Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Isto ovo iznad, samo bih dodao da su dnevne fotke odlične a noćne, kao što sam rekao, uglavnom slabe. Kamera mi znači isključivo od kad sam dobio dete pa volim da imam lepe fotke sa njim, ostalo i ne slikam, društvene mreže nemam pa ih ni ne kačim nigde. Ali signal, zvuk, fluidnost u radu, baterija, brzina interneta nisu nikako problemi na ovom modelu. Kamera je solidna, i to je to, ali to je kompromis na koji sam pristao, za sad. A i ne daje mi se preko 1000 evra samo za bolju kameru.
 
Dok nisam podesio rutine za prebacivanje na 2g sa 4g dok sam na poslu redovno sam dobijao sms o nedostupnosti i propustenim pozivima sto je vrlo iritantno. Kamera se slazemo da nije to to ipak. Mnogo sam telefona promenio i mogu iz iskustva da kazem da nije to taj kvalitet ocekivani. Baterija overall zavisi od silovanja uredjaja u toku dana i u pravu ste da ipak dopuna baterije je brza i korektno je. Ne bih da gnjavim dalje. Mlatim praznu slamu. Ne mogu ispraviti nista sto je tu. Ipak se slazemo da za sada nema kompletnijeg androida. Za sad...
 
Ja koristim s23u na 5g i nemam nikakvih problema, kameru sam podesio da sam zadovoljan 90% korištenja, a imam u torbi uvik i P40 Pro ako baš zatriba za nešto.
 
Јел неко активирао некад maintenance mode? Није ми баш најјаснија поента тога ако после активирања свакако мора екран да се откључа да би се чачкало по опцијама. Мислим, ако однесем телефон у сервис са укљученим овим модом и дам им патерн за откључавање екрана, они онда могу и да искључе maintenance mode.
 
Posle 10-15 dana S23 plus, baterija se malo slegla, ja i vise nego zadovoljan 🙂 Tel je odlican u svakom pogledu. Samo da posluzi 3-4 god bez kvarova....
 

Prilozi

  • Screenshot_20240504_223951_Device care.jpg
    Screenshot_20240504_223951_Device care.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 275
zašto bi im davao lozinku/patern? kad uključiš m mode, telefon ti je otključan.
Šta popravljaš?
Ништа не поправљам, него ме је занимало. Хвала ти на одговору, значи телефон је откључан, ок.
 
Ovo za Ultru? Ima neki za +?
 
Одустао сам од Gcam на S23. Фотографије углавном имају неке артефакте на себи, а и нисам успео да подесим да могу да укључим камеру док је телефон закључан. Фотографија са артефактима је у прилогу.
Користио сам Gcam годинама без проблема на Жаоми Ми А3, али овде нешто неће. Оставио сам инсталирано само да пробам астро фотографију, па да бришем ако и ту брља.
Верзија коју имам је ACG 8.8 и неки конфиг JavaSaBr S23 AG за 8.8.
Пробао и новије Gcam верзије, али су закуцавале. На пример, када смањујем зум искочи из апликације.

Ех, Жаоми...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240506_103346_Photos.jpg
    Screenshot_20240506_103346_Photos.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 143
Iju u životu nisam bolje whitestone instalirao! Izgleda ravan ekran baš mnogo znači u životu...ili sam ja postao skilled posle svih ovih godina i instalacija. I shvatio sam konačno gde sam grešio sve vreme...redovno sam posle brisanja stakla telefona vlažnim alkohol maramicama prelazio onom glupom Mikrofiber krpom odma posle koja mi je ustvari navlačila prašinu! U svakom slučaju, preporod posle one folije i preporuka za sve koji su u mogućnosti. Sad je cena baš dosta pala...oko 30ak dolara dva u pakovanju pa se možete skupiti i podeliti, vredi svaku paru (kao i uvek al posebno sad)!
 
@Vlajković
@Rainmakerr
Momci,niste instalirali prave verzije Gcam :) vratite se par stranica unazad,kacio sam link za Telegram grupu,za Gcam (Egoist),sve radi bez greske,tip top.
 
Iju u životu nisam bolje whitestone instalirao! Izgleda ravan ekran baš mnogo znači u životu...ili sam ja postao skilled posle svih ovih godina i instalacija. I shvatio sam konačno gde sam grešio sve vreme...redovno sam posle brisanja stakla telefona vlažnim alkohol maramicama prelazio onom glupom Mikrofiber krpom odma posle koja mi je ustvari navlačila prašinu! U svakom slučaju, preporod posle one folije i preporuka za sve koji su u mogućnosti. Sad je cena baš dosta pala...oko 30ak dolara dva u pakovanju pa se možete skupiti i podeliti, vredi svaku paru (kao i uvek al posebno sad)!
Jel to cena samo za mali s23? Ja se isto lomim da ga uzmem za ultru,ali svakakvih sam stvari cuo,od random pucanja,odlepljivanja...svasta nesto...
 
Mozda nije direktno vezano za S23 ali na Gmail aplikaciji ne mogu da nadjem Folder od arhiviranih email-ova
Neke email-ove sam slucajno arhivirao i bezuspjesno ih trazim
 
Iju u životu nisam bolje whitestone instalirao! Izgleda ravan ekran baš mnogo znači u životu...ili sam ja postao skilled posle svih ovih godina i instalacija. I shvatio sam konačno gde sam grešio sve vreme...redovno sam posle brisanja stakla telefona vlažnim alkohol maramicama prelazio onom glupom Mikrofiber krpom odma posle koja mi je ustvari navlačila prašinu! U svakom slučaju, preporod posle one folije i preporuka za sve koji su u mogućnosti. Sad je cena baš dosta pala...oko 30ak dolara dva u pakovanju pa se možete skupiti i podeliti, vredi svaku paru (kao i uvek al posebno sad)!
Da li radi otisak prsta sa tim staklom?
 
Jel to cena samo za mali s23? Ja se isto lomim da ga uzmem za ultru,ali svakakvih sam stvari cuo,od random pucanja,odlepljivanja...svasta nesto...
Menja se cena, na akcijama je 32$ bilo najniže što sam video...čini mi se da je 38$ trenutno za ultru. Generalno kada se dobro instalira nema odlepljivanja, a da pukne samo od sebe to nikad nisam čuo. Ono što je evidentno je da je staklo definitivno primetno tanje nego ranije što je bilo, baš smo juče poredili whitestone na s9, s21 i s23 brat i ja.
Da li radi otisak prsta sa tim staklom?
Radi extra, zato ga i preporučujem uvek.
 
Sada sam gledao na sajtu da narucim za iP13. Cene su OK i to sve na akciji x2 ali yaba. 2x staklo+2x zastita kamere+1x gumeni bamper= 21,57$ sa promo kodom ali je, zato, postarina 38$ :D :D :D sto mu dodje, cirka, 60$ :(
Sto b' se u mome selu reklo: Skuplja dara nego mera.
 
Ne tako davno je 50+ € bio samo WSD. :)
Skuplja dara nego mera je kada ispadne skup telefon pa mora da se plati popravka. 😁
 
Pozdrav drustvo. Kako da promenim melodiju za određene aplikacije.... Npr za sms, Instangram,
Da budu različite melodije. Hvala
 
Za sms: settings - sounds and vibrations - notification sound i tu menjaš šta hoćeš. Viber znam da ima u svojim podešavanjima promenu zvuka, pretpostavljam da ima i instagram
 
da se pohvalim sa jednom s23 ultra lepoticom. inace zenskog je roda jer ima ulaz za usb-c. dao sam joj ime palcica jer palcem otkljucavam screenlock. dolazim sa sajomija i za sada ne vidim tu prednost samsunga u odnosu na sajomi. sve je isto a mozda i bolje na sajomiju, kamera narocito. telefon sam dobio na poklon pa ga mozda i prodam da uzmem dva ili tri telefona koja zavravaju posao
 
Ja tek sad vidim da S23 serija nema aptX, aptX HD niti aptX Adaptive...

