Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

I to je opcija, samo sto pokušavam da opravdam skoro 400e više za iphone.
Bolje drži cenu i lakše će se prodati od Samsunga.
Druga stvar meni S23 pored 14 Pro deluje kao igračka. Mnogo je kvalitetnije izrađen 14 Pro i deluje baš premium, dok mi S23 pored njega deluje kao A53. Čačkao sam ga dosta (jedno vreme i razmišljao da ga kupim jer sam hteo manji telefon) i nekako baš mi je delovao nedovoljno premium. S22 mi je lepši.
Opet moje lično mišljenje, neko voli lagane telefone pa ne može baš da svari 220g.
Od Samsunga računam samo Ultra modele, ovi su svi osakaćeni u nekim stvarima. Kod 14 pro serije konačno (za divno čudo) nema razlike sem u ekranu i bateriji.
 
Ja imam neki subjektivni osećaj da je za "nijansu" model sa 8GB "sporiji". Ne u bench testu, nego u instalaciji aplikacija.

Isti utisak. Uzeo sam sa 8/256, drugar ima 12/512, sporije i traje čuvanje slike. Bio sam ok sa 8GB dok nisam uzeo u ruke 12GB da poredim. Na 8GB kad sve pokrenem što koristim od app izbaci npr. Polovne automobile, na 12GB kod njega sve stoji u pozadini. Definitivno menjam za 12GB.
Što se tiče ekrana koji ste spominjali, brutalan je, odlično se vidi na suncu i to je za pohvalu šta su odradili (možda se 14 Pro Max za nijansu bolje vidi na suncu, ali mi nekako ekran S23 ultra lepši tj. vivid kako volim).
 
^ koliko sam upoznat apple daje više nita na suncu, dok kad se ručno podigne osvetljenje Samsung. Ali generalno Samsung ima svetliji ekran.
 
Evo za ljubitelje Samsunga i BMW sve u jednom 😍
 
Mene poceo da drnda wifi.
Na laptopu sve ok, na zeninom s23 sve ok, a meni wifi vise radi nego sto ne radi.
Neretko dobijam one "connected without internet" poruke, ali uglavnom pise da je normalno konektovan ali neta nema.
Speedtest ili je download/upload tipa 2mbps max ili ni ne moze da pokrene test jer nema neta.
Mislio sam da je do dns.adguard-a ali nema razlike, testiram i ovako i onako, isti djavo.

Edit- nije wifi6, obican mts-ov ZTE ruter.
 
Poslednja izmena:
I mom se desi da izgubi Wi-Fi, pa se moram zakačiti ponovo kada to primetim. Možda jednom na svakih 4-5 dana.
 
Nikad problem sa Wi-Fi. Inace imam Asus RT-AC88U ruter
 
Recenzija nekoliko kejsova za S23 Ultra.

Klasa: Koža de luh brt​

Samsung Leather Case​

Konkurent: -​

👍 Izuzetno prijatan materijal na dodir
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini

🤙 Otvori za kamere su knap za kamere, a to znači da baš nema prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
🤙 Zvuk dugmića je umeren, nije previše kliktav, a ni prigušen

👎 Plića je gornja i donja usna, toliko da se na krem modelu vidi srebna lajsna
👎 Telefon se baš teško vadi iz nje



Klasa: Nutcracker​


Spigen Tough Armor​

Konkurent: Ringke Fusion-X​

👍 Čini mi se da pruža najveći stepen zaštite od svih koje sam probao, više i od Ringkeov Fusion-X
👍 Nogar može da posluži i kao dodatni naslon za prst dok se telefon nosi i koristi jednom rukom
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)

🤙Zvuk dugmića je prigušen

👎 Suviše plastičan na dodir
👎 Kliže se po nakrivljenoj površini, zbog svoje plastičnosti
👎 Power taster se lako napipa, ali oni za kontrolu zvuka su baš teški za razaznati, jer ih deli mali razmak, isti koliko i od gornjeg tastera do ostatka kejsa, pa nikad nisi načisto jesi li na - ili +

➡️ Ukratko: Vrhunska zaštita za one kojima ne smeta nedostatak prijanjanja ili plastičnost kejsa.

