Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

O ukusima ne vredi raspravljati, meni recimo taj Honor 70 ni na sta ne lici tacnije lici mi na deciju jeftinu igracku sa ona dva kruga za koje ni dizajneri nisu znali sta hoce s tim izgledom a sto se tice izrade, materijala, komponenti, specifikacija "kinezi" su druga liga, razlika je sve manja ali i dalje dosta vidljiva/opipljiva. Meni je najlepsi telefon Mi 9T/T pro u crnoj boji ali i pored koriscenja vise modela xiaomi telefona(koji su ekstra) nekako su mi neozbiljni za razliku od samsunga i iphona(iako iphone ne podnosim). Sto se tice S23U ja sa malim sakama pa mi telefon uopste nije veliki i nezgodan(vec sam pisao o tome ovde u temi) jer sam se navikao koristeci velike telefone oduvek, zadnji pre S23U mi je bio Note 10+.
Napisah za ajfon. Isti osećaj imam sa Honorom. Kad me, bez maske, secne po dlanovima... Stvarno uživam u telefonu! Kamere jesu čudne... Zavoliš ih k'o majka ludo dete. I to je do vrhunskog dizajna... Honor 70 - zeleni i S23U - zeleni su, meni, so bjutiful. Sad me strah da tražim ultru😂😂 Da ne trolujem, Ajfon 5/5s i zadnje dve generacije su, po dizajnu, kraj igrice... Nema dalje!
 
Poslednja izmena:
Honor 70 je odlican uredjaj, nema price. Potcenjen, nedovoljno promovisan, osudjen na osrednju prodaju. S serija cela, monotona po izgledu. Jedino S8 je nekako istupio i nasledio seriju 6, ostatak ekipe bez ikakvog unapredjenja. Kao veliki ljubitelj Samsunga, priznajem da je jabuka postavila domaci zadatak. Ja nisam video da se jabuka oljustila negde oko ivica kao sto S serija to zna da "dozivi".
Slažem se oko kvaliteta izrade da je iphone perfektan. Sto kažeš ivice se ne oštete u futroli kao kod Samsunga.
 
Da i to je godinama na strani Apple-a. Samsung ili ne zna ili nece da isprati isti korak. Pogotovo kod jakih futrola koje su robusne moze da dodje do toga da se ivica malo oguli. Ne racunam tu fizicka ostecenja naravno.
 
Poslednji Samsung koji sam koristio je bio S6. Otud i moja frustrtacija zbog gore navedenog. A već ste me ubedili... Moram još jednom da pomenem predivni Note 3. Žao mi je što sam ga prodao. Slično iskustvo imam i sa Huawei P1. Ni najmanju zamerku! To više neće da se ponovi! Note 3 je bio poslednji kompletan telefon koji sam koristio. Led dioda koja svetli različtio za svaku notifikaciju, vidi se sa kilometar, čuje sa dva... Sad bih ga kupio, i Nokiu 6110!
 
Poslednja izmena:
Da i to je godinama na strani Apple-a. Samsung ili ne zna ili nece da isprati isti korak. Pogotovo kod jakih futrola koje su robusne moze da dodje do toga da se ivica malo oguli. Ne racunam tu fizicka ostecenja naravno.
Slažem se oko jakih i tvrdih futrola, pad na beton ne računam jer će se tu svaki oštetiti.
 
Ma prodavali su oni uređaje i kad su imali drške oko malog LCD ekrana, sa lošijim kamerama, baterijama od konkurencije i gomilom drugih nedostataka...

Tako da bez brige za njih, u marketingu su najbolji, a i realno nema izbora i konkurencije na toj platformi :)
 
S23, ovo je jezivo.
Prosecna upotreba, sta je ovoliko posrkalo bateriu

Baterija je u globalu ok, ali se nekada desi ovako (nije pravilo, izuzetak je)
za par h ode preko 50% bez preteranog koristenja, nekih zahtevnih app, bez igara i sl.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230402_235819_Device care.jpg
    Screenshot_20230402_235819_Device care.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 107
S23, ovo je jezivo.
Prosecna upotreba, sta je ovoliko posrkalo bateriu

Baterija je u globalu ok, ali se nekada desi ovako (nije pravilo, izuzetak je)
za par h ode preko 50% bez preteranog koristenja, nekih zahtevnih app, bez igara i sl.
Да ниси закачио неки крипто мајнер којим случајем?
Чудно је да се то дешава а да не видиш у процесима која је апликација дивљала у позадини. Отвори тих топ 5 или 10 потрошача па погледај детаље (пише за сваку колико је батерије отприлике потрошила за то време активности)
Или ако ти ништа не видиш скини неку од многих апликација за праћење и deblоаt па види шта ти ради у позадини лајв.
Последња опција је да је можда сам уређај (батерија) фаличан и у том случају гаранција треба да реши.
 
Upravo ga skidam i razmisljam da li su uprskali nesto :D
P.S. instalirao ga u medjuvremenu. Valjda necu prvi da kuknjavim.
 
Poslednja izmena:
Znaci stigao update za kamere, ajde javljajte jel ima nekih promena
 
^ takođe samo velike telefone, sad sam na iphone 14pm. Meni pro ne dolazi u obzir, dok sam bio na samsungu stalno sam bio na N seriji eventualno S. Ako budem prelazio na Samsung sto je vrlo moguće jedino S23U po meni, prvo sve sto sam nabrojao pre neki post, veličina i taj kockasti izgled.

Daj više promeni telefon čoveče, obilaziš ovu temu više od nekog ko ima S23U :D Koliko para iphone i da se dogovaramo?
 
Daj više promeni telefon čoveče, obilaziš ovu temu više od nekog ko ima S23U :D Koliko para iphone i da se dogovaramo?
Sto da promenim? Meni je ovaj odličan 😉, ali takođe volim i Samsung. Za ovu seriju samo pohvale.
 
9GB!?
 
900 мега.
Цео ром нема 9 гига.
 
Mts, upravo instalirao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230403_102015_Software update.jpg
    Screenshot_20230403_102015_Software update.jpg
    89.4 KB · Pregleda: 71
Ovo je samo security patch koliko vidim, nema nista vezano za kameru jos uvek?
 
Probajte pozive posle ovog novog update-a :D
 
Trebalo bi uraditi test neko ko ne odradi update i neko ko odradi da se fotka jedan pored drugog.

Mada Samsung bi malo nahvalio update da je izbacio za kamere u changelogu, barem improved camera optimizations.
 
To je za kameru,ali nije navedeno. 900 i kusur megabajta ne može da bude samo sigurnosna zakrpa
Itekako moze, zavisi od implementacije, OTA je obicno OS u image-u koji pravi posebnu particiju pa instalira sa nje itd.
Nemoj me drzati tacno za rec jer ne znam proces 100% ali ugrubo i za smesne izmene moze biti ovoliki.

p.s. Ako neko zna kako funkcionise bilo bi lepo da napise.
 
Da se vratim čas na temu o čekanju telefona od operatera. Prodje 2 meseca i dalje cekam. Jel ima neko da su ga kontaktirali? Zna li se sta ?
 
Nazad
Vrh Dno