Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Nazor sam se trudio da je ubijem danas i nisam uspio. To je to, sto se mene tice miran sam narednih nekoliko godina 🙂
 

Prilozi

  • Screenshot_20240428_213322_Device care.jpg
    Screenshot_20240428_213322_Device care.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 330
S23 ultra, glavna kamera 12mpx mod.
Kvalitet slika katastrofa,ovde se i ne vidi dobro jer kad uploadujem sliku na forum gubi na kvalitetu,uglavnom slike su previše izostrene,neke boje su kao isprane temperama a neke su previše jake.
Uglavnom najveći problem je to izostravanje koje delove slika potpuno uništi,uglavnom su to krošnje drveća i trava,ima li neko rešenje za to,na 50mpx modu je sve dosta bolje ali je slika tamnija,ima manje svetlosti i boje su totalno drugačije.
Ako neko zna kako da popravim ovo neka napise ,hvala
 

Prilozi

  • 20240427_103706.jpg
    20240427_103706.jpg
    362.4 KB · Pregleda: 125
  • 20240427_103346.jpg
    20240427_103346.jpg
    329 KB · Pregleda: 179
Ja sam baš razočaran kamerom na S23U. Crvena nema veze sa crvenom. Jeste da je osvjetljenje bilo slabije al klinac na ip14 plus daleko bolje slike pravio.
 

Prilozi

  • 20240428_114121.jpg
    20240428_114121.jpg
    136 KB · Pregleda: 184
S23 ultra, glavna kamera 12mpx mod.
Kvalitet slika katastrofa,ovde se i ne vidi dobro jer kad uploadujem sliku na forum gubi na kvalitetu,uglavnom slike su previše izostrene,neke boje su kao isprane temperama a neke su previše jake.
Uglavnom najveći problem je to izostravanje koje delove slika potpuno uništi,uglavnom su to krošnje drveća i trava,ima li neko rešenje za to,na 50mpx modu je sve dosta bolje ali je slika tamnija,ima manje svetlosti i boje su totalno drugačije.
Ako neko zna kako da popravim ovo neka napise ,hvala
Prvo u postavakama kamere ajde na inteligentnu optimizaciju, tu sa maximum prebaci na medium.
Drugo, skini sa galaxy storea camera assistant, u njemu stavi photo softnening na medium.

Nakon toga je vec razlika nebo/zemlja, slike su prirodne bez izostravanja i umjetnih boja.
Vidi koliko je fotka s desne strane prirodnija.
1.JPG


a za one koji zele jos vise, tu je i gcam:

2.JPG

Gcam daje slike onako realno kako oko vidi sa boljim sjenama, bukom i detaljima, a boje su onakve kakve trebaju biti.

Pogledaj na slici ispod, kako je gcam desno ostavio sjene da budu normalne, iskontrolirao buku i ne dodaje saturaciju zelenoj boji.
3a.JPG
 
I koristitie PRO mod makar sve u njemu bilo na automatici, tu je slika najprirodnija sto Samsung moze da napravi, auto mod ima puno post processinga.
 
Koji Gcam(verzija/moder) se pokazao najbolje?
 
Prvo u postavakama kamere ajde na inteligentnu optimizaciju, tu sa maximum prebaci na medium.
Drugo, skini sa galaxy storea camera assistant, u njemu stavi photo softnening na medium.

Nakon toga je vec razlika nebo/zemlja, slike su prirodne bez izostravanja i umjetnih boja.
Vidi koliko je fotka s desne strane prirodnija.
Pogledajte prilog 440355


a za one koji zele jos vise, tu je i gcam:

Pogledajte prilog 440356

Gcam daje slike onako realno kako oko vidi sa boljim sjenama, bukom i detaljima, a boje su onakve kakve trebaju biti.