Ringke Fusion-X​

Konkurent: Spigen Tough Armor​

👍 Odlično leži u ruci
👍 Lako je razlikovati svako od 3 tastera sa strane, a tasteri za zvuk su nageti jedan ka drugom, tako da je lako odrediti koji pojačava, a koji utišava
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Iako izgleda nabudžen na fotkama, nije uopšte takav uživo, a pojača

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona

👎 -

➡️ Ukratko: Odlična zaštita sa dobrim ležanjem u ruci, kome ne smeta pomalo paljevina dizajn.



Klasa: Kondomi​


Ringke Air-S​

Konkurent: Spigen Thin Fit​

👍 Vrlo lagan
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Suviše gumenast na dodir, pa se čini nekako jeftinim
👎 Iako je gumenast, nije baš da se ukopa na nakrivljenoj površini
👎 Slaba zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Ništa posebno, i neki jeftiniji silikon će raditi isti posao za možda manje pare.

Spigen Thin Fit​

Konkurent: Ringke Air-S​

👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Leđa kejsa ojačana, u poređenju sa Ringkeom

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Malo manje gumenast na dodir od Ringkeovog, ali ima spoj na plastici duž bočnih strana, koji se oseti pod prstima i može nervira
👎 Klizi na nakrivljenoj površini, kao da je od plastike
👎 Slaba zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Ništa posebno, još ako vas spoj na plastici sa strane bude nervirao, biće to bačen novac.



Klasa: Everyday carry​


Spigen Liquid Air​

Konkurent: Ringke Onyx​

👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Prijatna tekstura i na leđima i sa strana
👍 Zvuk dugmića je prigušeniji, ali nije potpuno utišan, nekako taman koliko treba
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini

🤙 Oblikom podseća na Samsungov Leather Case, a i tekstura je neobično bliska samoj koži, ma kako to čudno bilo reći za kejs od plastike

👎 Nije neka zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Neobična tekstura, vrlo prijatan za držanje, čini da telefon sa strana izgleda zaobljenije.

Ringke Onyx​

Konkurent: Spigen Liquid Air​

👍 Odličan oblik, više je četvrtast za strana, pa ga to čini vrlo zahvalnim za držanje u ruci
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Prijatna tekstura i na leđima i sa strana

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Tekstura na leđima izgleda pomalo jeftino, ali radi posao
👎 Nije neka zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Odlično leži u ruci, čini da telefon sa strana izgleda četvrtastije i ćoškastije. Od ovih laganih futrola najbolje leži u ruci.



Mislim da ću ostaviti sebi
Ringke Onyx
Ringke Fusion-X
Spigen Tough Armor


Jer će mi one pokriti najveći spektar scenarija u kojima se nalazim.

Tough Armor možda poklonim bratu, a ostalo sa recenzije ću vratiti. Teška srca vraćam Samsungov Leather Case i Spigenov Liquid Air.

Ringke na levoj, Spigen na desnoj strani.

20230331_151711.jpg
 
Poslednja izmena:
Isti utisak. Uzeo sam sa 8/256, drugar ima 12/512, sporije i traje čuvanje slike. Bio sam ok sa 8GB dok nisam uzeo u ruke 12GB da poredim. Na 8GB kad sve pokrenem što koristim od app izbaci npr. Polovne automobile, na 12GB kod njega sve stoji u pozadini. Definitivno menjam za 12GB.
Što se tiče ekrana koji ste spominjali, brutalan je, odlično se vidi na suncu i to je za pohvalu šta su odradili (možda se 14 Pro Max za nijansu bolje vidi na suncu, ali mi nekako ekran S23 ultra lepši tj. vivid kako volim).
Imam 8 i 12gb verziju, apsolutno su isti u radu, verzija od 12gb je jednom došla do 7.8gb popunjenosti inače je oko 6,7gb
E da, u pitanju je s21u, a s23u je sa 8gb.
 
