Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Posle vise od meseca dana od rezervacije i od placanja avansa, javlja mi se MTS i obavestava me da nema vise na stanju verzije S23U 512GB, ali mi zato nude u zameni S23U 256GB i poklon punjac po istoj ceni 🤣🤣🤣
Nisi jedini, već je neko pisao da su mu to ponudili, kao i opciju da čeka još mesec dana za 512 verziju.
 
Posle vise od meseca dana od rezervacije i od placanja avansa, javlja mi se MTS i obavestava me da nema vise na stanju verzije S23U 512GB, ali mi zato nude u zameni S23U 256GB i poklon punjac po istoj ceni 🤣🤣🤣

P.S. Razmisljam da prihvatim ponudu🤣🤣🤮🤮
U Amerikama bi ih odrao na sudu :)
 
^ možda visak 8/256 verzija, kad ih rasprodaju pojaviće se opet 12/512
 
I mi cekamo sluzbene 512-ice od operatera. Rade ih po narudzbini ali nemamo info kada ce da dodju do nas.
 
Navukli ljude na priču pa se sad izvinjavaju.
Ko ne bi duplo više za iste pare?
Neko spomenu Amerike. Tako verujem da ne bi smeli da kažu da nemaju, znaju šta sledi.
 
Posle vise od meseca dana od rezervacije i od placanja avansa, javlja mi se MTS i obavestava me da nema vise na stanju verzije S23U 512GB, ali mi zato nude u zameni S23U 256GB i poklon punjac po istoj ceni 🤣🤣🤣

P.S. Razmisljam da prihvatim ponudu🤣🤣🤮🤮
Nemoj prihvatati..sačekaj.. mene su kontaktirali 8og Marta isto da mi to ponude ili da sačekam još mesec dana jer trebaju da stignu nove količine...i dalje cekam mesec ipo dana već..
 
Valjda će da dobiju do s24u. Sramota🤦‍♂️.
 
Obican s23 i s23 plus, da li u video modu 1080p 60fps moze da snima ultrawide u super steady modu istovremeno sa EIS stabilizacijom i prilikom prebacivanja sa wide na ultra wide, da li ide glatko zoom, postepeno ili naglo prebaci sa jedne na drugu kameru i obrnuto kao sto je slucaj na a52s?
 
Da li je ok uzeti punjač od 100w?
Pretpostavljam da je sada overkill ali me prvenstveno interesuje da li šteti?
 
CSC (Country Specific Code) je deo firmware-a koji je zadužen za lokalizaciju telefona, njegovom promenom možeš da dobiješ neke funkcije kao što su native snimanje razgovora, Samsung pay i sl. a pored toga i redosled dobijanja nadogradnji.
Uglavnom, lako se menja i nema potrebe da radiš factory reset telefona.
Skineš aplikaciju https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click, povežeš telefon na usb kabal, uključiš usb debugging, ideš na csc tab u aplikaciji, change csc, nađeš region koji ti se sviđa (uglavnom dbt prvi dobija update), izabereš i ostalo će telefon odraditi sam, kad se restartuje, vrlo brzo će ti stići update.
Odradio sam, prebacio na SEK i martovski apdejt odmah stigao, dobio i snimanje. Hvala za uputstvo. I hoće i dalje apdejt dolaziti redovno? I jel se nije ništa poremetilo jer je promenjen region? I da li bi factory reset vratio opet region? Da znam za u buduće. I šta je sa garancijom, jer je ovo mts-ov telefon?
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno i ne slazem se. Zavisi od koriscenja.
Kod mene je sve zivo upaljeno, blutut povezan sa satom, slusalicama i kolima (kada se vozim), ekran na max rezoluciji, sinhronizacija svih zivih aplikacija u pozadini..
Slazem se da zavisi od koriscenja ali mislim da bi trebao mnogo bolji da bude, barem po testovima koje sam gledao.Moj note 10 plus sa uparenim satom, celog dana sa 4g mrezom, poneka igra izdrzi toliko. A tel star tri godine, baterija na izmaku snage.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230321-001156_Device care.jpg
    Screenshot_20230321-001156_Device care.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 117
U brate, pa ti trecinu vremena cepas candy crash 😄
Druga trecina youtube... sta znam, meni to ne izgleda lose, a to sto slicnu autonomiju ima i note 10, za to ne znam. Mada cudno bi mi bilo da isto moze kombinovano da izdrzi 4 sata candy i youtube i ostatak sta god.
 
U brate, pa ti trecinu vremena cepas candy crash 😄
Druga trecina youtube... sta znam, meni to ne izgleda lose, a to sto slicnu autonomiju ima i note 10, za to ne znam. Mada cudno bi mi bilo da isto moze kombinovano da izdrzi 4 sata candy i youtube i ostatak sta god.
Ovo je sot note 10 plus modela, s23u za sada merkam i proucavam 😉
za candy sta ces, nisam je igrao godinama, video na tik toku i opet instalirao 🤣
Cekam taj update pa da vidim iskustva forumasa koji isti poseduju.
 
Ajde da se nadovežem i ja pošto vidim da se vodi diskusija oko SOTa. Generalno sam zadovoljan baterijom jer nisam heavy korisnik, ali danas sam ušao da proverim i vidim da drastično odskače od većine korisnika. Slična je situacija i kada ne koristim ovoliko kameru. WiFi i Blutut je uključen stalno, kao i AOD, ali ja po ovome ne vidim da to nešto spektakularno troši bateriju. Ne znam u čemu je problem.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230320_191850_Device care.jpg
    Screenshot_20230320_191850_Device care.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 113
Ono sa note 10 je kao kad sam ja greskom stavio kad se nije skroz napunilo. Vidi se da je bio na punjacu neko vreme, tako da tih 6 sati nije tacno
 
Odradio sam, prebacio na SEK i martovski apdejt odmah stigao, dobio i snimanje. Hvala za uputstvo. I hoće i dalje apdejt dolaziti redovno? I jel se nije ništa poremetilo jer je promenjen region? I da li bi factory reset vratio opet region? Da znam za u buduće. I šta je sa garancijom, jer je ovo mts-ov telefon?
Dolaziće update normalno.
Ne bi trebalo da se poremeti nakon reseta, znam da se sigurno ne menja kad se promeni preko odina.
Garancija se ne gubi promenom csc-a.
 
Nema u nabavci 12/512GB, sada sam dobio info od menadžera za biznis korisnike. I dalje se čekaju pre-order telefoni koji nisu stigli do korisnika. Pitala nas je da li hoćemo 8/256, ja sam joj potvrdio jer je rekla da i njih na stanju ima samo 6 u celoj Srbiji.
 
Kakva li je situacija u okruženju.?Čini mi se da je ta akcija bila i u Bosni, verovatno i u drugim bivšim republika.
Ima li neko info kako se tamo zavrsilo
 
Bila je svuda akcija na WW nivou ako se grešim za dupo više memorije, ali očigledno sklapanje i delovi prave problem. Kao da opet fali komponenti pa ko je bio srećnik i ugrabio tu akciju, uspeo je. Sada se čeka pa kada stigne, ali mi je rekla da tačnu informaciju kada bi mogla 512 varijanta da dođe ne mogu da dobiju od dobavljača.
 
Ma super je uređaj, tu nema šta. Ja sam vrlo zadovoljan baterijom, imam oko 7h SoT-a (10-100%). Čeka se apdejt za kamere 🙂, koje su ionako sasvim solidne.

Najviše me nervira sto mnogo grešim u kucanju 🤣 to dovoljno govori. Ne znam kako ne mogu da naviknem. Koju tastaturu koriste ostali?
 
Cudno kako MTS nema 12/512gb, u A1 imao i dok je bio preorder a i sada imaju na stanju.
 
Promenio CSC, radi snimač razgovora bez problema.

Jel ovo moguće na svim novijim uredjajima ili samo S serija? Promenih na S21FE i sve je okej, nemam ništa od A serije da probam.
 
Ma super je uređaj, tu nema šta. Ja sam vrlo zadovoljan baterijom, imam oko 7h SoT-a (10-100%). Čeka se apdejt za kamere 🙂, koje su ionako sasvim solidne.

Najviše me nervira sto mnogo grešim u kucanju 🤣 to dovoljno govori. Ne znam kako ne mogu da naviknem. Koju tastaturu koriste ostali?
Godinama unazad koristim Microsoft SwiftKey upravo iz tog razloga što stalno sitničarim i ne volim kad pogrešim makar i jedno slovo u kucanju, a njihov autocorrect mi se čini najsigurnijim i pošto koristim app već 5, 6 godina sigurno sve vreme je na mom nalogu i prikuplja podatke o kucanju pa se s vremenom poboljšava u automatskoj ispravci

Elem, juče im pisao za dodatne informacije, jutros mi odobrili. Biće da je ipak najbitnije da ih smaraš i kao ajde da ga otkačimo, pošalji potvrdu 😄
 

Prilozi

  • Screenshot_20230321_103239_Gmail.jpg
    Screenshot_20230321_103239_Gmail.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Godinama unazad koristim Microsoft SwiftKey upravo iz tog razloga što stalno sitničarim i ne volim kad pogrešim makar i jedno slovo u kucanju, a njihov autocorrect mi se čini najsigurnijim i pošto koristim app već 5, 6 godina sigurno sve vreme je na mom nalogu i prikuplja podatke o kucanju pa se s vremenom poboljšava u automatskoj ispravci

Elem, juče im pisao za dodatne informacije, jutros mi odobrili. Biće da je ipak najbitnije da ih smaraš i kao ajde da ga otkačimo, pošalji potvrdu 😄
Koliko si čekao pre nego što si im pisao?
 
Koliko si čekao pre nego što si im pisao?
26.02. sam poslao prijavu. 07.03. sam kontaktirao Samsung podršku kako bih dobio dodatne informacije, ali su mi u odgovoru rekli kako oni nisu zaduženi za to i da bih im se trebao obratiti na [email protected], mada sam ja zaboravio na to (lol) i juče se setio ne znam ni ja odakle, poslao mejl sa upitom o tome i jutros mi poslalo odobrenje
 
Nazad
Vrh Dno