Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 I9505

Pozdrav svima
Imam problem. Desi se da ne radi home dugme, onda se i zaledi display. Resetovao sam ga, uradio factory reset, malo radi pa opet isto. Da li se kome slicno desavalo? Sta li je u pitanju? :trust:
 
Jesi probao da mu promenis rom ili ga vrtis na fabricka?Ako jesi onda je hardverski kvar.
 
Pozdrav, skoro sam dobio S4, medjutim, u poslednje vreme mi se cesto desava da telefon izgubi mrezu na nekoliko minuta, takodje desava se da i u toku razgovora sam prekine poziv, pa ako neko zna u cemu bi mogao biti problem.
P.S. Instaliran je najnoviji update.
 
U zadnje vreme se to dešava kod mene, 9d kako sam dobio 4G mrežu, a na Vipu sam.
 
Pozdrav, supruga dobila ovaj telefon od brata ali je staklo razbijeno. Zna li neko gde se moze zameniti samo staklo ili mora i lcd u kompletu? Hvala unapred.
 
Moze samo staklo. Oko 40e.
 
Ali ide obicno staklo koje se lako grebe, tako da odma zastita preko

Sent from my Z5
 
Na aliexpress-u staklo 6 $ verovatno tu i nabavljaju samo je frka zameniti,mozda bi i pokusao ali bi da ne shebem nesto sa onim gelom.
 
moje iskustvo. narucio samo staklo. ni jedan servis ne garantuje. prvo upozorenje da moze da pukne ekran pa onda rade. i u mom slucaju puce ekran. nista nisu naplatili ali sam morao da narucim ceo displej. to vec mozete i sami ali su meni zbog loma racunali ugradnju 1000 din. bilo je gotovo za 10 min.
P.S. ekran puca kad se skida touch tako da mi je ostao touch nemontiran.
 
Vratio na fabricko i apdejtovao na Lollipop 5.0.1 nisam neki strucnjak za android pogaseno sve(radi na 2g) i nesto mi jede bateriju nenormalno puni se telefon 3 puta dnevno!? Ima li neka fora? Nemoguce da je crkla baterija skoro uzeta nova.
 
Bateriju kao sredio nego je I kamera problem,zadnja nece svaki put da radi dok prednja nece uopste. Neko mi rece da je verovatno softverski problem. Ali kako resiti?
 
Ja sam pre desetak dana nabavio s4 model 9515 i generalno sam zadovoljan,jedino što mi smeta je dugo punjenje baterije,da bi se baterija napunila do kraja potrebno je skoro 3 sata a možda i duže,da li je to normalno ?
 
Treba ti punjac od 2A....ne znam koliko ima taj sto trenutno koristis...
 
Taj od 2A i imam ali nije original,definitivno je punjač u pitanju,uzeo sam sad punjač od meizu m2 note baterija se napunila do kraja za manje od sat ipo
 
Telefon mi evo vec drugi dan nikako ne ide u DeepSleep.
Bateriju isrce za 8h.
 
a7eaed1e6f1879c409b0582f3e69b84e.jpg

Vratio ponovo na lolipop 5.0.1 i baterija dosta bolja nego na kitketu

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 
Stavio sam juče Cyanogenmod 13 21.5. Nightly i za sada radi odlično. Ne mogu da uporedim osećaj brzine, pošto mi je i sa Touchwizom 5.0.1 radio ok, ali barem više ne gledam Samsungove gluposti a i mogu da koristim Now on Tap i slične Android 6 zezalice...
 
Jel znate gde je najpametnije uzeti bateriju za ovaj telefon..neka best buy varijanta? :)
 
BG Elektronik valjda, tamo moze da se dobije original. Ja sam zvao jednom ali nisam uspeo da dodjem do njih :) Ako saznas nesto javi, i mene zanima.
 
Jel moze pomoc prijatelja : pre neki dan sam instalirao oficijelni Lolipop pa sam rutovao metodom sa https://autoroot.chainfire.eu/
Sve je proslo OK, instalirana je i9505XXUHOJ2 verzija ali sad imam problem da mi Google Play Services jede bateriju, na njega ode i do 30%. Takodje, u account kad kliknem na Google nalog, dobijem "Unfortunately, settings has stopped...) gresku. Kad deinstaliram update za Google play services, onda ove greske nema, tj mogu da pristupim Google nalogu, ali zato neke aplikacije (tipa Gmail) prestanu da rade, tj traze da se uradi update za Google services.
Za ovu gresku sam nasao na par mesta da pise da je u pitanju bug, tj nema resenja dok Google ne izbaci update za Google services. Sacekacu ako je to problem , ali kako da resim problem sa trosenjem baterije?
 
Jedino reset pa instaliras sve ispocetka i ne radi update za play servise.Mada me cudi da ti ne radi gmail zbog toga,nije mi to rocno.

Послато са D6503
 
Narode imam problem sa fonom. U pitanju je 9505 model i baterija se prazni u pm, ponekada se uzasno pregreje i wifi nece uopste da se iskljuci. Vuce oko 460ma struje kada je van punjaca, od procesa koji najvise jedu je android i kada pustim nesto na plejeru onda plejer podivlja i fon hoce da se zapali koliko je vruc pa moram force stop. U airplane modu batery strana pokazuje da je wifi i dalje ukljucen iako ne bi trebalo. Fon je iz vipa, otkljucan njihovim kodom i mts kartica je sada u njemu. Radjen reset vise putam kes vajp i slicno. Neki savet? Koji bi tacno rom preporucili da probam da flesnem? Sve sugestije su dobro dosle. Narucio sam novu bat preko alija, ispala oko 8usdd originalna pa cekam da stigne ako je bat uopste problem ali me wifi jako cudi, kako bat pokazuje da je stalno ukljucen a ne bi trebalo? rom je I9505XXUHOJ2. Da li bi mogaoovaj? http://www.sammobile.com/firmwares/download/65147/I9505XXUHPA1_I9505VFRHOF3_VDF/
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi kaze kako da dodjem do Bg elektroniksa putem telefona? Danima zovem, automat se javlja i cekam u nedogled, na chatu mi nista ne odgovaraju... Uzeo bih bateriju za s4 novu...
 
Nemoj taj, taj je za voadafon mrezu. Ja dok sam imao S4 samo sam stavljao poljski rom, on je mi se najbolje pokazao. Probaj ova http://www.sammobile.com/firmwares/download/60473/I9505XXUHOJ2_I9505XEOHOF1_XEO/

Nemam vec dugo samsunga pa ne znam da li se nesto promenilo ali u svakom slucaju ne moze da ti skodi nista ako probas.

Skinuo sam ovaj rom. Koja je sada procedura preko odina, jel moram prvo da vratim na 4.4 ili mogu odmah sa postojeceg 5.01? kako da ne okinem kaunter prilikom instalacije? Znam, sada ce neko reci guglaj.. verujte da nemam vremena, u par koraka kako da ga flesnem na poljaka?
 
Ja mislim da counter ne bi trebalo da se "opali" dok ne stavis rootovan iliti neki custom rom i neki custom recovery
 
Neces "okinuti" counter, ne moras da vracas na 4.4. Prati korake sa slike i nece biti problema
f5de73dd38498dc03c1025be348cc52c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno