Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Iskreno odusevljen sam optimizacijom i kako se softverski pegla baterija.
Od prvog dana koriscenja sam na martovskom azuriranju (Madjari krastavac) i prva tri dana dok mi je stajalo learning usage patterns imao sam oko 4-4.5h SOT (od 100-15%) medjutim juce i prekjuce je SOT skocio na 6h "sam od sebe"
 
Iskreno odusevljen sam optimizacijom i kako se softverski pegla baterija.
Od prvog dana koriscenja sam na martovskom azuriranju (Madjari krastavac) i prva tri dana dok mi je stajalo learning usage patterns imao sam oko 4-4.5h SOT (od 100-15%) medjutim juce i prekjuce je SOT skocio na 6h "sam od sebe"
Pa i 6h je malo...
 
Pitanje za kolege kojima su odobrene slušalice. Koliko ste čekali za povratnu informaciju posle uspešne registracije?
 

Prilozi

  • sluske.JPG
    sluske.JPG
    52.1 KB · Pregleda: 40
Pa i 6h je malo...
Pa iskreno i ne slazem se. Zavisi od koriscenja.
Kod mene je sve zivo upaljeno, blutut povezan sa satom, slusalicama i kolima (kada se vozim), ekran na max rezoluciji, sinhronizacija svih zivih aplikacija u pozadini..
 
Čitam vec duze vreme pricu oko SOT-a, pa da cisto podelim jedan delić mog mišljenja o istom.

Koliko god da je to bitno, moze biti poprilicno irelevantno kad se gleda izmedju korisnika, jer ne koristimo svi mi iste aplikacije na isti način. Velika je razlika ko kako koristi telefon i u skladu sa tim taj isti SOT može poprilicno da odskače od telefona do telefona. Eto sad imamo slučaj da neko kaze da je 6h malo. Kako znamo da je to malo, a da ne znamo ni koje aplikacije su korišćene. Mozda je u tih 6 sati zapravo sat vremena neka igrica koja mnogo više vuče od proseka. Mozda bi bez te igrice SOT bio 8 sati.

Sto se tice martovskog ažuriranja, ni ja nisam primetio da mi je nesto lošija baterija, mozda je cak i bolja. Doduse, ne mogu da tvrdim s obzirom da se nisam previše bavio statistikom trajanja baterije, vec cisto ovako odokativno zaključujem.
 
Koliko obično kasne ti security apdejtovi na našim telefonima? Moj običan 23 je iz mts-a i još nije stiglo, pa me čisto zanima koliko smo iza
 
Sto se tice update-a. Kad je došao martovski kod nas, vidim ljudi spominju update, ali meni ne iskače na telefonu. Odem u updates, poteram ručno da proveri i iskoči mi da ima update i tako sam i ažurirao. Eto, iz nekog razloga mi nije sam odmah povukao update iako je bio dostupan, a naravno stoji mi checkiran automatic update.

U skladu sa tim proveri, mozda vec postoji update za tvoj telefon, samo se nije inicirao.
 
Koja od ove dve prolazi kao dokaz za pozivnicu za event jel neko slao?

Dobio si poruku

Pitanje za kolege kojima su odobrene slušalice. Koliko ste čekali za povratnu informaciju posle uspešne registracije?

Dobio sam isti dan da je primljena regi.. posle toga sam čekao mesec dana i tad su tražili dopunu registracije kad sam ima poslao sliku iz mejla posle 1 sat je stigao mejl da je odobrena registracija
 
Nije meni. Polako, stići će....
Zašto jednostavno ne promenite csc, šta se maltretirate bzvz? To je prvo što sam uradio kad sam uzeo s23u, mada ja to zbog snimanja razgovora ali naravno istog trena je stigao i update.
 
CSC (Country Specific Code) je deo firmware-a koji je zadužen za lokalizaciju telefona, njegovom promenom možeš da dobiješ neke funkcije kao što su native snimanje razgovora, Samsung pay i sl. a pored toga i redosled dobijanja nadogradnji.
Uglavnom, lako se menja i nema potrebe da radiš factory reset telefona.
Skineš aplikaciju https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click, povežeš telefon na usb kabal, uključiš usb debugging, ideš na csc tab u aplikaciji, change csc, nađeš region koji ti se sviđa (uglavnom dbt prvi dobija update), izabereš i ostalo će telefon odraditi sam, kad se restartuje, vrlo brzo će ti stići update.
 
Pitanje za kolege kojima su odobrene slušalice. Koliko ste čekali za povratnu informaciju posle uspešne registracije?
Ja sam registrovao preko members aplikacije u petak, danas su mi poslali mejl gde traze screen sot pozivnice za event ..
 