Recenzija nekoliko kejsova za S23 Ultra.

Klasa: Koža de luh brt​

Samsung Leather Case​

Konkurent: -​

👍 Izuzetno prijatan materijal na dodir
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini

🤙 Otvori za kamere su knap za kamere, a to znači da baš nema prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
🤙 Zvuk dugmića je umeren, nije previše kliktav, a ni prigušen

👎 Plića je gornja i donja usna, toliko da se na krem modelu vidi srebna lajsna
👎 Telefon se baš teško vadi iz nje



Klasa: Nutcracker​


Spigen Tough Armor​

Konkurent: Ringke Fusion-X​

👍 Čini mi se da pruža najveći stepen zaštite od svih koje sam probao, više i od Ringkeov Fusion-X
👍 Nogar može da posluži i kao dodatni naslon za prst dok se telefon nosi i koristi jednom rukom
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)

🤙Zvuk dugmića je prigušen

👎 Suviše plastičan na dodir
👎 Kliže se po nakrivljenoj površini, zbog svoje plastičnosti
👎 Power taster se lako napipa, ali oni za kontrolu zvuka su baš teški za razaznati, jer ih deli mali razmak, isti koliko i od gornjeg tastera do ostatka kejsa, pa nikad nisi načisto jesi li na - ili +

➡️ Ukratko: Vrhunska zaštita za one kojima ne smeta nedostatak prijanjanja ili plastičnost kejsa.

Ringke Fusion-X​

Konkurent: Spigen Tough Armor​

👍 Odlično leži u ruci
👍 Lako je razlikovati svako od 3 tastera sa strane, a tasteri za zvuk su nageti jedan ka drugom, tako da je lako odrediti koji pojačava, a koji utišava
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Iako izgleda nabudžen na fotkama, nije uopšte takav uživo, a pojača

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona

👎 -

➡️ Ukratko: Odlična zaštita sa dobrim ležanjem u ruci, kome ne smeta pomalo paljevina dizajn.



Klasa: Kondomi​


Ringke Air-S​

Konkurent: Spigen Thin Fit​

👍 Vrlo lagan
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Suviše gumenast na dodir, pa se čini nekako jeftinim
👎 Iako je gumenast, nije baš da se ukopa na nakrivljenoj površini
👎 Slaba zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Ništa posebno, i neki jeftiniji silikon će raditi isti posao za možda manje pare.

Spigen Thin Fit​

Konkurent: Ringke Air-S​

👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Leđa kejsa ojačana, u poređenju sa Ringkeom

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Malo manje gumenast na dodir od Ringkeovog, ali ima spoj na plastici duž bočnih strana, koji se oseti pod prstima i može nervira
👎 Klizi na nakrivljenoj površini, kao da je od plastike
👎 Slaba zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Ništa posebno, još ako vas spoj na plastici sa strane bude nervirao, biće to bačen novac.



Klasa: Everyday carry​


Spigen Liquid Air​

Konkurent: Ringke Onyx​

👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Prijatna tekstura i na leđima i sa strana
👍 Zvuk dugmića je prigušeniji, ali nije potpuno utišan, nekako taman koliko treba
👍 Ne kliže se po nakrivljenoj površini

🤙 Oblikom podseća na Samsungov Leather Case, a i tekstura je neobično bliska samoj koži, ma kako to čudno bilo reći za kejs od plastike

👎 Nije neka zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Neobična tekstura, vrlo prijatan za držanje, čini da telefon sa strana izgleda zaobljenije.

Ringke Onyx​

Konkurent: Spigen Liquid Air​

👍 Odličan oblik, više je četvrtast za strana, pa ga to čini vrlo zahvalnim za držanje u ruci
👍 Otvori za kamere imaju prostora za dodatnu zaštitu za kamere (Whitestone ili Spigen)
👍 Prijatna tekstura i na leđima i sa strana

🤙 Zvuk dugmića je kliktav, može da smeta ponekom. Kejs ustvari prenosi originalni zvuk telefona.

👎 Tekstura na leđima izgleda pomalo jeftino, ali radi posao
👎 Nije neka zaštita u slučaju pada

➡️ Ukratko: Odlično leži u ruci, čini da telefon sa strana izgleda četvrtastije i ćoškastije. Od ovih laganih futrola najbolje leži u ruci.



Mislim da ću ostaviti sebi
Ringke Onyx
Ringke Fusion-X
Spigen Tough Armor


Jer će mi one pokriti najveći spektar scenarija u kojima se nalazim.

Tough Armor možda poklonim bratu, a ostalo sa recenzije ću vratiti. Teška srca vraćam Samsungov Leather Case i Spigenov Liquid Air.

Ringke na levoj, Spigen na desnoj strani.

Pogledajte prilog 383525
Nakon ovakve recenzije konačna odluka je pala, naručujem Fusion X, eventualno kroz neko vreme Spigen Rugged Armor, ovaj Tough mi deluje nekako plastično, jednostavno..
 
Možda mu ne radi wifi uvek kako treba, ali najbolje fotka mesec.20230331_170656.jpg
 
20230331_200747.jpg
Stigla Brendion folija.
Ako vam moja saga sa mobile outfittersom nije poznata, mat folija ne može da se zalepi za s23 ultra, samo providna. Pošto providnu nisam hteo, dobio sam povrat novca i poručio mat Brendion.

Ono što mi se sviđa jeste što su ivice i poleđina iz jednog dela, dosta je manja šansa da se ivice odlepe.

Ono što mi se ne sviđa jeste to što ostaju otisci i što se brzo masti, što kod mobile outfittersa nije slučaj.
Kvalitet je isto onako, iskreno ne vidim neku razliku između njih i folija sa aliexpressa, ali šta da se radi.
Zezalo me isto oko kamere, ali za to je Whitestone zaštita za kameru kriva, malo je šira pa pravi problem.

Lik što radi u brendionu je mnogo korektan, zvao me da kaže da se model 360 malo teže lepi zbog ivica i da će mi poslati i običnu foliju za poleđinu, bez ivica, u slučaju da ne uspem da zalepim 360, tako da je to jedan veliki plus za saradnju i korektnost.
 

Prilozi

  • 20230331_200816.jpg
    20230331_200816.jpg
    129.5 KB · Pregleda: 57
  • 20230331_200826.jpg
    20230331_200826.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 60
  • 20230331_200900.jpg
    20230331_200900.jpg
    104.9 KB · Pregleda: 69
Pogledajte prilog 383609
Stigla Brendion folija.
Ako vam moja saga sa mobile outfittersom nije poznata, mat folija ne može da se zalepi za s23 ultra, samo providna. Pošto providnu nisam hteo, dobio sam povrat novca i poručio mat Brendion.

Ono što mi se sviđa jeste što su ivice i poleđina iz jednog dela, dosta je manja šansa da se ivice odlepe.

Ono što mi se ne sviđa jeste to što ostaju otisci i što se brzo masti, što kod mobile outfittersa nije slučaj.
Kvalitet je isto onako, iskreno ne vidim neku razliku između njih i folija sa aliexpressa, ali šta da se radi.
Zezalo me isto oko kamere, ali za to je Whitestone zaštita za kameru kriva, malo je šira pa pravi problem.

Lik što radi u brendionu je mnogo korektan, zvao me da kaže da se model 360 malo teže lepi zbog ivica i da će mi poslati i običnu foliju za poleđinu, bez ivica, u slučaju da ne uspem da zalepim 360, tako da je to jedan veliki plus za saradnju i korektnost.
Video sam da ima neke sa dezenima, ono saće, camo i tako to, možda se na njima manje hvataju i primećuju otisci.
Svakako ne koristim telefon bez maske, a maske ne koristim providne pa mi nije od nekog značaja, ali deluju lepo određeni telefoni s određenim dezenima, barem na sajtu kad se gleda
 
Svakako ne koristim telefon bez maske
A ja pa ne mogu masku da podnesem.
Od kad imam telefone, nikad nisam nosio masku, samo jedan sam polomio 😁
I ovih mesec dana što sam s23u nosio u masci dok nisam sredio foliju, hteo sam da poludim, mnogo manje sam koristio telefon.

Verujem da neki od tih dezena manje pokazuju tragove ali nešto nisam u tom fazonu. Poslednji put kad sam pokušavao tako nešto je bilo pre 7-8 godina sa note 4 kad sam bio mlađi.
 
A ja pa ne mogu masku da podnesem.
Od kad imam telefone, nikad nisam nosio masku, samo jedan sam polomio 😁
I ovih mesec dana što sam s23u nosio u masci dok nisam sredio foliju, hteo sam da poludim, mnogo manje sam koristio telefon.

Verujem da neki od tih dezena manje pokazuju tragove ali nešto nisam u tom fazonu. Poslednji put kad sam pokušavao tako nešto je bilo pre 7-8 godina sa note 4 kad sam bio mlađi.
Kod svakog je različito, ja sam zbog prirode posla maltene primoran da nosim trenerke i 6 od 8 sati provedem u kolima i primetio sam da mi telefon bez maske konstantno klizi iz džepa, s maskom je povećan grip tako da krastavac 🤣 Ali sve sam bliži tome da probam nedelju dana bez maske, s tom brendion folijom, verovatno ću probati sa službenim prvo da vidim kako ide

Ma dobro, svi smo različiti
 
A ja pa ne mogu masku da podnesem.
Od kad imam telefone, nikad nisam nosio masku, samo jedan sam polomio 😁
I ovih mesec dana što sam s23u nosio u masci dok nisam sredio foliju, hteo sam da poludim, mnogo manje sam koristio telefon.

Verujem da neki od tih dezena manje pokazuju tragove ali nešto nisam u tom fazonu. Poslednji put kad sam pokušavao tako nešto je bilo pre 7-8 godina sa note 4 kad sam bio mlađi.

Od kako sam krenuo da nosim telefone,nikad do sada nijedan telefon mi nije ispao. U poslednje vreme se sve više razmišljam da skinem masku i tako da ga nosim. Kakve su šanse da se u tom slučaju izgrebe sočivo kamere,pošto maska koju trenutno imam,prekriva sočivo kamere? Jedino me to muči da skinem masku i uživam u samoj izradi uređaja
 
Ikad ne reci nikad.
Meni je jednom ispao, pao leđima na pločice. Imao je masku, pošto je bila plastična prenela je trenje na staklo. Nisam saznao dok nisam skinuo masku. Prošlo mozda tri nedelje, 10min sam vraćao film kad bi moglo da bude i gde.
Nekoliko puta mi je ispao iz džepa trenerke dok sam izlazio iz auta. Jedan je bio koban. Linija dijagonale iz gornjeg levog ugla, izmedju kamere do dodje desnog ugla.
Jos jednom mi je pao,na trotoaru dok sam šetao.
Priznajem da od "dijagonale" ne vodim toliko računa.
Tad na trotoaru dobije dve linijice u donjem levom uglu i jednu malu liniju preko leve prednje kamere.
Tad ga promenim, maska obavezna, razmišljam onu kao sveska što izgleda.
Jeste penzionerska ali čuva ceo telefon.
 
^ Slažem se,ali ja sam bolestan koliko vodim računa da mi telefon nikad ne padne.

Zanima me iskustvo nekog ko nije nosio masku i koji je imao direktan dodir površine i sočiva kamere kada stavlja telefon negde. Da li može bez problema da se tako naslanjaju sočiva kamere na površine,a da se staklo ne ošteti i utiče samim tim na kvalitet kamere?
 