Pogledaj na slici ispod, kako je gcam desno ostavio sjene da budu normalne, iskontrolirao buku i ne dodaje saturaciju zelenoj boji.
Pogledajte prilog 440357




Svaka čast na odgovoru,u camera asistent sam stavio photo softening na medium i na high ,razlika je odma primetna,ali ovu inteligentnu optimizaciju ne mogu da nadjem u podešavanjima,možda zato što sam ja i dalje na oneui 5.1 neću da prelazim na novije verzije jer baterija kraće traje,a osim kozmetičkih promena nista nisu konkretno ispravili,kako da najdem tu inteligentnu optimizaciju gde se tačno nalazi?
Hvala jos jednom na odgovoru,razlika je ogromna i samo sa ovom jednom promenom u camera asistent😄😄
 
To je ono što ljudima ne može da se objasni da treba da uradiš osnovna podešavanja u kameri da bi radila kako treba, nevezano da li telefon košta 150 ili 1500 evra. A GCam tek posebna priča. :ROFLMAO:
 
Svaka čast na odgovoru,u camera asistent sam stavio photo softening na medium i na high ,razlika je odma primetna,ali ovu inteligentnu optimizaciju ne mogu da nadjem u podešavanjima,možda zato što sam ja i dalje na oneui 5.1 neću da prelazim na novije verzije jer baterija kraće traje,a osim kozmetičkih promena nista nisu konkretno ispravili,kako da najdem tu inteligentnu optimizaciju gde se tačno nalazi?
Hvala jos jednom na odgovoru,razlika je ogromna i samo sa ovom jednom promenom u camera asistent😄😄
Ovo vec postaje smesno da se neki drze na 5.1 , a razog jos smesniji "baterija kraće traje,a osim kozmetičkih promena nista nisu konkretno ispravili". Da mi je samo znati na osnovu cega se doslo do ovakvog zakljucka kad je baterija odlicn na 6.1, sve radi kako treba, ali dobro sta je tu je..

Intelegentna optimizacija, 4 opcija u podesavanju kamere ( na one ui 6.1)...
 
Baterija lošija,generalno dosta toga su zakomplikovali l,nešto su kozmetički unapredili ali u suštini je isto samo što je baterija nekih 10 pošto lošija.
One AI mogućnosti su čist marketing,plus nama koji nismo na engleskom govornom području i ne znače,a vi koji ste na 6.1 recite da li ste ikada pri realnom radu na telefonu koristili ono zaokruzivanje za pretragu i te gluposti.
Koliko je baterija meni bitna govori to da ovu zverinu od s23 ultra drzim na 60hz i svim režimima za uštedu baterije.
Ko zna neka napise gde se nalazi ta intelignetna optimizacija u podešavanjima kamere pošto ne mogu da je nadjem
 
Svaka čast na odgovoru,u camera asistent sam stavio photo softening na medium i na high ,razlika je odma primetna,ali ovu inteligentnu optimizaciju ne mogu da nadjem u podešavanjima,možda zato što sam ja i dalje na oneui 5.1 neću da prelazim na novije verzije jer baterija kraće traje,a osim kozmetičkih promena nista nisu konkretno ispravili,kako da najdem tu inteligentnu optimizaciju gde se tačno nalazi?
Hvala jos jednom na odgovoru,razlika je ogromna i samo sa ovom jednom promenom u camera asistent😄😄
Ma azuriraj mobitel i uživaj, u najgoru ruku spojit ćeš ga pola sata ranije na punjač. Služi se mobitelom, a ne njemu.
Camera - > postavke
 

Prilozi

  • Screenshot_20240430_095220_Camera.jpg
    Screenshot_20240430_095220_Camera.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 103
Kako neko primeti da mu je baterija oko 10% losija...? Kod mene sve isto, cak ni promene ne primecujem jer su minimalne... Ali nekako ako imam aktuelan telefon, onda cu da imam i aktuelni softver. Sanse da promene nesto na bolje, vece su na novoj verziji, a 5.1 ma koliko nekom bio dobar - zakucan je takav kakav jeste, sa svim dobrim a svakako i losim stranama...
 
Baterija lošija,generalno dosta toga su zakomplikovali l,nešto su kozmetički unapredili ali u suštini je isto samo što je baterija nekih 10 pošto lošija.
One AI mogućnosti su čist marketing,plus nama koji nismo na engleskom govornom području i ne znače,a vi koji ste na 6.1 recite da li ste ikada pri realnom radu na telefonu koristili ono zaokruzivanje za pretragu i te gluposti.
Koliko je baterija meni bitna govori to da ovu zverinu od s23 ultra drzim na 60hz i svim režimima za uštedu baterije.
Ko zna neka napise gde se nalazi ta intelignetna optimizacija u podešavanjima kamere pošto ne mogu da je nadjem
60 Hz... suvisno je bilo sta napisati...
 
Baterija lošija,generalno dosta toga su zakomplikovali l,nešto su kozmetički unapredili ali u suštini je isto samo što je baterija nekih 10 pošto lošija.
One AI mogućnosti su čist marketing,plus nama koji nismo na engleskom govornom području i ne znače,a vi koji ste na 6.1 recite da li ste ikada pri realnom radu na telefonu koristili ono zaokruzivanje za pretragu i te gluposti.
Koliko je baterija meni bitna govori to da ovu zverinu od s23 ultra drzim na 60hz i svim režimima za uštedu baterije.
Ko zna neka napise gde se nalazi ta intelignetna optimizacija u podešavanjima kamere pošto ne mogu da je nadjem
Druze kupi A 14 i uzivaj u blagodetima tog telefona
Ovaj telefon nije za tebe , nema veze sto imas para
Ovde ces iskoristiti valjda pun potencijal telefona
Živeo ti meni
 
Baterija lošija,generalno dosta toga su zakomplikovali l,nešto su kozmetički unapredili ali u suštini je isto samo što je baterija nekih 10 pošto lošija.
One AI mogućnosti su čist marketing,plus nama koji nismo na engleskom govornom području i ne znače,a vi koji ste na 6.1 recite da li ste ikada pri realnom radu na telefonu koristili ono zaokruzivanje za pretragu i te gluposti.
Koliko je baterija meni bitna govori to da ovu zverinu od s23 ultra drzim na 60hz i svim režimima za uštedu baterije.
Ko zna neka napise gde se nalazi ta intelignetna optimizacija u podešavanjima kamere pošto ne mogu da je nađem
Imam još jedan savet za tebe, kad si napolju, stavi svetlinu ekrana na minimum, nema veze što ništa nećeš videti, baterija će ti trajati još duže.
 
Ljudi ima covek pravo da koristi telefon kako hoce. Kupe ljudi i kola koja idu 300+ na sat pa ih ne voze toliko. Slazem se da je greota, ja prvi bi ga pre izlupao sekirom da mi radi na 60 hz umesto na 120 ali to sam ja...neko to ne primeti (ili se bar ubedjuje da ne primeti).
 
Stvarno postoje ljudi koji ne primete tu razliku, blago njima. Ortak kada je poredio kod mene i njega na telefonu, ništa nije primetio. Ja više na 60hz nema šanse da bih mogao da se vratim.
 
Ljudi ima covek pravo da koristi telefon kako hoce. Kupe ljudi i kola koja idu 300+ na sat pa ih ne voze toliko. Slazem se da je greota, ja prvi bi ga pre izlupao sekirom da mi radi na 60 hz umesto na 120 ali to sam ja...neko to ne primeti (ili se bar ubedjuje da ne primeti).
Moja supruga ne primećuje. Drži onaj battery saver uvek, koji automatski spusti na 60hz.
Kad stavim moj telefon pored njenog i pokažem joj razliku - kaže da tripujem 😂😂
 
Ja sam mislio da je trip, ali kad sam neki dan uzeo iphone 15 itekako sam odmah primetio razliku, a bas za ip se tese kako nema razlike...
 
Ja koristim oba, i nije da nema razlike ali realno na ip 15 ekran jako lepo radi. Ne tešim se, prosto je tako
 
Lepo, ali vidi se razlika, to sam hteo da kazem.
 
Kako se ne vidi?! Vide čak i oni sa dioptriom kada skinu naočare. 120 herca čoveče... Heeeej!!! Pa nekada kada smo kupovali doppel herc pa je bilo duplo i primetno. Šalim se naravno. Dok sam koristio iPhone11 nisam imao predstavu šta je fluidnost ali to je bilo fluidno samo od sebe. Kada koristite uredjaje koji nemaju 120hz vama ne nedostaju ti novi gimick. Ajde sada da malo ospem paljbu na s23u. Potkocite se jer bice bumpy ride.

Kamera njah. Nista specijalno. Nista revolucionarno ne donosi. Taj zoom je neupotrebljiv. Low light cak i sa 10x. Barem meni. Tako ne velicajte mi kameru sa vasim expertizama i tipa kao ko si ti da tako nesto kazes i znas li ti da to mozes ili daj nam nesto konkretno bla bla bla. Wrong holy grail indiana Jones.

Znam. Znam. Prodaj telefon sta se mucis. Uzmi nesto bolje... Nema potrebe za tim komentarima jer se 80% sukoba misljenja na forumu svodi na tu recenicu.

I to je to. Sve ostalo je ok našminkano i daje overall premium osecaj uredjaja. Zna samsung sta radi kao i apple. Imaju fanbase. Konkurenciju glavnu kao sto je Huawei su osakatili onako smradno jer nisu znali kako drugacije.

poenta price je da iako smo uzeli ovakav telefon on ne opravdava vrednost koja je prenapuhana.
Uzmi xiaomi brate. Odnos cene i kvaliteta... Hmmm možda i uzmem na kraju. Who knows

Volim i ja vas 😂
 
Izgleda da će biti jos jedan update sa aprilskom zastitom za S23 seriju. U UAE su pustili
 
Kod mene još ništa ne stiže.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240501_115256_Software update.jpg
    Screenshot_20240501_115256_Software update.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 97
Da li zna neko jel može na Samsung pretraživaču da se ovaj meni za pretragu proširi preko celog ekrana kao na većini pretraživača da ne kažem na svim? Ovako je vrlo nepregledno. Inače je ovaj pretraživač jedan od najboljih koje sam koristio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240428_220543_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240428_220543_Samsung Internet.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 84
Kako se ne vidi?! Vide čak i oni sa dioptriom kada skinu naočare. 120 herca čoveče... Heeeej!!! Pa nekada kada smo kupovali doppel herc pa je bilo duplo i primetno. Šalim se naravno. Dok sam koristio iPhone11 nisam imao predstavu šta je fluidnost ali to je bilo fluidno samo od sebe. Kada koristite uredjaje koji nemaju 120hz vama ne nedostaju ti novi gimick. Ajde sada da malo ospem paljbu na s23u. Potkocite se jer bice bumpy ride.

Kamera njah. Nista specijalno. Nista revolucionarno ne donosi. Taj zoom je neupotrebljiv. Low light cak i sa 10x. Barem meni. Tako ne velicajte mi kameru sa vasim expertizama i tipa kao ko si ti da tako nesto kazes i znas li ti da to mozes ili daj nam nesto konkretno bla bla bla. Wrong holy grail indiana Jones.

Znam. Znam. Prodaj telefon sta se mucis. Uzmi nesto bolje... Nema potrebe za tim komentarima jer se 80% sukoba misljenja na forumu svodi na tu recenicu.

I to je to. Sve ostalo je ok našminkano i daje overall premium osecaj uredjaja. Zna samsung sta radi kao i apple. Imaju fanbase. Konkurenciju glavnu kao sto je Huawei su osakatili onako smradno jer nisu znali kako drugacije.

poenta price je da iako smo uzeli ovakav telefon on ne opravdava vrednost koja je prenapuhana.
Uzmi xiaomi brate. Odnos cene i kvaliteta... Hmmm možda i uzmem na kraju. Who knows

Volim i ja vas 😂
Узми Шаоми брате...
Немој само да кукаш после кад ти замагли камера па мораш да вадиш sim фиоку да је одмаглиш😉.
 
... A tek ptoxy senzor. To je stvarno za neveru. Ovako znamo šta nosimo u dzepu. Ipak je Samsung semafor a iPhone ringla
 
Nazad
Vrh Dno