LJK1Vgn.jpeg

Pogledajte prilog 398036

Sivo sve 🥹🥹

Imam molbu za osobu koja poseduje S23 telefon i slusalice koje podrzavaju aptX, da nesto proveri.

Elem, ja imam (stari) S10e telefon. I kod njega po defaultu je bilo da podrzava Bluetooth SBC codec. Ali u developer options je moglo da se ukljuci aptX.
Citam malopre topic i vidim ovaj screenshot koji je @War10ck_97 okacio. Gledam i razmisljam... kako moze biti 'sivo sve'? Zasto je aptX uposte izlistan. Onda vidim da je poslednji codec: SSC (Samsung Seamless Codec), a na samom dnu liste pise: "Grey-out means not supported by phone or headset".
Razmisljam zasto bi SSC koji je Samsungov codec bio 'not supported'. I padne mi na pamet da proverim kako je kod mene. Znam da mi je aptX bio aktiviran.
I vidim istu sliku, tj, ovo:

S1VhXmE.jpeg
0vVK1Xy.jpeg


Hm... probam da selektujem 'aptX', ali stvarno 'nece'. Ne prihvata izbor bilo kog codec-a, cak ni SSC (Samsung Seamless Codec).
Na kraju mi padne na pamet (jer znam da je bilo aktivirano) da ponovo uparim ('pair') moje slusalice (koje pored aptX, podrzavaju i aptX adaptive) i da ponovo proverim.
Povezao slucalice, pustio neku muziku i ponovo proverio da li se nesto promenilo u 'developrer options'.
I... evo kako izgleda u momentu kada su slusalice koje podrzavaju aptX povezane i pustaju muziku:

BeYpVZ7.jpeg
as5tnrc.jpeg


^ Dakle (standardni) aptX je aktivan (S10e model)

Moze li neko, ko ima Galaxy S23 (mene zanima bas 'cist' galaxy S23, ne Ultra, ili plus) i ko poseduje slusalice za koje sigurno zna da podrzavaju aptX, da upari slusalice i poveze ih sa S23 a zatim nakon pustanja neke muzike (ili video zapisa) proveri da li je u 'developer options' moguce aktivirati aptX codec? Hvala!

Ako se dobro secam, ja sam isprva u 'developer options' bio ukljucio 'HD audio' a zatim sam mogao da izaberem codec. Tada (prvi put) sam izabrao da to bude aptX. I sada svaki put kada se slusalice povezu i pusti se neka muzika taj. codec koji sam izabrao je automatski aktiviran (u ovom slucaju 'aptX').
Nema mi logike da je aptX izlistan a da ne mozes da ga izaberes. Verovatno zato sto slusalice koje podrzavaju aptX nisu uparene, i povezane (potrebno je pustiti neku muziku ili film, posto nece 'samo od sebe da prebaci na aptX' dok je tisina).

Moze li neko to da mi proveri (za Galaxy S23 telefon)?
 

Prilozi

  • no_aptX_1.jpg
    no_aptX_1.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 28
  • no_aptX_2.jpg
    no_aptX_2.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 8
  • aptX_1.jpg
    aptX_1.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 7
  • aptX_2.jpg
    aptX_2.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
da se pohvalim sa jednom s23 ultra lepoticom. inace zenskog je roda jer ima ulaz za usb-c. dao sam joj ime palcica jer palcem otkljucavam screenlock. dolazim sa sajomija i za sada ne vidim tu prednost samsunga u odnosu na sajomi. sve je isto a mozda i bolje na sajomiju, kamera narocito. telefon sam dobio na poklon pa ga mozda i prodam da uzmem dva ili tri telefona koja zavravaju posao
Bravo za tebe 😅
 
Ja mislim da ovo Kinezi vezbaju srpski pa pisu namerno po ovoj temi.. :ROFLMAO:
 
Imam molbu za osobu koja poseduje S23 telefon i slusalice koje podrzavaju aptX, da nesto proveri.

