. Okači mi prvo kako piše, imaš uputstvo u prvom postu u toj temi. Kasnije ćemo da vidimo šta i kako.


M2 Note
 
Evo ga, s tim što moram da priznam da ovo nije ispoštovano ''Telefon napunite do 100%, skinite sa punjaca, ostavite ga 4 sata u stanju mirovanja (znaci normalno ostavite internet upaljen bilo wifi ili 3G ili 2G sta vec koristite) i odradite dumpfile kako je opisan u prethodnom pasusu.

* Ako kazem da ostavite u stanju mirovanja onda tako kazem. Gorela kuca, poplava, tornado, zvali/slali poruke devojka, mama, tata, brat, sestra, tetka iz Kurtulica, ne zanima me Zelite pomoc? Postujte pravila.
* Nemojte lagati da niste cackali telefon, dzabe lazete, videcu da ste ga koristili makar i sekund. Zelite pomoc? Postujte pravila.


https://www.dropbox.com/s/v7kxoesctztz4d1/BetterBatteryStats-2016-07-03_114004542.txt?dl=0

ako te ne mrzi vidi, ili ću kad budem mogao da okačim odgovarajući dump
 
Poslednja izmena:
Sve je okej koliko mogu ovde da vidim. Onaj battery widget... Jel moras da ga imas?

Sat i 15 SOT-a i 2 sata i nesto uptime, to je korektno sasvim. Doduse to je wifi i smanjeno osvetljenje. Kontam da bi mogao izvuci za 18-20h 5h SOT-a, dok je verovatno kada je na 3G/LTE i jace osvetljenje nekih 3 i po sata, 4h SOT-a na nekih 18h max.
 
Znaci to nam je sto nam je ,a ok ,oces ekran 2k itd sa baterijom 3000mah
Ipak se nadam ce to srediti sa nekim sledecim apdejtom,da je poprave bar jos malo

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Sve je okej koliko mogu ovde da vidim. Onaj battery widget... Jel moras da ga imas?

Sat i 15 SOT-a i 2 sata i nesto uptime, to je korektno sasvim. Doduse to je wifi i smanjeno osvetljenje. Kontam da bi mogao izvuci za 18-20h 5h SOT-a, dok je verovatno kada je na 3G/LTE i jace osvetljenje nekih 3 i po sata, 4h SOT-a na nekih 18h max.
E hvala, lepo bi bilo da izvlačimo neka tri dana...
 
Ako ti izvlacis 29 sati sa ovim, onda sa S7 bi mogao možda 2 i po možda čak da navuces tri dana... Ali S7/edge stedljiviji i proc, display, veća baterija, krastavac.

M2 Note
 
Poslednja izmena:
Interesuje me stanje baterije, na poslednjim MM updateovima, ima li potrebe flashovati custom rom/kernel?
Sto se stanja baterije tice interesuje me SoT, posto hocu sad da kupim polovnjak :D, samo sljive da krenu :D
 
Ne verujem da bi custom ROM pravio bitnu razliku...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
44dbc1185cdcd8c356aa48084a93dad8.jpg
723308ffa22465803018d9878fab7a67.jpg

Da li je ovo dobar rezultat baterije?,uglavnom skoro ceo SOT je uz WIFI.


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno