Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

RIP S23 FE u najavi. Kako glup potez prave ovim.
 
^ Slažem se,ali ja sam bolestan koliko vodim računa da mi telefon nikad ne padne.

Zanima me iskustvo nekog ko nije nosio masku i koji je imao direktan dodir površine i sočiva kamere kada stavlja telefon negde. Da li može bez problema da se tako naslanjaju sočiva kamere na površine,a da se staklo ne ošteti i utiče samim tim na kvalitet kamere?
Ја сам носио ѕ21u без маске. Има 2-3 ожиљка на ћошковима (биће слика кад и ако оде у огласе), на екрану увек била фолија (обична), позади ништа. Једно кратко време сам имао заштиту за сочива, то се гребало јер ми је било занимљиво да чачкам ту пластику, и то је то. Сад после 2 године и 2 месеца, сем тих ћошкова, и једне ситне огреботине на кућишту камере, нема других оштећења. Телефон све време без маске. На сочивима, колико ја видим нема ништа.
А ови ожиљци су сви настали одједном, кад ми је телефон испао из сакоа. Десило се једном, и то није пао на паркет, под, плочице, већ ко за баксуз на асфалт испред аута, и то не на онај фини као на писти, већ на најгори део код мене у блоку 23 где је све избраздано до бола...

Ѕ23u фурам без маске, само стакло напред. Пазим, не претерано, али пазим да ми је џеп закопчан. Да ли ће пасти? Па хебем га, вероватно у неком моменту хоће, мсм статистика је неумољива 😂 али ми не пада на памет да га враћам у маску. Можда у ствари поразмислим кад дође лето, па крене прича о мору и песку 😎
Иначе, наручио сам на Алију неку фолију за леђа, као hydrogel, тешко сра.е...
 
Samsung S23 ultra..
 

Prilozi

  • Screenshot_20230326_173216_Device care.jpg
    Screenshot_20230326_173216_Device care.jpg
    68 KB · Pregleda: 125
Fali da se vidi na koliko ti je baterija procenata, ovako je poprilično van konteksta.
 
Вероватно око 50, види се на графику.
 
Ova maska je odlična,imam ju skora več mesec dana.https://www.ebay.de/itm/354574136306
 
Pitanje za ljude koji koriste AOD. Koliko vam baterije on vuce? Primetio sam da meni u vecini dana stoji kao app koji vuce najvise procenata (pogledati screenshotove). Gasim ga nocu, preko dana uplaljen stalno. S23+ je u pitanju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230401_105826_Device care.jpg
    Screenshot_20230401_105826_Device care.jpg
    51 KB · Pregleda: 74
  • Screenshot_20230401_105822_Device care.jpg
    Screenshot_20230401_105822_Device care.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20230401_105818_Device care.jpg
    Screenshot_20230401_105818_Device care.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20230401_105815_Device care.jpg
    Screenshot_20230401_105815_Device care.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20230401_105809_Device care.jpg
    Screenshot_20230401_105809_Device care.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 89
Ја сам носио ѕ21u без маске. Има 2-3 ожиљка на ћошковима (биће слика кад и ако оде у огласе), на екрану увек била фолија (обична), позади ништа. Једно кратко време сам имао заштиту за сочива, то се гребало јер ми је било занимљиво да чачкам ту пластику, и то је то. Сад после 2 године и 2 месеца, сем тих ћошкова, и једне ситне огреботине на кућишту камере, нема других оштећења. Телефон све време без маске. На сочивима, колико ја видим нема ништа.
А ови ожиљци су сви настали одједном, кад ми је телефон испао из сакоа. Десило се једном, и то није пао на паркет, под, плочице, већ ко за баксуз на асфалт испред аута, и то не на онај фини као на писти, већ на најгори део код мене у блоку 23 где је све избраздано до бола...

Ѕ23u фурам без маске, само стакло напред. Пазим, не претерано, али пазим да ми је џеп закопчан. Да ли ће пасти? Па хебем га, вероватно у неком моменту хоће, мсм статистика је неумољива 😂 али ми не пада на памет да га враћам у маску. Можда у ствари поразмислим кад дође лето, па крене прича о мору и песку 😎
Иначе, наручио сам на Алију неку фолију за леђа, као hydrogel, тешко сра.е...
Kako radi otisak sa staklom?
 
Користим Whitestone, није савршено, али углавном ради из прве.
 
Izviinjavam se ako je već bilo reči o tome. Meni se drugi put u 5 dana dešava da se javim prilikom poziva, međutim ja ništa ne čujem sagorovnika, niti UI prikazuje da je veza "otvorena", dok sagovornik čuje mene. Prvi put me je drugar zvao u par navrata, i svaki put je bilo tako, morali smo na Viber. Danas opet slična situacija (samo bez ponavljanja). Morao sam da restartujem telefon, i sada radi. Neki bug po sredi? S23 Ultra
 
Stiglo mi konačno WSD posle 40 i kusur dana, odlučih jutros da ga postavim. Spremio sve, međutim onaj rig bio neravan jer je sto prosto takav, i tu načinih kardinalnu grešku... Pozvah ženu da pomogne... dok ja držim rig i balansiram lepak, ona da skine foliju sa stakla i postavi ga preko da ne iscuri lepak. Uradila ona to, spustio ja staklo bez da išta primetim, kako se raspoređuje staklo primećujem da lepak stalno curi sa strane, koliko brišem toliko curi.. Namestih ja staklo, sav srećan što je prošlo sve okej prvi put, izvadim telefon iz rig-a, raspalim po njim s onim UV svetlom i kad prošlo sve primetim šta je dešavanje... Žena jednu jedinu stvar imala da uradi i to zajebala, postavila staklo naopako 🤦🏻‍♂️ Ne znam koliko se vidi na slikama, nešto joj na A52s magli zadnja kamera, ne znam od kad, ništa mi nije prijavila, ali sve u svemu ovo zakrivljenje umesto da ide uz ekran naniže, ono se izdiže...

Što se samog stakla tiče, nisam baš oduševljen kvalitetom izrade jer nakon postavljanja na njemu je s "pogrešne gornje strane" bilo 5, 6 kuglica, grudvica falš prilikom izlivanja verovatno, ali sam ih uspeo noktima skinuti. Problem je što je ta strana trebala da bude s donje strane, gde je ekran pa se ne bi mogli skinuti kad se spoji staklo s ekranom lepkom i verovatno bi tako stojalo između
 

Prilozi

  • 20230401_121439.jpg
    20230401_121439.jpg
    126.8 KB · Pregleda: 68
  • 20230401_121405.jpg
    20230401_121405.jpg
    100.8 KB · Pregleda: 69
  • 20230401_121507.jpg
    20230401_121507.jpg
    119 KB · Pregleda: 92
Имаш резервни лепак, скидај, лепи опет. Немој сад жена је крива. Ти си лоше пратио упутства 😋
 
Имаш резервни лепак, скидај, лепи опет. Немој сад жена је крива. Ти си лоше пратио упутства 😋
Misliš da mu ništa neće biti da ga skinem pa zalepim s drugim lepkom s druge strane, ili da ipak vadim drugo iz pakovanja?
 
Писали су људи раније да ако нешто не иде како треба, у принципу може стакло пет да се залепи, коришћењем резервног лепка. Не гарантујем, али колико сам скапирао, може се стакло поново лепити.
 
Izviinjavam se ako je već bilo reči o tome. Meni se drugi put u 5 dana dešava da se javim prilikom poziva, međutim ja ništa ne čujem sagorovnika, niti UI prikazuje da je veza "otvorena", dok sagovornik čuje mene. Prvi put me je drugar zvao u par navrata, i svaki put je bilo tako, morali smo na Viber. Danas opet slična situacija (samo bez ponavljanja). Morao sam da restartujem telefon, i sada radi. Neki bug po sredi? S23 Ultra
Meni se pre nedelju dana desilo na S23U da pozovem nekog, sagovornik se javi ali me ne čuje niti ja njega. Probao više puta da pozovem ista priča, probao neki drugi broj da pozovem isto. Restartovao sam tel. posle je radilo sve normalno.
 
Stiglo mi konačno WSD posle 40 i kusur dana, odlučih jutros da ga postavim. Spremio sve, međutim onaj rig bio neravan jer je sto prosto takav, i tu načinih kardinalnu grešku... Pozvah ženu da pomogne... dok ja držim rig i balansiram lepak, ona da skine foliju sa stakla i postavi ga preko da ne iscuri lepak. Uradila ona to, spustio ja staklo bez da išta primetim, kako se raspoređuje staklo primećujem da lepak stalno curi sa strane, koliko brišem toliko curi.. Namestih ja staklo, sav srećan što je prošlo sve okej prvi put, izvadim telefon iz rig-a, raspalim po njim s onim UV svetlom i kad prošlo sve primetim šta je dešavanje... Žena jednu jedinu stvar imala da uradi i to zajebala, postavila staklo naopako 🤦🏻‍♂️ Ne znam koliko se vidi na slikama, nešto joj na A52s magli zadnja kamera, ne znam od kad, ništa mi nije prijavila, ali sve u svemu ovo zakrivljenje umesto da ide uz ekran naniže, ono se izdiže...

Što se samog stakla tiče, nisam baš oduševljen kvalitetom izrade jer nakon postavljanja na njemu je s "pogrešne gornje strane" bilo 5, 6 kuglica, grudvica falš prilikom izlivanja verovatno, ali sam ih uspeo noktima skinuti. Problem je što je ta strana trebala da bude s donje strane, gde je ekran pa se ne bi mogli skinuti kad se spoji staklo s ekranom lepkom i verovatno bi tako stojalo između
Možeš sve sam, ne moraš nikoga zvati, ako ti sto nije baš kosina ko za arhitekte, nego sada spremi nešto da podbaciš pod rig, čisto dok ti odlepiš staklo. Recimo svesku ili knjigu, jer ćeš moći podesiti kolika ti je debljina potrebna.

A te grudvice koje spominješ, mislim da znam na sta misliš. Kao dva mala ispupčenja, dva na gornjoj ivici, dva na donjoj i mislim da ih ima i sa strana. Normalno je to, I kada se urone u lepak, apsolutno se više ne vide, tako da ne brini za njih. Mislim da imaju veze sa strukturalnim dizajnom stakla, tj. da je dobro što to imaju.
 
moon-rotating.gif


Loše su vam slike, moj Alcatel je ovo ufotkao dok sam trčao, nizbrdo, bežeći od medveda...zato je malo mutna. 😅


Ne znam koliko bi se i da li bi se samo stalo kamere izgrebalo, ali ne bi uticalo na sliku, suviše je blizu senzora. Ne znam koliko bi ga morao zaparati pa da se vidi na svakoj slici.
Na note 10+ mi je izgrebano staklo kamere bas preko glavnog senzora(tako sam ga kupio) i nikada nije bilo niti problema niti se vidi na fotki, kao da ga i nema cak sam kupio i rezervno staklo ali ga do sada nisam menjao.
 
Na note 10+ mi je izgrebano staklo kamere bas preko glavnog senzora(tako sam ga kupio) i nikada nije bilo niti problema niti se vidi na fotki, kao da ga i nema cak sam kupio i rezervno staklo ali ga do sada nisam menjao.
Pa da, to je često pogrešno mišljenje da ogrebotina na objektivu ili staklu kamere na telefonu može da se vidi ili da smeta. 👍
 
Stiglo mi konačno WSD posle 40 i kusur dana, odlučih jutros da ga postavim. Spremio sve, međutim onaj rig bio neravan jer je sto prosto takav, i tu načinih kardinalnu grešku... Pozvah ženu da pomogne... dok ja držim rig i balansiram lepak, ona da skine foliju sa stakla i postavi ga preko da ne iscuri lepak. Uradila ona to, spustio ja staklo bez da išta primetim, kako se raspoređuje staklo primećujem da lepak stalno curi sa strane, koliko brišem toliko curi.. Namestih ja staklo, sav srećan što je prošlo sve okej prvi put, izvadim telefon iz rig-a, raspalim po njim s onim UV svetlom i kad prošlo sve primetim šta je dešavanje... Žena jednu jedinu stvar imala da uradi i to zajebala, postavila staklo naopako 🤦🏻‍♂️ Ne znam koliko se vidi na slikama, nešto joj na A52s magli zadnja kamera, ne znam od kad, ništa mi nije prijavila, ali sve u svemu ovo zakrivljenje umesto da ide uz ekran naniže, ono se izdiže...

Što se samog stakla tiče, nisam baš oduševljen kvalitetom izrade jer nakon postavljanja na njemu je s "pogrešne gornje strane" bilo 5, 6 kuglica, grudvica falš prilikom izlivanja verovatno, ali sam ih uspeo noktima skinuti. Problem je što je ta strana trebala da bude s donje strane, gde je ekran pa se ne bi mogli skinuti kad se spoji staklo s ekranom lepkom i verovatno bi tako stojalo između
Sad za kaznu, daj njoj ultru takvu a ti uzmi njen A52
 
Тешко теби ако се појави на форуму :)
 
Nazad
Vrh Dno