Elem, ja imam (stari) S10e telefon. I kod njega po defaultu je bilo da podrzava Bluetooth SBC codec. Ali u developer options je moglo da se ukljuci aptX.
Citam malopre topic i vidim ovaj screenshot koji je @War10ck_97 okacio. Gledam i razmisljam... kako moze biti 'sivo sve'? Zasto je aptX uposte izlistan. Onda vidim da je poslednji codec: SSC (Samsung Seamless Codec), a na samom dnu liste pise: "Grey-out means not supported by phone or headset".
Razmisljam zasto bi SSC koji je Samsungov codec bio 'not supported'. I padne mi na pamet da proverim kako je kod mene. Znam da mi je aptX bio aktiviran.
I vidim istu sliku, tj, ovo:

S1VhXmE.jpeg
0vVK1Xy.jpeg


Hm... probam da selektujem 'aptX', ali stvarno 'nece'. Ne prihvata izbor bilo kog codec-a, cak ni SSC (Samsung Seamless Codec).
Na kraju mi padne na pamet (jer znam da je bilo aktivirano) da ponovo uparim ('pair') moje slusalice (koje pored aptX, podrzavaju i aptX adaptive) i da ponovo proverim.
Povezao slucalice, pustio neku muziku i ponovo proverio da li se nesto promenilo u 'developrer options'.
I... evo kako izgleda u momentu kada su slusalice koje podrzavaju aptX povezane i pustaju muziku:

BeYpVZ7.jpeg
as5tnrc.jpeg


^ Dakle (standardni) aptX je aktivan (S10e model)

Moze li neko, ko ima Galaxy S23 (mene zanima bas 'cist' galaxy S23, ne Ultra, ili plus) i ko poseduje slusalice za koje sigurno zna da podrzavaju aptX, da upari slusalice i poveze ih sa S23 a zatim nakon pustanja neke muzike (ili video zapisa) proveri da li je u 'developer options' moguce aktivirati aptX codec? Hvala!

Ako se dobro secam, ja sam isprva u 'developer options' bio ukljucio 'HD audio' a zatim sam mogao da izaberem codec. Tada (prvi put) sam izabrao da to bude aptX. I sada svaki put kada se slusalice povezu i pusti se neka muzika taj. codec koji sam izabrao je automatski aktiviran (u ovom slucaju 'aptX').
Nema mi logike da je aptX izlistan a da ne mozes da ga izaberes. Verovatno zato sto slusalice koje podrzavaju aptX nisu uparene, i povezane (potrebno je pustiti neku muziku ili film, posto nece 'samo od sebe da prebaci na aptX' dok je tisina).

Moze li neko to da mi proveri (za Galaxy S23 telefon)?
Tako je već neko vreme na samsungu....isto kao kod tebe na slikama mi je bilo na s21, a evo i sada na s23 običnom. Moraš da upariš sa slušalicama koje podrzavaju tu tehnologiju i ista automatski bude upaljena u dev (ne preporučujem menjanje), ne treba ništa da palim ili gasim (osim slušalica). Evo i slike, nije mi bilo teško da odradim sve kako si tražio; s23 + Sennheiser Momentum TW 3.
Edit: dodajem i sliku iz senn aplikacije kao dokaz o modu u kom rade...slušam deezer HQ
 

Prilozi

  • Screenshot_20240507_215547_Settings.jpg
    Screenshot_20240507_215547_Settings.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20240507_215705_Settings.jpg
    Screenshot_20240507_215705_Settings.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20240507_215730_Settings.jpg
    Screenshot_20240507_215730_Settings.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20240507_220355_Smart Control.jpg
    Screenshot_20240507_220355_Smart Control.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 35
Nazad
Vrh Dno