Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Управо сам се вратио из Галерије где сам упоређивао изложени Ѕ23 и мој Ѕ10е.
Укратко телефон делује одлично на (скоро) свим пољима, прави наследник.
Мало је незгоднији за држање због равних ивица али му је димензија страва, свега 5мм виши а пакује 0,3" већи екран.
Затим једна ствар која ме је врло разочарала: камера...
Опалио сам пар слика околине из руке, колико је могао везан телефон да се развуче.
Прва и најбитнија ствар - фокус блур
Не знам да ли је на свим примерцима присутан али на овом телефону је баш био дил брејкер. Стално присутан мутни круг који се највише види на тексту или ситним детаљима.
Тужно је да се хвале сликањем месеца и јаким зумом кад су детаљи мутни - нечитљиви.
Пробао сам слободном руком а затим сам и спустио телефон на сто и сликао скоро идеално мирно.
Резултат је да је мој 4 год матори Ѕ10е избацио бољу слику сваки пут, природнијег изгледа, прецизнијих боја и јаснијих детаља при зуму.
 

Prilozi

  • Ѕ23-3.jpg
    Ѕ23-3.jpg
    420.3 KB · Pregleda: 137
  • Ѕ23-1.jpg
    Ѕ23-1.jpg
    387.9 KB · Pregleda: 119
  • Ѕ23-4.jpg
    Ѕ23-4.jpg
    413.6 KB · Pregleda: 107
  • S10e1.jpg
    S10e1.jpg
    338.7 KB · Pregleda: 102
  • S10e2.jpg
    S10e2.jpg
    350.3 KB · Pregleda: 108
Meni isto danas poslali mail. Čak me i pozvali. Ja pošto nisam dobio iz nekog razloga pozivnicu iako imam Samsung nalog već 5 godina složio sam da me odbiju jer nisam ispunio uslove. Medjutim, pokušaće da mi izadju u susret te još uvek imam šanse.

No, možda sam i dobio poziv ali sam nehotice obrisao taj mail. Ko će ga znati.
 
Poprilicno lose nocne slike. Nadam se da ca apdejtom resiti problem.
🤷

Sve dok ne uključim night mode, ja sam zadovoljan, jer je bez njega slika vrlo realistična, dok noćni mod baš pretera.

Recimo, bez i sa noćnim modom.

20230317_222137.jpg

A čak je 3x kamera hvata odličnu količinu detalja.

20230317_212607.jpg
20230317_214209.jpg
 
Slikanje Meseca ne bih više komentarisao, običan jeftini marketing na koji je očigledno dosta ljudi palo. Ono što me zanima je ovaj blur, banana ili kako god da se zove i to što više vas sa starijim telefonima govorite da su vam slike bolje nego na 23. Da li ste imali slične problemale kada ste uzeli te telefone pa su ih vremenom ispeglali apdejtovima ili su bili dobri od početka? Ne očekujem profi fotografije, ali je ipak ovo flegšip koji bi morao da pravi dosta bolje fotografije.
 
Polako ljudi, stize uskoro veliki update za kamere , ispeglace se sve.
S23 ultra je zver od telefona sa jakim hardverom. Ispeglace se softverski.
Ima i exper raw aplikacija, bice sigurnoni gcam posto je snap procesor.
20230317_231600.jpg

U sobi vise mrak nego osvetljeno, osvetljenje od televizora ( good doctor se gleda :D) , automatski mod...
Za mene je ovo ekstra kako slika.
 
Poslednja izmena:
Polako ljudi, stize uskoro veliki update za kamere , ispeglace se sve.
S23 ultra je zver od telefona sa jakim hardverom. Ispeglace se softverski.
Ima i exper raw aplikacija, bice sigurnoni gcam posto je snap procesor.
Pogledajte prilog 381488

U sobi vise mrak nego osvetljeno, osvetljenje od televizora ( good doctor se gleda :D) , automatski mod...
Za mene je ovo ekstra kako slika.
А шта ако се испостави да је проблем физичке природе тј. Грешка у производњи услед кресања трошкова.
Онда једино ако схвате па исправе у наредним ревизијама у производњи.
 
А шта ако се испостави да је проблем физичке природе тј. Грешка у производњи услед кресања трошкова.
Онда једино ако схвате па исправе у наредним ревизијама у производњи.
Treba misliti pozitivno. :) ja uvek kazem bice sta bude....al na kraju bude sve kako treba :)
 
Ija bih rekao da je fake. Evo slika ptice na S21U. A mesec kada slikam, bude ostro, vide se i krateri. Jos slikam iz ruke onako..
 

Prilozi

  • 20230313_170522.jpg
    20230313_170522.jpg
    120.8 KB · Pregleda: 84
  • 20230313_170500.jpg
    20230313_170500.jpg
    251.5 KB · Pregleda: 79
I ta ptica je po toj logici fejk, jer je i ona procesirana. Kačio sam kako izgleda nešto na 100x pre i posle automatskog procesiranja.

Screenshot_20230315_114935_Gallery.png

Sve, sve, ali ja onaj šav na cipeli na gornjoj slici ne vidim, tj. ne bih pretpostavio da je to beličasto konac. A vidi kako ga je on prepoznao.

Što je predmet koji se slika uniformniji, to će i rezultat biti bolji. A mislim da nema uniformijeg tela od Meseca. 🤷
 
Mene mnogo nervira što je fotka u viewfinderu izuzetno loša i pikselizovana dok se ne okine.
Tako uopšte nije bilo ranije, bila je normalna pa HDR u post procesingu odradi svoje, ali sad je baš ono, loše. Izgleda kao 360p, pa kad okineš i otvoriš sliku bude 2k onda još kad izvrti postprocesing i dodatno ispegla bude 4k. Banalan primer ali mi tako izgleda.
I nije da smeta kvalitetu, naravno, sve je ok, jednostavno me nervira samo.
 
Trenutno najbolji telefon na tržištu nema šta, ali ovakva kamera na ovakvom modelu je jednostavno velika sramota za takvu firmu još ako je hardver u pitanju onda nemam reči...pa onaj onakav Apple ovako nesto nikad sebi ne bi dozvolio iako je po meni za svetlosnu godinu ispod Galaxy i Note modela, ali šta ćeš Samsung izgleda kao da ovo namerno radi svake godine izuzev onih kad su izbacili N10+ i S21U.....
 
Trenutno najbolji telefon na tržištu nema šta, ali ovakva kamera na ovakvom modelu je jednostavno velika sramota za takvu firmu još ako je hardver u pitanju onda nemam reči...pa onaj onakav Apple ovako nesto nikad sebi ne bi dozvolio iako je po meni za svetlosnu godinu ispod Galaxy i Note modela, ali šta ćeš Samsung izgleda kao da ovo namerno radi svake godine izuzev onih kad su izbacili N10+ i S21U.....
Šta Apple ne bi dozvolio?
Ip13 pro pravi bolje fotke nego ip14 pro.
Četrnaestica je bolja u nekim slučajevima gde se koristi proraw, ali ovako nije ništa specijalno.
Apple-ov HDR je više miss nego hit,
nepostojeći u dosta slučajeva, ali znaš kako to ide, kad gledaš recenzije, ne daj Bože neki android da ne uhvati dobro senku, odmah je "it crushed the blacks", ali kad iphone uopšte ne može da uhvati detalje u senci ili kad mi je svetlo kao telefonima pre 10 godinsa, onda je "it perfectly preserved the shadows and the contrast".
Na četrnaestici jedina vidljiva promena u odnosu na trinaesticu jeste temperatura, kamera na 13ici mnogo konstantnija.
Što je donekle i za očekivati jer su senzor iz 13ice gurali godinama kao i Samsung 12 pa 108mpx.
200mpx im je nov senzor, kao i iPhoneu 48mpx i biće sve bolje i bolje.
Jedino što će Samsung više i bolje ispeglati ovaj postojeći nego što će Apple to da uradi, uvek je tako bilo.
Samsungova kamera je nakon pola godine uvek 10 puta bolja nego kad je izašao telefon dok Apple retko napravi neki veliki skok.
 
Meni isto danas poslali mail. Čak me i pozvali. Ja pošto nisam dobio iz nekog razloga pozivnicu iako imam Samsung nalog već 5 godina složio sam da me odbiju jer nisam ispunio uslove. Medjutim, pokušaće da mi izadju u susret te još uvek imam šanse.

No, možda sam i dobio poziv ali sam nehotice obrisao taj mail. Ko će ga znati.
Sad sam probao ponovo registraciju i prihvacena je... Mozda su resili da pocaste sve koji smo uzeli u preorderu... 😂😂😂
 
Samsungova kamera je nakon pola godine uvek 10 puta bolja nego kad je izašao telefon dok Apple retko napravi neki veliki skok.
Ja sam ovo pitao par postova iznad. Po vašem iskustvu od prethodnih modela, da li ove boljke kod običnog 23 i 23+ mogu da se ispeglaju ili je loš hardver? Ako mogu ok, ako ne bacih pare...
 
Ili je los hardver, pa ce Samsung propasti, ili je prodaja s serije stvarno jaka ove godine pa marketing kampanja radi svoje. A svi znamo koja kompanija je master marketinga
 
Ako se ispostavi da je hardware problem, da li ce samsung ispasti fer i dozvoliti zamenu uredjaja ili povrat novca? 🤔
 
Šta Apple ne bi dozvolio?
Ip13 pro pravi bolje fotke nego ip14 pro.
Četrnaestica je bolja u nekim slučajevima gde se koristi proraw, ali ovako nije ništa specijalno.
Apple-ov HDR je više miss nego hit,
nepostojeći u dosta slučajeva, ali znaš kako to ide, kad gledaš recenzije, ne daj Bože neki android da ne uhvati dobro senku, odmah je "it crushed the blacks", ali kad iphone uopšte ne može da uhvati detalje u senci ili kad mi je svetlo kao telefonima pre 10 godinsa, onda je "it perfectly preserved the shadows and the contrast".
Na četrnaestici jedina vidljiva promena u odnosu na trinaesticu jeste temperatura, kamera na 13ici mnogo konstantnija.
Što je donekle i za očekivati jer su senzor iz 13ice gurali godinama kao i Samsung 12 pa 108mpx.
200mpx im je nov senzor, kao i iPhoneu 48mpx i biće sve bolje i bolje.
Jedino što će Samsung više i bolje ispeglati ovaj postojeći nego što će Apple to da uradi, uvek je tako bilo.
Samsungova kamera je nakon pola godine uvek 10 puta bolja nego kad je izašao telefon dok Apple retko napravi neki veliki skok.
Ako 13 pro ima bolju kameru od 14 pro, onda ima i osetno bolju kameru od S23U. Pošto u 80% slučajeva slike sa 14 Pro izgledaju bolje (pogotovo u noćnim uslovima), nikad ne maši fokus, brže fokusira…da nisam poredio uživo pa i da poverujem u to kako je kamere na S23U mnogo bolja (sistem kamera jeste kompletniji).
A što se ovog dela sa velikim skokom kvaliteta slika posle 6 meseci tiče….šta reći…sem da im treba 6 meseci da ispeglaju softver na telefonu od 1500e da bi imao flagship kvalitet slika. Apple je na 14 pro to rešio prvim sledećim ažuriranjem, nije razvlačio 6 meseci od puštanja u prodaju.
Ako se ispostavi da je hardware problem, da li ce samsung ispasti fer i dozvoliti zamenu uredjaja ili povrat novca? 🤔
Hoće, isto kao što su menjali S22 Ultra. 😂😂
 
Pa jes, Apple ne pegla softver 6 meseci... Ne dira ga vec godinama 😂😂😂 ne samo na kameri
 
^ sto bi dirao kad radi kako treba 😀
 
^ A tako a? Nisi bio prijavljen? Eeee sad ćeš da vidiš...
Управо сам се вратио из Галерије где сам упоређивао изложени Ѕ23 и мој Ѕ10е.
Укратко телефон делује одлично на (скоро) свим пољима, прави наследник.
Мало је незгоднији за држање због равних ивица али му је димензија страва, свега 5мм виши а пакује 0,3" већи екран.
Затим једна ствар која ме је врло разочарала: камера...
Опалио сам пар слика околине из руке, колико је могао везан телефон да се развуче.
Прва и најбитнија ствар - фокус блур
Не знам да ли је на свим примерцима присутан али на овом телефону је баш био дил брејкер. Стално присутан мутни круг који се највише види на тексту или ситним детаљима.
Тужно је да се хвале сликањем месеца и јаким зумом кад су детаљи мутни - нечитљиви.
Пробао сам слободном руком а затим сам и спустио телефон на сто и сликао скоро идеално мирно.
Резултат је да је мој 4 год матори Ѕ10е избацио бољу слику сваки пут, природнијег изгледа, прецизнијих боја и јаснијих детаља при зуму.
Izvini, šta ovde ne valja sa kamerom na S23? Sve je i više nego odlično, bukvalno 3x bolje od s10e, bar tako izgleda preko foruma.
 
Ako 13 pro ima bolju kameru od 14 pro, onda ima i osetno bolju kameru od S23U. Pošto u 80% slučajeva slike sa 14 Pro izgledaju bolje (pogotovo u noćnim uslovima), nikad ne maši fokus, brže fokusira…da nisam poredio uživo pa i da poverujem u to kako je kamere na S23U mnogo bolja (sistem kamera jeste kompletniji).
A što se ovog dela sa velikim skokom kvaliteta slika posle 6 meseci tiče….šta reći…sem da im treba 6 meseci da ispeglaju softver na telefonu od 1500e da bi imao flagship kvalitet slika. Apple je na 14 pro to rešio prvim sledećim ažuriranjem, nije razvlačio 6 meseci od puštanja u prodaju.

