Šta je novo?

Samsung Galaxy S6

Da, kupujem s6, mozda za 2 godine. A ovo sto sam rekao se odnosi za sve telefone, mislim da je telefon skroz ok, ioako ga nemam, koristio sam ga. To sto ljudi ukljuce 20 aplikacija i posle se nerviraju sto cekaju 21. da se opet otvori to je druga stvar. Proizbodjace nece da se opterecuju oki kesiranja toliko jer retko ko zna sta je multitasking. Pitao sam 5 drugara nijedan ne zna sta to znaci i svi brisu u task menageru redovno aplikacije
 
Poslednja izmena:
Mogu onda da zamislim zasto su tvoji drugari kupili sestice.
Ti majstore,blago meni uzmi neki lap top od 600e,i na njega samo internet koristi. Nista drugo vise. Nista paralelno.
Pa nam se za 6 meseci javi i napisi opste utiske ;-)
E moj Samsunze,kakva je to 'tvoja' ciljna grupa korisnika. Kupis S6 i brises task manager kao na Havajcu nekom od 512 ram-a
Zivela Srbija,zivele starlete i pozeri,koji ocigledno ne znaju ni sta kupuju
 
Poslednja izmena:
To oko kesiranja je skroz normalno, uopste to ne kapiram kao neki geek fazon ili izvoljevanje zaludjenika.
Vanila android radi sjajno u svakom smislu a proizvodjaci ga sakate na razne nacine, neki ga i skroz unakaze dok su neki UI korektni i mogu da prodju.

Sta ce mi hardverski mocan (i skup) telefon koji reloaduje aplikacije kao neki 2-3 generacije stariji uredjaj? Zar je jedna od osnovnih mogucnosti androida rezervisana samo za nekakve geek-ove? To je bre nesto najnormalnije za jedan smartfon u ovo vreme.

Aj ovo na 6.0.1 izgleda radi dosta bolje od S6 na LP-u i to je za pohvalu, kao sto rekoh MT je do MM apdejta na Samsung smart uredjajima bio smesan, jadan, u odnosu na flagship cenu i hardver moze da se kaze i katastrofalan. Inace S6 ima osnovu da radi brzo kao munja, hardver je brutalan za fon iz 2015. godine a inace i radi dosta brzo samo ga i dalje sakati TW.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno šta se koga tiče zašto je neko kupio koji telefon. Ako niste zadovoljni nečim batali i uzmi šta ti odgovara, zatim lepo u temu određenu za taj model i tamo se hvalite i komentarišite. Nego što je lakše pljuvati. Po meni se vi ne razlikujete uopšte od ljudi koji kupuju telefon samo zato što je "in" i ima ime. Važno da ima multitasking, bez toga je đubre. Kao da se svi živi poslovi i važne obaveze završavaju na telefonu.

Nema savršenog telefona. Spram potreba i mogućnosti se uzme šta izgleda kao najmanje loše rešenje i uživaš.
 
Stvarno ne razumem toliku potrebu za multitaskingom, cak sta vise uvek aktiviram greenify da bi mi gasio sve aplikacije koje trenutno ne koristim i aktivne su u pozadini
 
Poslednja izmena:
A koja je potreba onda imati S6 umesto neke starije generacije?
 
Znas koliko me zabole zasto je neko sa foruma kupio neki telefon :d

Ja bre pricam za sebe, ni posle 100 godine ne mogu da se nateram da kupim telefon koji je sjajan hardverski i to samo zato sto ima unakazenu verziju androida (pricam i o S6edge+ npr a posebno o S7 Edge).

Praticu situaciju oko softvera jer ne postoji hardverski bolji telefon od S7E i ako srede softver prvi je na listi za kupovinu, doduse ko zna kad, tamo negde za 12 meseci kad bude ispod 500e ali svejedno.
 
Kao da se svi živi poslovi i važne obaveze završavaju na telefonu.

Shvatices jednog lepog i suncanog dana zasto biznis korisnici uzimaju Note seriju ;-)
Do tada uzivaj u prelistavanju novina,slanju poruka na svom najnovijem flagship aparatu ;-)
 
Danas je baš lep i sunčan dan. A vi se lepo nemojte opterećivati tuđim problemima i nuditi ne konstruktivne kritike. Pustite nas neprosvetljene da uživamo u svom izboru.
 
Da bi zavrsavali 90% poslovnih obaveza.
Vise lap nije in,sada se sve zavrsava preko telefona. Toliko su napredni da maltene svaki kancelarijski posao moze na telefonu da se zavrsi ;-)
 
Dao sam samo banalan primer,apropo onoga sto je ljubisat100 napisao. Lepo sam i citirao deo njegovog posta. Nekada je bolje nesto dva puta procitati,nego pitati ;-)
A namerno sam izdvojio Note seriju jer je nekako najpribliznija zahtevnim kancelarisjkim radnjama.
Druga stvar zbog koje sam spomenuo Note seriju je ta zbog MT-a
Kako na S6,tako i na Note 5 ne radi bas najbolje MT
 
Poslednja izmena:
Note mi je lično velik. Dosta stvari ja završim i preko S6. Ali opet je primarno laptop i računar. Sve imaju svoju svrhu.
 
Mogu onda da zamislim zasto su tvoji drugari kupili sestice.
Ti majstore,blago meni uzmi neki lap top od 600e,i na njega samo internet koristi. Nista drugo vise. Nista paralelno.
Pa nam se za 6 meseci javi i napisi opste utiske ;-)
E moj Samsunze,kakva je to 'tvoja' ciljna grupa korisnika. Kupis S6 i brises task manager kao na Havajcu nekom od 512 ram-a
Zivela Srbija,zivele starlete i pozeri,koji ocigledno ne znaju ni sta kupuju
Ja kazem samo 90% korisnika kako gleda na telefon. Ja tebi ne pricam sta ces ti da kupis i ne zanima me sta imas. Ja sam sa mojim telefonom zadovoljan. Ja se isto nerviram nekad kad ne kesira lepo aplikacije, zaludjenik sam za mobilne telefone, ali ne dajem toliki znacaj multitaskingu kao kameri, i brzini rada uredjaja. (Da ne sme da mu se desi da zakuca)
 
Tebi nikad nije zakucao telefon na 10-15 sekundi? Znam da imas z2
 
To kad bi se desilo momentalno bi ga razbio.
Isto z2 imam, nema govora o 10-15 sekundi zakucavanja.
 
Kamera da je loša kao na Z2 leteo bi S6 u zid. Kapirate poentu. Snimim video i vi se i dalje ponavljate. Neverovatni ste, za medalju. Dižem ruke, imam pametnija posla.
 
Poslednja izmena:
Nema tu poente jer kamera na Z2 nije losa, nije ni sjajna ali daleko je od lose sto su potvrdili i vodeci svetski foto/video sajtovi, a S6 ima ubedljivo najlosiji UI/SW od svih novijih telefona tako da je to daleko veca ''tragedija'', posebno u odnosu na sirovu snagu i kvalitet hardvera a i cinjenicu koliko je stock android sjajan OS :)

Ali nisam probao MM, ovo sto vidim deluje bolje od LP tako da je to jedan korak dalje ka krstenom UI na Samsungu :) Steta samo sto je to trebalo da se desi jos u vreme S5 :)
 
Poslednja izmena:
Evo i meni z2 nikada nije zakucao, kao i nexus 4, dok Galaxy s4 znao je redovno, kao i djevojkin s5 zna na oko 5 sek da se oduzme kad tad, da ne znam je li ziv ili mrtav.
 
@hsv, za mene je loša, kao što za nekog loše kešira jer je to video na nekom YT klipu, tako je meni kamera očaj na Z2, @blue moon je okačio ko zna koliko slika sa Z2, pogotovo noćne sa terase i kontenjeri, kamera očaj (što reče @telep: timelapse od tih jadnih kontenjera). Naravno da ćeš reći kamera Z2 može da napravi pristoju fotografiju, i ja sam snimio klip i postavio ovde za S6 kako je ispeglan sa MM, ali on i dalje ne kešira, džabe, tako je i dalje Z2 kamera krš. Ti si bar realan i napišeš da ima napretka, ali pojedinici preteruju. Razumem kada neko ima telefon i lepo ispljuje ono što mu smeta (kao član @BIA, sasvim korektni i očekivani komentari za 6P, i sam sam pisao u 6P temi da mu displej nije jača strana što je i on potvrdio), ala neko ko je telefon video u izlogu krene da komentariše :smash:
 
Za tebe jeste losa?! Wtf ajd' sad objektivno malo. Kao sto vidis ne kesira sa 3GB RAM-a kako treba, system zna da nagura dosta, cak i do 2GB. Je l' to ok? Nije, ni kao tvoja "objektivna" strana price o kameri na Z2.

A BIA... Ima klasicno subjektivno misljenje... 6P i njegove sitne "boljke" :) Dokazano je da 6P ima display u rangu Note 4, ~Note 5, a to sve imas u 6P temi. Hsv i Vojkan su kacili. Glupo je reci da mu display "nije jaca strana".

Btw. Poredjenje ti je jedna velika 0 :D
 
Nikad ti nije telefon zabagovao, zaseckao malo vise, lagovao itd? Ja iskreno ne poznajem nikog da mu telefon nekad nike bar malo zabagovao
Zalagovao jeste naravno, kao i svaki Android. Konkretno mi zalaguje tastatura, skrolovanje kroz recent menu nije skroz fluidno, zna da trzne tu i tamo ali daleko bolje radi od bilo kog Samsunga koji sam probao (da, koristio sam S6). Jedino iPhone radi fluidno skroz, Nexus prilicno dobro ali zna da trzne. Svi ostali laguju i to je to.
 
Za mene je loša, kao što je tebi loše što sistem zauzima 2GB. Moj stav, ende.

Ja vam želim dosta lepih vesti da čujete preko vaših telefona, dosta para da napravite i da vas služe kako očekujete. Sve najbolje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno