Šta je novo?

Samsung Galaxy S5

Idem ja.
 
utezeze4.jpg
 
Poslednja izmena:
Je l' to to okupljanje za testiranje S5...:)
Dobra birtija. :)
 
Poslednja izmena:
Mesto je haos depresivno. Cekam da mi nesto padne sa plafona na glavu :)
 
ludnica :) jedina mana što nema igorize negde u kadru ;)
 
Pa trebali su neku pevaljku da dovedu :p
 
Ja mironika krkana :D

Eno Dzeksona na telefon prica :)

Ocekivao sam Giba, Djilketa...ali sta da se radi :(
 
Poslednja izmena:
Ja mironika krkana :D

Eno Dzeksona na telefon prica :)

Ocekivao sam Giba, Djilketa...ali sta da se radi :(

E krastavac kad sam imao ispit danas...
I koji ću vrlo moguće roknuti... :(

Gledam ona glupa pitanja i razmišljam kako bi bilo dobro da mogu otići u BG... :d
 
Ja nisam mogao, neki medicinski testovi, prodajem kucu, kupujem stan i tako, dok se sve to sredi... :) Nadam se onom rostilj okupljanju, valjda cu tad moci :)
 
A kad bude "roštiljada"? :D
 
Gizmo, kad ce test S5? :)
 
Polako, prvo da dobijem telefon. Cak su i ovi ucesnici testirali pre mene :)
 
Ako te ne mrzi testiraj ekran na 100% osvetljenju i uglove gledanja (to se ispostavilo sumnjivo do sada) a i test kamere pored auto moda probaj da smanjis rezoluciju ispod max. 16mpix i da kontrolises fokus, iso, koliko moze. Najbolje bi bilo da odradis i auto vs manual test kamere, cisto da se vidi razlika. Neko je napisao da auto mod ume da cepi iso preko 2000 tamo gde uopste nema potrebe. Ok i auto mod je bitna funkcija ali sam ubedjen da S5 kamera moze mnogo vise kada se malo iskontrolise :)
 
@Stjepan
Sto sam krkan..? :D

@Gizmo
A dobro, nisu tu Djilke, Vojkan, Corvus Corax i ostali najistaknutiji clanovi ovog podforuma, ali tu je Dzekson, dr.sonic, kutija, ja... :D
 
Dobro, nije da nisam. :D

Inace, devojka u pozadini je na desnom uvetu imala mindjusu u obliku stilizovanog "S" a na levom stilizovani broj "5"... :)
 
Nisam ja onaj s'telefonom ja sam imao plavo-rozi adidas duks i iPad :p

Elem, lep okup, lepo organizovano od strane podjednako Benchmarka i Samsunga i doveli su zapravo upucenu devojku da drzi prezentaciju, sto je zapanjujuce.

Kafic jeste malo depresija, ali kapiram da ima neki "smek" kada nije prezentacija i okup u pitanju.

Clanovi bench-a sve fini ljudi, ja cu sledeci skup insistirati na tome da se nosi name-tag ili cu sam da ih ponesem i da lepim ljudima, i na ledja ako ne pristanu :)


Telefon, forum post mini review 1st impressions:

DIZAJN:

vizuelno ovaj telefon fail-uje. u pitanju je brat bratu dizajn S3 > S4 > S5. Funkcionalno (pod uslovom da sve to navedeno zapravo radi) ovaj telefon je drasticno bolji od svojih prethodnika. Rupice, lajsna (o boze kolko je ruzna), back cover, izbocine, su sve stavke do jedne podredjene funkciji i korisnosti telefona radije nego izgledu. Rupice + gumi osecaj prave efekat trenja koji je bio rak rana za mnoga stakla prethodnih SGS modela, Lajsna (zvanicno najruznija lajsna ikada) je tu da obezbedi bolji grip, izbocine lajsne su tu da sprece bilo kakav bocni pritisak/udarac da slomi telefon.

cuvena lajsna na delu:

20140223_165620_1-580-90.jpg


spreda zapravo nadodaje na izgled telefona i daje taj neki estetski efekat kakav S3/S4 nisu imali, sa strane izgleda kao da je skinuta sa sporeta (citat clana bencha ciji nik ne znam) gde bi po mom misljenju bila i lepsa da nije metalic, dok je funkcionalno genijalna - sprecava lom, i sprevaca slip iz ruke.

generalno, ja kao ljubitelj funkcionalnisti ispred dizajna smatam da je ovo konacno dobar potez firme koja je krenula dizajnom na istru stranu kao i apple ali sada se odlucila da zrtvuje izgled, zarad funkcije. Otuda silne kritike na izgled i dizajn telefona kada se gledaju slike na netu, bez uzivo efekta.


SISTEM:

Uz nadam se ispravan citat dragog nam moderatora kutije: Hardver vise ne prodaje uredjaj jer je prestigao odavno potrebe korisnika, vec softver koji firma nudi uz telefon", moram apsolutno da se slozim. Forumski post-review je pa cu slobodno napisati da je telefon veoma dumb-friendly i TW koji je na S5 je drasticno manje invazivan od S4 (ciji sam kratko vreme bio vlasnik)

Ono kako je google naredio Samsung-u da S5 bude vise "near nexus experience" odma da kazem da nije istina. Tw obuzima ceo android, ali ovaj put mnogo elegantnije od prethodnika. Zamislite Android kao template za zenski rod, S4 TouchWiz mu u tom slucaju dodje kao devojka koju ste izveli na prvi sastanak, a ona do kraja veceri ispricala sve svoje traume iz detinjstva, oko 7 prica o Jovani i Dragani koju ne poznajete, vec je isplanirala kakva ce svadba da vam bude i dilema joj je dal zelite da imate decu ili ne. S5 TouchWiz u tom slucaju ispada prava gospodja - doterana maksimalno, na visokim potpeticama, fenomenalnom sminkom, bira reci, ne davi, pusta te da pitas, ispricas svoj dozivljaj.

Gomila TW opcija je eliminisana, nema vise 700 svega i svacega vec imate osnovne default opcije, i mogucnost besplatnog DL-a onoga sto konkretno vama treba.


KAMERA:

Nazalost, ovo cu morati dodatno da istestiram da bih se uverio u funkcionalnost. Ovaj put takodje vazi foskula "zrtvuj jedno da drugo radi" jer na prvi osecaj zumirani detalji deluju bolje od svih ostalih prisutnih kamera (Lumia, iPhone), dok su konture oblika bukvalno kao "nalepljene" u fotoshopu i stvara se neki efekat "vestacke slike". Svaki proizvodjac sam podesava svoj Auto shoot mode, mozda je do toga, na kraju krajeva kamera je za ozbiljan i duzi test od onog sto sam bar ja testirao.



Overall zakljucak: Ne jurim telefon, ne umem da pisem ni na forumu civilizovano a da ne koristim ulicni zargon i previse humora, navijam za bilo kog od finih Benchmark ljudi da ga osvoji. Ali generalno sam zadovoljan onime sto je S5 doneo u odnosu na prethodne. Baš kapa dole za Function before swag. Šporet Lajsna na stranu :)
 
Biće i zvaničnih fotki koje su mnogo bolje, ali evo još par fotografija sa događaja :)


20140404172606.jpg
 

Prilozi

  • 20140404_173339.jpg
    20140404_173339.jpg
    1 MB · Pregleda: 277
  • 20140404_174135.jpg
    20140404_174135.jpg
    1 MB · Pregleda: 277
  • 20140404_181139.jpg
    20140404_181139.jpg
    1 MB · Pregleda: 281
  • 20140404_181259.jpg
    20140404_181259.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 296
  • 20140404_181315.jpg
    20140404_181315.jpg
    1 MB · Pregleda: 275
Dzeksone, pobeg'o si, a nisi zavrsio pricu o Sangaju :)

Sto se tice kafica, danas je delovao malo sumorno, ali obicno je prilicno kul. Bude dobra svirka i opustena atmosfera. Sto se tice dogadjaja, stvarno je bio lepo organizovan.

Sto se tice telefona... ne znam, nisam pametan :)
 
@Dzekson
To za lajsnu sa sporeta sam bio ja, u beloj majici na skupu. :) I ostajem pri tome. Takodje, slazemo se - funkcionalnost na ustrb dizajna, sto je bolje no obratno, a svakako bolje nego na S3 recimo, gde je funkcionalnost izostala radi dizajna, a dizajn uzas...

Inace, druzenje je bilo kul, ideja sa name-tag-ovima je dobra, pa cemo znati za iduci put. :)

O telefonu vise drugom prilikom... ;)

I da ne zaboravim - jos jednom cestitke Benchu i Samsungu za potez! A svima koji su hejtovali event jos dok nije dobrano ni objasnjen: nadam se da vam makar slike i ovi inicijalni komentari pokazuju da niste bili u pravu. :)
 
Bas me zanima da li ce biti pozitivnih komentara od onih koji su ga probali.
Verujem da svi osim za kameru (mozda) i ekran ne mogu da kazu ista lepo o telefonu.
Jedino samsung moze da ucini da duplo jeftiniji (nexus 5) telefon deluje kao spejs satl pored s5, s5 izgleda kao neka kineska telefon igracka sto kupujes za 150 dinara.
 
Poslednja izmena:
Malo ljudi skroz koliko se vidi na slikama. Jbt ovoliki forum, a ne moze se skupiti 25 ljudi :)
 
slažem se sa telepom. a i sa stjepom, možda je ranije trebalo da se krene sa prikupljanjem ljudi, baš je loše što ovaj forum nije skupio makar 20 osoba.
 
+ 1

što se mene tiče jedva čekam da provajderi izbace s5 i m8 na štandove da ih provučem kroz ruke. tek tada ću moći istinski da trolujem na s5 i m8 temama ;)

Pojavio se u Telenoru u Knezu, ima crni i beli
 
Malo ljudi skroz koliko se vidi na slikama. Jbt ovoliki forum, a ne moze se skupiti 25 ljudi :)

Bilo je na neki nacin dobro sto je manje ljudi. U smislu da je bar primio dovoljno ljudi gde bi visak bio guzva, a ekipa prisutnih je bila veoma tehnicki potkovana i druzeljubiva gde je pojedincu bilo olaksano da kroz interakciju ljudi mnogo bolje sagleda telefon kao temu event-a i da ceo dogadjaj generalno ostavi utisak jednog krajnje pristojnog i civilizovanog skupa sa ciljem.
 
Nazad
Vrh Dno