Ikad ne reci nikad.
Meni je jednom ispao, pao leđima na pločice. Imao je masku, pošto je bila plastična prenela je trenje na staklo. Nisam saznao dok nisam skinuo masku. Prošlo mozda tri nedelje, 10min sam vraćao film kad bi moglo da bude i gde.
Nekoliko puta mi je ispao iz džepa trenerke dok sam izlazio iz auta. Jedan je bio koban. Linija dijagonale iz gornjeg levog ugla, izmedju kamere do dodje desnog ugla.
Jos jednom mi je pao,na trotoaru dok sam šetao.
Priznajem da od "dijagonale" ne vodim toliko računa.
Tad na trotoaru dobije dve linijice u donjem levom uglu i jednu malu liniju preko leve prednje kamere.
Tad ga promenim, maska obavezna, razmišljam onu kao sveska što izgleda.
Jeste penzionerska ali čuva ceo telefon.
Haha zadnji put kad sam se okuražio da furam telefon bez maske bilo je tamo negde 2016. kad mi majka uzela neki huawei, te večeri izašao ja da se vidim s devojkom, već na drugom vađenju iz džepa ispao mi iz ruke i sve se rasturio na onom neravnom "kamen" betonu. Nakon toga odlučio sam da telefon koristim bez maske tek ako budem imao milione pa da mi nije krivo da bacim čak i skoro pa nov i kupim drugi telefon.. krastavac, loša sreća verovatno jer mi prethodno nije ispada i mislio sam ma biće to lagano, ko će da fura masku da mi teži samo telefon u džepu
 
20230331_205637.jpg
Dosta meseca za danas.
Ali sve sam bliži tome da probam nedelju dana bez maske, s tom brendion folijom, verovatno ću probati sa službenim prvo da vidim kako ide
Ako, prvo službeni pa sve ostalo 😁 pisaću im da vidim da li je neka maska manje osetljiva na dodire.
Jedina koju bih uzeo osim mat crne je ona icons, mada mi je i to malo dečije.

Od kako sam krenuo da nosim telefone,nikad do sada nijedan telefon mi nije ispao. U poslednje vreme se sve više razmišljam da skinem masku i tako da ga nosim. Kakve su šanse da se u tom slučaju izgrebe sočivo kamere,pošto maska koju trenutno imam,prekriva sočivo kamere? Jedino me to muči da skinem masku i uživam u samoj izradi uređaja
Isto, jedini kog sam polomio je onaj Zvezdin Huawei, pre 100 godina, to mi je i prvi smartfon bio čini mi se.
A njega sam nosio u nekoj debeloj torbici, s torbicom je ispao i polomio se 😁 prvi i jedini.
Staklo se neće izgrebati sigurno, ali onaj prsten oko kamere hoće.
Tako je napravljen.
Ja sam uzeo Whitestone zaštitu za kameru https://www.whitestonedome.com/prod...y-s23-ultra-camera-protector-ring-type-1-pack
Pa se ne sekiram previše.
 
Kad vec slikas mesec ne moras skinuti sliku sa neta :ROFLMAO:
Screenshot_20230331_224005_Gallery.png
Koliki je ovo zum? Ekstra je! Ja sam napravio dosta fotki na Expert Raw sa Super telephoto 20x i kvalitet istih je bolestan!
Nisam siguran, mislim da je između 40x i 55x, i taj popodnevni oko pola 6 i ovaj večerašnji.
Expert raw je predobra stvar za mesec, ali samo uz neki tripod.
Ovo sam išao na trčanje pa sam okinuo usputno.
 
moon-rotating.gif


Loše su vam slike, moj Alcatel je ovo ufotkao dok sam trčao, nizbrdo, bežeći od medveda...zato je malo mutna. 😅

Zanima me iskustvo nekog ko nije nosio masku i koji je imao direktan dodir površine i sočiva kamere kada stavlja telefon negde. Da li može bez problema da se tako naslanjaju sočiva kamere na površine,a da se staklo ne ošteti i utiče samim tim na kvalitet kamere?
Ne znam koliko bi se i da li bi se samo stalo kamere izgrebalo, ali ne bi uticalo na sliku, suviše je blizu senzora. Ne znam koliko bi ga morao zaparati pa da se vidi na svakoj slici.
 
Nazad
Vrh Dno