Hoće, isto kao što su menjali S22 Ultra. 😂😂
A šta je to Apple odmah ispeglao? 3 godine nemaju hdr.
Ispeglaće za 2 godine kad ubace "novi, revolucionarni 48mpx senzor sa ultra mega giga deep fusion vision smart HDR algoritmom" pa će možda hvatati detalje i senke kao Samsung 2019. Sa Note 10.
Jedino gde su precizniji od Samsunga jeste boja prilikom portreta, sve ostalo je lošije ili jednako Samsungu što se fotografije tiče.
Smejao sam se bio kad si izbacio onog labuda u iPhone temi i kako si oduševljen fotografijom, nisam hteo ni da komentarišem. Evo ti 3x sa s22u.
20221002_121221.jpg20221002_121133.jpg
 
Pričaš priče za malu decu.
Stojimo drugar i ja jedan pored drugog uveče i slikamo 3x zum kamerom, njemu nebo razmazano, izbeljeno i zgrade stopljene, meni sve oštro i fokusirano sa normalnim nebom.
Ne znam čemu se smeješ kad niti je isti ugao slikanja, niti je ista razdaljina, niti je slikano sa s23U. Poređenje ti je glupo i neosnovano.
Takođe smo poredili 3x zum portret modove, negde je bio bolji 14 pro, negde s23U. Ali opet su boje bile lepše na 14 pro, a trava veštački zelena na S23U
Evo pored imam s22U i kačio sam u njegovoj temi poređenje sa 14 pro koji je u svim uslovima bolji od tog telefona peglanog 8 meseci, koji je konačno dolaskom OneUI 5.1 funkcionisao kao flagship telefon.
Poredio sam i S23U i S22U i u većini situacija S22U je pravio lepše slike, jedino je s23U imao oštrije fotke sa zum kamera koje su u mnogim situacijama bile previše izoštrene i promašene ekspozicije.
Sve se videlo u Bench recenziji, pričaju kao ti jednu priču a slike izgledaju totalno drugačije.
Da nemam oči pa i da kažem da je kamera na S23U najbolja, a trenutno je u većini situacija lošija od one na S22U. Ali biće taman ispeglan telefon na leto pa ćemo da vidimo koliko je stvarno dobra kamera.
 
А хебо вас и месец и зум и паткометрија с батеријом, где је најбитније ко има већи SoT на фејсу и тик-тАку.
Савршени уређај не постоји, нити ће икад постојати.
 
I dok mesec sijaaaaa, gledaću u zvezdeee🤣. Očekuje se full package, ali ako sve stavimo na stranu oko kamera i meseca, uređaj je fenomenalan i u odnosu na prethodnu seriju bolji. Da li će opeglati sw kamere, ako mogu da. Da li je hw problem? Garancija i ćao.
 
Не желим да увредим неког, али поређење камере са телефоном од пре 5 година је смешно. Очигледно неки нису годинама користили веће сензоре на телефонима па не знају шта је природно замућење,нарочито ако је објекат близу камере. Ако приликом сликања пејзажа, зграда, или чега већ има замућење или тих ваших банана онда је то проблем. Лепо сам рекао упалите grid и центрирајте на средину оно што желите да сликате, ако ту има замућење у центру фокуса, проблем је очигледан. Очекивано је да сензор од 200мп има замућење ван центра кад се слика папир са 15 цм раздаљине, а и то се реши коришћењем другог сензора...
 
Nisam mogao da odolim, čovek me molio da uzmem 😁
Imaćete nakon nedelju dana iskren review izmedju s21u i s23u :)
20230318_125731.jpg
 
Не желим да увредим неког, али поређење камере са телефоном од пре 5 година је смешно. Очигледно неки нису годинама користили веће сензоре на телефонима па не знају шта је природно замућење,нарочито ако је објекат близу камере. Ако приликом сликања пејзажа, зграда, или чега већ има замућење или тих ваших банана онда је то проблем. Лепо сам рекао упалите grid и центрирајте на средину оно што желите да сликате, ако ту има замућење у центру фокуса, проблем је очигледан. Очекивано је да сензор од 200мп има замућење ван центра кад се слика папир са 15 цм раздаљине, а и то се реши коришћењем другог сензора...

Odlicno objasnjeno,ubise u pojam sa fokusom i banana efektom a to se vuce jos od prvog 108mpx senzora kad je krenuo.
 
Nazad
Vrh Dno