Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Poklekao sam i ja, samo jos mobile outfitters folija da se osusi.... 🎅
 
...
Punjači third-party brendova, tipa Baseus, mogu imati tehnologije nekoliko standarda brzog punjenja u sebi pa će vam takav punjač raditi sa skoro svim uređajima na maks brzini punjenja bez problema.

Preporuka za punjač + kabl (komplet - da ne kažem kit), koristim ga skoro godinu dana...
 

Prilozi

  • 20230314_190626.jpg
    20230314_190626.jpg
    199.8 KB · Pregleda: 135
Punjaci kompanije Samsung od 25W i 45W rade posao sasvim ok.Problem je sto se na trzistu pojavilo puno fake kineskih punjaca pa ljudi uzimaju takve punjace kako bi prosli sto jeftinije.Ipak nije normalno da se na telefon od 1000 i kusur evra uzimaju losi punjaci sumljivog kvaliteta.Punjac od 45W sa kablom type C od 1.8m i 5A kosta u proseku od 4800 do 6000 dinara.Odlicnog je kvaliteta i sigurno necete pogresiti ako se odlucite za taj punjac.
EP-T4510XBEGEU
 
Ocekujem pitanje "najbolja vremenska kapsula za sakriti S23U"...
 
Ma jok.
Vredi li 2K din polovan Huawei punjač (kao nov) od 66W?
Razmišljam da prodam
 
Jedan zadatak za korisnike Ultra modela. Probajte da slikate neki tekst izbliza. Da li i kod vas postoji sa strane mutni deo teksta,dok je u sredini čisto sve?

Evo primera. Gornji deo teksta,mutno

20230314_184547.jpg

20230311_082132.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, isto je bilo tako kada sam probala slikati tekst, ali mislim da je bilo u redu kada sam stavila na opciju 3:4, cini mi se da je tako dosta bistrije bilo

Na 3:4 i stoji.

@-V-O-Y-A-G-E-R-

Nadam se. Iščitao sam gotovo sve teme na reddit-u,većina su mišljenja da teško može softverski da se pegla. Ali ajde da sačekamo još malo i vidimo
 
Na 3:4 i stoji.

@-V-O-Y-A-G-E-R-

Nadam se. Iščitao sam gotovo sve teme na reddit-u,većina su mišljenja da teško može softverski da se pegla. Ali ajde da sačekamo još malo i vidimo
Мислим да је то до сензора, једноставно новији и већи сензори имају тај проблем са сликањем објеката и текста изблиза, укључи Grid у камери и тако ћеш увек имати у фокусу оно што желиш. Кад се сетим само несрећног S20U, ту је тек била игранка са фокусом.
 
^ Ne bi smelo da se to dešava. Slika nije pod nekim uglom teksta. Nije ni previše blizu tekst,već srazmerna daljina. Na S21 Ultra nisam imao taj problem
 
Jedan zadatak za korisnike Ultra modela. Probajte da slikate neki tekst izbliza. Da li i kod vas postoji sa strane mutni deo teksta,dok je u sredini čisto sve?

Evo primera. Gornji deo teksta,mutno

Pogledajte prilog 380913

Pogledajte prilog 380914
Ovo je normalno i nikakav update to neće rešiti, navikavajte se na to jer su senzori koji se ugrađuju sve veći a otvor blende sve otvoreniji.
Dakle, ukoliko želiš da ti sve bude u fokusu ili slikaj sa ultra wide ili x3 a možeš i sa glavnim ali ne smeš da slikaš iz ugla već bukvalno na 90° uspravno u odnosu na papir i da udaljiš prilično. E sad, zašto je to tako? Pa kada imamo veliki otvor blende (f1.7 u ovom slučaju) i veliki senzor, dolazi do plitkog DoF-a (depth of field), to znači da je mala razlika između onog što je u fokusu i onoga što izlazi iz fokusa, i to ne može da se promeni softverom. Ultra wide kamera ima blendu f2.2 a x3 f2.4, i imaju skoro pa duplo manje senzore, s toga će obe bez ikakvih problema moći da uslikaju ovakav tekst.

Edit:
Nisi imao problem na s21u jer ima zatvoreniju blendu f1.8 i manji senzor, ali i tako se javlja problem pod nekim uglom. Eventualno ako ti je bio uključen onaj focus enhancer ali tada ne koristiš glavni senzor već uw.
 
Poslednja izmena:
Jedan zadatak za korisnike Ultra modela. Probajte da slikate neki tekst izbliza. Da li i kod vas postoji sa strane mutni deo teksta,dok je u sredini čisto sve?

Evo primera. Gornji deo teksta,mutno

Pogledajte prilog 380913

Pogledajte prilog 380914
Normalno je, moraces malo da udaljis telefon ako hoces sve da ti bude ostro. Minimalna fokusna daljina je povecana. To se desilo vec sa 108mp kad su izbacili, isto tako svaki 12mpx mali senzor moze da se priblizi. Doduse veci senzor bolji bokeh, idu sve vise na to. Halabuka je bila kod iPhone-a sad kad su ubacili na 14 Pro (Max) ovaj novi senzor isto se desava... Zamisli tek to, minijaturni senzori 13 godina i onda odjednom bum, svima odjednom sve mutno i problem gde su ljudi vracali telefone i menjali, jer su mislili da je problem u telefonu.

Edit: Ispisa i @Spanjeli isto. Uglavno imate dva nacina, pa ko kako nek razume :)
 
Koliko je S23 ultra dobar telefon,govori ova tema.
Pretvorila se u temu o punjačima,maskama i zaštitnim staklima 😂😂😂😂😂😂
I o slušalicama takodje 😁😁 mene zanima jel dobio ko potvrdni mejl a da nije bio prijavljen na "live event" meni ce sad jos malo mesec dana kako sam aplicirao za sluske čekam i dalje
 
Da li je neko presao sa obicnog sima na eSim?
 
Evo i ja da se upišem :) Prešao sa Note 20 Ultra (Exy) na S23+. Hteo sam Ultru u nekom trenutku al mi ispala neka ok varijanta za + i eto...Olovčicu sam ionako minimalno koristio pa mi nedostatak iste baš i ne smeta, a imam i Note 10+ kao sekundarni telefon, pa ću nekako preživeti 😁

Za sada zadovoljan, baterija odlična. Trebala mi neka futrola na brzinu pa u Ušću uzeh Samsungovu rugged gadget case...Jes' skuplja malo al' mi se svidela na prvi pogled. Nažalost valjda ne prave više one klasiĉne standing rugged cases, kakve imam i na Note 10+ i na Note 20 ultra i koje daleko bolje leže u ruci. E sad, ako je neko eventualno razmatrao ovu futrolu, baš je glomazna...Još ja one dodatke (za karticu / postolje) i ne koristim trenutno. Imam baš veliku šaku pa je meni još i ok, al' kapiram da bi na Ultri bila baš previše velika...

Smor je što više namaju fabrički foliju na ekranu, a nešto kontam i da je stavim, ova futrola bi je verovatno odmah podigla...Moram baš sa nabavim neku običnu džeftinu foliju pa da probam.

A da, koliko videh, više i ne prave kao nekada one clear view preklopne futrole, već je sada to obična plastika sa izrezanim prozorčićem🙄
 
Interesantno je da svi o tome pišu,a da niko nije o ovome razmišljao što su gore članovi pisali



Trebaju svi odraditi test na istoj dužini. Postoji mogućnost da su i senzori defektni ako se dešava na svim fotkama, a ne samo ako se izbliza fotka. Dosta stvari, a šum se stvara, a detalja nigde kako je i šta urađeno. Klikovi samo pršte.
 
Ovo je normalno i nikakav update to neće rešiti, navikavajte se na to jer su senzori koji se ugrađuju sve veći a otvor blende sve otvoreniji.
Dakle, ukoliko želiš da ti sve bude u fokusu ili slikaj sa ultra wide ili x3 a možeš i sa glavnim ali ne smeš da slikaš iz ugla već bukvalno na 90° uspravno u odnosu na papir i da udaljiš prilično. E sad, zašto je to tako? Pa kada imamo veliki otvor blende (f1.7 u ovom slučaju) i veliki senzor, dolazi do plitkog DoF-a (depth of field), to znači da je mala razlika između onog što je u fokusu i onoga što izlazi iz fokusa, i to ne može da se promeni softverom. Ultra wide kamera ima blendu f2.2 a x3 f2.4, i imaju skoro pa duplo manje senzore, s toga će obe bez ikakvih problema moći da uslikaju ovakav tekst.

Edit:
Nisi imao problem na s21u jer ima zatvoreniju blendu f1.8 i manji senzor, ali i tako se javlja problem pod nekim uglom. Eventualno ako ti je bio uključen onaj focus enhancer ali tada ne koristiš glavni senzor već uw.
Ne da si ga rekao, kao da si serviser foto aparata ili vrsni poznavao.
Posle ovoga ne bi trebalo pričati na tu temu.
 
Mali s23 256gb kida sa baterijom, za mene kompletan tel, imao sam lg g7 4 godine i bio prezadovoljan sa njim, osim sa baterijom, ali ovo je druga dimenzija, imao sam s22 128gb na mesec dana, kupio ga u G za 75000 na akciji, na 12 rata i brze bolje se resio njega i zamenio za s23, kad sve izracunam sa sve doplatom me izasao tel 115000 i ne zalim dinara.Screenshot_20230315_031103_Device care.jpgScreenshot_20230315_030258_Device care.jpg
 
Zasto onda ne koriste tu istu tehnologiju da izostre slike i drugih udaljenih predmeta koji se slikaju? Znam da to nije jednostavno, ali brate, ako vec imas takvu mogucnost, iskoristi je.
 
Nazad
Vrh Dno