CSC (Country Specific Code) je deo firmware-a koji je zadužen za lokalizaciju telefona, njegovom promenom možeš da dobiješ neke funkcije kao što su native snimanje razgovora, Samsung pay i sl. a pored toga i redosled dobijanja nadogradnji.
Uglavnom, lako se menja i nema potrebe da radiš factory reset telefona.
Skineš aplikaciju https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click, povežeš telefon na usb kabal, uključiš usb debugging, ideš na csc tab u aplikaciji, change csc, nađeš region koji ti se sviđa (uglavnom dbt prvi dobija update), izabereš i ostalo će telefon odraditi sam, kad se restartuje, vrlo brzo će ti stići update.

Da li DBT podržava snimanje razgovora? Ja sam trenutno (čini mi se) na OXM, i vidim da nemam funkciju tamo gde bi trebala da se nalazi.
Inače, na OXM, postoji martovski update, koji sam dobio čim sam kupio telefon, pre 5-6 dana.
 
Ne znam, ja sa ovog sajta ne znam kako da skinem aplikaciju. Gomila linkova za skidanje nekih igrica i gluposti ali ne vidim app nigde... I kod mene je OXM ali nema martovski apdejt
 
Meni ovaj debilni Samsung members stalno salje pozive za promocije na koje nemam pravo.
P.s. prijavio se za sluske iako sam kupio dva dana nakon kraja preordera, ali mi nisu poslali da su me odbili.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230320_140033_Samsung Members.jpg
    Screenshot_20230320_140033_Samsung Members.jpg
    37.1 KB · Pregleda: 36
^ I meni isto. Nisu me udostojili nikakvog odgovora. Pisao sam i mail i nisu mi ni odgovorili.
 
Da li DBT podržava snimanje razgovora? Ja sam trenutno (čini mi se) na OXM, i vidim da nemam funkciju tamo gde bi trebala da se nalazi.
Inače, na OXM, postoji martovski update, koji sam dobio čim sam kupio telefon, pre 5-6 dana.
Odgovorio ti voyager, dbt uglavnom prvi dobija update i ima najmanje bloatwear-a pa ga zato svi stavljaju. Ja sam na SEK kao što rekoh zbog snimanja.
Ne znam, ja sa ovog sajta ne znam kako da skinem aplikaciju. Gomila linkova za skidanje nekih igrica i gluposti ali ne vidim app nigde... I kod mene je OXM ali nema martovski apdejt
Ne moraš da skineš odatle, samo potraži tu verziju na Googletu i izaći će ti brdo sajtova.
 
CSC (Country Specific Code) je deo firmware-a koji je zadužen za lokalizaciju telefona, njegovom promenom možeš da dobiješ neke funkcije kao što su native snimanje razgovora, Samsung pay i sl. a pored toga i redosled dobijanja nadogradnji.
Uglavnom, lako se menja i nema potrebe da radiš factory reset telefona.
Skineš aplikaciju https://samfw.com/blog/samfw-frp-tool-1-0-remove-samsung-frp-one-click, povežeš telefon na usb kabal, uključiš usb debugging, ideš na csc tab u aplikaciji, change csc, nađeš region koji ti se sviđa (uglavnom dbt prvi dobija update), izabereš i ostalo će telefon odraditi sam, kad se restartuje, vrlo brzo će ti stići update.
Ja sam to radio sa s21 plus exynos koji je fabricki imao MM1 csc i mislim da sam ga sj*bo time sto sam menjao, tj otisla maticna ploca. E sad na s23 koji ima snaodragon je mozda drugacije, ne znam, ali ja bih ostavio ono sto jeste za svaki slucaj, bar iz mog iskustva.
 
Ti si verovatno flešnuo ceo firmware pa si nešto pogrešno uradio, ovo je mnogo prosto i bezbedno. Ima i na xda i na you tube pa pogledaj, svakako svako radi na sopstvenu odgovornost.
 
Ja sam i vracao nazad na ranije verzije, tako da ga je to jos vise ubilo valjda...
 
Posle vise od meseca dana od rezervacije i od placanja avansa, javlja mi se MTS i obavestava me da nema vise na stanju verzije S23U 512GB, ali mi zato nude u zameni S23U 256GB i poklon punjac po istoj ceni 🤣🤣🤣

P.S. Razmisljam da prihvatim ponudu🤣🤣🤮🤮
 
Umesto uredjaja koji je vredeo 20 000 vise, daju ti punjac, zapravo nisi rekao koji, da li onaj od 45w, ali max 6000 dinara. Nema sta, profi, obraza nemaju
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno